Ministrowie Infrastruktury przywieźli 20,2 mln zł na drogi

Image

Bezkolizyjny przejazd pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej przez ul. 11 Listopada, 760 metrowy łącznik do obwodnicy i 80% dofinansowanie na to wszystko z Funduszu Dróg Samorządowych. Ministrowie przywieźli dla Stalowej Woli aż 20,170 731 mln zł. Całość zadania ma kosztować 30 805 569 zł.

W poniedziałek 9 października 2019 roku, na zakręcie ul. Okulickiego, w sąsiedztwie ul. 11 Listopada, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceministra Infrastruktury i posła na Sejm RP Rafała Webera, prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, wiceprezydent Renaty Knap, Dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztofa Sopla i wiceprzewodniczącej Rady Miasta Agaty Krzek.

Jak podkreślił minister Andrzej Adamczyk dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Dzięki dofinansowaniu samorządy mogą się rozwijać i likwidować tzw. „białe plamy” w połączeniach autobusów, poprawiać stan dróg i budować nowe ciągi komunikacyjne łącząc w ten sposób ze sobą mniejsze miejscowości z dużymi ośrodkami co przyczynia się do rozwoju całej Polski.

- Cieszę się, że mogę bardzo blisko współpracować z panem ministrem Rafałem Weberem, który jest jednym z prowadzących ten projekt. Za wszystko to, co się w tej sprawie wydarzyło panie ministrze bardzo dziękuję. Bardzo się cieszę, że możemy realizować tę walkę z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez Fundusz Dróg Samorządowych, który spowodował, że się dzisiaj tu spotykamy. To wielkie wydarzenie w Stalowej Woli. Dofinansowujemy przedsięwzięcie komunikacyjne- budowę nowej drogi. 36 mld zł- tyle wydamy w ciągu najbliższych 10 lat, licząc od roku 2019. To w połączeniu ze środkami samorządu zmieni całkowicie sytuację na drogach samorządowych, gminnych i powiatowych. Te drogi będą bezpieczne, przewidywalne, te drogi wreszcie będą drogami komfortowymi, pozwolą na głębokie poczucie bezpieczeństwa wszystkich tych, którzy poruszają się nimi do szkoły, ich rodziców, ale także wszystkich tych, którzy udają się codziennie do pracy korzystając najczęściej z dróg gminnych i powiatowych. One muszą być bezpieczne i dzięki FDS właśnie takie będą- mówił minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki inwestycjom Polska nie będzie już dzielona na Polskę A, B czy C. Minister pogratulował prezydentowi Stalowej Woli i zespołowi, który tworzył projekt za włożoną pracę i trud, a także za projekty, które konsekwentnie są u nas realizowane. Stalowa Wola jest obecnie jednym z największych beneficjentów programu.

- Samorządy zarządzane tak dynamicznie, z dużą perspektywą i z takim szerokim spojrzeniem mogą cieszyć się z takiego kierownictwa- mówił minister Adamczyk o samorządzie stalowowolskim.

Jak podkreślił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber Fundusz Dróg Samorządowych to ustawa przełomowa dla Polski. Ogromne dofinansowanie do zadań drogowych to szansa i wsparcie dla samorządów takich jak Stalowa Wola, wsparcie jakiego jeszcze nie było. Ustawa przyjęta 23.10.2018 roku funkcjonuje już od roku i już widać jej rezultaty.

- Mamy za sobą już dwa nabory, mamy za sobą rozdysponowanie w 2019 roku aż 6 mld zł. To właśnie tyle środków finansowych trafi tylko w jednym roku do polskich samorządów, do gmin, miast, powiatów po to, aby wspólnymi siłami modernizować lokalne drogi, ale też po to, aby tak jak w przypadku Stalowej Woli, budować nowe, jakże potrzebne ciągi komunikacyjne, które będą usprawniały komunikację wewnątrzmiejską. Połączenie tej części miasta z ulicą Przemysłową w sposób bezkolizyjny również ułatwi tranzyt przez Stalową Wolę. Na tę drogę trafi ponad 16 mln zł- mówił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

I jak przypomniał część pieniędzy (dodatkowe 4 mln zł) pójdzie na budowę łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska z rondem powstałym w roku ubiegłym. Podkreślił też, że zaawansowanie robót jest tak duże, że istnieje realna szansa na ukończenie obwodnicy już w roku 2020, a nie w I kwartale 2021 roku jak planowano. Podkarpacie będzie mieć kolejne odcinki Via Carpatia, projektowana jest trasa S-74, dziś podpisywana jest też umowa na Lubelszczyźnie, w Janowie Lubelskim. Cały region Polski południowo- wschodniej będzie więc doskonale skomunikowany z każdą częścią kraju. Wiceminister przypomniał, że kończy się modernizacja linii kolejowej numer 68 między Rozwadowem a Lublinem. Elektryfikacja pozwoli skrócić czas podróży aż o 20 minut. Remont kolejnego ciągu kolejowego L7 pozwoli dojechać do Warszawy z Lubina godzinę szybciej. Powiat stalowowolski, w połączeniu z powiatem niżańskim, stworzył aż 77 nowych linii autobusowych, którymi od 2 września, dzięki dofinansowaniu, można dotrzeć nawet do małych, do tej pory zaniedbanych komunikacyjnie miejscowości.

