Właścicielka pizzerii sprzedawała nielegalne papierosy

Image

Niżańscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, przeszukali pomieszczenia jednej z pizzerii na terenie powiatu, gdzie były rozprowadzane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Właścicielka lokalu sprzedawała klientom papierosy produkowane przez swoją matkę. Policjanci zabezpieczyli 128 kg suszu tytoniowego i 10 kg krajanki.

Wczoraj po południu niżańscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej i przeszkolonym psem, weszli do pizzerii w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Od jakiegoś czasu od mieszkańców napływały informacje o nielegalnej sprzedaży papierosów, prowadzonej przez właścicielkę lokalu. Sprzedawane wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy, a ich niska cena przyciągała okolicznych klientów. Funkcjonariusze najpierw przeszukali pizzerię. Właścicielka dobrowolnie oddała 280 sztuk posiadanych w lokalu papierosów, schowanych pod ladą baru.

Kolejnym miejscem przeszukanym przez policjantów i celników, był dom właścicielki lokalu. W budynkach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 128 kg suszu tytoniowego, 10 kg krajanki oraz sprzęt służący do produkcji papierosów.

Policjanci ustalili, że produkcją nielegalnych papierosów zajmowała się matka właścicielki pizzerii. Skarb Państwa straciłby blisko 67 tys. zł, gdyby zabezpieczony susz i krajanka trafiły do obrotu.

Właścicielka lokalu będzie odpowiadać za wykroczenie akcyzowe sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych, jej matka za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
vjm

@Pepsi
vjm: prawie wszystko jest rakotwórcze - kwestia dawki. /.../

Moze toksyczne, jedni twierdza, ze palenie tytoniu jest rakotworcze ale obalaja ta teorie ci co pomimo sedziwego wieku pomimo palenia tyton jego dozyli.
Problem jest w tym skoro Panstwo jest pewne, ze jest rakotworcze to powinno zakazac - w tym, ze Panstwo jest chciwe i dobro obywateli jest nie wazne - liczy sie kasa, stad taka hipokryzja - obrzydliwe opakowania papierosow itp. laske robi, ze zabraniaja reklam.
"Policja" to osobny rozdzial byl komendant gdzies w kraju co mial nielegalna fabryke papierosow, lokalni pala te z przemytu a latajacy holender to tu to tam produkuje skrety - ostatnio w Rozwadowie przy hali w St. Woli teraz w pizzerni.
I tak jedni udaja, ze walcza z rakiem, trudzy z nielegalnym obrotem a trzeci, ze ich nikt nie wyda ale to tylko do czasu jak zmieni sie polityka komu wolno a komu nie.
Najlepiej nie palic i miec to gdzies.

~Mieszkaniec1

Ludzie uważajcie na donosicieli, trzeba być czujnym!

~Erni

Darmo nie rozdawała to "życzliwe ludzie doniesły"
Jakby to jakieś karki produkowały to interes by pewnie dalej kwitł

~syn

W Nisku w ogóle nielegal kwitnie. Prace dyplomowe można kupić to papierosy samoróbki. Gdzie policja

jazda

Co to za pizzeria, to pójdę sobie zamówić pizze z tytoniem.

Pepsi

vjm: prawie wszystko jest rakotwórcze - kwestia dawki. Nie każdy używki traktuje jako sens życia. Dlaczego ja, który lubi sobie np. raz, dwa razy w miesiącu wypić pare piwek i zapalić papierosa mam tego być pozbawiony? Nie zakazy, a edukacja!

vjm

Dlaczego Panstwo ma monopol na sprzedaz uzywek i czerpie z tego zyski, ktore jak podaja badania naukowe sa rakotworcze.
Taka dzialalnosc jest nie moralna albo zakazac sprzedazy produktow rakotworczych albo zrezygnowac z czarpania z ich dystrybucji korzysci materialnych.
Jezeli obywatel chce sie truc to jego sprawa a Panstwo moze oddzialywac na ten fakt tylko edukacja i zakazem dystrybucji. To sie bardziej oplaca niz koszty leczenia pacjentow tym bardziej, ze zyski z akcyzy ida do budzetu a jaki procent na leczenie?

~nisko

"przeszkolone" psy weszły... czy o 6:00?

~Mieszkaniec

Pizza chyba nieszła skoro trza było na boku dorabiać

kabi

to się doigrała, tak 100000 złociszy jej nie ominie, kary US są wysokie

~Hmmm

Skarb Państwa stracił...to dobrze!! Inaczej tracą obywatele.

~Prokurator 54

Do paki na 50 lat to pizzeria znana w całej Europie

~o jaa

a co to za pizzeria ?