Czarny Bocian zaszczycił swoją obecnością miasto

Image

Spodobało mu się na stalowowolskich błoniach, więc postanowił zostać na jakiś czas. Dumnie spacerował zajadając z lokalnego stołu rozmaitości łąkowych.

To rzadki widok w Polsce, w Stalowej Woli tym bardziej, a jest na co popatrzeć. Czarne ubarwienie z charakterystycznym połyskiem, masa ciała nieco mniejsza niż u białego kuzyna, ale dziób czerwony, to samo nogi i skóra wokół oczu. Bez wątpienia to ptak dostojny i niezwykłej urody.

I choć nie lubi widoku ludzi i raczej woli ustronne miejsca, nie pogardził naszymi błoniami, gdzie przychodzi wielu mieszkańców. Sfotografować go udało się naszemu Czytelnikowi, który przysłał nam zdjęcia. Bociek przechadzał się po mokrej trawie wypatrując smacznych kąsków.

Czy pozostanie na dłużej? Czy gdzieś wśród drzew czeka na niego pani bocianowa? A może czarny gość zamieszka u nas na stałe i będzie powracał do Stalowej Woli regularnie co roku? Tego nie wiemy. Istnieje opcja, że jako światowe zwierzę przybył tu jedynie na rocznicowe obchody unijne, ale kto wie co siedzi w bocianiej głowie. Na pewno oznacza to jedno, że na błoniach mamy do czynienia z niezwykłymi ptakami i zaufania, którym obdarzają nas one tu przybywając nie możemy jako ludzie zmarnować. W końcu to my ingerujemy w ich życie, a nie oni w nasze. Warto o tym pamiętać.

Foto: Łukasz UrbanikKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~DonDon

Przecież czarnych nie przyjmujemy.

ludek

To zwykły biały bociek, tylko się usyfił w tych alutekowych i różnych innych stalówkowych brudach. Masa ciała nieco mniejsza ? To chyba nie dziwne jak mu błonia zaorali :-/

~zły

jak tam będą jeździć samochody to faktycznie zagościł na chwilę...

~tola

... a co to będzie gdy zacznie takie dziecka jak on przynosić do miasta? Przecież bocian zawsze był kojarzony z maluszkami!

~Ola

Czarny bocian to znak że renia b nie dostanie się do parlamentu europejskiego.

~fix

Dlaczego czarny bocian ma czerwony dziob?Bo krew go zalewa !Pisiory zakopaly 10 mln na błoniach a on tego znaleźć ni jak nie może !

~Ratio2

Nic dziwnego w bajorkach z cuchnącą wodą znajdzie dużo pożywienia.

~Jogi

Przecież ten robal klepie tylko płatny hejt na necie.

~ulllu

ekolog jeśli ktoś będzie strzelał do bociana, to tylko ty, bo jesz groch z kapustą

~Jórek

Weź się edek-ekolog stuknij w ten głupi partyjny łeb. Płatny trolu. Ty z ptaków to tylko kaczki po kuprze całujesz .

~Ornitolo

Przyleciał osobiście podziękować EL-Ę za piękną rewitalizację błoni. Już mu nadmiar drzew nie zasłania widoku żab a niedługo podskarpowa będzie dostarczała dużych wibracji i hałasu koniecznych do płoszenia ofiar z pobliskich krzaków.

manukun

Prędko zlikwidujmy drzewa w mieście, bo jeszcze kolejne ptaki chronione zechcą w Stalowej założyć gniazda. Jak wtedy betonować miasto? O nie!

~dojna zmiana+

To zły znak dla miasta i pisowców przed wyborami.

~ekolog

Żyje już pare lat na tym świecie i d tej pory tylko raz mi się udało czarnego bociana zobaczyc na żywo w powiecie RZESZOWSKIM a radoche miałem jak bym miliona wygrał w totka. Już jutro jade tam rowerem może uda mi się zobaczyc tego dostojnego ptaka. Żeby też nikomu nie przyszło do głowy strelac do tego bocana nawet z wiatrówki bo te ptaki są pod wielką ochroną.

~Wiktor

Przecież on tam już od wielu lat żyje i poluje na płytkie wodzie.

~spacerowicz

Na błoniach czarny bocian spacerował, łowiąc ...już 20 lat temu i może być to ten sam osobnik, bo bociany żyją ponad 20 lat

jerycho60

Widziałem je po drugiej stronie miasta kilka lat temu

~lola

To ptak gniazdujący w dużych kompleksach leśnych ale za pożywieniem potrafi 'wychylić" się z miejsc pobytu stałego. Piękny ptak!

~Ballada

Piękny i dostojny.

~allo

No to ci wydarzenie na skalę światowa

~jasio

szukal piniedzy wyrzuconych w błoto