- Stalowa Wola chce być liderem, chce być liderem gospodarczym, infrastrukturalnym, społecznym tej części województwa, również na skrzyżowaniu województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Żeby być liderem, musimy mieć silną infrastrukturę drogową. To jest nasze wyzwanie, nasza ambicja. Projekt, o którym dzisiaj mówimy, a więc przedłużenie ulicy Okulickiego o ulicę o pięknej nazwie- 11 Listopada, do ulicy Przemysłowej, to projekt, o którym w Stalowej Woli głośno mówi się od połowy lat 90- tych. To mała obwodnica zachodnia, która ma połączyć te dwie części miasta, od osiedla Młodynie do centrum przemysłowego przy ul. Przemysłowej. Do tej pory nie było determinacji i możliwości finansowych- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Teraz pieniądze się znalazły, bo nasze miasto ma swoich ambasadorów w rządzie i przychylność władz. Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, biec ul. 11 Listopada, pod 3 torami kolejowymi, na których zostanie wybudowany wiadukt kolejowy, a następnie łączyć się z ul. Przemysłową. Prezydent zapewnił, że nie zostanie zlikwidowany pas zieleni przy domkach jednorodzinnych. Inwestycja ma być zrealizowana do 2022 roku. Stosowny przetarg ukaże się już w najbliższy poniedziałek, 16 września. Włodarz Stalowej Woli ma też nadzieję, że powiat ze swej strony ukończy nie do końca zrealizowany plan na ul. Przemysłowej tworząc na drodze 4 pasy ruchu co pozwoli na płynny wyjazd w każdym kierunku z ronda na ul. Bojanowskiej. Jak podkreślił Lucjusz Nadbereżny nowy ciąg komunikacyjny ma kosztować ok. 30 mln zł i przypominać zadanie już zrealizowane na ul. Solidarności i Grabskiego. Kolejnym wyzwaniem ma być likwidacja w 2020 roku kłopotów z zalewaniem części ul. Okulickiego na wysokości SanBanku. Odwodnienie osiedla jest koniecznością ze względu na podtopienia jakie mają tam miejsce po każdej większej ulewie.

Umowę podpisał z ramienia Miasta Stalowa Wola prezydent Lucjusz Nadbereżny i reprezentujący wojewodę Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztof Sopel.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hej buraki

Do złudzenia przypomina mi to niedziele czynu partyjnego. Stary brał w tym udział to wiem o co chodzi. Brali przyczepę żwiru, zasypywali nim dziury w drodze a później rozpijali skrzynkę wódki i najmniej pijany rozwoził ekipę po domach- z wnoszeniem włącznie. Różnica polega na tym że wtedy czyny organizowano po to, aby odciągnąć partyjniakow od kościoła, teraz po to aby biskup mógł poświęcić to opus dei. Ale narzędzia się zgadzają jak i powiedzenie budowlańców że” roboty ziemne wykonują …je ciemne.”

~piaskownica

Politycy PiS przed praktycznie każdymi wyborami zaczynają… używać łopat. A to Jarosław Kaczyński wkopuje słupek, inaugurując przekop Mierzei Wiślanej. A to Mateusz Morawiecki inauguruje budowę lotniska w Radomiu, choć wydawało się, że już wcześniej zostało zbudowane… Sasin z kolegami z PiS też chwycił za łopatę i buduje drogę łopatą – „Właściwi ludzie na właściwym miejscu z odpowiednimi narzędziami pracy”. Jak oni lubią się fotografować z tymi łopatami, może kopanie rowów to praca odpowiednia?

~@inteligent

Ty masz tyle wspólnego z INTELIGENCJĄ co sąsiada kanarek ze śpiewakiem operowym! Zresztą u was wszyscy sami "intelygenci" jak się patrzy smiech2

~Neutralny

Jebane bydło polityczne, skurwysyny, wszyscy jesteście siebie warci. PiS+PO=jedno zło!

