Potrącenie rowerzystki na KEN

Image

To kojenie w naszym mieście potrącenie rowerzysty. Kobietę kierującą jednośladem odwieziono do stalowowolskiego szpitala.

Do tego zdarzenia drogowego doszło na DW 871 (ulica Komisji Edukacji Narodowej) 11 lipca 2019 roku około godz. 8:30, na przejściu dla pieszych znajdującym się przy zjeździe z wiaduktu. Kobieta kierująca rowerem wjechała na jezdnię w miejscu niedozwolonym dla jednośladów próbując po pasach przejechać ulicę na drugą stronę. Wtargnęła wprost pod koła samochodu marki Opel Astra (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych). Doszło do zderzenia.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i zespół ratownictwa medycznego. Jako, że kobieta doznała między innymi urazu głowy, odwieziono ją do stalowowolskiego szpitala na badania. Jeden pas ruchu (w stronę Tarnobrzega) został na jakiś czas zablokowany.

To już kolejne zdarzenie tego typu z udziałem rowerzystów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i baczniejsze zwracanie uwagi podczas przejazdu przez ulicę na to, co dzieje się na drodze. Nawet, jeśli pierwszeństwo ma rowerzysta, w starciu z rozpędzonym samochodem ma małe szanse na to, by wyjść z tego typu kolizji bez szwanku. Prawdziwą plagą są rowerzyści, którzy bezmyślnie wjeżdżają na pasy w miejscach, gdzie nie wyznaczono dla nich toru jazdy. Takich przypadków są tysiące, chociażby na Okulickiego, Poniatowskiego czy KEN, gdzie samochody poruszają się nierzadko bardzo szybko.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mariusz77

Jak widać ,wypadek z przed kilku dni przy wiadukcie niczego ludzi nie nauczył .

~J 23

do ~rowerzysta. Nie mam sił do tego, aby uczyć ludzi czytać. Ewidentnie nie rozumiesz tego co czytasz, ale to już nie mój problem. Problem w tym, że Ci co nie rozumieją słowa pisanego nie zrozumieją też ustawy Prawo o ruchu drogowym - a to już problem nas wszystkich, co też widać na drogach.

jusek

Krótko i na temat-Rowerzyści nie mają pojęcia w temacie, jak się poruszać na/po drogach.
Uważają iż zawsze mają pierwszeństwo .To gów..o prawda.Akurat na tym przejściu -dla pieszych(!)jest tak -zatrzymaj się-zejdź z roweru(rusz doopsko)-rozejrzyj się i ...pieszo przechodź.Rower prowadź. Jest tam zjazd z wiaduktu ,kierunek KEN-Niezłomnych.Powtarzam-znak informuje,że jest to przejście dla pieszych,nie przejazd dla osła.
Jeszcze gorzej jest na ul,Okulickiego ,gdzie jest zjazd do PKS-u.
Przykład? Notorycznie ,"pedałujący" wymuszają -jadąc od Hali Targowej"swoje" wymuszają na skręcających z głównej, na drogę wzdłuż Dworca PKS czyli w lewo.Mają znak "ustąp",ale taki"ślepowron"wie swoje.
Ile to razy "wpierdal...li" mi się debil/ka, gdy skręcałem na parking przy dworcu,a widok wjazdu pod autobus-niezapomniany.
A tak dla pedałujących. Obowiązują Was takie same zasady ,jak kierowców pojazdów.
Kiedy są ścieżki pieszo- rowerowe np. ul Okulickiego ,Energetyków MASZ jechać ścieżką prawą,odpowiednią jak dla kierunku dla Waszej jazdy. Proste?Logiczne? Dociera?Wątpię...

~and51

Jezdnia, ulica, szosa jest dla samochodów, reszta uczestników nie powinna mieć żadnego pierszeństwa.Przez takie przepisy giną rowerzyści i piesi. Róbta coś rządzący. Amen

~anuś

a ja się pytam gdzie są piesze patrole? spacerować,obserwować i karać

~kibic

A policja zamiast wziąć się za kontrolę i karanie rowerzystów, siedzi zawija sreberka !!!

~xgt

Co trzeba mieć w głowie żeby bezmyślnie wjeżdżać, pchać się pod samochód. Potem płacz, rozbite głowy i stracone nerwy. Powinni się wziąć za tych rowerzystów, bo to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. NA PASACH ROWERZYSTA MA ROWER PROWADZIĆ!

~GGG

NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE SPOTKALEM SIE Z TAK BEZMÓZGOWYMI ROWERZYSTAMI JAK W STALOWEJ.NAJLEPSZE SĄ PRZEJAZDY DLA ROWERÓW PRZY RONDZIE KOŁO BIESIADY,TAM TEZ KIEDYŚ DOJDZIE DO WYPADKU,LUDZIE ZACZNIJCIE MYSLEĆ!MOŻE PORA ZMIENIĆ PRZEPISY!?

~rowerzysta

Nie piszę bzdur. Nie było jeszcze artykułu, żeby winny był kierowca, zawsze rowerzysta, pieszy, itd. itp.

~Osiedlowy

Kolejny raz w tym samym miejscu. Tu rowerzyści bezmyślnie wjeżdżają na pasy. To samo na ulicy Okulickiego

~J 23

do ~rowerzysta. Nie pisz bzdur człowieku.

~rowerzysta

Wg J23 zawsze wina jest rowerzysty, czy pieszego, nigdy nie kierowcy

~szczery

rowerzyści jeżdżą jak święte krowy,nie patrząc na boki wjeżdżają prosto pod samochody,uznając że mają pierwszeństwo przejazdu.

~J 23

W naszym mieście rowerzyści i piesi są ponad prawem. Amen.