Stalowa Wola dzięki funduszom Unii Europejskiej

Image

Zapytaliśmy mieszkańców Stalowej Woli co zmieniło się w Stalowej Woli dzięki funduszom Unii Europejskiej?

Mieszkańcy Stalowej Woli zdają sobie sprawę z tego, że nasze miasto stało się nowoczesne. Unia dokonała wielkich zmian. Byliśmy w tyle za innymi krajami. Teraz rozkwitamy, mamy otwarte granice, podróżujemy, zwiedzamy, korzystany z odnowionej infrastruktury. Cieszymy się tym, co mamy.

Mieszkańcy miasta zmiany dostrzegają i mówią o nich z radością. Dzięki UE Stalowa Wola staje się ekologiczna i bez kompleksów może patrzeć w przyszłość.

Co utkwiło nam najbardziej w pamięci, jakie zmiany zapamiętaliśmy, co nas cieszy? O to zapytaliśmy tych, którzy przyszli na piknik z okazji 15- lecia wejścia Polski w struktury unijne. Wśród opowiadających o zmianach są mieszkańcy, dziennikarz, prezydent Stalowej Woli.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wiemy

Do fix, hejterze już milion razy wszyscy ci mówili że jesteś największym debilem użytecznym na tym portalu.

~fix

Kartofel mezem stanu buhahahah puknij się w ten patryjny leb !!

~student

Nie w sojuszu z “lewacką” Unią Europejską, a w strategicznym partnerstwie ze Stanami Zjednoczonymi ekipa Zjednoczonej Prawicy upatruje szanse na rozwój gospodarczy i silną pozycję w NATO. Politycy Prawa i Sprawiedliwości lubią podkreślać, że bardzo bliska współpraca z USA daje Polsce znacznie większe gwarancje bezpieczeństwa, niż z krajami Europy zachodniej, a polityka zagraniczna polskiego rządu, prowadząca od trzech lat do marginalizacji pozycji naszego kraju w Unii Europejskiej wydaje się to potwierdzać. W końcu nie warto się tym przejmować, skoro Donald Trump, podczas swojej wizyty w Polsce wygłosił płomienną laudację na temat bliskiej współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych.

– Pan prezydent i ja właśnie zakończyliśmy owocne spotkanie, podczas którego potwierdziliśmy trwałe więzi przyjaźni, które od wieku łącza naszych obywateli. Nigdy chyba bliżej z Polską nie byliśmy związani. Polska to nie tylko wielki przyjaciel Stanów Zjednoczonych, ale prawdziwy ważny sojusznik i partner – mówił w lipcu 2017 roku prezydent Trump.

Od tamtego czasu minęło jednak sporo czasu, a faktycznych owoców tego ważnego partnerstwa jakoś nie widać. Po początkowej euforii polityków partii republikańskiej, słabnie entuzjazm w sprawie utworzenia w Polsce “Fortu Trump”. Ambasador USA w Polsce niemalże wzywa na dywanik ministrów, którzy próbują w jakikolwiek sposób uderzyć w amerykańskie firmy w naszym kraju, dyktując wręcz rozwiązania legislacyjne. Na domiar złego, Polska znów stała się chłopcem do bicia w sprawie skutków Holocaustu czy kwestii rekompensaty majątku utraconego przez Żydów, nad którą to kwestią pieczę sprawuje właśnie nasz wielki brat zza oceanu. Czy te wszystkie kwestie przekładają się jakkolwiek na notowania Polski w USA i nasze rodzime interesy w tym kraju? Nic na to nie wskazuje.

Dla Amerykanów Polska to wciąż kraj raczej anonimowy, którego nie potrafią nawet wskazać na mapie, nieobecny w przestrzeni publicznej jako partner do rozmowy ze światowym gigantem. Pracownia badawcza PEW Research Center opublikowała właśnie szczegółowy raport na temat amerykańsko-niemieckiej współpracy, w ramach której znalazło się badanie dotyczące przekonania Amerykanów o tym, jakie kraj jest według nich kluczowym partnerem USA. Zarówno wśród zwolenników republikanów, jak i wśród wyborców demokratów biało-czerwonej flagi można ze świecą szukać.

