Rozpoczęcie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Image

Dziś wbito pierwszą łopatę pod budowę obwodnicy. Z tej okazji w miejscu rozpoczęcia inwestycji zgromadziło się kilkunastu samorządowców, polityków, byłych i obecnych włodarzy miast.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska planowana była od lat. Po wielu zawirowaniach 13 maja 2019 roku rozpoczęła się najistotniejsza część zadania- budowa drogi, dzięki której ze Stalowej Woli i Niska ma być wyprowadzony uciążliwy ruch samochodowy, tym samym wielu kierowców będzie omijać te dwa miasta sprawiając, że w centrum będzie czyściej i ciszej.

Zadanie w ciągu drogi krajowej 77 zrealizuje Mostostal Warszawa. Jest to kolejna inwestycja w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, którą zrealizuje w województwie podkarpackim konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Kontrakt o wartości 199 189 315,22 zł z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację zadania został podpisany 30 sierpnia 2017 r. przez prezesa Andrzeja Goławskiego, wspólnie z Jorge Calbuig Ferre, członkiem zarządu ds. Rozwoju Biznesu oraz działającym w imieniu Acciona Construcción Yves Marchandem i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Stronę inwestora reprezentował Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski i Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami Mariusz Błyskal.

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zaprojektował, a teraz wybuduje obwodnicę Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km. Będzie to droga jednojezdniowa ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Podczas uroczystego otwarcia robót głos zabrali przybyli goście. Chwalono samorządowców i tych, dzięki którym inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Droga, oprócz poprawy komunikacji, ma doprowadzić do rozwoju gospodarki regionu.

- Obwodnica Stalowej Woli i Niska rzeczywiście jest niezwykle ważna dla mieszkańców tych dwóch miejscowości województwa podkarpackiego. Obwodnica poprawia bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu, ale tak naprawdę wyprowadza ruch tranzytowy poza centra miast, co jest niezwykle istotne i w konsekwencji daje szansę rozwoju miejscowości przyległych. Myślę, że właśnie tego typu inwestycje kluczowe dla tych miejscowości w konsekwencji poprawiają atrakcyjność gospodarczą, są ważne dla przedsiębiorców, tworzą nową rzeczywistość gospodarczą. Jestem przekonany, że tych inwestycji przełomowych, kluczowych dla Stalowej Woli i Niska będzie w najbliższym czasie więcej- mówił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel ministerstwa odpowiadający za realizację zadania w mieście Adam Hamryszczak.

Padło wiele gratulacji pod adresem osób, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji i podziękowań.

- W tym miejscu na Podkarpaciu tworzy się druga aglomeracja miejska. Dzięki tej obwodnicy zostaną połączone nie tylko Nisko ze Stalową Wolą i nie tylko zostanie poprawione bezpieczeństwo i płynność ruchu ważna dla mieszkańców tego terenu, ale ta obwodnica jest ważna dla całego Podkarpacia. Ona nas włączy do międzynarodowej trasy, dzisiaj nazywanej S-19, Via Carpatia, ale też będzie ważną drogą, która połączy Stalową Wolę, Nisko z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Dzięki tym różnym inwestycjom Podkarpacie stanie się ważnym regionem, a Stalowa Wola z Niskiem i północ województwa stanie się dużą aglomeracją i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych- mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

- To już nie są papiery, to już nie są dokumenty, to już jest rozpoczęcie prac budowlanych. Cieszę się, że po tych latach przygotowań, po przeanalizowaniu kilkunastu wariantów, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców regionu wystarczy popatrzeć na dzisiejszych gości- mówił Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski.

- To bardzo ważna inwestycja dla Mostostalu. Mogę powiedzieć, że nasza droga do budownictwa infrastrukturalnego prowadzi przez Stalową Wolę. Obwodnica miasta to jedno z wielu zadań, które w najbliższych latach będziemy realizować na zamówienie GDDKiA. Mamy już podpisane kontrakty na kolejne drogi, również te położone niedaleko stąd- mówił dziś Jorge Calbuig Ferre, członek zarządu ds. Rozwoju Biznesu.

Na uroczystości obecni byli włodarze Niska: były- Julian Ozimek i obecny: Waldemar Ślusarczyk, a także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który zabrał głos w imieniu samorządowców.

- Ta inwestycja- trzeba to powiedzieć- przez minione lata miała bardzo pod wiatr. Mieszkańcy długo na nią czekali. Trzeba wspomnieć tu 1975 rok, kiedy to rozpoczynały się pierwsze prace projektowe nad tym, aby nasze miasta bezpiecznie można było połączyć. 44 lata minęły od momentu pierwszych prac do teraz, gdy spotykamy się, aby rozpocząć rzeczową realizację tak długo oczekiwanego odcinka drogi, która otwiera nam okno na świat- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Po przemówieniach przybyli na uroczystość goście dokonali pierwszego wbicia łopaty w miejscu budowy.

Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tylkoPIS

Przecież wiadomo że cała STALOWA WOLA bedzie głosowac na PANIĄ SAGATOWSKĄ.

