Cyfrowa książka coraz powszechniejsza

Image

Jak można zaobserwować nie tylko na podstawie prowadzonych przez ekspertów badań, ale i wyników sprzedaży prezentowanych rokrocznie przez księgarnie internetowe, zainteresowanie zarówno publikacjami wydawanymi w formie cyfrowej (tak zwanymi e-bookami) jak i ich odpowiednikami czytanymi przez profesjonalnego lektora (funkcjonującymi pod nazwą audiobooków) stale rośnie wśród rodzimych miłośników czytelnictwa. Jest to zasługa popularyzacji rzeczonych kanałów dostępu do utworów literackich czy też dzieł popularnonaukowych, jak również – ilości działających na polskim rynku sklepów oferujących swoim klientom książki w formie cyfrowej. Na terenie naszego kraju funkcjonuje już kilkanaście sieciowych księgarni o ugruntowanej pozycji, jednakże niemalże co kilka miesięcy jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przedsiębiorstwa tego typu, pragnące przyciągnąć swoich potencjalnych konsumentów ogromnym wyborem książek, formatów w jakich są one dostępne oraz wysoce korzystnymi cenami, szczególnie w porównaniu z kosztem publikacji standardowych.

W ten trend doskonale wpisuje się sklep internetowy działający pod adresem Litres.pl, który to mimo swojego relatywnie niedługiego stażu na polskiej scenie odnosi sukces za sukcesem, przyciągając do siebie coraz to większe grono bibliofili. Co powoduje ten stan rzeczy? Postanowiliśmy przyjrzeć się portfolio tej internetowej księgarni i sprawdzić dlaczego stale przyciąga do siebie nowych użytkowników.

Okazuje się, że oferta sklepu jest niezwykle bogata i obejmuje tysiące pozycji – asortyment jest znacznie szerszy i bardziej różnorodny niż ma to miejsce w przypadku niektórych księgarni sieciowych mogących pochwalić się znacznie dłuższym stażem.

Odnotować także należy, iż Litres.pl z powodzeniem zdobywa zainteresowanie konsumentów dzięki przygotowanej z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych aplikacji, która jest niezwykle intuicyjna i łatwa w obsłudze, co znacznie ułatwia przeglądanie asortymentu sklepu oraz dokonywanie zakupów.

Administratorzy zadbali także, aby proces sprzedażowy przebiegał sprawnie oraz bez najmniejszych utrudnień – wszystkie transakcje są odpowiednio zabezpieczone, płatności dokonać można na wiele popularnych obecnie sposobów (w tym przy pomocy karty kredytowej, przelewu bankowego, czy też serwisów Dotpay lub Mobiamo).

Regularnie aktualizowana polityka prywatności sklepu jest gwarancją, że wszelkie podawane przez użytkowników podczas zakupów dane osobowe (w tym numer karty czy konta bankowego) podlegają pełnej ochronie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jak również nie są udostępniane stronom trzecim bez zgody konsumenta.

Czy z asortymentu sklepu Litres.pl warto skorzystać jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z cyfrowym czytelnictwem? Naszym zdaniem jak najbardziej tak – przemawia za tym niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny dostępnych produktów, ich szeroki wybór, mnogość opcji płatności oraz pełne bezpieczeństwo transakcji. Stale obserwujemy poczynania tej księgarni sieciowej na rodzimym rynku i będziemy regularnie informować naszych czytelników o jej dalszym rozwoju!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.