Szefowa Torusa zatrzymana przez CBA

Image

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Ewę P. w sprawie wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji MEN.

Kobieta jest właścicielką sieci szkół licealnych i policealnych działających na terenie kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Centrum Kształcenia Torus mieści się również w Stalowej Woli.

- Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będących dysponentami środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentacji poświadczającej nieprawdę w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu- informuje CBA.

Czynności procesowe wciąż trwają, badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych, przesłuchiwani są świadkowie. Również w naszym mieście prowadzone było śledztwo, wzywano do przesłuchania osoby, które uczyły się w szkole lub ich nazwiska widniały na listach uczniów.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808. Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa[/i]- informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~NIK

Bodek słyszałeś coś o kontroli NIK i jej wyniku u Pańa Ryśka w sprawie szkoły Torus?
Bo widzisz .wiele się już zdarzylo.Jak będziesz miał protokół opublikuj go tutaj.

~Bodek

Na tym portalu tak, ale nie na stalówce.

~Do Bodek

Tak się v składa ,że kiedy pisano o CBA w starostwie pojawiły się wpisy o przesłuchaniach sluchaczyw sprawie szkoły Torus .

~Uwaga Bodek

Bodeknprzecież ty nie w ciemię bity.Chodzi również o to co ma z tym wspólnego zakłamany Pan Andres

~Bodek

Jeszcze taka jedna kwestia związana z tym tematem mi się przypomniała. Otóż chodzi o postawę w tej sprawie konkurencyjnego portalu stalówka net, który swego czasu donosił o CBA w stalowowolskim starostwie. Teraz ten sam portal milczy na ten temat jak zaklęty. Domyślam się, że do publikacji czegokolwiek o zatrzymaniu szefowej Torusa nie dopuszcza obawiający się kompromitacji redaktor naczelny, który nie znając tematu, nie biorąc pod uwagę, że są ludzie (czyt. uczniowie tej szkoły, którzy za sprawą otrzymanych dużo wcześniej przed ukazaniem się jego artykułu wezwań do starostwa lepiej znali ten temat od niego), napisał, najprawdopodobniej na skutek sugestii nieprzychylnych obecnej władzy radnych lub urzędników, że prawdopodobnie chodzi o zakup nowego auta dla starostwa. Jak widać była to bzdura. Napisanie teraz o zatrzymaniu Ewy P. byłoby z punktu widzenia autora tego artykułu totalną dziennikarską porażką, bo przecież czytelnicy z pewnością pamiętają co było insynuowane. Jednym słowem, jak się nie wie o co chodzi to lepiej się nie wyrywać przed szereg.

~Bodek

@uwaga Ale to przecież chodzi o Torusa, a nie o dwójkę!

~Bodek

Ale przecież to chodzi o Torusa, a nie o dwójkę!

~Stalowa

Nieprawdopodobne

~Uwaga

Uwaga na wariata o nicku
@@@@@@
Napisał między innymi wierszyk
Cytuję
Niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem
Ala ma kota
Kot ma robota
Robot ma Asa
A As ma .
I tu należałoby uruchomić wyobraźnię
Przepraszam,że śmieję się z osoby chorej,ale od jakiegoś czasu obserwuję to forum i trochę mnie to śmieszy.
Koniec cytatu.
Nauczyciel szk nr 2 w podobnym tonie wysyłał używają c dziennika elektronicznego e maile na co są dowody.
Po licznych zażaleniach rodziców w wielu sprawach dostał karę dyscyplinatną na piśmie.
Co do statutu
Pan Andres nie otwierał miesiącami poczty w dzienniku elektronicznym,ani i nikogo do niej nie upoważnil.,amiąc przepis
Na zadane pytanie o podstawę prawną dotyczącą oceniania nie odpowiedział W szkole szalał ten sam,,dziwny nauczyciel ,, robiący roszady w dzienniku.
Doszło do kontroli kuratorium.
Kompromitacja dyrektora i zmuszenie go do zwołania rady pedagogicznej którą musiał poinformować o konieczności wycofywania ocen tuż przed końcem roku jak widzimy nie było powodem do zwolnienia z funkcji.Zarówno oceny wystawione na półrocze jak i w poprzednich latach zostały(prawo nie działa wstecz)Oceny ,zauważmy wystawianeniezgodne z prawem oświatowym.Nie tylko nie polecam szkoły.Zalecam ochronę dzieci przed tak niekompetentnymi zarządzającymi.

