Uschnięte drzewa nie stanowią już zagrożenia

Image

Na ulicy Tysiąclecia zniknęły w końcu uschnięte topole. Zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

Drzewa te od dawna nie miały liści. Były suche, a ich gałęzie kruche i łamliwe. Topole nie były więc ani piękne, ani pożyteczne, wprost przeciwnie- jedynie szpeciły okolicę. Podczas każdej większej ulewy czy przy mocniejszym podmuchu wiatru mogły się obalić na kogoś pozbawiając życia. Jednym słowem zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. Na ulicy Tysiąclecia straż pożarna była częstym gościem. Nie raz i nie dwa trzeba było coś przyciąć, usunąć zwisający konar. I tak od dawna.

Sprawę „martwych” drzew mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali do stalowowolskiego magistratu. Ze względu na to, że nic z tym tematem nie zrobiono, mieszkanka miasta zwróciła się do Dariusza Przytuły o nagłośnienie tematu na sesji. Radny w sierpniu, na forum Rady Miasta, zaapelował o wycinkę uschniętych drzew. Prezydent Lucjusz Nadbereżny tłumaczył, że topole nieopodal Olimpu i torów kolejowych (przy wjeździe na Piaski) stoją na działce prywatnej. Sprawa więc nie była prosta.

Na szczęście udało się w końcu osiągnąć cel, bo topole właśnie zostały ścięte. Pilna interwencja w tym przypadku została załatwiona pozytywnie.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~skarpa,wasacz

Niech ktos odpowie na pytanie,uschniete drzewa wycinaja i to normalne.Ale dlaczego wycieli zdrowe drzewa na skarpie ? Nawet Nadberezny temu klaskał i skakał z radości.Czyzby ogłupienie urzędników.Debilizm?

~kris35

Takich groźnych drzew jest w Stalowej co najmniej kilkaset. Rosną w stanie pochylonym gdzie środek ciężkości jest przemieszczony ponad 2 metry poza pień. Oczywiście właścicielem jest nikt. Odpowiedzialnych za zagrożenie nie ma. Spółdzielnia mieszkaniowa kpi sobie z tematu od wielu lat. A prezydent boi się podjąć decyzji. Albo udaje że nic wie.

~wiczkuf

A na skarpie wycieli drzewa ,a były nie uschniete .Zreszta wycinali w pazdzierniku 2017 i wtedy wszystkie byly bez lisci .Dlatego nie lubie tej wielowsi Stalowa Wólka.

~adadada

Japrdle! CO NA TO EKOTERRORYSCI???!!!!

~rita

zagrożenia nie stanowią też te zdrowe bo już też wycięte.

~rysio80

Drzewo zabrał własciciel czy ta firma co scinała czasami nie przywłaszczyła sobie drzewa?Drzewo takie jest cenne bo nie trzeba płacić leśnikowi,dlatego w Stalowej jest coraz mniej drzew.

~jasio

no i gdzie som tera ci zieloni łobroncy zwierzont

~gucio

Pytanie skoro topole to chwasty i nic nie warte drzewo.Nawet nie nadaje sie na opal.To w takim razie gdzie zniklo to drzewi???????