Coraz mniejsze bezrobocie w powiecie

Image

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym w Polsce zmniejszyła się liczba pozostających bez pracy. Sprawdziliśmy statystyki bezrobocia rejestrowanego w powiecie stalowowolskim.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec kwietnia br. liczba bezrobotnych wyniosła 939,7 tys. osób. To o 45 tys. mniej niż przed miesiącem i o ponad 102 tys. mniej niż pod koniec kwietnia 2018 r. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,6%. Spadek liczby bezrobotnych w kwietniu odnotowano we wszystkich województwach, najwyższy w warmińsko- mazurskim (spadek o 7,1%, czyli o 3,8 tys. osób), lubuskim (6,2% i 1,4 tys. osób), zachodniopomorskim (5,6% i 2,7 tys. osób) oraz opolskim (5,4% i 1,2 tys. osób). W przypadku województwa podkarpackiego spadek wynosi 0,4%, ubyło nam 666 bezrobotnych.

W stalowowolskim pośredniaku pod koniec kwietnia zarejestrowanych było 2168 osób, w tym 1249 kobiet. W podrównaniu z ubiegłym miesiącem jest to liczba mniejsza o 193 osoby. W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1830 osób (1085 kobiet). W tej grupie znajduje się: 588 (391 k.) bezrobotnych do 30 roku życia, 618 (242 k.) powyżej 50 roku życia, 120 (69 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 547 (477 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 9 (7 k.) mających niepełnosprawne dziecko do 18 roku życia oraz 191 (90 k.) osób niepełnosprawnych.

Bez zatrudnienia pozostają 464 kobiety, które po urodzeniu dziecka nie podjęły pracy. 315 (188 k.) osób korzysta z zasiłku. Bez kwalifikacji zawodowych jest 515 (308 k.) zarejestrowanych, doświadczenia zawodowego nie ma 447 osób (309 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1208 bezrobotnych (707 k.), Bojanów: 147 (79 k.), Pysznica: 188 (102 k.), Radomyśl nad Sanem: 173 (98 k.), Zaklików: 225 (131 k.), Zaleszany: 227 (138 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lola

Jeżeli jest to prawda co piszą niektorzy na tym forum o jakims duchownym ze szkoly nr 2 i jego zabawach z dziecmi oraz powierzeniem mu wychowawstwa klasowego no to w swietle znowelizowanego na kolanie kk pan dyrektor bedzie mial problem. Wiedział a nie powiedzial. Ale to może sie dopiero okaże jak przyjdzie co do czego, bo to przecież był tylko duchowny i w porę sprawę zamieciono pod... dywan!

~jan

Zapomniałem jeszcze dodac inteligent jest wielki i zawsze używa tego samego nicka.

~jan

A dla mnie ten inteligent to najbardziej inteligentny komentator na tym portalu. Proszę cię inteligent komentuj jak najwiecej bo tylko ty masz zawsze coś mądrego do opowiedzenia. A hejterzy i tak cię będą atakowac bo ty się nad nimi znęcasz swoim komentarzami. Zniszczyłeś tych użytecznych idiotów swoimi wpisami.

~Mieszkaniec

~inteligent - masz racje - nie jesteś pierwszym lepszym idiotą tylko wyjątkowym i.... i 100% człowiekiem tworzącym idiotyzmy dla idiotów a to oznacza, że istnieje jakaś reguła. Bo jeśli jest wyjątek, to musi być reguła! Na siłe wciskasz każdemu stwierdzenie, że nie każdy jest idiotą ale każdy pis-wyznawca chce być idiotą. Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą.

~@Inteligent

Nie będziesz ani papieżem ani Inteligentem.Daj już człowieku spokój i zajmij się czymś pożytecznym,bo przykro czytać ,że tak głupi ludzie reprezentują PREZYDENTA

~inteligent

Do manekina , ja znam bardzo wielu ludzi co nawet średniego wykształcdnia nie mają a są bardziej inteligentni od inżynierów czy profesorów n wyższych uczelniach. Tak że z tym wykształceniem to się tak nie zapędzaj bo jszcze to odszczekasz, ty bez google nic nie wiesz. A na koniec co ma nick do rzeczywistości i czy gdybym się podpisał'' papież'' to by znaczyło że jestem papieżem i to jest gwałt na logice co piszesz. Nie dyskutujesz z pierwszym lepszym idiotą tylko z człowiekiem co chleb jadł z wszystkich pieców.

~Do Inteligent

Inteligent to ,że jesteś głupi to wiemy.Ale nikt nie uwierzy,że jesteś aż tak głupi ,że nie wiesz o sprawie księdza Chody ,czy wydarzeń na plebani obserwując forum.Nie codziennie matka wstawia na Facebooka zdjęcia rozebranego do szortów księdza z glową wtuloną w szorty nastolatka w namiocie z wycieczki szkolnej.Proszono szanowne go PREZYDENTA(z dużej i drukowanymi) o zajęcie stanowiska.To,że ksiądz w ciągu roku szkolnego znikną ze słynnej szkoły nr 2 .wiemy.Pożal się Boże inteligencie skończ i wstydu oszczędź.

manukun

@inteligent
To właśnie argument na twoim poziomie, edziu. Jak ty masz zatrudnienie, to znaczy, że nie ma bezrobocia w mieście. Jak Ty nie płacisz więcej za mieszkanie, to znaczy, że Nadbereżny nie podnosił podatków. Jak ty glosujesz na partię, to znaczy, że wszyscy głosują. Taka naiwność i czarno-białe rozumowanie to gwałt na logice. Nie wypada wykształconemu inteligentowi, za którego chcesz uchodzić.

