Biletomaty przy przystankach

Image

W ramach MOF w Stalowej Woli montowane są biletomaty. Dzięki nim wkrótce będziemy mogli zakupić bilet bez konieczności szukania kiosku.

Docelowo na mieście mają pokazać się trzy takie kioski biletowe, na przystankach na: ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Okulickiego (naprzeciwko PKS) i przy Alejach Jana Pawła II- Centrum (niedaleko Biedronki).

Biletomaty powstały w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (mobilny MOF) realizowanego przez miasto. Czerwone boksy jeszcze nie działają, są dopiero podłączane, ale już budzą spore zainteresowanie. W innych miastach działają podobne. Ułatwiają zakup biletów przez co pasażerowi nie muszą już szukać punktów sprzedaży, zwłaszcza nocą, w niedziele i święta.

Całkowita wartość projektu, zgodnie z umową zawartą 24 kwietnia 2017 r. wynosi: 52,5 mln zł, w tym: 36,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15,7 mln zł jest wkładem własnym Gminy Stalowa Wola, Gminy i Miasta Nisko, Gminy Pysznica oraz Gminy Zaleszany. W ramach MOF w Stalowej Woli kupiono 10 szt. autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 szt. autobusów niskoemisyjnych (spełniających normę EURO VI). MOF przewiduje też zakup dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m.in. bilet elektroniczny, biletomaty, tablice informacyjne, przebudowę infrastruktury drogowej w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego poprzez budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym w ciągu ul. Energetyków. Wszystko to po to, by zmniejszyć oddziaływanie systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawić dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Gminy Stalowa Wola i jej obszaru funkcjonalnego.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ekspert

a ja mam wspaniała informację że jutro bedzie kładziona murawa na stadionie i to oficjalnie już

~RST

Bardzo sobie cenimy komentarze @manukuna, pisowski czopku. Jego komentarze są przemyślane i rzeczowe . Właściwie tylko komentarze @manukuna naprawdę warto zawsze przeczytać .

~Niesiołowski

U nas by się jeszcze przydały automaty z czopkami na BUL poniżej krzyża dla zwolenników totalnej targowicy.
Pierwszy powinien stanąć pod sądem, drugi powinni wstawić na salę obrad Rady Miejskiej.

go123

W Berlinie są już też automaty ze strzykawkami dla uzależnionych od heroiny.
Strzykawka kosztuje 50 eurocentów (tyle samo, co skorzystanie z płatnej toalety).

~stalowiak

Opozycja miała klimatyzowne przystanki stawiać (koszt 70.000 za jeden) i co ? pogadali, poobiecywali przed wyborami i ... to tyle! smiech2

~Mieszkaniec

Biletomaty według manekina niepotrzebne, wiadomo przecież on nie ze Stalowej Woli to nie będzie korzystał!!!

~sunia

@luk nie ma biletomatów we wszystkich autobusach. A pomyślałeś o tych co nie mają drobnych i mają tylko kartę, przecież kierowca nie ma terminalu? Naprawdę czesc ludzi w tym mieście jest zacofana i najlepiej jakby wg nich konie zamiast autobusów jeździły. Zrób dobrze żeby miasto było nowoczesne to i tak nie dogodzi. Jak wam tak innowacyjność komunikacji miejskiej przeszkadza to won do Tarnobrzega tam zobaczycie jak wygląda komunikacja miejska z lat 90tych bez informacji pasażerskiej i z przestarzałymi autobusami

mark30

20 lat za murzynami ale ważne że coś idzie do przodu

~jeje

manukun zamknij w końcu tego ryja. Nie mieszkasz w stalowej, to morda w kubeł psycholu.

Etienette

Nie ma czym się chwalić... Takie automaty oddawna stoją w innych miastach

~ekspert

są monitorowane i stoja juz tydzien wiec bedzie ok a pieniadze sa poto aby je wydawać

~Taka prawda

Jak znam życie to chuligani moment zdewastują te automaty ,wyrzucone pieniądze .

manukun

Ministranci z magistratu wmawiają mieszkańcom, że biletomaty zrobiły w Stalowej Woli dobra komunikację miejską. Otóż nie. Dalej nie na sensownego rozkładu jazdy ani stałego taktu, co jest podstawą w szanujących się miastach. Zamiast konkretów mamy kosztowne bajery, a jak nie było czym dojechać do roboty, tak dalej nie ma.

Paradoks polega też na kupowaniu przestarzałych technologii i wmawianiu mieszkańcom, że są nowoczesne. Przyszłością są tańsze w eksploatacji i wygodniejsze biletomaty EMV do płatności bezgotówkowych. Ale w Stalowej Woli niedasie, w zamian dostaniemy kosztowne bajery zamiast dobrego rozkładu jazdy. I jeszcze zrobią konferencje prasowe chwaląc się tymi kosztownymi drobiazgami...

~Odpowiedz

Początkowo 3 potem się zobaczy jak się spodoba

~ROBSON

DLACZEGO TYLKO 3 BILETOMATY mają być w Stalowej Woli? Nie powinny być przy każdym przystanku MZK???

~Bravo

Mamy kasę i nie zawachamy się jej urzyc

~Polak

Dlatego że można dostać duże dofinansowanie tylko trzeba spełniać pewne warunki a przydać się przydadzą

wyborca

Bilet można kupić bez telefon. W każdym mieście biletomaty to zbędny wydatek.

~Hah

Rzeczywiście stalowa to takie wielkie miasto tyle tam linii MKS jezdzi że naprawdę jest to potrzebne ... hahahahah żałosne nie mają na co kasy wydawać?

~luk

przecież w autobusach można kupić bilet. nie rozumiem powielania.

~B.Ch

Można? Oczywiście, że można umiech

~www

A obsluga blika jest?

~odpowiedz

stoją juz tydzień i są monitorowane kamerami 360 stopni

~terminator

ciekawe iloe postoja bez dewastacji? Do piatku soboty czy moze do niedzieli. Oby jak najdluzej staly. Martwie sie bo wiem jacy uposledzeni ludzie mieszkaja w tym miescie wiec dlugo te urzadzenia moga nie postac.

~gratulacje

bardzo fajne plus te tablice elektroniczne normalnie Warszawa a nie Stalowa