Rozpoczęcie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Image

Dziś wbito pierwszą łopatę pod budowę obwodnicy. Z tej okazji w miejscu rozpoczęcia inwestycji zgromadziło się kilkunastu samorządowców, polityków, byłych i obecnych włodarzy miast.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska planowana była od lat. Po wielu zawirowaniach 13 maja 2019 roku rozpoczęła się najistotniejsza część zadania- budowa drogi, dzięki której ze Stalowej Woli i Niska ma być wyprowadzony uciążliwy ruch samochodowy, tym samym wielu kierowców będzie omijać te dwa miasta sprawiając, że w centrum będzie czyściej i ciszej.

Zadanie w ciągu drogi krajowej 77 zrealizuje Mostostal Warszawa. Jest to kolejna inwestycja w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, którą zrealizuje w województwie podkarpackim konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Kontrakt o wartości 199 189 315,22 zł z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację zadania został podpisany 30 sierpnia 2017 r. przez prezesa Andrzeja Goławskiego, wspólnie z Jorge Calbuig Ferre, członkiem zarządu ds. Rozwoju Biznesu oraz działającym w imieniu Acciona Construcción Yves Marchandem i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Stronę inwestora reprezentował Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski i Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami Mariusz Błyskal.

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zaprojektował, a teraz wybuduje obwodnicę Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km. Będzie to droga jednojezdniowa ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Podczas uroczystego otwarcia robót głos zabrali przybyli goście. Chwalono samorządowców i tych, dzięki którym inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Droga, oprócz poprawy komunikacji, ma doprowadzić do rozwoju gospodarki regionu.

- Obwodnica Stalowej Woli i Niska rzeczywiście jest niezwykle ważna dla mieszkańców tych dwóch miejscowości województwa podkarpackiego. Obwodnica poprawia bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu, ale tak naprawdę wyprowadza ruch tranzytowy poza centra miast, co jest niezwykle istotne i w konsekwencji daje szansę rozwoju miejscowości przyległych. Myślę, że właśnie tego typu inwestycje kluczowe dla tych miejscowości w konsekwencji poprawiają atrakcyjność gospodarczą, są ważne dla przedsiębiorców, tworzą nową rzeczywistość gospodarczą. Jestem przekonany, że tych inwestycji przełomowych, kluczowych dla Stalowej Woli i Niska będzie w najbliższym czasie więcej- mówił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel ministerstwa odpowiadający za realizację zadania w mieście Adam Hamryszczak.

Padło wiele gratulacji pod adresem osób, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji i podziękowań.

- W tym miejscu na Podkarpaciu tworzy się druga aglomeracja miejska. Dzięki tej obwodnicy zostaną połączone nie tylko Nisko ze Stalową Wolą i nie tylko zostanie poprawione bezpieczeństwo i płynność ruchu ważna dla mieszkańców tego terenu, ale ta obwodnica jest ważna dla całego Podkarpacia. Ona nas włączy do międzynarodowej trasy, dzisiaj nazywanej S-19, Via Carpatia, ale też będzie ważną drogą, która połączy Stalową Wolę, Nisko z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Dzięki tym różnym inwestycjom Podkarpacie stanie się ważnym regionem, a Stalowa Wola z Niskiem i północ województwa stanie się dużą aglomeracją i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych- mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

- To już nie są papiery, to już nie są dokumenty, to już jest rozpoczęcie prac budowlanych. Cieszę się, że po tych latach przygotowań, po przeanalizowaniu kilkunastu wariantów, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców regionu wystarczy popatrzeć na dzisiejszych gości- mówił Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski.

- To bardzo ważna inwestycja dla Mostostalu. Mogę powiedzieć, że nasza droga do budownictwa infrastrukturalnego prowadzi przez Stalową Wolę. Obwodnica miasta to jedno z wielu zadań, które w najbliższych latach będziemy realizować na zamówienie GDDKiA. Mamy już podpisane kontrakty na kolejne drogi, również te położone niedaleko stąd- mówił dziś Jorge Calbuig Ferre, członek zarządu ds. Rozwoju Biznesu.

Na uroczystości obecni byli włodarze Niska: były- Julian Ozimek i obecny: Waldemar Ślusarczyk, a także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który zabrał głos w imieniu samorządowców.

- Ta inwestycja- trzeba to powiedzieć- przez minione lata miała bardzo pod wiatr. Mieszkańcy długo na nią czekali. Trzeba wspomnieć tu 1975 rok, kiedy to rozpoczynały się pierwsze prace projektowe nad tym, aby nasze miasta bezpiecznie można było połączyć. 44 lata minęły od momentu pierwszych prac do teraz, gdy spotykamy się, aby rozpocząć rzeczową realizację tak długo oczekiwanego odcinka drogi, która otwiera nam okno na świat- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Po przemówieniach przybyli na uroczystość goście dokonali pierwszego wbicia łopaty w miejscu budowy.

Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Styx

@wert

Do lansu. Te partyjne ciamajdy tylko teatrzyki umią robić. Wielki szacunek dla Pana Prezydenta Andrzeja Szlęzaka że udało mu się nadać bieg sprawie. Żadne kopanie rowów i konfełencje tego nie zmienią.

~Wert

Po co na tym etapie prac WALEC?

~papa

Może mi ktoś napisać gdzie jeszcze w Polsce jest tak durna pseudo obwodnica pomiędzy blokami a terenem rekreacyjnym

~Info

Droga na Prysznice będzie zamknięta przez wakacje

~mIRKA

W związku ze zbliżającymi się wyborami przypominam, że klapki nosi się na nogach nie na oczach!

~Wings

Byłem dziś w Vivo, po wywrotce, koparce i walcu drogowym ani śladusmiech2 Pokazówa jak w Planecie za dawnych lat tylko szampana brak jezyk

~Yes

Grabarze?

