Rozpoczęcie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Image

Dziś wbito pierwszą łopatę pod budowę obwodnicy. Z tej okazji w miejscu rozpoczęcia inwestycji zgromadziło się kilkunastu samorządowców, polityków, byłych i obecnych włodarzy miast.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska planowana była od lat. Po wielu zawirowaniach 13 maja 2019 roku rozpoczęła się najistotniejsza część zadania- budowa drogi, dzięki której ze Stalowej Woli i Niska ma być wyprowadzony uciążliwy ruch samochodowy, tym samym wielu kierowców będzie omijać te dwa miasta sprawiając, że w centrum będzie czyściej i ciszej.

Zadanie w ciągu drogi krajowej 77 zrealizuje Mostostal Warszawa. Jest to kolejna inwestycja w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, którą zrealizuje w województwie podkarpackim konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Kontrakt o wartości 199 189 315,22 zł z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację zadania został podpisany 30 sierpnia 2017 r. przez prezesa Andrzeja Goławskiego, wspólnie z Jorge Calbuig Ferre, członkiem zarządu ds. Rozwoju Biznesu oraz działającym w imieniu Acciona Construcción Yves Marchandem i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Stronę inwestora reprezentował Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski i Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami Mariusz Błyskal.

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zaprojektował, a teraz wybuduje obwodnicę Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km. Będzie to droga jednojezdniowa ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Podczas uroczystego otwarcia robót głos zabrali przybyli goście. Chwalono samorządowców i tych, dzięki którym inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Droga, oprócz poprawy komunikacji, ma doprowadzić do rozwoju gospodarki regionu.

- Obwodnica Stalowej Woli i Niska rzeczywiście jest niezwykle ważna dla mieszkańców tych dwóch miejscowości województwa podkarpackiego. Obwodnica poprawia bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu, ale tak naprawdę wyprowadza ruch tranzytowy poza centra miast, co jest niezwykle istotne i w konsekwencji daje szansę rozwoju miejscowości przyległych. Myślę, że właśnie tego typu inwestycje kluczowe dla tych miejscowości w konsekwencji poprawiają atrakcyjność gospodarczą, są ważne dla przedsiębiorców, tworzą nową rzeczywistość gospodarczą. Jestem przekonany, że tych inwestycji przełomowych, kluczowych dla Stalowej Woli i Niska będzie w najbliższym czasie więcej- mówił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel ministerstwa odpowiadający za realizację zadania w mieście Adam Hamryszczak.

Padło wiele gratulacji pod adresem osób, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji i podziękowań.

- W tym miejscu na Podkarpaciu tworzy się druga aglomeracja miejska. Dzięki tej obwodnicy zostaną połączone nie tylko Nisko ze Stalową Wolą i nie tylko zostanie poprawione bezpieczeństwo i płynność ruchu ważna dla mieszkańców tego terenu, ale ta obwodnica jest ważna dla całego Podkarpacia. Ona nas włączy do międzynarodowej trasy, dzisiaj nazywanej S-19, Via Carpatia, ale też będzie ważną drogą, która połączy Stalową Wolę, Nisko z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Dzięki tym różnym inwestycjom Podkarpacie stanie się ważnym regionem, a Stalowa Wola z Niskiem i północ województwa stanie się dużą aglomeracją i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych- mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

- To już nie są papiery, to już nie są dokumenty, to już jest rozpoczęcie prac budowlanych. Cieszę się, że po tych latach przygotowań, po przeanalizowaniu kilkunastu wariantów, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców regionu wystarczy popatrzeć na dzisiejszych gości- mówił Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski.

- To bardzo ważna inwestycja dla Mostostalu. Mogę powiedzieć, że nasza droga do budownictwa infrastrukturalnego prowadzi przez Stalową Wolę. Obwodnica miasta to jedno z wielu zadań, które w najbliższych latach będziemy realizować na zamówienie GDDKiA. Mamy już podpisane kontrakty na kolejne drogi, również te położone niedaleko stąd- mówił dziś Jorge Calbuig Ferre, członek zarządu ds. Rozwoju Biznesu.

Na uroczystości obecni byli włodarze Niska: były- Julian Ozimek i obecny: Waldemar Ślusarczyk, a także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który zabrał głos w imieniu samorządowców.

- Ta inwestycja- trzeba to powiedzieć- przez minione lata miała bardzo pod wiatr. Mieszkańcy długo na nią czekali. Trzeba wspomnieć tu 1975 rok, kiedy to rozpoczynały się pierwsze prace projektowe nad tym, aby nasze miasta bezpiecznie można było połączyć. 44 lata minęły od momentu pierwszych prac do teraz, gdy spotykamy się, aby rozpocząć rzeczową realizację tak długo oczekiwanego odcinka drogi, która otwiera nam okno na świat- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Po przemówieniach przybyli na uroczystość goście dokonali pierwszego wbicia łopaty w miejscu budowy.

Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~poza trybem

Abp Głódź jest co roku zapraszany na inaugurację roku akademickiego. Wydaje mi się, że teraz, po emisji filmu braci Sekielskich, byłoby to co najmniej niestosowne” – powiedział „Gazecie Wyborczej” prof. Jacek Staniszewski z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaprojektował plakat przedstawiający przekreśloną twarz metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia z podpisem: „ASP MÓWI NIE!!! ZAKAZ WJAZDU”. No … i kolejna okazja do flaszki przepadła. Pozostanie tylko pałacowy aktimelek i to szybki. Papież Franciszek już wysyła do Polski. Abp Scicluna – wizytatora od pedofilii. Kilka episkopatów już go poznało.

~bez księdza?

Jak to tak bez pokropku będzie "g" a nie łącznik do Podskarpowej!

~student

Polsat zrobił się ostatnio przybudówką TVPIS?”; – „Podsumujmy. Solorz dostaje zgodę na przejęcie Netii. Prawnik od szefa KNF pracuje w Banku Solorza. Morawiecki zapowiada zgodę na kopalnię odkrywkową Ościsłowo, którą Solorzowi rok temu zablokowali. Ale oczywiście to wszystko przypadki”

~Becia bredzi

„Wg IMF polska gospodarka po raz pierwszy w historii jest większa od szwedzkiej, nasz PKB to 586 mld US, Szwecji 551. Rozwój jest dla nas najważniejszy” – napisała pani Szydło na Twitterze, podkreślając w jak dobrym Polska zmierza kierunku – oczywiście pod rządami PiS i że „to pomaga polskim rodzinom”. Uwzględniając ten sam wskaźnik w przeliczeniu na głowę mieszkańca jednego i drugiego kraju, okazuje się, że pani Szydło uciekła się do nieprzyzwoitej manipulacji, bo w Szwecji żyje niecałe 10 mln obywateli, zaś w Polsce mieszkańców jest aż 38 mln.
A kto by się z Pisiorów tłumaczył z kłamstw i kłamstewek? Najważniejsze, że fake news poszedł w Polskę, TVPis powtórzy kilkakrotnie i jest git! A ciemny lud to łyka.

~goniago

@manukun

Te przerzucania uprawiaja np. cwaniaczki zatrudnione w urzedzie. Mieszkancy miasta dali sie zrobic w konia nadbereznemu i jego smiesznej swicie. Zatrudnil kolejna kobiete z telewizji miejskiej, niejaka anne litwin. Ten koles jest tak pyszny w swojej nikczemnosci ze musi byc obfotografowany z kazdej strony. Obwodnica to smieszna rzecz, pod wybory. Co tam robi ten nierob sagatowska? Weber pierwszy picer stalowej tak samo?

~z internetu

Jak informuje Radio ZET izraelska spółka, która była właścicielem siedziby PiSu przy Nowogrodzkiej w Warszawie, odsprzedała nieruchomość spółce hotelarskiej Q Hotel, która zamierza postawić w tym miejscu kolejny hotel. Jak się okazuje, od 2007 roku właścicielem budynku przy ul. Nowogrodzkiej była izraelska spółka Metropol NH, która już wcześniej chciała wybudować tam wieżowiec. Planom tym sprzeciwiała się spółka Srebrna, powiązana z PiS. Najgorzej, że zdemontują PISuar. I z czego pisiorki będą pić to halucynogenne COŚ, co im mózgi ustawia w poprzek? A tak na serio, to nowy właściciel będzie czekał na przegraną PiS-u w wyborach. I wtedy zacznie burzyć ten ohydny biurowiec – już bez jazgotu, że zamach na PiS, to zamach na Polskę. Polska nie potrzebuje PiS-u.

kabi

ten walec to sobie pożyczyli od firmy co się guzdra z tą obwodnicą od Rozwadowa do Vivo

manukun

Widzicie walec na zdjęciach? Jaja, nie? Przywieźli trochę sprzętu, jak widać pod publiczkę i dla ładnego tła dla konferencji. Zupełnie jak Komorowski w 2015 przy budowie obwodnicy Inowrocławia, której plac opustoszał wraz z wyłączeniem kamer. Niby inna partia, ale metody te same. Oni niczym się nie różnią. Traktują wyborcę jak idiotę, który łyknie każdą bajkę.

