Coraz mniejsze bezrobocie w powiecie

Image

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym w Polsce zmniejszyła się liczba pozostających bez pracy. Sprawdziliśmy statystyki bezrobocia rejestrowanego w powiecie stalowowolskim.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec kwietnia br. liczba bezrobotnych wyniosła 939,7 tys. osób. To o 45 tys. mniej niż przed miesiącem i o ponad 102 tys. mniej niż pod koniec kwietnia 2018 r. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,6%. Spadek liczby bezrobotnych w kwietniu odnotowano we wszystkich województwach, najwyższy w warmińsko- mazurskim (spadek o 7,1%, czyli o 3,8 tys. osób), lubuskim (6,2% i 1,4 tys. osób), zachodniopomorskim (5,6% i 2,7 tys. osób) oraz opolskim (5,4% i 1,2 tys. osób). W przypadku województwa podkarpackiego spadek wynosi 0,4%, ubyło nam 666 bezrobotnych.

W stalowowolskim pośredniaku pod koniec kwietnia zarejestrowanych było 2168 osób, w tym 1249 kobiet. W podrównaniu z ubiegłym miesiącem jest to liczba mniejsza o 193 osoby. W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1830 osób (1085 kobiet). W tej grupie znajduje się: 588 (391 k.) bezrobotnych do 30 roku życia, 618 (242 k.) powyżej 50 roku życia, 120 (69 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 547 (477 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 9 (7 k.) mających niepełnosprawne dziecko do 18 roku życia oraz 191 (90 k.) osób niepełnosprawnych.

Bez zatrudnienia pozostają 464 kobiety, które po urodzeniu dziecka nie podjęły pracy. 315 (188 k.) osób korzysta z zasiłku. Bez kwalifikacji zawodowych jest 515 (308 k.) zarejestrowanych, doświadczenia zawodowego nie ma 447 osób (309 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1208 bezrobotnych (707 k.), Bojanów: 147 (79 k.), Pysznica: 188 (102 k.), Radomyśl nad Sanem: 173 (98 k.), Zaklików: 225 (131 k.), Zaleszany: 227 (138 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do inteligent

Cały świat się śmieje z.polskich katolików.Trudno i większy prymitywizm i zakłamanie.Ciagłe nowe afery z pedofilami.
Jak to piszesz -na twoim miejscu siedział bym cichutko.

~Klops

Lulek jest ofiarą księdza pedofila.

~Adam

Nikt nie jest anonimowy w internecie. Odpowiednie służby powinny zapukać do tego frajera poniżej co obraża Matkę Boską i uczucia religijne Polaków.

~POLAK

@ulek. TY sciero jeb....na. Twoja matka musi byc zawiedziona ze wychowala takiego zakalc i pomylenca. Ojciec musial cie strasznie bic po glowie skoro jestes uposledzony. Takich jak ty mozna sprowadzic szybko na ziemie. Obrazasz uczucia religijne wypisujac takie wypociny. Myslisz ze jestes bezkarny? Nie do namierzenia? Jak cie matka nie nauczyla rozumu to moze ktos inny nauczy. Chcesz zeby twoja matke na ulicy wytykali palcami?? ''idzie ta co ma syna zwyrodnialca''. Chcesz sie przekonac?? Moge cie na ziemie szybko sprowadzic. Z ciebie juz i tak nic dobrego nie wyrosnie ale bedziesz przykladem ze w internecie nie mozna wypisywac wszystkiego co sie chce.

~bezrobotny

to jedna wielka sciema. Statystyki spadly bo zaprzyjaznione firmy dostaly darmowych pracownikow na staz. Staz i realia - idziesz na staz rzekomo jako pracownik biurowy a kaza zmywac naczynia i pracowac w niedziele. To sa staze. Targi pracy to sciema, byly po to by poazac sie w mediach i zaprzyjaznione firmy mialy obowiqzek w nich wystapic pod pretekstem ze nie dostana niewolnikow za ktorych im jeszcze panstwo doplaca. W kazdym miejscu byla mowa o stwzu po ktorym nie dostanie sir zatrudnienia. To prqca niewolnicza za mniej niz 1000 zl na mc , nq zmywaku w anglii jest 10000 na reke. Dla tego wszyscy mlodzi uciekaja z tego miasta i nikt nie mysli o powrocie . Napiszcie w koncu jak jest a nie mydlicie oczy. Jak za 1000 zyc? jak wynajem mieszkania yo 1000 a gdzie jedzenie? ubezpieczenie ubezpieczenie i benzyna do auta skoro wiele stazy sa w okolicy stw. Statystyki spadaka bo mlodzi jada za granice. Kazdy chce pracownika darmowego za ktorego jeszcze panstwo doplaca. Nawet jest kilka firm ktore w ten sposob czerpia pozywke. W ofercie na akapicie wymagania : grupa ... natluszczonym drukiem ?!?! napiszcie o tym art. a nie o wazelinie.

~Ulek

Ale fajnie jest się wysrać z rana i podetrzeć sobie tyłek, wizerunkiem tej katolickiej boginki Maryji. Co rano daje jej posmakować mojej świeżej kupy.

~Ha ha ha

Jakie najniższe.?
Wcale nie ma bezrobocia
Wcale nie ma pedofili i wcale nie ma alkoholików i oszustów na stanowiskach dyrektorów szkół.
Jesteśmy najpiękniejszym miastem w Polsce miodem i mlekiem.plynącym.

Mariusz77

Do taaa i tym podobnych młodych 'wykrztałconych" ....róbcie dalej studia politologia i tym podobne "przyszłościowe" kierunki a napewno znajdziecie pracę . Jak nachcik .

~taaaa

Może i bezrobocie niższe, ale dobrej pracy dla ludzi wykształconych BRAK! Dlatego wyjeżdżają a StW będzie niedługo tylko robotniczym miasteczkiem.

~sys

Uciekając przed komornikiem (Za dużo zabiera żeby to spłacać) pracują nielegalnie i daleko od
Stalowej
Woli (300 - 500 km)nie mają czasu jeździć się odfajkować.

~B.l.u.e.

I tylko taki margines wbrew ogólnym opinią utrzymuje się z 500 plus, tyle ile jest bezrobotnych. W dzisiejszych czasach bezrobotni są tylko z wyboru, mam sam przykłady ze swojego podwórka.

~mieszkaniecST

Już niedługo dzięki naszemu staroście i jego wsiowemu zastępcy bezrobocie zostanie całkowicie wygaszone(zlikwidowane).Tylko co się stanie z tymi wszystkimi paniami co tam pracują?A ty poniżej nie zachodż w głowę.Ty musisz pracować,głosować na pis albo po i płacić podatki.

Mariusz77

Tak nachcik, zwalaj winę na wszystkich tylko nie na siebie i dalej się użalaj . Dziś pracy nie mają tylko ci którzy jej nie chcą mieć .

go123

Sam jestem bezrobotny.
W Powiecie Jarosławskim sytuacja wygląda równie źle jak w Powiecie Stalowowolskim.
Mieszkam we wsi Szówsko, w Gminie Wiązownica, właśnie w Powiecie Jarosławskim.

~Sprawiedliwy

Jak ma się nie zmniejszyć bezrobocie jak tu nie ma kto już robić i do pracy bierze się nawet największe ofermy , brakuje specjalistów , młodzi wyjechali , widać to po tym kto robi chociażby na byłym terenie huty. Wolicie ściągnąć tanich Ukraińców niż dać zarobić swoim , taki mamy rząd PO PIS Wam już dziękujemy