~Maryla R.

"TO BYŁ MAJ ŚMIERDZIAŁA SUSKIM KEMPA..."
- pamiętacie?

~Yes

Grabarze?

~qra cdomowa

Usypali koparką pryzmę piasku i w piaskownicy bawią się na nasz koszt! Boże miej nas w opiece przed idiotami.

~ChłopZjajami

Prezydent Nowego Sącza olał PiSiorów i sam w przeddzień otworzył gotowy most nie czekając na ich lansowanie się.

~jajaJakBerety

Co oni wciskają ciemnotę ogłupiałemu suwerenowi że jest to początek obwodnicy? Przecież początek obwodnicy to jest ul. PODSKARPOWA w dodatku z dwoma pasami ruchu. A tu raptem przedłużą ją o jedną jezdnie i pier...lą o zaczęciu budowy obwodnicy! Niech się tymi łopatkami może powalą we łby lepiej a kokardki niech se wsadzą... wiecie gdzie!

~wojtus

Zaklamany nadberezny zatrudnil kolejna dziennikareczke? Szczurkowa i jej "profesjonalizm" to za malo na takie ego jakie posiada lucjuszek? Ma dodatkowo inne pomocnice i to tez nie wystarcza? Anulke litwin musial zatrudnic? Niech wezmie do pomocy karolke glogowska z mzk, w koncu pelni tam funkcje rzecznika.

Niech sie zbierze cale trio szczurek, litwin i glogowska i niech ci zapowiadaja na
przemian nazwiska pisowskich notabli nadberezny na tych twoich imprezkach za kredyty. Jestes juz taki nadety i bezczelny ze telewizje sobie w urzedzie robisz? Gadales na szlezaka a sam zrobiles wieksza sitwe w urzedzie zakladach i spolkach miejskich. Pozatrudniaj jeszcze wiecej ludzi bez kompetencji do tego dziadostwa a pozniej umywaj raczki i mow ze to nie ty.

ps znalazles te osoby trzecie ktore "majstrowaly" twoim zdaniem przy bieda-maszcie?

~@inteligent

To sobie jeszcze mogłeś sobie kupić dwa worki pietruszki bo dzisiaj za kilogram pietruszki zapłacisz 18 - 19 zł, czyli za tę cenę masz 4 - 5 kg pomarańcz lub bananów smiech2, no ale po co tobie banany jak ty bez nich masz małpi rozum!

~Just

Kocham cię bardzo królewno is one of the most important things to do in the world and you can always be very careful when choosing a new business

~inteligent

Do hejtera co martwi się że cebula jest droga, gdzie byłeś lemingu jak jesienią cebule można było kupic po złotówce za kilogram. Ja kupilem dwa worki cebuli 5 kilogramowe i mamy cebule na cały rok za darmo ale do życia potrzebny jest rozum a nie narzekanie na własną głupote.

~lekarz

A mnie najbardzie zastanawia bardzo ważna rzecz dlaczego wśród kobiet nie ma pedofilów, jeszcze nigdy nie słyszałem żeby 14 letni chłopak narzekał że jakaś baba go wykorzystała . A wiadomo że takich przypadków jest miliony jeśli nie tysiące. Coś tu się wszystko kupy nie trzyma a gdzie są ci co w bardzo mlodym wieku w doktorka się bawili czy to też jest pedofilia?

~Lachociąg

Manukun kocham Cię :-* jesteśmy tacy sami.

~Działkowy

Kiedy zamknięta zostanie droga do pysznicy przez most. Może ktoś zna przybliżony termin!

~Działkowy

Kiedy zamknięta zostanie droga do pysznicy przez most. Może ktoś zna przybliżony termin!

~Renia Butryn

Manukun 100,% racji.

~prawica

ci ze zdjęć maja nas za idiotów umiech wasza szopka koryciarze jest śmieszna jak i wy umiech

~jajaJakBerety

- Panie abp Głódź, może pan do nas zejdzie? Obejrzy pan z nami film, który obejrzało 9 mln osób - zachęcała Beata Maciejewska, kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Ugrupowanie to zorganizowało w Gdańsku pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu". Niezwykły, bo na bramie wjazdowej rezydencji abp Sławoja Leszka Głódzia.

~z internetu

W Warszawie policja zaaresztowała projektor, by zablokować projekcję filmu braci Sekielskich

~Wpis Dudy

Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!

Tak wpisał Duda, chyba nie zrozumiał tego filmu.

~CoTuŚmierdzi

Będzie drugi film, zapowiada Sekielski, a jesienią książka. Pracuje też nad dokumentem o SKOK-ach. Oj, panie Tomku,jak pan ruszy SKOKi to się dopiero zrobi szambo.

~Sekielski

PODAJCIE DALEJ! Kto się boi prawdy o pedofilach w polskim kościele? Ledwie przyjechaliśmy na spotkanie z kolejną ofiarą zboczeńca w sutannie, a napuszczono na nas policyjny patrol. Chłopak przerażony. To wygląda jak próba zastraszenia. Szkoda, że policja tak szybko nie reaguje gdy trzeba stanąć po stronie ofiar. Chcecie być po naszej stronie? Pomózcie nam na patronite.pl/sekielski
Dwadzieścia minut wcześniej policja dostaje info od anonima, że będą tu stali oraz, że się dziwnie zachowują, choć jeszcze ich tam nie ma ...
ha ha

~z internetu

Skąd się biorą debile?
Z PiSu wyłażą co chwile...

~Mieszkaniec

manukun - 100% racji !!!

~~@edziu

A kto ci się bardziej intelektualnie widzi "obatel" czy ten Hójała?