Policjanci sprawdzili oznakowanie dróg w pobliżu szkół

Image

Podkarpaccy policjanci sprawdzili stan infrastruktury drogowej w okolicach szkół i przedszkoli, na terenie wszystkich powiatów. Działania podjęto w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Ujawniono 67 przypadków nieprawidłowego oznakowania. Zobowiązano zarządców dróg do usunięcia nieprawidłowości.

Każdego roku, jeszcze przed zakończeniem wakacji, policjanci podejmują działania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w okolicach szkół.

Funkcjonariusze skontrolowali między innymi właściwe oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność znaków drogowych informujących o znajdującej się w pobliżu szkole oraz stan urządzeń zabezpieczających na drogach w rejonach szkół i przedszkoli. O stwierdzonych nieprawidłowościach i uchybieniach policjanci poinformowali zarządców poszczególnych dróg, którzy zobowiązani są do ich niezwłocznego usunięcia.

Najczęściej ujawniane nieprawidłowości to zbyt nisko umieszczone znaki pionowe, brakujące znaki A-17 „dzieci” oraz T-27 „przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci” w wieku od 7 do 15 lat, przede wszystkim w pobliżu szkół i przedszkoli. Stwierdzono również przypadki, gdy znaki nie były widoczne z powodu zasłaniających je drzew, albo ich zamalowania.

KWP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

A może by tak się pofatygowali pod szkoły w godzinach, kiedy się rozpoczyna nauka - parę mandacików za zatrzymywanie się gdziebądź dobrze by zrobiło.... Przecież nie da się przejechać, bo punktem honoru madki jest wysadzić swoje 500+ pod samą bramą, a że trzeba się zatrzymać na przejściu -drobiazg...

~koliii

Szkoda że jak dają mandaty za złe parkowanie to nie mają pojęcia czego tyczy się znak stojący po odpowiedniej stronie drogi, parkingu. "Wiódł ślepy kulawego"

~Marcelina

W policyjnych statystykach odnotowano, że policjanci dokonali sprawdzenia oznakowania terenów w obrębie budynków szkolnych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Panie Komendancie Policji w Stalowej Woli proszę osobiście przejechać się autem ul.Szkolną w Stalowej Woli / to po drodze do/ z miejsca zamieszkania/, w rejon Szkoły Podstawowej Nr 5 i zobaczy Pan " pracę" podległych funkcjonariuszy. W pobliżu szkoły co prawda są odpowiednie znaki drogowe, ale jakiś żartowniś poodwracał je.

~toto

Mogę podpowiedzieć policjantom by zwrócili uwagę na brak oznakowań poziomych na jezdniach przed szkołami "UWAGA SZKOŁA" - powinny być wykonane takie napisy z dodatkiem farby fosforyzującej by widoczne były także porą wieczorową. W wielu szkołach dzieci będą uczyć się na dwie zmiany i niekiedy naukę będą kończyć w godzinach wieczornych. Takie oznakowanie może tylko przyczynić się do zachowania większego bezpieczeństwa dla dzieci.