~inteligent

Do manekina, znowu uciekasz z odpwiedzą za kim jesteś albo za czym to znaczy że jesteś strachliwy , więc sie pytam jeszcze raz za kim ty jesteś? Dwóch pedałów których ty znasz nie umawia się z malutkimi dziecmi to znaczy że wśród pedałów nie ma pedofilów , gratuluje inteligencji kalego. Wszyscy w naszym mieście gardzą takimi jak ty bo to miasto szlachetnych mieszkańców.

manukun

Rzeczywiście, Legutko jest autorytetem w dziedzinie seksuologii...

Używasz nazwy "inteligent", a potrzebujesz znaczka partyjnego. Inaczej nie wiesz, co masz myśleć. Brawo! Takich naiwnych ludzi potrzebują partie polityczne.

Argument o znajomych jest idealnie na twoim poziomie logiki. Jak czegoś nie wiesz albo nie widzisz, to znaczy, że tego nie ma.

~inteligent

Do manekina, a to zabawne bo nigdy nie słyszałem o żadnym nauczycielu pedofilu z naszego miasta ale może dlatego że tym się nie interesje. Skąd mam taką wiedze że prawie każdy pederasta to pedofil , dowidziałem się tego od PANAprofesora LEGUTKO. A chyba profesor to dla ciebie autorytet czy też nic dla ciebie nie znaczy bo należy do partii. Ale skoro jesteś taki ciekawy to odpowiedz wszystkim za kim ty jesteś albo żeb ci było łatwiej za czym ty jesteś. Znasz 2 peperastów i oni nie umaiają się z malutkimi dziecmi to skąd wiesz że tak jest przeież nie robią tego na oczach wszystkich ludzi.

manukun

Edziu, skąd masz informacje, że 99 % homosi jest pedofilami. Znam dwóch i nie umawiają się z dziećmi, więc na pewno mówisz nieprawdę. To taki argument z dupy specjalnie dla ciebie.

Odpowiedz na pytanie, co zrobił Nadbereżny z podejrzeniem pedofilii wśród nauczycieli stalowowolskich? Przecież większość tutejszych szkół podlega miastu, a prezydent nadzoruje dyrektorów.

Odpowiedzią na te pytania nie jest bełkot o pisaniu nazwisk z wielkiej litery ani o liczbie głosów w wyborach.

~Do Inteligent

Wręcz przeciwnie .Szło mi świetnie
Przykro bawić się kimś takimj ak ty ,ale robię to tylko dla podkreślenia zabawnisci sytuacji..Ta mieścina coraz mniejsza i coraz żalosniejsza.
Z takimi inteligentni jak ty na czele.

~Mieszkaniec

... Denuncjowani przez "starszych braci z POLIN", katowani, rozstrzeliwani, pędzeni w upałach i mrozach na krańce Azji, umierający w drodze z głodu, cierpiący rozłakę i oddzielenie od bliskich i Ojczyzny, jednak zachowujacy goraca wiare w Boga i milosc do Ojczyzny - dla dzisiejszych władcow Polski są drugą kategorią ludzi....... Coś w tym jest ...... obecnie mamy takich " inteligentów " jacy wyrośli z pozostałej części pewnego " sortu ", który ma czelność uważać się za tą lepszą ..... . Wspłczesny " inteligencie " ... zadaj sobie pytanie: dlaczego tak często giną najlepsi ... i kto pozostaje???

~inteligent

Do raj, a ty do szkoły miałeś pod górke bo na języku polskim nie nauczono cię że imiona i nazwiska pisze się z dużej litery. Tytułowanie polityka z dużej litey to okazywanie szacunku do tego polityka , ja nawet SZLEZAKA pisze z dużej litery choc on nie był z mojej bajki. Ty się o nasze masto nie martw bo masz ograniczoną wiedze i jesteś niewolnikiem TVN 24 i ofiarą tej propagandówi.

~inteligent

Do raj, a ty do szkoły miałeś pod górke bo na języku polskim nie nauczono cię że imiona i nazwiska pisze się z dużej litery. Tytułowanie polityka z dużej litey to okazywanie szacunku do tego polityka , ja nawet SZLEZAKA pisze z dużej litery choc on nie był z mojej bajki. Ty się o nasze masto nie martw bo masz ograniczoną wiedze i jesteś niewolnikiem TVN 24 i ofiarą tej propagandówi.