Największymi partnerami USA w polityce międzynarodowej są Wielka Brytania, Chiny, Izrael, Kanada, Niemcy a nawet Rosja. Propolskiego sentymentu nie ma zatem w Stanach Zjednoczonych zbyt wielkiego i między bajki należy włożyć opowieści, że to w najbliższym czasie się zmieni. Polskiemu rządowi pozostaje zatem żyć swoimi złudzeniami w nadziei, że nie będzie to dla nas miało dramatycznych skutków. Z kolei w kontekście nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie stawką będzie stan stosunków zagranicznych z krajami naszego regionu warto pamiętać, że nie warto inwestować w tych, którzy w UE widzą przeciwnika, nie partnera.

~@inteligent

Czemu już nie podpisujesz się "edziu"? A kto jest żoną tego twojego "męża stanu" kot Alik?

~inteligent

Do wyborca , hejterze jak ty nie wiesz kto to jest MĄŻ STANU to o czym ja mam z tobą dyskutowac , wracaj do szkoły podstawowej i tam cię tego nauczą.

~inteligent

Do wyborca , hejterze jak ty nie wiesz kto to jest MĄŻ STANU to o czym ja mam z tobą dyskutowac , wracaj do szkoły podstawowej i tam cię tego nauczą.

~Wyborca

PAN REMIER DOKOR PRAWA JAROSŁAW KACZYŃSKI to NAJIĘKSZY MĄŻ STANU NA ŚWIECIE - ..... cm.( ~inteligent wpisz cyfry )

~romek

DO INTELIGENT, A NIE MÓWIŁEM CI ŻE HEJTERZY BĘDĄ CI UBLIŻAC.

~romek

DO INTELIGENT, A NIE MÓWIŁEM CI ŻE HEJTERZY BĘDĄ CI UBLIŻAC.

~@inteligent

Twoja indeligencja kończy się tam gdzie u mnie zaczynają się nogi. Pogadaj edziu z psychiatrą

~romek

Do inteligent, nie ucz hejterów rozumu bo jak zmądrzeją to jeszcze bardzij będą ujadac.

~inteligent

Do aga, gdybyś nie oglądał tej ogłupiającej telewizji TVN 24 to nigdy takich idiotycznych wypocin byś nie wypocił. PAN REMIER DOKOR PRAWA JAROSŁAW KACZYŃSKI to NAJIĘKSZY MĄŻ STANU NA ŚWIECIE. To do niego politycy z całego świata przyeżdżają na korki poityczne, włącznie z prezydentem STANÓW TRUMP. A ty gnido żyjąca patologio nie wstydzisz się obrażac tak potężnego człowieka z którego wzyscy POLACY są bardzo dumni. Tyle dobroci co POLACY dostli od tego MĄŻA STANU to jeszce nigdy od nikogo nie dostali. Ale w przyszłym tygodniu wszyscy POLACY dowiedzą się nie spotykane fakty o PIS ale najciekawsze bądą o PO-KO.

~wiki

Wilki to jeden problem. Ale nie zapominajmy o drugim, w kościele jest zaledwie garstka pasterzy, reszta to pastuchy!

~student

Czy Kościół jest owczarnią, czy miejscem dla stada wilków w koloratkach, tych, którzy są w stanie oskubać każdą, zwłaszcza najsłabszą owcę i rozdzierać jej rany sukcesywnie i systematycznie, krok po kroku? - pytał ksiądz Jacek Prusak, który wygłosił w niedzielę w Kościele św. Barbary w Krakowie kazanie dotyczące pedofilii w Kościele. - Nadchodzi sąd nad tymi wilkami w koloratkach. On już jest - podkreślił. - To księża krzywdzą wasze dzieci. Nie swoje. Ofiarom należy się troska także wasza, nie wasze bieganie na klęczkach koło takiego czy innego księdza, czy biskupa. Koniec z tym, z tym bałwochwalstwem. Koniec - apelował. (http://www.tvn24.pl)

~mIRKA

prezesik traci kontakt, daje się ośmieszać jak komunistyczny działacz komitetu centralnego. Malutki człowieczek, którego już dawno świat wyprzedził, nawet nie zauważył kiedy.