Aktywistów partyjnych widać szczególnie w komentarzach. Obrzucają się inwektywami, licytują o ojcostwo sukcesu, a mieszkańcy na tym cierpią. Wszyscy użytkownicy błoń i pobliskich ogrodów działkowych ucierpią, bo przez środek tak dużych terenów rekreacyjnych zbudowana zostanie droga dla tirów.

Mało tego. Najgorzej będą mieć mieszkańcy Poręb, Skarpy i Pława. Po oddaniu do użytku tego bubla obwodnicokształtnego huk i spaliny będą mieli po obydwu stronach osiedla. Ciekawe, czy skarpa zacznie się osuwać, gdy ciężki sprzęt wjedzie na plac budowy?

Ale kto by się tym przejmował? Najważniejsze, żeby wygrać wybory. Chałupa pod Warszawą czeka...

~@edziu

A ja mam jeszcze trochę główek kapusty. Tanio sprzedam. Więcej warta niż twój kapuściany łeb więc może kupisz na wymianę

~@inteligent

A może „edziu” chcesz kupić jeszcze kilka worków ziemniaków po cenie promocyjnej? Skoro tak tanio kupujesz i gromadziła workami to na kilka lat ci tanio sprzedam. Zapytaj o szczegóły w poradni na Wyszyńskiego

~kibic3

Do radek, nie masz zielonego pojęcia o czym wypociłeś bo obwodnice buduje GDDK iA a stadion budujemy z pieniędzy z MINISTERSTWA SPORTU . Czy ty matole nie wiedziałeś że robimy kilkanaście inwestycji równocześnie bo gdybśmy tak robili jak wypocileś to nic byśmy nie zrobili. Kibice czekali na te piękne CENTRUM SPORTOWE 70 lat to i poczekają jeszcze 3 miesiące tak że hejterze nie odcieraj se dupy kibicami bo jak byśmy cię dorwali to nie wiemco z takimi jak ty byśmy zrobili.

~gratulacje

gratulacje najbardziej utallentowany chłopak miał oferty z Widzewa i łksu ale u nas ma wieksze mozliwości rozwoju

~antysiarka

debilu z Tarnobrzeskiej wsi pilnuj siarki bo spadnie do 3 ligi a po drugie stadion zostanie otwarty na inauguracyjnym meczu 2 ligi piłkarze już zostali poinformowaniu KRÓLOWA POLSKI STAL STALOWA WOLA

~inteligent

Do zdziwiony , a ja nie jestem zdziwiony że ten matolek z RZESZOWA tak hejtuje bo on mimo że jest radnym naszego miasta[przytuła] więcej siedzi w siedzibie PEŁO w RZESZOWIE niż w naszym mieście i pisze brednie propagandowe.

~radek80

Stadion nie skonczony ,zamkniety do nie wiadomo kiedy a pisiorstwo otwiera nowa budowe nie konczac poprzedniej.Przeciez trzeba skonczyc stadion,bo kibice wyjda pod urząd.

~mieszkaniecST

Do j23, hejterze o czym ty niemroto wypocieś obecnie TIRY przejeżdżają kolo moich oken 6 metrów. A obwodnicą będą przejeżdżac 100 metrów d najbliższych bloków na PONIATOWSKIEGO czy ty matołku nie widzisz różnicy. Czy ty osiolku nie wiesz że większośc obwodnic buduje się na obrzeżach miasta po to żeby ruch wyprowadzic z centrum miasta. A SAN w naszym mieście znajduje się na obrzeżach miasta po co te wypociny produkujesz z których wszyscy mieszkańcy ulic STASZICA i PONIATOWSKEGO się śmieją. A jeśli ci się nie podoba przebieg tej obwodnicy to podzięku SZLEZAKOWI.

~~gratulacje

Prima aprilis był miesiąc temu.A ten 17 latek to ma być potężne wzmocnienie?

~gratulacje

Adrian Błąd od nowego sezonu w Stali Stalowa Wola nie wukluczony jest powrót Łukasza Sekulskiego

~J 23

Do ~mieszkaniecST. Idąc Twoim tokiem rozumowania, czyli, żeby ulicą Staszica pod Twoim oknem nie jeździły TIRy i żeby zrobić obwodnicę taką jak w Brzozowie czyli przez środek miasta. To zróbmy obwodnicę z ulicy Okulickiego. Niech teraz mieszkańcy Okulickiego pocierpią trochę. Czy Ty jesteś normalny??? Ty się męczysz z TIRami to teraz niech inni się męczą? A wyobraź sobie taką obwodnicę jaką ma np Kraśnik. Są miasta, które zrobiły obwodnicę poza miastem tak, żeby nikt z mieszkańców się nie męczył. Ale Ty chcesz na siłę "uszczęśliwić" TIRami innych mieszkańców. Na razie wygląda to niestety tak, że jest to jednopasmowa obwodnica Pysznicy, a nie Stalowej Woli i nic tego nie zmieni. Tu nikt akurat nie myśli o mieszkańcach miasta Stalowa Wola, niestety.

