Gdzie zostaną utworzone OSY?

Image

Na terenie Stalowej Woli powstaną 2 Otwarte Strefy Aktywności. OSY mają powstać także w gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

W ramach II edycji programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej- Otwarte Strefy Aktywności w całym kraju powstanie w sumie 1420 obiektów. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel około 50 mln zł. OSY pojawią się w wielu miejscach na terenie Podkarpacia, w tym również w powiecie stalowowolskim i niżańskim. Wnioskodawcy mieli możliwość ubiegania się o dofinansowanie realizacji zadania w 2 wariantach: 50% (podstawowy - składający się z siłowni terenowej i strefy relaksu) i 70% (rozszerzony – składający się z siłowni, strefy relaksu i placu zabaw).

Powiat stalowowolski ubiegał się o 50% dofinansowanie na budowę OSY, która powstanie przy Budowlance. Ze swojej strony wyda 25 tys. zł i tyle samo zyska. Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli starała się o większe dofinansowanie- 47,8 tys. zł. Całe zadanie ma w sumie pochłonąć 96 tys. zł.

Na terenie gminy Bojanów powstaną 3 Otwarte Strefy Aktywności, co ma w sumie kosztować 300 tys. zł (dofinansowanie wyniesie 150 tys. zł). W gminie Pysznica zostaną wybudowane 3 OSY, jedna w wersji podstawowej, 2 w wariancie rozszerzonym. W Zaklikowie pojawią się 3 Otwarte Strefy Aktywności, co ma kosztować niespełna 150 tys. zł. Kolejnych 5 powstanie na terenie powiatu stalowowolskiego w gminie Zaleszany. Realizacja ma kosztować 250 tys. zł.

W przypadku powiatu niżańskiego dofinansowanie otrzymały 3 gminy. Nisko będzie realizować budowę Otwartej Strefy Aktywności za 100 tys. zł. Połowę tej kwoty otrzyma z ministerstwa. Gmina Harasiuki dostała dofinansowanie w wysokości 175 tys. zł. Tyle samo wyda z własnych środków. Ten samorząd planuje postawić 5 obiektów. W gminie Rudnik nad Sanem pojawi się jeden obiekt rozszerzony, którego wartość to 98 tys. zł.

Samorządy podpisały już umowy z ministerstwem na dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności. Teraz czeka je znalezienie wykonawców i realizacja zadania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.