Bank Spółdzielczy w Grębowie wystąpił o upadłość

Image

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zawiesiła z dn. 12.07.2019 r. działalność Banku Spółdzielczego w Grębowie i postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego Banku.

Zawieszenie działalności BS w Grębowie oraz wystąpienie do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości jest konsekwencją stwierdzenia okoliczności, w której z powodów związanych bezpośrednio z sytuacją finansową banku nie reguluje on wobec deponentów swoich zobowiązań w zakresie wypłaty środków objętych ochroną gwarancyjną.

Sprawa ma początek kilka dni temu, gdy do klientów dotarła informacja, że coś niedobrego dzieje się w ich banku. Klienci masowo zgłaszali się po pieniądze i próbowało dokonywać przelewów na inne konta w innych bankach. Wielu do okienka dostało się po całonocnej warcie. O sprawie pisaliśmy TU.

Obecnie już wiadomo, że bank zamknął działalność i chce ogłosić upadłość, choć jeszcze we wtorek zapewniano, że nie ma przesłanek o braku ciągłości finansowej.

- Według stanu na dzień 9 lipca 2019 r. wartość środków gwarantowanych zgromadzonych w Banku Spółdzielczym w Grębowie wynosiła 27 766 tys. złotych. Zgodnie z ustawą o BFG, wypłaty środków gwarantowanych powinny być dokonane przez BFG w terminie 7 dni roboczych od dnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości banku. W całości gwarantowane są przez BFG depozyty łącznie do równowartości w złotych 100 tys. euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez deponenta w danym banku, z wyłączeniami wskazanymi w art. 22 ust. 1 ustawy o BFG. W przypadku rachunku wspólnego każdemu ze współposiadaczy przysługuje odrębny limit środków gwarantowanych. Szczegółowe informacje na temat systemu gwarantowania depozytów są dostępne w serwisie internetowym BFG- informuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

Pieniądz musi pracować. Pieniądze trzymane w skarpecie tracą na wartości.

~bank

Qwerty tyś się z Qrduplem na łby pozamieniał?,...bo karłowi też bank niepotrzebny

~Qwerty

Widok bankrutującego banku to coś pięknego i bezcennego. umiech

~jkl

Każdy bank, z którego masowo wybieranoby pieniądze, tak by skończył. Oni tam mniej pieniędzy mają niż napożyczali.

~Bankster

PKO jest od nowa polskie, ale na jak długo? Włosi pozwalniali nieudaczników, a Polacy od nowa pozatrudniali swoich pociotków i ma być dobrze? Sprawdźcie ile PKO jest obecnie warte po tej "repolonizacji". Przewiduje ich rychły koniec.

~Robbie

Tylko polskie pko. Pomogłem kuzynce dzięki czemu zyskała rocznie 60 zł na likwidacji kredytu odnawialnego oraz 72 zł na likwidacji karty z której nie korzystała. Tylko nikt z pko jej w tym nie pomógł. Ilu z naszych bliskich zwłaszcza starszych ludzi nie wie że może coś zyskać mając ror. Oczywiście z czegoś zrezygnować za co się płaci prowizje. Ale o tym nikt wam w żadnym banku nie powie

~sanbank

też nie mam zaufania w dzisiejszych parszywych czasach do banku, ale gdzieś trzeba mieć konto, żeby robić przelewy

~Prawdziwy

Tylko POLSKIE PKO, żadnego innego nie uznaje, i tak powinien robić każdy prawdziwy POLAK KATOLIK I PATRIOTA. Reszta banków won z tego kraju, w PKO pracują tylko prawdziwy POLACY , UCZCIWI wyborcy jedynej PRAWDZIWIE POLSKIEJ PARTII PiS. Niech żyje WIELKA POLSKA KATOLICKA!

~Iza

Banki to nie instytucje charytatywne, oczywiste że muszą zarabiać. Nie tak dawno przechodząc na przeciw hali targowej zobaczyłam ich flagi i coś mnie podkusiło żeby tam zajrzeć. Założyłam zwykłe darmowe konto złotówkowe, a do tego jako że często jestem w niemczech w euro z kartą Vpay (taką tylko zapłacicie w wybranych sieciach handlowych czy stacjach benzynowych).
Wszystkie bankomaty w kraju mam bez opłat- bez względu na wybieraną kwotę, a wpłatomaty euronetu. Dobrze czytałam umowę i nie ma tam nic drobnym druczkiem albo * i to mi się właśnie podoba. Podejście nieszablonowe.