~dodi

mieszaniecST a co to takiego te "dejtońskie sceny"???
jak ty tak umiesz liczyć jak pisać to nie dziwne że widzisz pod oknami setki TIRów dziennie

~Bitcoin

Pozdrawiam zalesie ;) hejtuj dalej skandal będzie!

~robol,huta

Moim okiem jako pracownik fizyczny,to urzednicy wzieli te łopaty tak z ciekawosci,bo nigdy w zyciu nie mieli w rece łopaty.I to jest rozwiazanie tego zdjecia.Całe zycie siedza za biurkiem biora o wiele wiecej KASY jak pracownicy fizyczni i chcieli sprawdzic czy tak łatwo macha sie łopata.Tylko po co te kokardki na łopatach.Jak chciali sprawdzic czy to ciezko czy łatwo macha sie taka łopata to mogli to robic po cichu bez mediów.

~Zdziwiony

Dlaczego 95 % hejtu z IP z Rzeszowa? Co ma Rzeszów do Stalowej Woli?

vjm

Mam robote dla tego (na zdjeciu) co tak zwawo i ostro macha lopata reszta tez moze sie zalapac - starosta wie jak tam dotrzec.
Trzeba gnoj na starym przewozie na Sanie, (odpady organiczne sfermentowane zmieszane z materialami nie biodegradalnymi, ktore zrzucono tam za zezwoleniem Polskie Scieki i MZK i WGO) - wrzucic na przyczepe, i wywalic przed Urzedem Miejskim w Stalowej Woli lub pod siedziba Polskie Scieki w Rozwadowie.
Moze sobie dobrac do pomocy min. srod. Kowalczyka - niestety nie zapewniam za wykonana prace atrakcji w postacji przeplyniecia pychowka po Sanie - bo lapowek nie daje.

~jagoda

Bareja by się uśmiał. PS kim jest Pani uwieczniona na fotografiach? Często pojawia się w towarzystwie włodarzy miasta.
Druga kwestia to bardzo się cieszę, że ta obwodnica powstanie i chyba każdy czy to z lewa czy prawa ma podobne zdanie. Bo jeżeli nie to co jest przeszkodą?

~tara

Pamiętacie "Misia", a scenę z postawionymi ścianami domów mających tworzyć teren zabudowany? Tak było z tymi gadającymi głowami, które zaklinały rzeczywistość, że to oni rozpoczynają budowę... obwodnicy! Podobieństwo komediowe całkiem przypadkowe. Życie przerosło kabaret!

~inteligent

Do hejtera co wypocił coś o pietruszce, lemingu ja pietruszke kupiłem jesienią we workach nagiełdzie w SANDOMIERZU w cenie 4 złotych za kilogram a także marchewke za 1 złotych za kilogram. Byłem wczoraj na rynku u nas i widziałem pietruszke po 12 zlotych a ty oszołomie wypociłeś o 18 złotych. Twoja idiotycna propaganda tylko do idiotów trafia bo każdy kto ma oczy dobrze wie co ile kosztuje. Ale pisz więcej takich piramidalnych bredni a wszyscy oleją ciepłym moczem twoich mocodawców trollu.

~mieszkaniecST

Do papa, jechaem w zeszym tygodniu do SANOKA obwodnic BRZOZOWA która przebiega przez centrum BRZOZOWA z ominięciem rynku bo tam zawsze działy się dejtońskie sceny aby przejechac rzez ten rynek. Obwodnica BRZOZOWA jest jednopasmówką a jeździ tam cztery razy więcej TIRÓW niż w naszym mieście. Tak że ozołomie zanim coś wypocisz to najpierw trzeba troszke zobaczyc co się na świecie dzieje a nie pisac piramidalnych bredni. Ja jestem mieszkańcem ulicy STASZICA i codziennie koło moich okien przejeżdża setki TIRÓW więc się nie moge doczekac budowy przynajmnij tego odcinka od VIVO do ronda na ulicy ENERGETYKA. Bo to mi gwarantuje że po 70 latach będę miał spokój pod moimi oknami.

~....

Opozycjo skończcie się kompromitować tym hejtem!

~AAA

Przodownicy pracy. Z jaką epoka się to kojarzy?