Z Okulickiego znikną auta- magazyny

Image

Dlaczego klienci niegdyś regularnie udający się na targ coraz częściej rezygnują z zakupów w tym miejscu? Bo nie mają gdzie parkować. Dlaczego? Bo miejsca postojowe zajmują auta- magazyny.

Problem braku parkingów w mieście przy targowisku omawiany był nie raz i nie dwa. Dość wspomnieć, że chyba nie ma dnia, by policja nie interweniowała w tym rejonie zajmując się nieprawidłowo zaparkowanymi, często na trawnikach czy zakazie (np. wzdłuż Primy) pojazdami. Podczas sesji Rady Miasta zastanawiano się jak zlikwidować problem na stałe stojących samochodów- magazynów. W ten sposób handlujący sami ograniczają możliwości parkingowe blisko Hali Targowej swoim klientom.

- Jeśli cokolwiek się będzie planować w systemie organizacji targowiska proszę uwzględnić aby na wszystkich parkingach przyległych do targowiska wprowadzić opłatę dla tych, co stoją powyżej godziny, a szczególnie w tym trudnym dniu jakim jest sobota, ponieważ znakomita większość parkingów jest zajęta przez tych, co przywieźli towar i dla kupujących już nie ma miejsca- mówił na sesji Franciszek Zaborowski.

Co więc ma zrobić handlujący z towarem? Trzymać cały przy sobie w punkcie handlowym? Wyładować i odjechać- stwierdził radny Zaborowski.

Jak go do tego zmusić? Wszystko to jednak nie jest takie proste. O systemie płatnego parkowania mówiło się na sesji pod koniec maja br. Wówczas to, jak wyjaśnił naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu Sylwester Piechota, przychody z ewentualnego parkowania pokryłyby koszty systemu naliczania opłat jedynie wówczas, gdyby na ul. Okulickiego było co najmniej 300 płatnych miejsc, a już wiadomo, że jest ich mniej. Do systemu trzeba by więc dopłacać. Wprawdzie dojdą nowe miejsca parkingowe przy drodze za Halą Targową i Zieleniakiem, ale część z nich jest przypisana do budynków, a hala Zieleniaka powstaje ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli jest finansowana z Unii Europejskiej co oznacza, że przez okres trwałości projektu (5 lat od ostatniej płatności), nie będzie można w sposób komercyjny czerpać z parkingu zysków. Można jednak zmienić zasady parkowania.

- Poproszę, żeby komisja gospodarki komunalnej, przy współpracy z wydziałem transportu wypracowała stanowisko. My w tej chwili pracujemy nad czasowym ograniczeniem, czyli jeżeli będzie tam parkował ktoś powyżej 3-4 godzin, miasto będzie miało prawo taki pojazd odholować dlatego, że niestety, część tych samochodów stojących przy ul. Okulickiego są to magazyny. Mamy tego świadomość. Jeżeli nie będzie wprowadzona ta zasada, a jest to część drogi publicznej, to miasto nie będzie miało narzędzia pozbycia się tych pojazdów. I to też jest formą debaty z kupcami, dlatego, że zajmowanie miejsc parkingowych przez samochody handlujące, czy pełniące funkcje magazynowe, podcina gałąź, na której handlującej siedzą z tego względu, że brak miejsc parkingowych na ul. Okulickiego jest głównym powodem unikania tego miejsca przez kupujących. Musimy to odważnie komunikować- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Według przepisów nie można też w pasach dróg publicznych stosować parkometrów w soboty. A jest to u nas dzień targowy. Teren zatok parkingowych miasto przekaże w dzierżawę ZAB-owi lub którejś ze spółek miejskich i dopiero wtedy będzie można wprowadzić system ewentualnego naliczania opłat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Nadbereżny nic z tym problemem nie zrobi, bo musiałby zdenerwować wyborców. Jeszcze 2 miesiące bicia piany i podpisywania nicnieznaczących listów intencyjnych. Po wyborach choćby potop, zresztą nie wiadomo, czy następne się odbędą...

~Krakus

Prawo dot. płatnego parkowania od jesieni się zmienia i będzie można naliczać opłaty także w weekendy.

~Poldek

Mistrzem świata w tej dziedzinie jest pewna blondynka-handlara, która rozmieszcza swojej autograty gdzie tylko popadnie, myśląc, że jest u siebie na wsi. Najwyższy czas, aby w końcu ktoś zrobił z tym porządek.

~eS243

Zgadzam się, że brak miejsc często (przynajmniej mnie) zniechęca do zakupów w tym rejonie. Jak mam czas na spacer i potrzebę coś tam kupić to tylko wtedy. W praktyce raz na 2-3 miesiące.

~Wujek

Póki co po sobocie znów przybyło dwa białe dostawczaki, które ograniczają widoczność w obrębie przejścia dla pieszych na ul. Okulickiego. Dlatego po co bicie piany w tej sprawie ze strony Urzędu Miasta.

~Thrustno1

Jakby miasto powstalo wczoraj to rozumiem parkingi platne. Samochodow coraz wiecej i od nastu lat byly takie przewidywania. Nagle nie ma gdzie zaparkowac. Na pks miejsca od cholery ale wiadomo...busy...i kulejacy pks

~Set

Nie chodzi o parkingi tylko o ceny

~Arturo

A jaki problem z tymi starymi autami odcholowac za san

~Adam

Te złomy pod wiaduktem odcholować

~Angel

I dodać magazyny do wynajęcia / wykupienia i problem zniknie

~kicia

zrobic targowisko za sanem i bedzie spokoj

~moni2

Bardzo dobrze pousuwać te busy które stoją pod wiaduktem i koło przejścia dla pieszych tylko służą jako magazyny na warzywa i stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu dodatkowo tymi warzywami handlują całe klany rodzin wszystko na chemii sprzedają i drogo w Sandomierzu na giełdzie kupią za połowe ceny

paradoks

O kierowców się dba aż nadto. Może jak nie ma miejsc parkinkowych niech przyjdą na nogach albo zaparkują w innym miejscu. To że nie ma gdzie puścić psa nikogo nie interesuje. Tylko parkingi i place zabaw.

