Ministrowie Infrastruktury przywieźli 20,2 mln zł na drogi

Image

Bezkolizyjny przejazd pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej przez ul. 11 Listopada, 760 metrowy łącznik do obwodnicy i 80% dofinansowanie na to wszystko z Funduszu Dróg Samorządowych. Ministrowie przywieźli dla Stalowej Woli aż 20,170 731 mln zł. Całość zadania ma kosztować 30 805 569 zł.

W poniedziałek 9 października 2019 roku, na zakręcie ul. Okulickiego, w sąsiedztwie ul. 11 Listopada, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceministra Infrastruktury i posła na Sejm RP Rafała Webera, prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, wiceprezydent Renaty Knap, Dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztofa Sopla i wiceprzewodniczącej Rady Miasta Agaty Krzek.

Jak podkreślił minister Andrzej Adamczyk dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Dzięki dofinansowaniu samorządy mogą się rozwijać i likwidować tzw. „białe plamy” w połączeniach autobusów, poprawiać stan dróg i budować nowe ciągi komunikacyjne łącząc w ten sposób ze sobą mniejsze miejscowości z dużymi ośrodkami co przyczynia się do rozwoju całej Polski.

- Cieszę się, że mogę bardzo blisko współpracować z panem ministrem Rafałem Weberem, który jest jednym z prowadzących ten projekt. Za wszystko to, co się w tej sprawie wydarzyło panie ministrze bardzo dziękuję. Bardzo się cieszę, że możemy realizować tę walkę z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez Fundusz Dróg Samorządowych, który spowodował, że się dzisiaj tu spotykamy. To wielkie wydarzenie w Stalowej Woli. Dofinansowujemy przedsięwzięcie komunikacyjne- budowę nowej drogi. 36 mld zł- tyle wydamy w ciągu najbliższych 10 lat, licząc od roku 2019. To w połączeniu ze środkami samorządu zmieni całkowicie sytuację na drogach samorządowych, gminnych i powiatowych. Te drogi będą bezpieczne, przewidywalne, te drogi wreszcie będą drogami komfortowymi, pozwolą na głębokie poczucie bezpieczeństwa wszystkich tych, którzy poruszają się nimi do szkoły, ich rodziców, ale także wszystkich tych, którzy udają się codziennie do pracy korzystając najczęściej z dróg gminnych i powiatowych. One muszą być bezpieczne i dzięki FDS właśnie takie będą- mówił minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki inwestycjom Polska nie będzie już dzielona na Polskę A, B czy C. Minister pogratulował prezydentowi Stalowej Woli i zespołowi, który tworzył projekt za włożoną pracę i trud, a także za projekty, które konsekwentnie są u nas realizowane. Stalowa Wola jest obecnie jednym z największych beneficjentów programu.

- Samorządy zarządzane tak dynamicznie, z dużą perspektywą i z takim szerokim spojrzeniem mogą cieszyć się z takiego kierownictwa- mówił minister Adamczyk o samorządzie stalowowolskim.

Jak podkreślił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber Fundusz Dróg Samorządowych to ustawa przełomowa dla Polski. Ogromne dofinansowanie do zadań drogowych to szansa i wsparcie dla samorządów takich jak Stalowa Wola, wsparcie jakiego jeszcze nie było. Ustawa przyjęta 23.10.2018 roku funkcjonuje już od roku i już widać jej rezultaty.

- Mamy za sobą już dwa nabory, mamy za sobą rozdysponowanie w 2019 roku aż 6 mld zł. To właśnie tyle środków finansowych trafi tylko w jednym roku do polskich samorządów, do gmin, miast, powiatów po to, aby wspólnymi siłami modernizować lokalne drogi, ale też po to, aby tak jak w przypadku Stalowej Woli, budować nowe, jakże potrzebne ciągi komunikacyjne, które będą usprawniały komunikację wewnątrzmiejską. Połączenie tej części miasta z ulicą Przemysłową w sposób bezkolizyjny również ułatwi tranzyt przez Stalową Wolę. Na tę drogę trafi ponad 16 mln zł- mówił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

