Wakacje 2019 na Podkarpaciu- Podsumowanie działań Policji

Image

Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych- taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji. W tym czasie funkcjonariusze udaremnili jazdę 922 nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali 662 prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Policyjne działania "Bezpieczne wakacje" rozpoczęły się 19 czerwca wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbało ponad 16 tys. policjantów ruchu drogowego.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 419 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 498 osób, a życie na drodze straciło 36. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 922 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 594).

W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy zwiększyła się liczba zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji, doszło do 262 wypadków, w których rannych zostało 349 osób. W wypadkach zginęło 29 osób.

Nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. Policjanci zdecydowanie reagują na przekraczanie dozwolonej prędkości i wyciągają wobec niebezpiecznie jeżdżących kierowców surowe konsekwencje. Tylko podczas wakacji funkcjonariusze zatrzymali 662 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Tylko ostatni weekend wakacji przyniósł kilka poważnych wypadków. Na drogach województwa podkarpackiego zginęły 3 osoby.

W piątek przed północą na drodze S19 w Stobiernej, kierujący fiatem ducato zderzył się czołowo z samochodem marki Volkswagen Touareg. W wyniku zderzenia na miejscu zginął jeden z mężczyzn jadących fiatem, drugi z bardzo poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Ranni zostali także kierowca volkswagena i pasażer, obaj trafili do szpitali.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło w sobotę rano, około godz. 7.30 w Raniżowie. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca audi, na zakręcie, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mimo podjętej reanimacji życia 39- letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego nie udało się uratować.

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które tego potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 10 osób. Wyjątkowo tragicznie przedstawia się bilans ostatniego lipcowego weekendu. Tylko w niedzielę 28 lipca utonęły cztery osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc się w Sanie w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27-letniego mężczyzny. Z kolei 35-letni mężczyzna utonął w stawie w Niechobrzu, jego ciało wyłowiono w poniedziałek po południu.

Rok wcześniej, podczas odpoczynku nad wodą utonęło 11 osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kierowca.

Jak ktoś zna kierowcę płci żeńskiej w ciemnym Audi na numerach RST SR... to niech(szanownej Pani) wytłumaczy w sposób zrozumiały, że niedostosowanie się do znaków ograniczających prędkość stwarza poważne problemy dla innych kierowców próbujących włączyć się do ruchu.
Jedynie rozwiązanie na tego typu ignorancję to wysokie kary finansowe,

Sytuacja miała miejsce na Zakopiance.

~real

jakby co to czekam na swój nekrolog

~real

qżwa jak tu sennie od rana
nawet nekrologi (nekros-nieboszczyk, logos-słowo) bez zmian