~@wiemy edziu

Na słupach ogłoszeniowych pojawiły się duże plakaty ze zdjęciami: Banaszak, Sagatowsjiej, Frąckowiak... na kogo „edziu” radzisz iść?

~cenzura

@wiemy, wiemy, że ci za te wpisy ci płacą. Jednak są jakieś granice prostytucji (po twojemu: kures..wa). Jak widać można się sprzedawać za pieniądze, ale pomyśl o własnych dzieciach. Chciałbyś, żeby im działa się taka krzywda? Zgłaszają się tysiące molestowanych. Nareszcie się odważyli. Teraz pluj na mnie.

~wiemy

No wysza caa prawda że ci z PATOLOGII OBYATELSKIEJ dzieci używająw kampanii wyborczej a ich krzywde mają tam gdzie słońce nie dochodzi. PATOOGIA OBYATELSKA cały czas w PARLAMENCIE EUROPEJSKIM trzymała sztame z partią pedofili i pederastów z HOLANDII która walczy o to żeby pedofilia była legalna na całym świecie bo w nie których krajach azjatyckich pedofilia nie jest karalna. Ta partia pedofili z HOLANDI już dziś ma wielu reprezentantów w EURO PARLAMENCIE i są razem z PATOLOGIĄ OBYWATELSKĄ. Czy ten pseudo profesor HARTMAN, nie należał do PO i chciał w POLSCE wprwadzic pedofilie.

~Uwaga!

Nie w TVN24 tylko w TVN

~Uwaga

Dziś o godz. 23.00 w TVN 24 emisja filmu „Tylko nie mów nikomu”, który już w internecie pbejrzało 18 milionów w tym Watykan!

~Uwaga

Dziś o godz. 23.00 w TVN 24 emisja filmu „Tylko nie mów nikomu”, który już w internecie pbejrzało 18 milionów w tym Watykan!

~Uwaga

Dziś o godz. 23.00 emisja filmu „Tylko nie mów nikomu”, który już w internecie pbejrzało 18 milionów w tym Watykan!

~DoOla

Tak mi się przypomniało czy to nie aby profesor Jan Hartman z PO był za legalizacją pedofilii??
W Google nic nie ginie wychodzi że jednak był za legalizacją.

~uwaga

czy moderator śpi? to temat o 'obwodnicy' a nie o klerze i ich problemach

~Polityk

Głosuj na moją autorska partie Polexit lista nr 9 nasze hasła Polska rządzi Polski rząd Europa to zło zachęcam do oddania głosów czołem

~PiS-ściema.

Problem nie dotyczy wysokości kar, to zupełnie niczego nie zmienia, a tego by żadna grupa społeczna nie była uprzywilejowana. Żadne kary nigdy nie wyeliminują żadnego przestępstwa. ?Nawet tam gdzie funkcjonuje kara śmierci za morderstwa, zdarzają się przypadki mordów. PiS prowadzi pozorne działania. Zaostrzenie kar na papierze i nic więcej. Nie wysokość kary odstrasza, a jej nieuchronność. Gdyby wysokość kary odstraszała, to w USA, gdzie sądy mogą skazywać na kary nawet kilkakrotnie przekraczające długość ludzkiego życia, nie byłoby ani jednego przestępcy. Czy mgr Ziobro wie co to jest prewencja? PiS-owska ściema.

~tak myślę

Ale się tyłki trzęsą, aż miło patrzeć. A pisiory to już takie fikołki wyczyniają że boję się o skręcenie karku. Dobrze im nie życzę ale … a co tam, niech sobie skręcą! PiS boi się „zadrzeć” z kościołem i traktuje go jak nie przymierzając śmierdzące g….o, omijając je z daleka! Trwa sojusz "ołtarza z tronem".Tak więc tak po ludzku, kierując się naszymi krajowymi realiami – będzie tak jak było, no może jakaś tam pokazówka jak Ziobry w Sejmie dla takich półgłówków jak ten "wiemy" czyt. "edziu". Cicha jeszcze nadzieja w przedstawicielu Franciszka który przylatuje i może zrobi porządek jak w Chile przepędzając szkodników w koloratkach. I to jedynie może uratować Kościół w Polsce by przetrwał. Co daj Panie Boże. Amen.

~warte uwagi!

Pan Zbyszek krzyczał jak poparzony. Znalazł sobie tematy zastępcze, rejestr pedofilów, podniesienie kary z 25- 30 lat, brak tablic rejestracyjnych itp. A ja czekam na konkrety np. kiedy zacznie współprace z "Nie lękajcie się". Nie podejmie jej, bo oni mają dowody przeciwko hierarchom kościoła którzy ukrywali pedofilii i nie mogli by wieszać swoich banerów wyborczych na kościołach jak to robią.

~@wiemy

Bo mają rację i "nie popierają byle czego" smiech2

~wiemy

Sensacyjna wiadomośc PEŁO i NOWOCZESNA nie poparli zwiększenia kar dla pedofilów dziś w sejmie. A wcześniej głupio pyskowli i się nie miłsiernie kompromitowali. Myśleli że wywołają wojne domową w POLSCE preciwko BOGU i wiarze katolickiej a wyszło jak wyszło że POLACY dowiedzieli się że PEŁO i NOWOCZESNA popera pedofilów. A wcześniej popierali pedofila POLAŃSKIEGO tak ci z TOTALNEJ TARGOWICY walczą z pedofilami.