~intelgent

Do paranoja , ty naprawde jesteś paranoikiem jeśli wierzysz w to co wypociłeś ,PIS to jedyna partia w POLSCE całkowicie wiargodna dlatego ma ponad 50 procentowe poparcie we wszystkich sondażach. Do e2rds, emerycie odpowiedz wszystkim forumowiczom gdzie na ulicy STASZICA jest rondo bo w twoim wieku nie wypada się kompromitowac. Do olo, nie ośmieszaj się bo gdyby tak bylo jak wypociłeś to dzis inflacja by była na poziomie 90 procent bowielu POLAKÓW zarabia dziesiątki tysięcy co miesiąc. Na przyklad posłowie z PLATFRMY OBYWATELSKIEJ za nic ie robienie czy lekarze ale ci przynajmniej coś robią. Nie wspomne o wszelkich biznesmenach którzy co miesiąc dzięki PIS zarabiają taki majątek że głowa boli. Ale komu ja to tłumacze , żaden matoł nic nie zrozumie.

~intelgent

Do paranoja , ty naprawde jesteś paranoikiem jeśli wierzysz w to co wypociłeś ,PIS to jedyna partia w POLSCE całkowicie wiargodna dlatego ma ponad 50 procentowe poparcie we wszystkich sondażach. Do e2rds, emerycie odpowiedz wszystkim forumowiczom gdzie na ulicy STASZICA jest rondo bo w twoim wieku nie wypada się kompromitowac. Do olo, nie ośmieszaj się bo gdyby tak bylo jak wypociłeś to dzis inflacja by była na poziomie 90 procent bowielu POLAKÓW zarabia dziesiątki tysięcy co miesiąc. Na przyklad posłowie z PLATFRMY OBYWATELSKIEJ za nic ie robienie czy lekarze ale ci przynajmniej coś robią. Nie wspomne o wszelkich biznesmenach którzy co miesiąc dzięki PIS zarabiają taki majątek że głowa boli. Ale komu ja to tłumacze , żaden matoł nic nie zrozumie.

~Lida

Proponuję trollowi co hejty wstawia nie korzystać z infrastruktury drogowej i chodników w Stalowej WOli.
Tak w ramach protestu!

~inteligent

Po piewsze tylko debile mogą swoje wypociny prodkowaqc w czasie gdy nasza reprezentacja gra bardzo ważny mecz na stadionie narodowym. Po drugie MERKELOWA w NIEMCZECH kiedy wprowadziła potężny social w NIEMCZECH to siedzi przy korycie już prawie 20 lat. Po trzecie ORBAN na WĘGRZECH kiedy ludzie dostali socjal rządzi w tym kraju już od 14 lat i na żadne zmiany tam się nie zanosi. To samo będzie w POLSCE bo każdy POLAK wie że gdyby do koryta wrócili ci z TOTALNEJ TARGOWICY to zaiorąPOLAKM wszystko co PIS im dał. Dlatego na najbliższe 50 lat ci z pseudoopozycji mają cichutko siedziec bo za każdym razem gdy podskoczą to będzie ich koniec.

~mario

"Wszedł facet do baru i krzyczy głośno: Już dziś stawiam każdemu kolejkę, za jego własne pieniądze!!!!! Ludzie wstają, zaczynają płakać ze wzruszenia, klaskać i skandować: Jarosław, Jarosław, Jarosław....."

~Paranoja

Jak kaczka po jagodach chlapnął Kaczor o podwyżce płacy minimalnej. Nikt z minister Emilewicz - jak sama oświadczyła - tego nie konsultował! Ale co tam, ważne by głupi suweren łyknął.

~Paranoja

Jak kaczka po jagodach chlapnął Kaczor o podwyżce płacy minimalnej. Nikt z minister Emilewicz - jak sama oświadczyła - tego nie konsultował! Ale co tam, ważne by głupi suweren łyknął.

~pytanie

Czy PO-wski troll może przestać wstawiać dziesiątki hejtów pod zmienianymi ciągle nickami?
CO OPOZYCJA ZROBIŁA DLA STALOWEJ WOLI?
NAJPIERW WYMIEŃ TE ZASŁUGI!!!

~MottodlaElyty

Żenua na poziomie Himalajów. Lucek weź się chłopie ogarnij i nie rób głupków z nas mieszkańców. Przynajmniej byś kask założył na swe kudły i wbił chociaż jedną łopatę w ziemię lub zakopał kijek jak Kaczyński na Mierzei.

~Suweren

Mieszkańcy Plawa Poreb i Skarpy już wkrótce będą mieć tirki pod nosem A za 3 lata dołącza mieszkańcy Górki i Mlodynia....A ludziom się mówi że to są obwodnice miasta....gdzie ekrany gdzie normy spalin...miasto przemysłowe huk halas to jeszcze dołożyć ludziom drogi przez miasto..

