Ministrowie Infrastruktury przywieźli 20,2 mln zł na drogi

Image

Bezkolizyjny przejazd pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej przez ul. 11 Listopada, 760 metrowy łącznik do obwodnicy i 80% dofinansowanie na to wszystko z Funduszu Dróg Samorządowych. Ministrowie przywieźli dla Stalowej Woli aż 20,170 731 mln zł. Całość zadania ma kosztować 30 805 569 zł.

W poniedziałek 9 października 2019 roku, na zakręcie ul. Okulickiego, w sąsiedztwie ul. 11 Listopada, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceministra Infrastruktury i posła na Sejm RP Rafała Webera, prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, wiceprezydent Renaty Knap, Dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztofa Sopla i wiceprzewodniczącej Rady Miasta Agaty Krzek.

Jak podkreślił minister Andrzej Adamczyk dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Dzięki dofinansowaniu samorządy mogą się rozwijać i likwidować tzw. „białe plamy” w połączeniach autobusów, poprawiać stan dróg i budować nowe ciągi komunikacyjne łącząc w ten sposób ze sobą mniejsze miejscowości z dużymi ośrodkami co przyczynia się do rozwoju całej Polski.

- Cieszę się, że mogę bardzo blisko współpracować z panem ministrem Rafałem Weberem, który jest jednym z prowadzących ten projekt. Za wszystko to, co się w tej sprawie wydarzyło panie ministrze bardzo dziękuję. Bardzo się cieszę, że możemy realizować tę walkę z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez Fundusz Dróg Samorządowych, który spowodował, że się dzisiaj tu spotykamy. To wielkie wydarzenie w Stalowej Woli. Dofinansowujemy przedsięwzięcie komunikacyjne- budowę nowej drogi. 36 mld zł- tyle wydamy w ciągu najbliższych 10 lat, licząc od roku 2019. To w połączeniu ze środkami samorządu zmieni całkowicie sytuację na drogach samorządowych, gminnych i powiatowych. Te drogi będą bezpieczne, przewidywalne, te drogi wreszcie będą drogami komfortowymi, pozwolą na głębokie poczucie bezpieczeństwa wszystkich tych, którzy poruszają się nimi do szkoły, ich rodziców, ale także wszystkich tych, którzy udają się codziennie do pracy korzystając najczęściej z dróg gminnych i powiatowych. One muszą być bezpieczne i dzięki FDS właśnie takie będą- mówił minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki inwestycjom Polska nie będzie już dzielona na Polskę A, B czy C. Minister pogratulował prezydentowi Stalowej Woli i zespołowi, który tworzył projekt za włożoną pracę i trud, a także za projekty, które konsekwentnie są u nas realizowane. Stalowa Wola jest obecnie jednym z największych beneficjentów programu.

- Samorządy zarządzane tak dynamicznie, z dużą perspektywą i z takim szerokim spojrzeniem mogą cieszyć się z takiego kierownictwa- mówił minister Adamczyk o samorządzie stalowowolskim.

Jak podkreślił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber Fundusz Dróg Samorządowych to ustawa przełomowa dla Polski. Ogromne dofinansowanie do zadań drogowych to szansa i wsparcie dla samorządów takich jak Stalowa Wola, wsparcie jakiego jeszcze nie było. Ustawa przyjęta 23.10.2018 roku funkcjonuje już od roku i już widać jej rezultaty.

- Mamy za sobą już dwa nabory, mamy za sobą rozdysponowanie w 2019 roku aż 6 mld zł. To właśnie tyle środków finansowych trafi tylko w jednym roku do polskich samorządów, do gmin, miast, powiatów po to, aby wspólnymi siłami modernizować lokalne drogi, ale też po to, aby tak jak w przypadku Stalowej Woli, budować nowe, jakże potrzebne ciągi komunikacyjne, które będą usprawniały komunikację wewnątrzmiejską. Połączenie tej części miasta z ulicą Przemysłową w sposób bezkolizyjny również ułatwi tranzyt przez Stalową Wolę. Na tę drogę trafi ponad 16 mln zł- mówił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