~Mieszkaniec

800 zł na pracowników, 500 + i stypendia dla braci z Ukrainy a nam " RZĄD " nie obniża podatków i nie wprowadza ułatwień gospodarczych, nie likwiduje biurokracj .... bo i po co??? Popisowi żyje sie całkiem dobrze a to się im przecież należało!!!
Zatrudnianie polskich pracowników polskim pracodawcom i ich powrót z Wielkiej Brytanii polskiemu rządowi najwyraźniej się nie opłaca. PiS dba o to by POLACY z SYBERII i KAZACHSTANU ciągle nie mogli się doczekać powrotu do Polski bo może im od nadmiaru dobrobytu i szczęścia poprzekręcać się w głowach! ... Denuncjowani przez "starszych braci z POLIN", katowani, rozstrzeliwani, pędzeni w upałach i mrozach na krańce Azji, umierający w drodze z głodu, cierpiący rozłakę i oddzielenie od bliskich i Ojczyzny, jednak zachowujacy goraca wiare w Boga i milosc do Ojczyzny - dla dzisiejszych władcow Polski są drugą kategorią ludzi....... Coś w tym jest ......

~Raj

@Inteligent
Nie masz argumentów.Jedyne co wymysliles to przychodnia Wyszyńskiego ..
Co do tej pedofil i postawie prezydenta masz do powiedzenia, naprawdę nic????Nie ma żadnych 17 tys.Starsi ludzie którzy poszli na głosowanie i wielu innych nie było tych faktów świadomych.
Straszny wstyd ,straszny Syf. .Stalowa Wola umiera.Kiedy wymrze starsze pokolenie , będzie tu garstka ..Śmiiac mi się chce jaki jesteś bezbronny.Po
I
Pisanie pana prezydenta dużymi drukowanymi literami bardziej go ośmiesza niż,,, powiększa,,,

~inteligent

Do raj, hejterze obrazasz przynajmniej 17 tysięcy mieszkańców naszego miasta bo tylu głosowało na PANA PREZYDENTA L.N. Tobie to nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie pomoże.

~inteligent

Do raj, hejterze obrazasz przynajmniej 17 tysięcy mieszkańców naszego miasta bo tylu głosowało na PANA PREZYDENTA L.N. Tobie to nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie pomoże.

~Raj

Za lasami za górami żył sobie ciemny lud Stalowej Woli z Inteligentem.

~Odwagi!!!!

Inteligent
Nie zmieniaj tematu.Miales pisać o zachowaniu i postawie Prezydenta .Zachowal się jak ignorant i tchórz.
Nie przeprosił,nie wyjaśnił
.W szkole w Stalowej Woli dużo się działo,na plebani tez..To dobry temat na następny film.Znowu zaslyniemy
Opublikowano zdjęcia w internecie jak zachowywał się ksiądz.Zajmij się swoim grajdolem w którym żyjeszStalową Wolą.Pan Prezydent był tchórzem,ale ty dważny inteligent napewno się wypowiesz.Dzieci w szkołach powinny być bezpieczne Nie uważasz?

~inteligent

Co tak pederaści i pedały przesraszyli się nowych ustaw w sprawie pedofili czy nie dlatego że wśród nich jest 99 procent pedofilów. Tak pedały skończylo się pobłażanie dla waszej pedofili tak jak PIS skończyŁ z LGBT.

~@Intekigent

Może dlatego,że każdy świr mógłby kogoś wrobić?.Rusz mózgownicą.Inteigent z ciebie i katolik.Czy tak robią katolicy?

~Boże Bron

Czlowieku o nicku Inteligent.Czy chciałbyś się wypowiedzieć na temat pedofili księży w stalowowolskich szkołach i
wydarzeniach w ostatnich latach?
Straszny syf, straszny wstyd.Najbardziej postawa Prezydenta najpiękniejszego
miasta,najprzykladnuejszego katolika j najskromniejszego człowieka .

~inteligent

Hejterze POLACY katolicy są przykładem dla całego świata ile jeszcze razy papież FRANCISZEK będzie musiał takim durniom debilom to powtarzac. Cały świat to się śmieje z takich użytecznych idiotów jak ty i ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział. Prawdziwa pedofilia to rządzi w najbogatszych krajach świata ale żeby o tym wiedziec trzeba dużo czytac i miec wysoką inteligencje. Pytanie dlaczgo ostatnim głosowaniu na temat pedifili PATOLOGIA OBYWATELSKA i NOWOCZESNA poparła pedofilów i nie zgodziła się na karanie bez względne podofilów [kary bez zawieszenia o co oni w sejmie walczą].

~Naftalina

Tylko Zjednoczona P. !

Głosujemy na Listę Nr 4.

~

Zlo dobrem zwyciężaj
Właśnie dlatego śmieją się z nas w świecie.Oby mniej takich katolików.POLAK to przodujący katolik Stalowa Wola City.Najpiękniejszego miasta w Polsce

~Ormo

O tym coraz mniejszym bezrobociu propaganda huczy od dawna. Sukces goni sukces jak w kurwizji. Dziwię się jedynie że po tej serii artykułów na papierze nie wyszło ujemne bezrobocie.

~Do Adam

Matka boska wniesie protest.