~Nela

Nest bank, to takie samo ścierwo, jak wszystkie banki.

~Polak

Trollom z Nest banku uprzejmie dziękujemy, ale to nie miejsce na bezczelna reklamę.

~Andrzej

Ja korzystam ze wspomnianego niżej Nest banku, zanim jeszcze otworzyli placówkę na Okulickiego i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Na koncie nie mam żadnych opłat, a kredyt na dobrych warunkach dostałem w dzień. Teraz kończę go spłacać i mam bonusa umiech Miałem konsolidację kredytu PKO i Santandera i 37tys gotówki. Polecam.

~cenzura

Wybrałam pieniądze i kupiłam dwa male mieszkanka. Mam nadzieję, że jeśli nawet nic nie zyskam, to przynajmniej nie stracę.

~Gaga

No to nieładnie, matołush nie wie ile faktycznie macie pieniędzy.

~Anna

Z mojej strony, też zero zaufania do banków. Tylko gotówka.

~Anarchia

Było by pięknie, jak by wszystkie banki ogłosiły upadłość.

~Rafał

Mam konto w Nest banku, ale im też nie ufam, bo dzisiaj są, a jutro może ich już nie być. Robię tak jak napisał realista, zaraz po jakim kolwiek przelewie, wypłacam wszystko do zera, wolę płacić gotówką. Już kiedyś miałem, z nimi taką przygodę, że zamówiłem kebab i okazało się że jest jakaś awaria, a ja przez 3 godziny nie mogłem zapłacić. Obsługa dziwnie na mnie patrzyła, no i oczywiście nic nie zjadłem. Od tamtej pory tylko gotówka.

~Lokalny

Teraz wszyscy z Grębowa i okolic przenoszą swoje rachunki, lokaty oraz zobowiązania kredytowe do Nest Bank SA PP ul. Okulickiego 98 (przy Hali Targowej) w Stalowej Woli.
Nest nie pobiera za prowadzenie rachunków czy obsługę karty debetowej absolutnie i bezwarunkowo żadnych pieniędzy. Dość łupienia ludzi!
I lokaty mają nawet 4% na powitanie nowych klientów!

~Realista

Nie trzymajcie pieniędzy w banku. Dzisiaj bank jest, a jutro może go już nie być, bo jakiś bankster postanowi, się ulotnić z waszymi pieniędzmi. Ja każdą wypłatę od razu po przelewie, wypłacam i trzymam w domu.

wyborca

"Za kłopotami banku stoją poważne nadużycia finansowe. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie udzielania prezes banku i jej rodzinie kredytów bez odpowiedniego zabezpieczenia. Z informacji, jakie uzyskał „TN”, wynika, że może chodzić nawet o kilkanaście milionów złotych! We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o ustanowieniu zarządu komisarycznego w Banku Spółdzielczym w Grębowie. Zawieszono radę nadzorczą, a członkowie zarządu banku zostali odwołani…"

Niezłe machlojki. Wyjście na jaw to była kwestia czasu. Ale masowe wypłaty depozytów tylko wbiły gwóźdź do trumny.

~Mariusz77

Aha...i wszystko jasne . To nie machlojki soowodowaly upadek banku ale ludzie którzy wypłacili z niego swoje pieniądze .
Nachcik miszcz politologii i wojskowosci a wyborca ekonomii i bankowości

wyborca

Na innym portalu napisali, że bank udzielał kredytów osobom bez zdolności kredytowej i tym zainteresował się prokurator. Na tym etapie bank posiadał płynność finansową. Więc co tak naprawdę się stało? Czyżby lawina wypłat po doniesieniach o nieprawidłowościach doprowadziła do niewypłacalności banku? Całkiem możliwe.

Nie chodzi o to, aby pieniędzy w banku nie trzymać. Ale tak naprawdę każdy bank działa tak samo. Pieniądze w banku nie leżą. Zakładasz lokatę - pożyczasz bankowi pieniądze, żeby mi mógł udzielić kredytu. Tak to działa.

~Choć

Ja nie trzymam oszczędności w banku. Banki to najmniej godne zaufania instytucje.

~Vivien

W radiu mówili że 28 melonów
tam zdeponowali lokalni ciułacze