I jak przypomniał część pieniędzy (dodatkowe 4 mln zł) pójdzie na budowę łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska z rondem powstałym w roku ubiegłym. Podkreślił też, że zaawansowanie robót jest tak duże, że istnieje realna szansa na ukończenie obwodnicy już w roku 2020, a nie w I kwartale 2021 roku jak planowano. Podkarpacie będzie mieć kolejne odcinki Via Carpatia, projektowana jest trasa S-74, dziś podpisywana jest też umowa na Lubelszczyźnie, w Janowie Lubelskim. Cały region Polski południowo- wschodniej będzie więc doskonale skomunikowany z każdą częścią kraju. Wiceminister przypomniał, że kończy się modernizacja linii kolejowej numer 68 między Rozwadowem a Lublinem. Elektryfikacja pozwoli skrócić czas podróży aż o 20 minut. Remont kolejnego ciągu kolejowego L7 pozwoli dojechać do Warszawy z Lubina godzinę szybciej. Powiat stalowowolski, w połączeniu z powiatem niżańskim, stworzył aż 77 nowych linii autobusowych, którymi od 2 września, dzięki dofinansowaniu, można dotrzeć nawet do małych, do tej pory zaniedbanych komunikacyjnie miejscowości.

- Stalowa Wola chce być liderem, chce być liderem gospodarczym, infrastrukturalnym, społecznym tej części województwa, również na skrzyżowaniu województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Żeby być liderem, musimy mieć silną infrastrukturę drogową. To jest nasze wyzwanie, nasza ambicja. Projekt, o którym dzisiaj mówimy, a więc przedłużenie ulicy Okulickiego o ulicę o pięknej nazwie- 11 Listopada, do ulicy Przemysłowej, to projekt, o którym w Stalowej Woli głośno mówi się od połowy lat 90- tych. To mała obwodnica zachodnia, która ma połączyć te dwie części miasta, od osiedla Młodynie do centrum przemysłowego przy ul. Przemysłowej. Do tej pory nie było determinacji i możliwości finansowych- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Teraz pieniądze się znalazły, bo nasze miasto ma swoich ambasadorów w rządzie i przychylność władz. Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, biec ul. 11 Listopada, pod 3 torami kolejowymi, na których zostanie wybudowany wiadukt kolejowy, a następnie łączyć się z ul. Przemysłową. Prezydent zapewnił, że nie zostanie zlikwidowany pas zieleni przy domkach jednorodzinnych. Inwestycja ma być zrealizowana do 2022 roku. Stosowny przetarg ukaże się już w najbliższy poniedziałek, 16 września. Włodarz Stalowej Woli ma też nadzieję, że powiat ze swej strony ukończy nie do końca zrealizowany plan na ul. Przemysłowej tworząc na drodze 4 pasy ruchu co pozwoli na płynny wyjazd w każdym kierunku z ronda na ul. Bojanowskiej. Jak podkreślił Lucjusz Nadbereżny nowy ciąg komunikacyjny ma kosztować ok. 30 mln zł i przypominać zadanie już zrealizowane na ul. Solidarności i Grabskiego. Kolejnym wyzwaniem ma być likwidacja w 2020 roku kłopotów z zalewaniem części ul. Okulickiego na wysokości SanBanku. Odwodnienie osiedla jest koniecznością ze względu na podtopienia jakie mają tam miejsce po każdej większej ulewie.

Umowę podpisał z ramienia Miasta Stalowa Wola prezydent Lucjusz Nadbereżny i reprezentujący wojewodę Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztof Sopel.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fajnie ...

Pan Gierek nie tyle nabrał pożyczek i dzięki niemu życie Ci się zmieniło za jego rządów.Tak,że spocznij i niech Ciebie głowa nie boli.

~Hójała

Ale ich zdemaskowała w prasie PiSowska hejterka Emilia!!! Ale suwerenowi kit wciskają w reżimowych mediach i nic o tym nie wiesmiech2

~Filut

Czy bredzący Kaczor mówiąc o wzorowej rodzinie zapomniał o swojej bratanicy czy rżnął głupa myśląc że pierniczy tylko do swoich wyznawców?

~Taka gmina

Rzeczywiście na płocie przy KEN wisiał baner z przedszkolem. Dziś ani baneru ani przedszkola. Taka gminasmiech2

art2deco

VIA Carpatia zaczyna wpływać na nasz region. A takie były opory ze strony rezydentury.

~Skaner

Dziwne tyle hejtu z IP z Rzeszowa...

