Kto zrewitalizuje zabytkowy park w Nisku?

Image

Aż trzy firmy chcą zająć się rewitalizacją niżańskiego parku. To wspaniałe miejsce, od pokoleń jest ulubionym terenem zielonym mieszkańców.

Samorząd na odrestaurowanie pięknego parku przeznaczył wstępnie 2,7 mln zł. Chętnych podjęcia się zadania nie zabrakło, bo do przetargu przystąpiły 3 firmy. Dwie z nich chcą pracować za mniejsze kwoty. Najtańsza propozycja, bo za niespełna 2,3 mln zł, padła od firmy z Niska.[/p]

W ramach zadania ma nastąpić odnowienie samego parku, w tym pielęgnacja drzewostanu. Trzeba będzie też zadbać o faunę miejsca, czyli ptaki. Pojawią się budki lęgowe. Dla owadów postawione zostaną hotele i skrzynki gniazdowe dla trzmieli.

Część drzew jest chora i obumarła. Firma będzie musiała wyciąć suche gałęzie, pozbyć się samosiejek. W niżańskim parku znajdują się również drzewa będące pomnikami przyrody. Te okazy będą musiały przejść konserwację. W miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe. Przez teren przebiegać będzie ścieżka edukacyjna. Zlikwidowany zostanie asfalt na rzecz kostki brukowe, co nada parkowi odpowiedniego charakteru. Postawione zostaną kosze na śmieci.

Bez wątpienia atrakcją będzie punkt widokowy. Rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego w Nisku potrwa do 31 maja 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dexter

Pewnie "nasz" płezydęt będzie chętny, oczywiście na kłedyt zaciągnięty na wielkich mieszkańców

~kati

Nisko szkoda miasta - bezrobocie bieda nic się w tym zakresie nie robi - dlaczego ???

~Ktos

W niżańskim parku NIE MA asfaltu!

manukun

@dziku
Jak mają dalej "rewitalizować" poprzez likwidację terenów zielonych i wycinanie żywych drzew,może lepiej niech się za to nie zabierają? Przecież nie chodzi o robienie "czegoś", tylko o porządny remont i rozwiązanie problemu na lata.

~florek80

Najlepiej zeby zaden urzednik tam nie zagladał ,im dzikszy las tym lepiej.

~Dziku

każdy psioczy na lucka , pis , itp .. napiszcie która świnia z rządu coś w tym miesicie zrobiła lub wyszła z inicjatywą? Może zamiast psioczyć wzięli byście się w końcu za robotę a nie tylko narzekali .

~stal

Ludzie z Niska są mądrzejsi od Stalowiaków,nie będą niszczyć parku.

~terminator

polaczyc Nisko do Stalowej Woli i sprawa sie rozwiaze

~sasiadskarpa

Jest tylko jedna osoba od rewitalizacji czyli Lucek N. Tak nam zrewitalizował skarpę że tylko 2 drzewa zostały z kilkudziesięciu drzew.Mozna sobie przyjechac zobaczyc ta skarpę,wszystko teraz sie zsuwa na dół bo zniszczyli nawet trawę.Oczywiscie żartuje z tym Luckiem najlepszym od rewitalizacji.Zadbej rewitalizacji nie robcie,bo to strata kasy i straty w drzewostanie.Przykład to przyjdzie specjalista od drzew zobaczy dziuplę w drzewie i juz według niego drzewo do wyciecia.

~jajak

Nie mogę się doczekać, kiedy Nisko i Pysznica wraz z Kłyżowem przyłączone zostaną do Stalowej Woli. Jedno miasto, jeden powiat i 100 000 mieszkańców!

~łooo

Ja bym proponował zrewitalizować kolektor kanalizacji sanitarnej w pod ul. Sandomierską - bo znowu się zapada a w jesieni przecież "oddana" do użytku - miało już tak się nie dziać.

~niskun

gdzie jest ten asfalt w parku??? która to juz rewitalizacja, zróbcie coą w tym nisku raz a porządnie