Potrącenie rowerzystki na KEN

Image

To kojenie w naszym mieście potrącenie rowerzysty. Kobietę kierującą jednośladem odwieziono do stalowowolskiego szpitala.

Do tego zdarzenia drogowego doszło na DW 871 (ulica Komisji Edukacji Narodowej) 11 lipca 2019 roku około godz. 8:30, na przejściu dla pieszych znajdującym się przy zjeździe z wiaduktu. Kobieta kierująca rowerem wjechała na jezdnię w miejscu niedozwolonym dla jednośladów próbując po pasach przejechać ulicę na drugą stronę. Wtargnęła wprost pod koła samochodu marki Opel Astra (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych). Doszło do zderzenia.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i zespół ratownictwa medycznego. Jako, że kobieta doznała między innymi urazu głowy, odwieziono ją do stalowowolskiego szpitala na badania. Jeden pas ruchu (w stronę Tarnobrzega) został na jakiś czas zablokowany.

To już kolejne zdarzenie tego typu z udziałem rowerzystów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i baczniejsze zwracanie uwagi podczas przejazdu przez ulicę na to, co dzieje się na drodze. Nawet, jeśli pierwszeństwo ma rowerzysta, w starciu z rozpędzonym samochodem ma małe szanse na to, by wyjść z tego typu kolizji bez szwanku. Prawdziwą plagą są rowerzyści, którzy bezmyślnie wjeżdżają na pasy w miejscach, gdzie nie wyznaczono dla nich toru jazdy. Takich przypadków są tysiące, chociażby na Okulickiego, Poniatowskiego czy KEN, gdzie samochody poruszają się nierzadko bardzo szybko.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.