Pasy w barwach narodowych poprawią bezpieczeństwo

Image

Piesi i rowerzyści przekraczający jezdnię są częstymi ofiarami wypadków drogowych. W mieście przemalowano już większość pasów, by przejścia były bardziej bezpieczne.

Zmiany zapowiedziano już jakiś czas temu na sesji Rady Miasta. Również powiat na swoich ulicach działa od lat podobnie. Czerwony, intensywny kolor, w połączeniu z bielą, aż „bije” po oczach. Kierowcy już z daleka mają szansę dostrzec miejsce, gdzie mogą znaleźć się piesi. W kwietniu br. o zmiany oznakowań poziomych na stalowowolskich drogach zwrócił się radny Leszek Brzeziński. Nie jest tajemnicą, że w Stalowej Woli niezwykle często dochodzi do potrąceń na przejściach dla pieszych. Jaskrawe barwy z pewnością w porę ostrzegą kierowców, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie przez ulicę przejeżdżają rowerzyści, również w miejscach niedozwolonych. Tak jest np. na Okulickiego, Poniatowskiego, czy na górce rozwadowskiej. Miasto tam, gdzie trzeba już „poprawić” przejścia, stosuje się do nowej zasady.

- Trzymamy się tej zasady przy nowych realizacjach. Tak jest wykonana ulica Lipowa, ulica Sandomierska i również ulica Solidarności. Tam, gdzie są takie przejazdy, stosujemy czerwoną farbę, ale jest jeszcze tutaj bardzo dużo do zrobienia- mówił podczas kwietniowej sesji prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta zwrócił się wówczas do naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu z poleceniem skierowania wniosku do Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich o pomalowanie na czerwono przejść mieście wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W Stalowej Woli są drogi: miejskie, powiatowe, wojewódzkie, krajowe. W związku z tym o bezpieczeństwo na nich dbają różne podmioty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.