~rodzic

@uczeń - która szkoła nie publikuje statutu???????? Podaj informację, która OBOWIĄZUJĄCA ustawa określa wymaganie WSO.

~@@@@@@

A ta dalej gada sama ze sobą.

~uczeń

Do nie polecam: większość szkół w STW nie ma na swojej oficjalnej stronie statutu, wewnątrzszkolnych systemów oceniania choć jest to wymagane ustawowo. Nawet na stronach FB nie mają. Kto za to odpowiada? STW to samowolka edukacyjna a szkoły to prywatne folwarki dyrekcji ( oczywiście nie wszystkie).

~Odlot Rysia

@orti
Niestety wiem.
Dlatego bardzo wskazane zapoznawać opinię publiczną z tą nietuzinkową postacią o purpurowej karnacji

~orti

Pan R.A. ma takie notowania w PISIE, że musiałby chyba kupę na czółko kaczysty zrobić, żeby za niego się wzięli. Mam nadzieję, że do czasu....

~Odlot Rysia

Ta szkołą to jakiś odlot.Na innym forum był wpis ,że Pan Andres chwalił się tamtejszym jak niszczy synową.Czemu mnie to nie dziwi?

~Student

Się nie chce uczyć to i na zajęcia się nie chce chodzic

~Nuda

Jak zwykle nuda

~Uczciwy

czepiają się biednej szkoły. Przecież ci stomatolodzy, co wyłudzali z NFZ dobrze leczą zęby, więc o co ta cała afera?
Pani sekretarz szkoły za dawanie danych uczniów nic nie zrobili?Wiem że pani sekretarz i główna księgowa szkoły jeżdzą na wycieczki z rodzinami za publiczne pieniądze.

~gość

Kwota 75 tys.wydaje się mała, jednak wzrośnie bo:
- więcej osób potwierdzi, że nie chodziła
- sprawdzenie faktur kosztowych może ujawnić "lewe" mające na celu wyprowadzanie dochodów
- kolejne "przyciśnięte" osoby będą ujawniać następne interesujące fakty

~NIK

Co stwierdzila kontrola NIK.?
Gdzie Protokół kontroli?

~@Bodek

Może jeszcze napiszesz,że Pan Andres ttam nie uczyl? ?Kto tam obsadza nauczycieli?

~@Bodek

Ha ha ha
Szkoły dwie ,ale Pan Andres jeden.Jak się prezentuje wszyscy wiemy.

~Zdecydowani

Nie strasz CBA bo ci co dzisiaj straszą jutro sami mogą się bać.

~szok

"rozwojowy charakter śledztwa",.... a tak pięknie żarło

~ktoś

czepiają się biednej szkoły. Przecież ci stomatolodzy, co wyłudzali z NFZ dobrze leczą zęby, więc o co ta cała afera?

~Bodek

@stalowablondi To prawda

~Stalowablondi

Ludzie opamiętajcie się, nie macie pojęcia o czym piszecie. Szkoła daje bardzo dobre przygotowanie do pracy. Wszystko świetnie funkcjonuje. Panie z sekretariatu bardzo sympatyczne.
Jestem słuchaczka kolejnego kierunku i polecam gorąco szkołę!!

~Bodek

@nie polecam. Szkoły się chyba Pani (Panu) pomyliły. Ma Pani (Pan) coś do "dwójki", która z Torusem ma tylko tyle wspólnego, że udostępnia swój budynek.

~Nie polecam

Wątki związane z tą placówką oświatową
Szkoła dzienna-.ksiądz zatrudniony nielegalnie jako wychowawca
Jak wygląda sprawa dodatku za wychowawstwo?
Dyrektor nie wypełniający swoich obowiązkow
Kłamstwa w prokuraturze
Brak kompetencji,błędy w statucie szkoły błąd dotyczący
oceniania
Usiłowanie zastraszenia rodzica
Szkoły nie polecam.

~Marek

W Stalowej Woli budowa gazowego bloku energetycznego. Przedłuża się już o cztery lata. Elektrownia przegrała spór arbitrażowy z Hiszpanami i musi zapłacić grube pieniądze a CBA, ABW nie mówiąc już o prokuraturze nic nie robią w tej sprawie. A prezesi spółki państwowej zmieniają się jeden za drugim. Odchodzą z bajońskimi odprawiani i wszystko jest ok. Ot i taka jest dojna zmiana.