Sześć dekad Spółdzielni Mieszkaniowej

Image

W piątek 6 września w Spółdzielczym Domu Kultury odbyły się obchody jubileuszowe 60-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Historia Spółdzielni Mieszkaniowej sięga 1959 roku.To wówczas do Stalowej Woli zaczęli przyjeżdżać młodzi ludzie z całej Polski wiążąc na stałe swoje losy z tym młodym miastem. I to właśnie dla nich potrzeba było nowych mieszkań.

Stalowowolska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest jedną z najstarszych i największych spółdzielni w Polsce. Obecnie w skład jej zasobów wchodzi: 179 budynków, 10624 lokali mieszkalnych, 323 lokali użytkowych, 860 garaży, 8 lokali z kotłownią. Ostatni blok SM wybudowała w 2002 roku (przy ul. Jana Pawła II 13A). Spółdzielnia liczy sobie 11 284 członków, a w jej zasobach zamieszkuje około 21 tys. mieszkańców.

Na przestrzeni lat, wraz ze zmieniającym się ustrojem, zmieniały się też plany i założenia władz spółdzielni. Dotyczyły one także samych pracowników, których kiedyś było przeszło 400, a dziś jest 163. SM wciąż unowocześnia, remontuje i modernizuje budynki. Przez ostatnie lata mieszkańcy byli świadkami chociażby termodernizacji bloków. W tym roku zadanie jest już na ukończeniu. W najbliższych planach jest likwidacja piecyków gazowych oraz różne prace związane z wnętrzami bloków.

[i]- Powodem do dumy nie jest tylko to, że przetrwaliśmy, ale to, że nie mamy żadnych większych problemów i także to, że możemy następne lata działać i robić więcej. Myślę, że spółdzielnia przetrwa kolejne długie lata, a może zacznie budować. Mamy na to grunt za Lidlem, gdzie mogłyby powstać 2 bloki. Myślimy o budowie w innym standardzie niż dzisiaj się to robi.Gdybyśmy mieli więcej gruntów moglibyśmy w dalszym ciągu budować bloki[/i– mówi Artur Pychowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Podczas jubileuszowego spotkania zostały wyróżnione osoby, które zapisały się na kartach historii Spółdzielni Mieszkaniowej. Zostali docenieni pracownicy, którzy przez wiele lat sumiennie wypełniali swoje obowiązki.

Zgromadzeni mogli zobaczyć także film dokumentujący 60- lecie Spółdzielni Mieszkaniowej. Został również rozstrzygnięty konkurs literacki „Tu żyję, mieszkam, pracuję”. Trzy najlepsze prace zostały opublikowane w okolicznościowej publikacji „6 dekad Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli”.

Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych wychowanków Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.

W związku z obchodami jubileuszowymi na centralnym placu zabaw odbędzie się dwudniowa impreza „To samo, choć inaczej”. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym kalendarzu wydarzeń (na dole strony).
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kubuś

Kiedy toto tałatajstwo komunistyczne odejdzie od Cycka, ssie i ssą z ludzi, ile dalej mogą, przy naszej milczącej zgodzie. Byłem na tych ustawianych zebraniach i aż strach pomyśleć, jak te gęby potrafią z ludzi robić marionetki.....
Kiedy się obudzimy i toto przegonimy??????????????????????????

~jagodka

Dlaczego ja place wiecej za małe mieszkanie niz ten co ma 10 metrow wieksze a placi mniej to jest dopiero polityka

~mieszkaniec

Za co podziękowania jak to co jest robuone to nie oni to robia tylko pracownicy robociarze im jakos nikt niepodziekuje chore to wszystko

~Ciekawski

A co się stało w Vivo?

~Jkl

Podziękowania? Za co? Za pobieranie pieniędzy za mieszkanie które jest własnościowe?
Dlaczego za domki nie pobierają opłaty - tylko podatek...

~Jacek

Powinni budować jeden blok rocznie takie duże miasto i zero nowych mieszkań.

~~123

Super impreza odznaczenia niby za dobrą p-race tylko dlaczego ulice osiedlowe chodniki od 4 lat nie sprzątane pisze osiedle PORĘBY zarastają trawą piach nie zamiatany już trawa na nim rodnie.Kto nie wierzy niech się przejdzie po Cer-fur i chodnikami .Obiecam pan Cebula że się tym zajmie i co 2 miesiące upłynęło i dalej brud....

~Pepin

Ja nie narzekam, rodzina z innego miasta wciąz narzeka na spółdzielnie u siebie, u nas jak sie mi cos zepsuje zawsze przyjda szybko naprawia, raz mielismy pozar w klatce, na drugi dzien jak wrocielem z pracy juz wszystkie rury wymienione a klatka odmalowana, wiec nie ma co narzekać. Co do zmian to każdy psioczy a na walne nikt sie nie stawi zeby cos zmienic

~Tom

Jeden blok na 15 lat wspaniały wynik.

~Baltazar

6 dekad złodziejskiego systemu,który już na zachodzie nie funkcjonuje.Jednak nasze społeczeństwo ma tv i radio wystarczy do kierowania amebami i cimniokomi.

~Pep

Co spółdzielnia mieszkaniowa ma wspólnego ze spółdzielnią? Nic. Faktyczni właściciele czyli mieszkańcy bloków którzy są spółdzielcami są krojeni na każdym kroku i nie mają wpływu na nic! Jakim cudem we wspólnotach koszty są przeważnie o polowe niższe? Część wspólnot to też stare bloki! I wspólnoty nie mają lokali uźytkowych z których wynajmu jest konkretna kasa!

~Wiktor

Proszę budować bloki prezesie to jest chore aby mieszkania u nas były droższe niż w Lublinie

Mariusz77

Liczylem na stare fotki miasta....a tu fotki starych komuchów

~jajaJakBerety

Siedzieli rzędem staruszkowie, poczciwe panie i panowie... A Janka i Rafał wręczali jakieś bibeloty nie za swoje pieniądze kupione smiech2 smiech2 smiech2

Tymcio2708

Śmiechu warte ostatni blok wybudowali 17 lat temu buuuu.. Masakra co robią z tymi pieniędzmi z czynszów mieszkancow no tak premie sobie przyznają dziady jedne

~Iwona

sagatowska żyje umiech to co robi to się nazywa kampania wyborcza umiech

~~Mieszkaniec

Sama geriatria.Kiedy to odejdzie od koryta?

znawca

można prosić o link do filmu ?

~Perseusz

Darmozjady

~sdr

a gdzie poprzednicy co nie potrafili nic Pan Z. i spólka ? A tym idzie jak trza

kabi

na youtube

znawca

czy film jest gdzieś dostępny ?