Nie żyje Sebastian Marczewski

Image

Jak poinformował na swoim fb Lucjusz Nadbereżny, we Włoszech, podczas próby bicia rekordu świata, zmarł Sebastian Marczewski.

Próbował bić kolejny rekord. Tym razem w jeziorze Garda. Nie udało się.

Z Włoch dotarła do mnie tragiczna informacja o śmierci Stalowego Człowieka ze Stalowej Woli - Sebastiana Marczewskiego, która przeszyła moje serce... W trakcie próby bicia rekordu świata żołnierz Sebastian Marszewski zginął w jeziorze Garda. Otchłań, która zatrzymała naszego wspaniałego Mieszkańca była wielką pasją i wyzwaniem, które chciał pokonać swoją odwagą, siłą i determinacją. Nigdy wcześniej nie spotkałem takiej Osoby, o takim żarze do zadania, które stawia przed sobą. W tym wszystkim zawsze cechowała Weterana z Afganistanu wielka odpowiedzialność i profesjonalizm. Zawsze powtarzał, że bezpieczeństwo ponad wszystko. Kochał ludzi, cieszył się każdym gestem wsparcia w jego odważnych projektach. Przed atakiem w Afganistanie udało mu się zdobyć połowę Korony Świata, bo zanim został ranny, uprawiał alpinizm wysokogórski. Dwukrotnie wszedł samotnie zimą na Mont Blanc we Francji zwany Dachem Europy, zdobył Kilimandżaro w Tanzanii i najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus. Wstrząśnięty informacją, która do nas dotarła nie jestem w stanie zebrać myśli i uczuć, widząc przed oczami Jego pełną uśmiechu twarz, z której biła duma i odwaga. Kochał nasze miasto Stalową Wolę zawsze i wszędzie wspaniale je promując. Wiem, że najbardziej kochał swoją Rodzinę, dlatego w tym tragicznym momencie w imieniu własnym oraz całego Miasta Stalowa Wola składam wyrazy współczucia oraz deklarację wsparcia dla Najbliższych Sebastiana Marczewskiego. Stalowy Człowieku ze Stalowej Woli, Seba jak chciałeś by do Ciebie mówiono, pochłonęła Cię Twoja pasja, głębia jeziora Garda... Ty na zawsze pozostaniesz w głębi naszych serc za to jak wspaniałym Człowiekiem byłeś dla nas. Wiem również, że już planujesz nowy rekord do pobicia w niebie...- napisał na fb prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Sebastian Marczewski swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął 23 lat temu na jeziorze Hańcza (powiat suwalski, Podlasie), w pobliżu którego się wychował. Na swoim koncie miał kilkanaście kursów nurkowych, jak również kurs instruktorski, prowadził też szkolenia dla osób nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z dalszego regionu. Pod wodą spędził grubo ponad 2000 godzin. Przeszedł z płetwonurkami wzdłuż jeziora Hańcza. Zajęło mu to 467 minut. Zanurzył się wtedy na głębokość 104 metrów. W rozmowie z nami, która miała miejsc kilka lat temu podkreślał, że nurkowanie to sport fascynujący, ale również niebezpieczny. On sam bardzo dbał o to, by być bezpiecznym.

Był młodszym chorążym 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Odszedł na wieczną służbę 6 lipca 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rstttttt

Czytam niektóre komentarze i tylko kasa kasa kasa uważajcie aby się nie udławic tymi talarami, a dla rodziny najszczersze kondolencje

~Szkoda

Nadberezny zaraz wyszczeli żeby uhonorować ZASŁUŻONY DLA MIASTA. To nie było odpowiedzialne i nie powinno się takiego hobby finansować. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny.

~cenzura

I taka @dzida pisze o takcie i zdrowym rozsądku. Pokazując chamstwo i obrażając innych.

~Poszukiwacz

Pan Prezydent musi pisać takie hymny pochwalne, bo na tą zabawę dał zmarłemu sporo kasy.

~toto

Uprawianie tak niebezpiecznego sportu można porównać z rolą pilota oblatywacza nowych maszyn. Czasami oblatywaczowi się udaje ale najczęściej kończy się przygoda tragedią. Wyrazy szacunku dla Zmarłego i wielkie współczucie dla Rodziny!

~Miastko

Nie powinno się brać przykładu z tego śp. pana. Niech partyjny dygnitarz nie robi bohatera z tego śp pana. To nie było odpowiedzialne jak się ma rodzinę. Zgadzam się z Edi.

~Obserwator

Ryzykant i desperat to żaden bohater

~Prokurator

Kto wie ile dostanie rodzina odszkodowania??

~Edi

Apel do pisowców. Nie pompujcie na siłę nowego lokalnego bohatera.
Pasja nie pasja, ale gość od dawna chodził po krawedzi . Na pewno liczył się z tym że pewnego razu może nie wypłynąć. Zdecydowana większość nurkujących szczęśliwie dożywa późnego wieku realizując swoją pasję z buforem bezpieczeństwa. Podobnie ma się sprawa ze skoczkami tzw. "latającymi wiewiórkami". Dopóki szybują z dala od przeszkód nic im się nie dzieje, bo sprzęt nowoczesny, bo bezpieczny zapas w nieprzewidzianych sytuacjach. Jak zaczynają się zbliżać do skał na centymetry, to śmiertelność wzrasta do ponad 70%.