~lol

Hau, hau , hau. Idziemy po większość konstutucyjna komuchy.

~Obserwator

W 2014 Kaczyński: "Jarosław Kaczyński, który wystąpił na konferencji prasowej zorganizowanej na niedokończonym odcinku dziewiętnastki koło Rzeszowa, przypomniał, że kierowany przez niego rząd planował zakończenie budowy S19 w 2015 r. Była ona planowana jako polski fragment drogi Via Carpatia, łączącej Skandynawię z Bałkanami i Turcją. - Jej powstanie ma ogromne znaczenie dla aktywizacji gospodarczej całej wschodniej części kraju - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL nowy rząd nie potrafi ł wywalczyć dla S19 miejsca wśród priorytetów europejskich. Do 2015 roku nie uda się nawet wybudować odcinka tej trasy Lublin - Rzeszów. Himalaje nieudolności - Mamy do czynienia z kompletnym bankructwem tej polityki wynikającym po prostu z nieudolności, z ogromnego rozmiaru patologii, która jest tolerowana. To, jak kiedyś mówiłem w Sejmie, są Himalaje nieudolności. Tu mamy jeden z tego dowodów - podkreślił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił, że budowa S19 i powstanie osi północ - południe wzmocniłoby naszą pozycję gospodarczą oraz pozycję polityczną. - Ożywienie gospodarcza związane z tą drogą mogłoby być szczególnie intensywne - podkreślił lider opozycji." I PRZEZ 4 LATA NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PiS DOKOŃCZONO TYLKO ODCINEK, KTÓRY ZACZĘTO BUDOWAĆ ZA RZĄDÓW PO-PSL. A TERAZ - PROSZĘ JAKA PROPAGANDA SUKCESU.

~kierowca

Swietnie że ktoś w końcu znalazł kasę na realizację tej drogi.
Czekam aż zostanie otwarta

~Realia

Nie ważne czyja i tak zapamiętany zostanie ten kto coś wybuduje

~olo

fundusz dróg Samorządowych- to się kiedyś nazywało -"schetynówki". Ta propaganda sukcesu zaczyna być śmieszna. Tylko nie do śmiechu jest wtedy, gdy bezmyślnie ludzie ją kupują. Przykładem jest brak świadomości,że po wzroście płacy minimalnej nastąpi inflacja, wzrost cen podstawowych artykułów , co podwyżkę po prostu zeżre . W portfelach będzie mniej niż przy mniejszej płacy minimalnej.

~richman

Ja dzisiaj przylatuję z Anglii i przywiozę po 12 latach £200.000 i nie dam nic pisiorom

~Andrzej

Kolejny pomysl A.SZLĘZAKA! umiech

~Andrzej

Kolejny pomysl A.SZLĘZAKA! umiech

~PRAWDA

Widzę że "nocna sesja" trolla opozycji z Rzeszowa była.
To wszystkie te wpisy około północy.

~Bundle

Czekam aż się opozycja czymś pochwali. Póki co to te obietnice sprzed wyborów... Kiepsko
Kiedy ten park dla psów zrobią?

~Heh

Czym przywieźli te pieniądze ?? Swoimi samochodami przyjechali ze swoja gotówką ???

~Uwaga

mała uwaga- Rydzyk dostał 214 milionów złotych, a nawet 10procent z tego...

~J.Doliński

Kaczyński nie jest podobny do Gomułki ani fizycznie, ani ze sposobu mówienia (robi zupełnie inne błędy językowe). Ale mentalnie – podobieństwo stuprocentowe. Gdyby tak przenieść dzisiejszego Kaczyńskiego do gomułkowskiego PRL-u to tylko jedno by mu nie pasowało – że to nie on jest I sekretarzem KC PZPR.
A gdyby jakimś cudem tym I sekretarzem został, to zwalczałby KK z taką samą pasją, z jaką go dzisiaj popiera.

~jozin5

Nadberezny cos tam pod nosem bełkotał,ale wiadomo ze się na niczym nie zna oprocz posługi ministranta.Był jako dodatek do zdjec.

~warte uwagi!

Nihilizmu, prezesie Kaczyński, szukaj we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obrażasz dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami. Np. Curie-Skłodowska, Piłsudski, Korczak, Kuroń, Edelman, Religa i wieli innych. A nawet minister Mariusz Kamiński! Kaczor zastanów się nim znowu coś chlapniesz jak kaczka po jagodach.

~Mugabe

Po co robić te wybory skoro wiadomo kto rządzi premierem, prezydentem i marszałkiem sejmu i senatu?