~POPIERAM

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia, aby wszyscy, którzy ciężko pracowali, mogli teraz pobierać emerytury bez podatku!

~CoTuŚmierdzi

SokzBuraka
4 godz. ·
"Ludzie nie powinni oglądać "byle czego", więc policja dostała rozkaz tropienia pokazów filmu Sekielskich. Gorliwy
szef pomorskiej policji, nadinsp. J. Rzymkowski, uchodzi za osobę blisko związaną z abp. S. L. Głodziem. Taki przypadek."

~mIRKA

Kto na tych dzbanów głosuje ? Czy te 500 + odebrało ludziom rozum ?

~jajaJakBerety

SZOKUJĄCY SUKCES RZĄDU!!!
Polska to pierwszy kraj w Europie, gdzie pietruszka przebiła schab!
A myśleliśmy, że tylko masło może być droższe od konia...
A tu proszę - kolejny prezent od rządu.

Polacy mogą podziękować przy urnach wyborczych.
Zanim przyjdą kolejne podwyżki.

~stary grzyb

Rydzyk o dokumencie braci Sekielskich: zorganizowane działanie obliczone na niszczenie Kościoła. „Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii” – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” .

Kiedy te stare obleśne dziady przestaną sobie wycierać gębę kościołem i opowiadać frazesy. To nie kościół molestuje dzieci tylko jego przedstawiciele w sutannach .Walka z nimi nie jest walką z kościołem. To oni swoim postępowaniem doprowadzają do tego że ludzie zaczynają odsuwać się od kościoła a tym samym od wiary.

~PiSdbusy

– „Trzymajcie się, by nie pęknąć ze śmiechu. KPRM odpowiada: Policyjny lizak i lampa ostrzegawcza w PiS-busie były … prywatną własnością kierowcy. Po moim tweecie wydano polecenie ich usunięcia i zgłoszono sprawę… na policję” – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO otrzymał właśnie odpowiedź w sprawie, o której pisaliśmy w artykule „Dziwne wyposażenie kampanijnych busów PiS”.

~-500

Średnio w miesiącu 500 firm w Polsce ogłasza bankructwo. Jeszcze tak źle nie było. Ale propagandę nieustannego sukcesu PiS słyszymy codziennie w TVP.

manukun

@pozdrawiam
Walcem?

~z wywiadu

:"Mateusz Morawiecki dzisiaj krytykuje kapitał zagraniczny. Przez 16 lat pracował w zachodnim banku. Najpierw irlandzkim, potem hiszpańskim. Morawiecki dziś krytykuje rząd Donalda Tuska, a kilka lat temu udzielił wielkiego wywiadu, w którym Tuska bardzo chwalił. Uważał go za stabilizatora polskiej sceny".

~Pozdrawiam

Budują od strony VIVO i karczuja teren pod obwodnicę

~podatnicy

Jak tam obwodnica pysznicy buduja ja wreszcie czy tylko lans pisowczykow był przed wyborami ?

~Ktoś

Obwodnica w tej wersji to zmarnowane ponad 200 milionów i porażka Niska i Stalowej Woli. Zwykła droga asfaltowa dwukierunkowy bez mijanek to nie jest obwodnica a zakorkowana drogą.

~J 23

Do ~mieszkaniecST. Zawsze tak jest, że jak komuś brakuje argumentów, to obraża innych - tak właśnie robisz. Sam sobie zaprzeczasz, z jednej strony chwalisz "obwodnice przez Brzozów" , z drugiej strony nie podoba Ci się. Dlaczego więc nie zrobić obwodnicy z ulicy Okulickiego? Ty miałbyś spokój przecież, więc chyba byłoby ok. Z jednej strony chwalisz "pseudoobwodnicę z jednym pasem" z drugiej każesz "dziękować" Szlęzakowi za ten projekt. Pełno bełkotu i niespójności w Twoich "wywodach". Ja zwyczajnie uważam, że to jest tylko ulica (jeden pas, ronda, zakręty itp) i to za blisko mieszkańców Stalowej Woli (całe szczęście, że daleko od Ciebie - to jedyny plus). Dodatkowo rujnuje wizję terenów zielonych - jedynych w tym zapylonym i zanieczyszczonym mieście... Twoje myślenie jest nadal takie, w stylu "aby mi było dobrze". JA natomiast uważam, że należy myśleć o wszystkich mieszkańcach Stalowej Woli!

~student

Rząd Morawieckiego rozpoczął inflacyjny szacher macher ze społeczeństwem. Z jednej strony wzrost inflacji to większe wpływy pieniędzy do budżetu państwa z podatków od droższych towarów i usług a z drugiej strony osłabienie siły nabywczej pieniędzy pozostających po rozdawnicrwie + w rękach Polaków. Jednym słowem fajnie robi nas w konia rząd PiS. Tylko że na to nabierają się tylko głupki i ignoranci ekonomiczni. I na to liczy obecny rząd PiS.