I jak przypomniał część pieniędzy (dodatkowe 4 mln zł) pójdzie na budowę łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska z rondem powstałym w roku ubiegłym. Podkreślił też, że zaawansowanie robót jest tak duże, że istnieje realna szansa na ukończenie obwodnicy już w roku 2020, a nie w I kwartale 2021 roku jak planowano. Podkarpacie będzie mieć kolejne odcinki Via Carpatia, projektowana jest trasa S-74, dziś podpisywana jest też umowa na Lubelszczyźnie, w Janowie Lubelskim. Cały region Polski południowo- wschodniej będzie więc doskonale skomunikowany z każdą częścią kraju. Wiceminister przypomniał, że kończy się modernizacja linii kolejowej numer 68 między Rozwadowem a Lublinem. Elektryfikacja pozwoli skrócić czas podróży aż o 20 minut. Remont kolejnego ciągu kolejowego L7 pozwoli dojechać do Warszawy z Lubina godzinę szybciej. Powiat stalowowolski, w połączeniu z powiatem niżańskim, stworzył aż 77 nowych linii autobusowych, którymi od 2 września, dzięki dofinansowaniu, można dotrzeć nawet do małych, do tej pory zaniedbanych komunikacyjnie miejscowości.

- Stalowa Wola chce być liderem, chce być liderem gospodarczym, infrastrukturalnym, społecznym tej części województwa, również na skrzyżowaniu województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Żeby być liderem, musimy mieć silną infrastrukturę drogową. To jest nasze wyzwanie, nasza ambicja. Projekt, o którym dzisiaj mówimy, a więc przedłużenie ulicy Okulickiego o ulicę o pięknej nazwie- 11 Listopada, do ulicy Przemysłowej, to projekt, o którym w Stalowej Woli głośno mówi się od połowy lat 90- tych. To mała obwodnica zachodnia, która ma połączyć te dwie części miasta, od osiedla Młodynie do centrum przemysłowego przy ul. Przemysłowej. Do tej pory nie było determinacji i możliwości finansowych- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Teraz pieniądze się znalazły, bo nasze miasto ma swoich ambasadorów w rządzie i przychylność władz. Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, biec ul. 11 Listopada, pod 3 torami kolejowymi, na których zostanie wybudowany wiadukt kolejowy, a następnie łączyć się z ul. Przemysłową. Prezydent zapewnił, że nie zostanie zlikwidowany pas zieleni przy domkach jednorodzinnych. Inwestycja ma być zrealizowana do 2022 roku. Stosowny przetarg ukaże się już w najbliższy poniedziałek, 16 września. Włodarz Stalowej Woli ma też nadzieję, że powiat ze swej strony ukończy nie do końca zrealizowany plan na ul. Przemysłowej tworząc na drodze 4 pasy ruchu co pozwoli na płynny wyjazd w każdym kierunku z ronda na ul. Bojanowskiej. Jak podkreślił Lucjusz Nadbereżny nowy ciąg komunikacyjny ma kosztować ok. 30 mln zł i przypominać zadanie już zrealizowane na ul. Solidarności i Grabskiego. Kolejnym wyzwaniem ma być likwidacja w 2020 roku kłopotów z zalewaniem części ul. Okulickiego na wysokości SanBanku. Odwodnienie osiedla jest koniecznością ze względu na podtopienia jakie mają tam miejsce po każdej większej ulewie.

Umowę podpisał z ramienia Miasta Stalowa Wola prezydent Lucjusz Nadbereżny i reprezentujący wojewodę Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztof Sopel.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dziadek

Realista ....pardom ....miałem na mysli Manekina.

~dziadek

czarusie,realisty i prawicowcy dziś wasze miejsce powinno być u boku Czaskowskiego przy udraznianiu szamba.Taka to wasza solidarność??? A na koniec w podziece jego zastepca Rab...uś przeszorował by wam wszystkie otwory !!!!umiech))

czarus81

Realista jest the Best. Tacy są właśnie wyborcy pisu. Ani kropki, ani przecina. Ciemna masa

~~prawica

I wykształcony po wyższej uczelni z Przemyśla.