~@Aga

GŁUPCY SĄ WSZĘDZIE, PROBLEM GDY PODOBAJĄ SIĘ WIĘKSZOŚCI

~Aga

Kaczynski co roku odwala te sama szopke co Putin. Putin na koniu bez koszulki, Kaczynski na lodce udajac, ze lowi ryby. Brudzinski robi z niego posmiewisko a ten sie nie orientuje. Zenujace widowisko....
Kaczynski daje z siebie robic blazna bo jest odrealniony. Nigdzie nie bywa, nie chodzi do teatru, kina, do restauracji, nigdzie nie wyjezdza. Ba, nie chodzi nawet do sklepu a do kosciola idzie pod eskorta. Wszedzie go woza, swiat oglada zza szyby samochodu. I to swiat na linii Zoliborz-Sejm. Co taki czlowiek moze wiedziec o swiecie? Jest jak zolnierz japonskiej armii, ktory nie wiedzial ze wojna sie skonczyla... I pomyslec, ze ktos taki mowi co ma robic 38 mln normalnych Polakow.... Czy to nie jest zenujace???

~jan

....@~takaprawda .... ani pani Sagatowska ani pani Butryn, nie wejdą do Europarlamentu, jak i pozostałe osoby z niskimi pozycjami na liście, jako osoby znane w swoim mieście czy powiecie maja zapewnić głosy dla listy partyjnej w swoim regionie, kto wejdzie do do parlamentu czy to euro czy krajowego decydują partyjni bonzowie dając kandydatom miejsca ,,biorące" a nas się mami że to my wybieramy, najlepiej przekonał się o tym pan Błądek w poprzednich wyborach. Ponieważ okręgi wyborcze sa duże największe szanse mają kandydaci z Rzeszowa ....

~login

gratuluje P Sekielskiemu! prosze o dalsze kopy w ryje zaklamanych katotalibow

~takaprawda

Ta Butryn to nie ma adnych szns na kase z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO i ona o tym dobrze wie ale startuje bo emerytka nie ma co robic. A z PODKARPACIA do E.P. dostanie się PAN PORĘBA i PANI SAGATOWSKA na 100 procnt to ja wam gwarantuje.

~I sekr.KC PiS

Następne będzie „barany+” i wszystkie barany majom renkom i nogom głosować na naszych towarzyszy bo oni bendom naszom dobrom reprezentacjom

~Jacek

~wierny a ja wierny namawiam do głosowania na pis za to że tylko o 10 gr podniesli nam akcyzę na paliwo to nie napędziło zbytnio i tak galopującej drożyzny w sklepach, więc namawiam do głosowania na pisowską kandydatkę, może dożyje ogłoszenia wyników

~siwy

bycie Polski w Unii to polska racja stanu!

~allo

Poza Kasą i kredytami na tę kase. Moralna zgnilizna lewacko marksistowska LGBT i inneno i po znajomości z tą naszą opozycją grilowanie kraju A najlepsze określenie to my załatwimy kasę .Przecież powinno to być jakoś określane jakieś zasady kryteria a nie bęe waszym podnóżkiem i śliśką glistą to Pan z uni da kasę

~wierny

Bardzo proszę o głosy na Renatę Butryn do PE. Świetnie reprezentowała nas w polskim parlamencie mimo głosowania za podniesieniem wieku emerytalnego! Dobrze mówi, warto dać jej szansę!

~@ogarek80

a próbowałeś lewatywy?

~ogarek80

Ja wole PIS antyunijne i wyjsc z tej uni jak najszybciej.Nic z tej uni nie mam wiec jedyna droga to wyjscie.

~zakłamanie

Prawdziwa twarz PiS. Owinęli się w europejską flagę tylko do wyborów. Przypomnijmy im antyunijne ich wypowiedzi!

~pytam

Teraz pytam gdzie podziały się tablice informujące o danych obiektach powstałych z unijnych środków? Poznikały jak unijne flagi! Może PiSdupki przywrócicie ich w ramach zmądrzenia i nakazu o zmianie wiatru z Nowogrodzkiej?

~Olo

hipokryzja darmozjadów z pisu a co któryś z was kołki zrobił żebyśmy weszli do Unii, kto z miejscowego pisu choćby ruszył palcem, tylko do koryta chcecie oslizłe nieroby