Maurito

Pytanie nasuwa się jedno. Skoro w budżecie były te pieniądze to czemu nie były one rozdysponowane na wiosnę. Gdy można było by je wykorzystać. Odpowiedź jest prosta. Bo teraz te pieniądze zrobią kampanie wyborcza. 20 mln. ładnie wyglada.

~pekaes30

Jesli chodzi o drogi to jak ktos mało jezdzi to tego nie widzi.Jechał moze ktos drogą za Krzeszowem w stronę granicy?Droga jest naprawdę zła i nierówna.Jeżdze nia od 10 lat .Co roku tylko zalewaja dziury ,a nie połoza nowego asfaltu.Może ktos powie że to droga w wojewodztwie lubelskim.Tak ale nie wazne jakie wojewodztwo,politycy udaja ze drogi sa naprawiane .Kasy brakuje na drogi mniej uczeszczane.Czasami wydaja kase na dobra droge ,ktora jest przejezdna a zaniedbuja boczne drogi ktore wymagaja naprawy.

~wyborca

Już całkiem rozkradną Polskę .Trzeba uciekać z tego kraju przykre ale prawdziwe.

e2rds

~buhahaaa, jeszcze jedno,ty jesteś bardzo mądry gość ze wszystkimi białymi komórkami, to może podpowiesz wykonawcom inwestycji jak odwodnić ten teren. Punkt najniżej położony na Okulickiego w którym zbiera się woda jest o 8 metrów niżej położony niż skrzyżowanie na górce, w przypadku tunelu ten punkt obniży się o co najmniej 6 metrów i jak będzie wyglądał tunel podczas bardzo intensywnych opadów deszczu, a te często zdarzają się. Zobacz jak wyglądają tunele podczas intensywnych opadów w innych miastach Polski.

~boby

Brawo ja jestem z was dumny!!!

e2rds

Do babcia, babciu jeśli coś obraca się o 360 stopni, to wykonało pełny obrót i jest w tym samym miejscu. Więc jeśli byli złodzieje i oszuści to nadal są tylko teraz legalni, bo wiedzieli jak to zalegalizować i głosić, że im się to należy. Pozdrawiam.

~Widok

Fajnie jeszcze jakby uwzględnili polacze ul. 1go Sierpnia z ul. Przemysłowa wzdłóż torów. To by był spory skrót.

e2rds

~buhahaaa, ja wiem, ty jesteś bardzo mądry, ty masz wszystkie tylko białe komórki i dlatego jesteś taki mądry, nawet o odwodnieniu osiedla wiesz bo napisali. Tylko to kolejna kiełbasa wyborcza, dlaczego zamiast ładować pieniądze w imprezy jeszcze nie przeprowadzono modyfikacji kanalizacji burzowej na Okulickiego, a przed wyborami natychmiast pieniądze znalazły się. Po wyborach pieniądze znikną bo są wirtualne, tak jak przedszkole na KEN które stoi wirtualnie od dwóch lat. Na razie to potrzeba wybudować łącznik od niby obwodnicy St. Woli do ronda na Staszica. Przed wyborami wszystko zrobią, po wyborach tylko imprezy.

~Prośba

Jak mówi prezydent miasta nowa droga tzw mała obwodnica Stalowej Woli odciąży centrum miasta prezydent zapowiedział kolejne wielkie projekty infrastrukturalne . Mam prośbę do pana prezydenta dałoby się zmodernizować ulice Okulickiego ?

~pilka nozna

@LYSY zgadzam sie z toba w 100 %. @ do manakum i z toba tez sie zgadzam. Nic dodac nic ujac. Nie chce mi sie juz pisac bo zaraz Kadra Polski w pilke gra. POLSKA BIALO CZERWONI.

Mariusz77

Ciekawe czy ministrowie przyjechali do nas "obwodnicą" . Zapewne nie , bo jakby zobaczyli na co mają te miliony pójść to by nie dali na taki szajs...aż tak głupi nie są .

~inteligent

Do manekin, nie było ciebie tu już dośc dlugo sam się martwiłem że jesteś może chory ale teraz wiem że trzymano cię w przychodni na WYSZYŃSKIEGO. A skąd wiem po treści twoich wypocin, powtarzasz się już od 5 lat napisz nareszcie coś mądrego.

~he hee

Budka stał dalej od pasa w dół w gaciach i klapkach w rozkroku??? Ten jego słynny wywiad do tvn...naprawde zrywanie bokówumiech))))))) A na Twtterze......po takimś czymś niepredko da wywiadu w jakiejkolwiek stacji tv...umiech)))

~buhahaaa

"Jutro może być jak......wczoraj" czyli nic innego jak-"zeby było jak było" oto hasło wyborcze koalicjantów tfe....kolaborantów.