~Realista

Są skuteczni Weber wiceminister od dróg w całym kraju to znaczy że możemy w Stalowej Woli zbudować każda drogę jaka tylko chcemy nikt nas nie blokuje mamy wielu ambasadorow Weber Kwiecinski Warchoł Nadberezny nawet Sagatowska bez nich tyle by nie budowano bo wdlg platformy jest Polska A Polska B nie jest jedna Polska nie tylko miastami wojewódzkimi żyje człowiek są inne miasta o duzym potencjale jak Stalowa Wola ale był źle wykorzystywany przez 30 lat

~prawica

stąd tak się pisze nieuku-prawdziwy Polaku umiech a menda tak

~dziadek

Manekin..cały czas tylko tu na forach narzekasz ,nie widzisz co dobrego sie dzieje wiec daje ci rade bardzo prostą.....spierd....laj jak najdalej z tąd. Ciagle tylko nic nie pasi mu....męnda jedna powiedział by Ferdek Kiepski.

~prawica

jasne bardzo inteligentny i kompetentny jak weber umiech

~Realista

Mamy inteligentnego prezydenta zna go nawet Tomasz Lis który zaczepił LN na Twitterze jak go zgasił pan prezydent sami zobaczcie po mistrzowsku

~Realista

A do Warszawy czy Rzeszowa bez infrastruktury przyszliby inwestorzy nie drogi komunikacja dobre warunki osiedla leśne i w Rozwadowie budowane przez dewelopera to ściąga inwestorów inwestor nie przyjdzie sam musisz go zachęcić zapewniając jak najlepsze warunki że ktoś mówi o inwestorach to sobie mówi ale jak nie zapewni warunków to klapa 140 ha lasu na mieście nowoczesność infrastruktura pokaźnie że nie jesteśmy tzw zadupiem to przyciaga inwestorów ta układanka Pana LN jest sensowna krok po kroku to realizuje wie od czego zacząć i efekty będą niedługo ogromne tak jak Morawiecki otwierał fabrykę Opla w Gliwicach przy pomocy rządu takie fabryki zapewne będą u nas również jest olbrzymia szansa wreszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu nie zmarnujmy tej wielkiej szansy

~Lekarz

Jeśli opozycyjne trolle mają dzisiaj bul tyłka z tego powodu, to przyjmuję dzisiaj na SOR do 20. Zapas czopków mam taki, że starczy dla wszystkich! Zapraszam!

~prawica

brawo pisowska farma trolli z UM, po to was tam tyle prezio zatrudnia umiech

~Szary

I to jest poseł! Brawo panie Weber!

~Do manakum

A co to za pierd... pt. Na nic wydane miliony ?!
Jak na nic ?! lepsze drogi za pare lat niż ośmiorniczki u Sowy, czy kasa na dzikusów z Afryki czy na wspieranie pedalstwa !
Shrek to = 12 lat zmarnowanych funduszy zwłaszcza unijnych !
Jakby ktoś mądry wcześniej rządził to teraz Stalowa wyglądała by inaczej !
A jeśli chodzi o sprowadzania inwestorów to co to da ? Młodzi będą wracać ??
Nie nie będą bo chociażby niewiadomo jakiego inwestora ściągnęli to będzie on płacił tyle co w innych firmach płaca - a pracy nie brakuje !
Bo to nie jebana Warszawka tylko miasto na prowincji i nigdy ludzie nie będą zarabiać tyle co w Stolycy !

~też Lucek

wczoraj żona napisała mi żebym jej znalazł pracę i że sprzedamy mieszkanie i wyrobimy sobie emeryturę w normalnym kraju, no bo do pisu się nie zapiszemy a inaczej w Stalowej czeka nas wegetacja

manukun

@uradowany
Ile z tych obietnic zostało zrealizowanych? Złobkoprzedszkole na ul. KEN - brak. Przedszkole na ul. Kwiatkowskiego - brak. Dodatkowe 80 ha terenów inwestycyjnych - brak. Do tego utrudnienia dla przedsiębiorców - "galeria" dworcowa z tunelem pod torami nie powstała, podobnie jak rozbudowa centrum handlowego przy ul. Niezłomnych czy salonu samochodowego przy ul. 1-sierpnia.

~Lysy

Za czasów takiego jednego Shreka to pieniędzy na nic nie było bo z tym zachlanym i farbowanym knurem nikt nie chciał gadać !
Ten knurek to by się z każdym ułożył byle się dostać do koryta.