~balons

To typowy bełkot urzednika ,normalni ludzie nie wiedza o co chodzi----Musimy to odważnie komunikować- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny..

~Darcia

Meva ma rację. Bus, który stoi przy przejściu dla pieszych nieopodal byłej Rustici stwarza niebezpieczeństwo.
Kilka razy byłam świadkiem niebezpiecznych sytuacji ze względu na ograniczoną widoczność w tym miejscu. Powinno się coś z tym zrobić.

~boby

Tak tak pousuwać te stare wraki i metalowe ohydne szopy !!!

~Sylwek

~Badylarz, nie chodzi o samochody pod wiaduktem, tylko przy Hali Targowej

~kris35

Po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłem że, należy pozbyć się tych filozofów z urzędu miasta.

~Dostawca

Ciekawy artykuł ale bardzo stronniczy.Szkoda,że autor nie spytał o zdanie drugiej strony tj właścicieli lokali znajdujących się na hali do których zaopatrzeniowcy latają z towarem bo niby ludzie nie maja gdzie parkować a jednak dostawca dojechać nie może.A większość z tych samochodów należy właśnie do klientów .Pan hrabia musi dojechać pod samą hale po kilo marchewki,ale zaopatrzenie dostawca musi nosić z pod wiaduktu bo to takie ''lekkie rzeczy są ''

kabi

polkui, co ciebie to obchodzi, wyskoczyłeś jak Filip z konopi

~stalowianka

Po tym remoncie i oddaniu hali wyprowadzić wszystkich handlarzy z ul.Okulickiego ! ten kawalek miasta wygląda jak Bangladesz !!! jest pasaz wzdłuż torow i tam powinno robic się zakupy a nie robic w sumie z centrum miasta obore.

~Luk

Jeżeli zostaną wprowadzone opłaty, to gdzie mieszkańcy pobliskich bloków będą parkować? Najpierw parkingi, później opłaty

meva

Już nie chodzi o zajęte miejsca lecz o bezpieczeństwo. Notorycznie duży byś stoi przed przejściem dla pieszych tuż przy dawnej rustice. To przejście dla pieszych jest niebezpieczne, ponieważ dostawczak ogranicza widoczność, nie raz już ktoś mi wybiegł na przejście lub wyjechał rowerem. Gdyby nie ten bus - zauważyłabym. Może tym powinni się zająć ;)?

~badylarz

Co za donosiciel doniosl o autach magazynach.Sa tam ze dwa takie auta ale musza byc jak chcecie tanio kupować.W sobote mozna na bazar wybrac sie rowerem ,tylko idioci chca parkowac pod wiaduktem zeby zrobic zakupy..A przejsc sie z kilometr dla zdrowia to nie zaszkodzi.Auto stawiam w piatek zeby miec zajete miejsce na sobote i zadne przepisy mnie nie ruszaja.

~Lolo

w Rzeszowie można było wprowadzić opłaty a w Stalowej Woli to święte krowy ? najwyższy czas zacząć pobierać opłaty za parkowanie na ulicach , niektórzy przez lata " parkują " nie tylko wraki samochodów ale również przyczepy kempingowe i co tylko się da ! włącznie z samochodami ciężarowymi i to parkując pod " prąd " np. na Okulickiego ! p. Prezydencie czas na wprowadzenie opłat ! postawić parę parkometrów !

~sam

Parking obok (primy) też parkomaty i okoliczni mieszkańcy parkować na balkonach .

~Kierowca

Po raz kolejny temat parkingu przy ul. Okulickiego, po raz kolejny głośno... na 3min, po czym nastaje cisza, nadal bez zmian. Na parkingu pod Prima parkują mieszkańcy okolicznych bloków, bywa że stoją dwa auta z jednego domu, no i co? A no nic! Nikt im nic nie zrobi, auta stoją po kilka dni, bo dwa w domu ale jeździmy jednym. I tak oto parking zajęty przez mieszkańców i magazyny, a Klient zaopiekuje pod Biedronka ti i do Biedronki na zakupy pojedzie. Bo parking pod Galerią w centrum miasta to dla samochodzików mieszkańców przecież został utworzony A nie Klienta, na czas zakupów. Gdyby każdy chociaż na chwilę się zatrzymał i zrobił tak jak należy A nie A co mi zrobią, życie Nas wszystkich byłoby lżejsze.

~Ola

Pislam planuje wprowadzić kolejne uciski fiskalne a głupi ludek zwany suwerenem klaszcze. Nie chodzi tu konkretnie o ten parking. Oni ciągle podnoszą podatki i wprowadzają kolejne opłaty. Obudźcie się głupcy, to nie wina wszystkich wkoło że życie w tym kraju staje się bardzo drogie.

~PRAWDA

Brawo, za obecnej opozycji, kiedy jeszcze władała, było to NIEMOŻLIWE!!!

~Ola

A wydać im na Okulickiego zezwolenia na zajęcie pasa drogowego i już. Będą mogli sobie magazynować do woli. Tylko, którym przedsiębiorcom wydać, a którym nie? Hm... A może takie zezwolenia już mają?