W takich wyczynach normą jest że za którymś razem może ci nie wyjść i wtedy pozostaną ci pośmiertne brawa za odwagę jak w jednym z komentarzy poniżej...

~MIX

Sebastian odpoczywaj w spokoju wyrazy współczucia dla rodziny

~Rower

Dzida ty córkę zostawiasz i dla ciebie też hobby ważne

~Dosyć

Nawet tu Nadberezny, ludzie czy on musi wszedzie.

~SzkodaAle

Szkoda człowieka. To było jego zainteresowanie i hobby więc więc dlaczego miasto ma pomagać? Jeżeli że swojej prywatnej kasy pan Nadberezny pomoże to proszę. Chwalił pana to niech pan pomaga. Ale nie z publicznych. Jeżeli ktoś mówi: "Zawsze powtarzał, że bezpieczeństwo ponad wszystko". To powinien się zastanowić czy warto ryzykować. Zwłaszcza jak mam rodzinę i dzieci.

~Olo

Ale na stalówce mogli dobry artykul bez lansu partyjnego napisac można ?można!

~Witam

Takie życie

mark30

zmarł czy zginął ?

~MottodlaElyty

Smutne. Ale każdy niech pamięta że gdyby Pan Bóg chciał aby ludzie pływali w głębinach to by nam płetwy i skrzela urosły.

~dzida

TRZEBA MIEĆ CHOĆ ODROBINĘ TAKTU I ZDROWEGO ROZSĄDKU I W OBLICZU TAKIEJ SYTUACJI NO CHOĆ K..WA TROCHĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ !!!!!!!!!!!!!!!! ................ PROSZĘ STALOWE MIASTO O WYŁĄCZENIE MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY BO SWOŁOCZ PIER..LONA JUŻ SWOJE NADAJE !!!!!!!!!!!!
DZIĘKI

~Elvis18

Ciekawe ile weznie rodzina odszkodowania bo za granicą płacą w euro szkoda go ale takie życie

~Prokurator 54

Jak może prezydent mówić za miasto i mieszkańców ja niechce aby ktoś się wypowiadał za mnie... Umarł to umarł każdy umrze

~Marek

"Zawsze powtarzał, że bezpieczeństwo ponad wszystko"............... A jednak nie

~Przykre

Niestety pan Nadberezny wszędzie wejdzie, żeby tylko zaistnieć. Lubi wykorzystywać każdą sytuację do promocji siebie. Niektórzy odbiorą to że pan Nadberezny taki wspaniały bo się przejął. Szkoda tego pana żołnierza. Żołnierz powinien być bezstronny i nie pokazywać sympatii jakiejkolwiek partii. Ten żołnierz pokazywał. Chwalił PiS, można było przeczytać komentarze pochwalcze. Nawet na stronie pana Nadbereznego. Wiele osob ma swoje hobby ale zycie i rodzina sa zawsze na pierwszym planie.

~STALOWKA

pisowski lans w artykule musial być?nawet przy tak tragicznej informacji?

~Życie.

Macierewicz był wspaniały. PiS jest wspaniały. Takie pochwały były. Każdego człowieka szkoda. Czy hobby jest aż tak ważne?

~Antek

Szkoda człowieka

~Falkoneti

Dlaczego te artykuły nigdy nie są podpisywane przez autorów , tak jak to ma miejsce u konkurencji
Albo ta osoba wstydzi się tego co pisze i nie chce podpisywać swoim pseudo lub nazwiskiem
Podobno jest to osoba po „polonistyce „
Czytając artykuły na tym portalu odnosi się wrażenie ze redaktor ma jednak tylko dwie klasy gimnazjum a może nawet nie

~Łoś

Do Matek. Zmarł człowiek A Ty chcesz by autor tej szybkiej wzmianki wymieniał gdzie zaczynał Sebastian nurkować?? To jest tak żałosne, że e życiu do tego waszego Frogmena bym nie przyszedł. Ale sobie reklamę zrobiłeś umiech

~Maniek

DESANT dlaczego, juz nigdy sie nie zobaczymy, byles wspanialym kumplem i na zawsze nim pozostaniesz.Zegnaj kolego.Wielki żal i smutek pozostanie w nas na zawsze

~Ola

wspaniały człowiek o wielkim sercu i ogromnych pasjach, żył pięknie mial odwagę spełniać swoje marzenia, nie bał się o nie walczyć, żal, że tak sie stało...
ogromny smutek...kondolencje dla rodziny...do zobaczenia Seba...

~xyz

Kurcze no. A wszystko miało być tak pięknie. Ryzykant z niego był jak cholera , ale ta adrenalina go nakręcała . Aż się wierzyć nie chce. Spoczywaj w spokoju Seba :(