Ja nie jestem za PiS i nigdy nie byłem za Popaprańcami, Kod, prostytutkami PSL i komuchami.
Dla mnie PiS to tylko mniejsze LO od wymienionych.
A na Lucka głosowałem jako na osobę nie na partię bo to młoda, wykształcona i ambitna osoba, a nie te wszystkie stare komuchy na których ludzie w całym kraju od lat głosują.

manukun

Na nic miliony wydawane na infrastrukturę, jeśli młodzi nie zechcą tu mieszkać. Jak na razie miasto wyludnia się z roku na rok coraz bardziej. Obietnice budowy dróg za kilka lat nie mają żadnej wartości przy decyzji wyboru miejsca zamieszkania bez możliwości znalezienia nieźle płatnej pracy w wyuczonym zawodzie. Obietnice utworzenia nowych terenów inwestycyjnych są zupełnie bezwartosciowe - Nadbereżny ich nie spełnia. Na nic nowe drogi, parkingi ani tereny rekreacyjne, jeśli nie będzie mieszkańców. Dlaczego nie wywiązuje się od 5 lat z najważniejszych obietnic wyborczych? Tego nie jestem w stanie zrozumieć.

~dziadek

12 lat rzadów shreka to była prawdziwa "niemoc" czas juz tego na szczescie minął.To Stalowej sie należy!!!!!!!! wkońcu.

~Marko

Do siwy a nawet jakby chciało zrobić ze Stalowej idealne miasto na wzór to masz coś przeciwko temu ?!?
Bo normalna osoba by się tym cieszyła, ze kasa idzie tez na inne miasta a nie tylko na lewacką i komunistyczna Warszawke !

~Starszy

Siwy tak jest od dawna ty dopiero teraz to odkryles myślisz dlaczego na każdej konwencji stawiają nas za wzór bo będą się tym chwalić co tu zrobili Stalowa Wola jest w centrum zainteresowan w Warszawie nie duże miasta tylko my i trzeba na tym korzystać władza ma szansę się wykazać a korzystają wszyscy przez 10 kolejnych lat rządów LN miasto będzie liderem Północy Podkarpacia i dobrze tylko się cieszyć należy bo poprzednie ekipy nas pomijały uważały za zadupie a mamy takie same szanse być rozwiniętym miastem jak Rzeszów obecny układ czyli wszytskie środki siły na Stalowa Wola jest rokujący

~dziadek

a obwodnica to gdzie jest....droga na Jarosław ...poszerzana ..to gdzie one są ??? Siwek???? to tylko tak napredce....a trole opozycyznje narazie w nogdaunie..umiech))) haratnijcie sobie w gałę...to wam najlepiej wychodzi!!!!!!

~siwy

czy nie ejst tak że PIS chce uczynić miasto idealne by się nim chwalić na cały kraj, jak to cudownie się rozwija miasto rządzone przez PIS? TAKIE MAISTO PROPADANDY. ale tyle dobrze że stalowa na tym skorzysta. w Nisku brak inwestycji, dróg itp...

~he hee

cuda wianki ....ewce nawet jaja wyrosły.....i to jakie, w entuzjazmie krzyknęła ....ale jaja

art2deco

Nie da się dłużej czekać na przejeździe jak na wsi,,, W koncu!

~buhahaaa

i to jest to....Jarek obiecał że Stalowa Wola sie ożywi i bedzie wspierana ...no i jest .Są czyny nie tylko słowa i to od 4 lat ITAK DALEJ !!!!!! tak TRZYMAĆ A my POPIERAMY 13 pazdziernika!!!!!!!!!!

~@Uradowany

...a po wyborach hemoroidy im wyrosną od popierdywania w stołkismiech2

~andrte

tunel powinien zaczynać sie na wysokości ul. poniatowskiego i kończyć na przemysłowej. Wtedy by go woda nie zalewała, a ruch nie był uciążliwy dla mieszkańców,

~Jacek

oni w życiu uczciwie dnia nie przepracowali, nie wiedzą co to jest praca trollu umiech

~Uradowany

Zazdro brawo nie siedza i pierdza w stołki tylko pracują i co tydzień ogłaszają nowe projekty a nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa odkorkuje to całe miasto dobrze że mamy takich gospodarzy którzy potrafią zdobyć dofinansowanie z Warszawy