Spycharka ponad normę. Przeciążenie o ponad 100%

Image

O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.

Kontrola pojazdu, którym przewożono spycharkę gąsienicową, odbyła się w ramach wspólnej akcji podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego i stalowowolskiej policji. Tego typu transport – nienormatywny jest ściśle określony przepisami prawa. W tym przypadku złamano wiele norm.

Przekroczona – i to o ponad 100% - została dopuszczalna masa całkowita. Zamiast maksymalnych 40, pojazd z ładunkiem ważył aż 86,5 tony. Transport był też o blisko 6 metrów za długi i o ponad 70 centymetrów za szeroki. Kierowca dysponował zezwoleniem niewłaściwej kategorii. Zamiast wymaganej w tym przypadku kategorii VII, prowadzący okazał inspektorom zezwolenie kategorii V.

Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu uzyskania przez polskiego przewoźnika dokumentu właściwej kategorii. Konsekwencją braku wymaganego zezwolenia, ale też niewłaściwego pilotowania transportu, są wszczęte przez Inspekcję dwa postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Daniel

Skoro pod arulkowiczem nie można komentować to pod spychaczem napiszę że to kawał cwela smierdziela bo na H...ja. trza zasluzyc

~Fekir

Kabi nawet nie śmiem myśleć skąd ty się urwałeś sieroto

~mmds

216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

~Kiero

Te wszystkie osie, zezwolenia się nie liczą. Najważniejsze jest to, że za szybą wiszą "wieśniackie" firaneczki, falbaneczki w dzwoneczki. To od razu podnosi morale i dodaje jakieś 100 kuni mocy bo jeden osioł jest już w środku.

~Qwerty

Za to w tej firmie zarobki doświadczonych pracowników są zanizane o 100%, ale w drugą stronę. Takie tam skrajności.

kabi

trolololo i mateo, wyście z księżyca spadli no i co nie co mózgi się uszkodziły

~Rychu

A nacisk osi? Tu nie przekroczył ?

~gość

ale on przekroczył tonaż w stosunku do tego co miał na zezwoleniu przecież nie rozbiorą maszyny żeby ją przewieść zapłaci za zezwolenie wyższej kategorii i pojedzie dalej

~Taka prawda

PO TO SĄ PRZEPISY ŻEBY JE ŁAMAĆ .

~Kazimierz

Co za s...wystynstwo. Chytry ciołek przeora dla paru groszy drogę i później wszyscy się męczą w koleinach. Sprawdzić trasę przejazdu, oszacować wszystkie zniszczenia spowodowane tonazem i wystawić wieśniakom rachunek. Poniżej kilku bolków już tłumaczy że za mało osi miał, że to nic takiego raz na jakiś czas. Fakty są takie że debil jechal nieodpowiednim zestawem niszcząc przy tym drogę.
Zamiast inwestować w duperele wątpliwie upiększające miasto i okolice, to lokalne samorządy powinny inwestować w wagi i instalować je wspólnie z gdkdia na lokalnych odcinkach. Przejazd przez wagę, za duży tonaż, cyk zdjęcie i słony mandat poczta. Od razu by się buraki nauczyły ile można np na patelnię naładować.

~Roar

Na pierwszy rzut oka widać że to zwolennik obrońców niezwykłej kasty ludzi...
Im wolno wszystko!

~Mateo

Wy debile nie znacie się więc nie wypowiadajcie się (jeden kazał drugi wykonał) a jak ty masz w swojej pracy Pan karze a ty robisz cwelu

~łorcyk

Powinni przewoźnika sprawdzić wstecz z dokumentacji przewozowej i wyliczyć mu odpowiedni mandat.

~trolololo

Wy stalowowolskie de.... , a niby jak się TD-40 przewozi ? Helikopterem czy samolotem ? A może się rozkręca na części ?.... Goście poprostu mieli za mało osi w naczepie (widać 4, a minimalnie powinni mieć do tego tonażu 6+4 na ciągniku z czego 2 osie ciągnące o zwiększonym tonażu). Czterdziestka waży ok 62,5 t kompletna z lemieszem, tutaj go nie ma więc odpada z 10 ton. Ciągnik jakiś nieznajomy więc raczej dużą zasługę ma konkurencja ot co.

~Gong gong

Tak się składa że szary człowiek w światowych korporacjach się nie liczy, a w tej konkretnej firmie za nic się ma pracowników z większym doświadczeniem, którzy jednoczesne wykonują swoją pracę lepiej. Byle gnōj bez doświadczenia, zarabia na dzień dobry sporo więcej niż doświadczony pracownik..

kabi

przyszowiak co to za most jakby wytrzymał tylko to ton. On wytrzyma 200 tylko nie może się zdarzać często

~przyszowiak

Gdyby wjechał na nowy most w PRZYSZOWIE TO JUŻ TEGO MOSTU BY NIE BYŁO BO MOST JEST TYLKO DO 50 TON .

kabi

głąb kapuściany mógł spowodować katastrofę bo gdyby gdzieś na łuku zderzył się z cysterną albo z takim głupim jak on. Ludzie nie mają wyobraźni. Zakute łby zarówno kierowców jak i ich zwierzchników.

~ptaku

Toż to czterdziestka zwykła jest

~Ytong

Skurwensyn jeden, jeden debil kazał załadować i przewieźć, a drugi debil wykonał rozkaz jak posłuszny piesek.