Pijani i trzeźwi piraci drogowi

Image

O 80 km/h przekroczyła dozwoloną prędkość kobieta, która została zatrzymana w sobotę do kontroli drogowej w Nowosielcu. Kierująca straciła prawo jazdy. Po upływie godziny w Katach policjanci zatrzymali pijanego motocyklistę bez uprawnień. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc, które mają za zadanie likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

Odcinki drogi krajowej nr 19 w Nowosielcu i Katach, są miejscami szczególnie narażonymi na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To w tych miejscach kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą prawo jazdy. O podobnych przypadkach można było już przeczytać nie raz.

W sobotę policjanci ruchu drogowego, w ciągu niespełna godziny zatrzymali 3 osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość. Rekordzistka jechała w Nowosielcu z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Mieszkanka Stalowej Woli, kierująca fordem, została zatrzymana przed południem. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i wręczyli mandat. Na radar funkcjonariuszom wpadli jeszcze dwaj piraci drogowi. Kierowca audi miał na liczniku 80 km/h, natomiast kierujący peugeotem 82 km/h. Obaj dostali mandaty karne.

Godzinę później w Katach policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Jarocina. 45-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jechał motocyklem nie posiadając uprawnień. Motocykl został odholowany na parking policyjny.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy Policja może skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje, co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Warto podkreślić, że każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardzo szczegółowe informacje, dotyczące zagrożeń w konkretnych miejscach dzielnic, czy osiedli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
kabi

issorpe a gdzie ci się tak śpieszy

kabi

nieprawda prokurator, zabiorą samochód i pójdziesz pieszo

~Caco

Gowniarskie komentarze

~Prokurator 54

A ja tam mam spokuj zabrali mi prawko i jeżdżę bez prawka a jak mnie łapią to 500 i jadę dalej

~rni

Do Andrzej. Tak, jeżdżę przepisowo i patrzę z politowaniem na wariatki szalejące za kierownicą jakby dostały orgazmu.Jak dojdzie do tragedii to płacz i zgrzytanie zębów. Ty też zacznij jeżdzić dziewczyno przepisowo.

~issorpe

W Nowosielcu nie ma szczególnego zagrożenia oprócz przejścia przy kościele. Można podwyższyć prędkość max do 80 km/h. Odległość drogi od chodnika jest wystarczająco duża. Jak można poruszać się po naszym kraju, skoro wszędzie jest 50km/h?

~ANDRZEJ

Do rni! Ciekawe czy ty tak przepisów jeździsz że 50 to 50 mogę się założyć że nie ale gadać po potrafisz i krytykowac

~ollo

polkui - weź se na wstrzymanie bo ci żyłka pęknie.

~Ateista

polkui, w punkt. Też się nad ty zastanawiam. smiech2

~rni

Powinni jeszcze wariatkę porządnie wypałować. Jakim prawem naraż zdrowie i życie innych uczestników na drodze ?