~z internetu

– „Ciekawe skąd PiS-owski senator zna już numer listy do Sejmu? Losowanie dopiero 13 września…a” – zapytał na Twitterze Borys Budka z PO. Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym widać banner wyborczy Leszka Piechoty z PiS z zaznaczonym numerem listy – 2. A losowanie numerów list komitetów Państwowa Komisja Wyborcza ma przeprowadzić faktycznie 13 września. „Skoro PISowcy na 4 dni przed losowaniem znają numer listy, którą będą mieli to jaki problem, by już podali TERAZ jaki będzie WYNIK WYBORÓW? Po co mamy czekać do 13 X?”; – „Premier też znał wcześniej datę wyborów zanim ją Prezydent ogłosił. Takie cuda tylko w PiS” – komentowali internauci.

~obserwator

Pani w kusej czarnej sukieneczce bardzo często występuje na imprezach w godzinach pracy za którą to bierze wynagrodzenie. Czy tak powinno być. Według mnie pani powinna się określić praca czy polityka. Niezbyt dobrze to wygląda.

~DOTARŁO?

Wszedł facet do baru i krzyczy głośni:
- Już dziś stawiam każdemu kolejkę za jego własne pieniądze!!!
Ludzie wstają , zaczynają płakać ze wzruszenia , klaskać i skandować: "Jarosław!!! Jakrosław!!!"

~student

Pegasus poinformował mnie, że mam brudną szybę w kamerze komórki. Przepraszam panie Kamiński! Zaraz wyczyszczę byście widzieli jak mam was daleko w doopie smiech2 smiech2: smiech2

~śmichu warte

Gdyby Kaczyński obiecał że w roku 2024 Polacy będą nieśmiertelni suweren z małym rozumkiem też by mu uwierzył smiech2

~wacek

a gdzie kwity z UM na uwłaszczenie mieszkań Panie Prezydencie? Do tego Ministrów nie potrzeba ....

~buhahaaa

oj erdeesik w tym samym zdaniu jest i odpowiedz -odwodnienie osiedla- Czyli nic innego jak osuszenie terenu (kapujesz teraz?) Spokojna rozczochrana -dadzą radę.Ale ważna uwaga tylko twój bład (brak logicznego rozumowania złożonego zdania)Ale rozumie to bo i wiek i zanik szarych komórek w twym wieku to normalka.

e2rds

W reportażu piszą"Kolejnym wyzwaniem ma być likwidacja w 2020 roku kłopotów z zalewaniem części ul. Okulickiego na wysokości SanBanku. Odwodnienie osiedla jest koniecznością ze względu na podtopienia jakie mają tam miejsce po każdej większej ulewie. a nie przyszło wam do głowy dlaczego tam najwięcej wody stoi i najdłużej, jeśli będzie tam tunel pod torami, to będzie po każdej ulewie wyglądał jak Okulickiego. W tamtym miejscu było kiedyś bagnisko, naruszcie tą strukturę, to zobaczycie. Wiadukt nad torami to tak, ale nie tunel pod.

~babcia

natknęłam sie na to w necie:To co zrobił rząd PIS- u nie zrobił nikt w tak ,krótkim czasie rządów żaden rząd co był i chwali się odzyskaniem wolności i pracą na dobrobyt Polaków : SLD (komuna - zwana lewicą) , Platforma Obywatelska z PSL (złodzieje i oszuści) . Jak widać do tej pory tak naprawdę wybierani byli oszuści i złodzieje , bo tak to wygląda , dzisiaj po kilku latach rządów PIS nasz kraj się odwrócił o 360 stopni są pieniążki na dużo dużo więcej ja za rządów tych cwaniaków i złodziei. Może to i trudno pisać ale co można powiedzieć i napisać o patałachach , którzy rządzili i okradali oraz zubożali własne społeczeństwo, rujnowali własny kraj !!!!!!!!!! Jak Rostowski - "piniędzy na nic nie ma " !!! Na koniec napiszę - drodzy Państwo głosujmy 13 - tego i pokażmy patologii gdzie jej miejsce !!!

~Anty Pis

Kiedy zawitają obiecani wielcy inwestorzy?