Prokuratura odkryła nieprawidłowości w BS w Grębowie

Image

Wciąż gorąco jest w sprawie zamknięcia Banku Spółdzielczego w Grębowie. Jak podaje prokurator została wyrządzona szkoda majątkowa w wysokości co najmniej 17 mln zł.

O Banku Spółdzielczym w Grębowie pisaliśmy już na łamach portalu. Sprawą zajęły się organy ścigania. 11 lipca 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przejęła z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu śledztwo prowadzone w sprawie działania na szkodę Banku spółdzielczego w Grębowie, a polegające na udzielaniu kredytów z naruszeniem obowiązujących procedur bankowych, bez sprawdzenia zdolności kredytowych oraz bez właściwego zabezpieczenia.

- W wyniku podejmowanych przez Zarząd Banku decyzji kredytowych, została wyrządzona szkoda majątkowa w wysokości, co najmniej 17 mln zł. Śledztwo w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte 5 lipca 2019 roku wskutek zawiadomienia złożonego przez Związek Rewizyjny Banków Spółdzielczych w Warszawie. Postępowanie znajduje się na wstępnym etapie, prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że żadnej osobie nie zostały postawione zarzuty. Z uwagi na wartość szkody przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.