Będzie nowy biurowiec, a co z Mostostalem?

Image

O to spytał podczas sesji Rady Miasta jeden z rajców. Wkrótce będzie budowany obiekt, w którym zatrudnionych ma być aż 500 osób. Co z Mostostalem, który kupiła gmina?

Nowoczesny biurowiec, jak już informowaliśmy TUTAJ, zostanie postawiony na mocy spółki z o.o. zawartej przez Gminę Stalowa Wola z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Tymczasem miasto ma dwa duże biurowce, kupione stosunkowo niedawno, jeden po Dyrekcji Generalnej HSW, drugi- Mostostal, ma też Inkubator.

- Panie prezydencie, co z budynkiem Mostostalu?- dopytywał ostatnio radny Łukasz Warchoł.- Kupiliśmy go za grube miliony. Czy on już jest w zupełności wykorzystany, jeśli chodzi o miejsca lokalowe, czy jeszcze są w nim wolne miejsce i ewentualnie ile ich jest?

11 piętrowy budynek Mostostalu powstał w Stalowej Woli w 1989 roku, jego powierzchnia użytkowa wynosi 5 343,40 m2. Obiekt kosztował nas 4,6 mln zł netto. Radny dopytywał też skąd weźmiemy 500 nowych osób do pracy w nowym biurowcu.

Jak wyjaśnił prezydent nie ma już wolnych powierzchni ani w Inkubatorze, ani w Kuźni Przedsiębiorczości (II piętro budynki dyrekcji HSW). Mostostal natomiast był przejęty przez jedną ze spółek miejskich w kontekście projektu Fabryki ARP. Tam też podpisano z ARP stosowny list intencyjny w tej sprawie.

- Chcieliśmy mieć wsparcie takiego podmiotu, który zasili nas w podmioty ogólnopolskie, które mogłyby komercjalizować Mostostal. W międzyczasie okazało się, że firmy, które lokują się w Stalowej Woli, które realizują tutaj różnego rodzaju duże umowy, zawarły wieloletnie umowy na Mostostal gwarantujące jego funkcjonowanie. Również komercjalizacja innych powierzchni sprawia, że możemy mówić, że nie ma w Mostostalu takiej powierzchni, że przyszłyby 2-3 firmy i chciałyby 2-3 piętra, bo o takiej powierzchni zorganizowanej mówimy, żeby im udostępnić. Z drugiej strony- przyznam, było to rozważane- można by było w budynku Mostostalu wypowiedzieć umowy, zmodernizować go w taki sposób, żeby tworzył jednolitą powierzchnię dla dużej firmy, ale uznaliśmy, że to nie jest w interesie Stalowej Woli, ponieważ musimy mieć również przestrzeń dla firm, które potrzebują jednego, dwóch, trzech biur tak, aby tworzyć zróżnicowaną ofertę- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Nowy więc obiekt na Okulickiego dostanie ktoś, kto zechce mieć większą powierzchnię (całość lub np. jedno piętro). Kto to będzie? Nie wiadomo. Póki co Mostostal będzie „pracował” po staremu i najwyraźniej nie będzie w nim zmian. Obecnie obiekt, jak mówi prezydent, jest praktycznie obsadzony w pełni i ma jedynie kilka wolnych lokali. Wynika z tego, że miasto kupiło go więc po to, by kontynuować najem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adam

A ja tam się cieszę,że powstanie nowy biurowiec, jest wielu takich jak ja co po studiach muszą tyrać fizycznie, bo normalnej pracy z moimi kwalifikacjami nie ma. Dodam, że ukończyłem studia w Rzeszowie, a nie KUL w Stalowej Woli.

~ggg

więcej biur w stalowej wólce,bloki mieszkalne do grębowa

~pirazyoko

Panie "Janusz"
Całe to towarzystwo związane z osobami Grzegorza "szczęść Boże" Brauna, Korwina Mycke, Michalkiewicza i reszty.To szlachta jerozolimska lub szabesgoje. Oni zwietrzyli możliwość skumania się z kremlowskimi Chazarami i możliwością zdobycia mandatu do rosyjskiej Dumy. Pozazdrościli takim aktorom - celebrytom, jak Żora Depardiew, Stiopa Segal i inni, łasuchy sowieckiego bimbru z piwnic Putina.
Więcej szczegółów znajdzie Pan w wydawnictwach i blogach Stronnictwa Narodowego, którego Prezesem jest "największy antysemita peerelu i czeciej rp" Pan Leszek Bubel.
Ku przestrodze: żaden z tego jerozolimskiego towarzycha nie pojawił się w Jedwabnym, by przeciwstawić się opluwającym Polaków Żydom i chazarskim przeprasza-czom z Polski. (Kwaśniewski, Czołowi przedstawiciel Episkopatu).
Nie widziano ich także w Auschwitz na żwirowisku i na Krakowskim Przedmieściu w obronie Krzyża.

~11wrzesnia

W Warszawie nie powstały bliźniacze wieże KACZ-TOWER to Nadberezny weźmie kłedycik i wybuduje w Stalowej Woli o jak sie tu nie cieszyć ze dzieje sie w mieście ?

~Janusz

Ja slyszalem, jutro pan Grzegorz Braun ma sporkanie przedwyborcze w hotelu Hutnik. Jakis czas temu byl pan Michalkiewicz niestety bylem w pracy a o samym spotkaniu dowiedzialem sie po fakcie. Ola pozdrawiam i niezapomnij 13 pazdziernika oddac glosu na pana Grzegorza. Konfederacja to jedyny sluszny wybor.

~Janusz

Ja slyszalem, jutro pan Grzegorz Braun ma sporkanie przedwyborcze w hotelu Hutnik. Jakis czas temu byl pan Michalkiewicz niestety bylem w pracy a o samym spotkaniu dowiedzialem sie po fakcie. Ola pozdrawiam i niezapomnij 13 pazdziernika oddac glosu na pana Grzegorza. Konfederacja to jedyny sluszny wybor.

~ola

Czy ktoś słyszał o spotkaniu w Hutniku z Grzegorzem Braunem w niedzielę o godz. 15 ?

manukun

@kabi
Rozumiem, że ty byłeś. Ile powierzchni wynajęły podmioty prywatne? Bo o urzędach i miejskich spółkach już wiemy. Nie, POK MZK nie jest prywatną firmą.

~Janusz

Dobrze piszesz, do tego przy tak wysokich podatkach odlozone pieniadze, beda tracic na wartosci przez inflacje. To nie Polska to Polin, ktory dla garstki sprzedawczykow jest i bedzie rajem.

~tadek

PO i PIS to rządy okupacyjne.Tak beda robić i gnębić podatkami,przepisami żeby polak całe życie pracował i niczego sie nie dorobił nawet jak oszczedza i nie pije alkoholu.

loczek

Brawo nareszcie osoba na stanowisku daje rade wszystkim
BRAWO PANIE PREZYDENCIE

ogier

Wiadomości", główny program informacyjny TVP Jacka Kurskiego, to bezcenna wiedza o tzw. dobrej zmianie. Bezczelność, z jaką Kurski usuwa informacje dla rządu niekorzystne (np. o problemach z programem 500 plus i opinii Komisji Weneckiej), a powtarza, i to po kilka razy, korzystne dla władzy (np. wyniki sondażu, w którym PiS prowadzi), nie da się z niczym porównać.

~mieszkaniec

500 miejsc pracy to około 200-300 miejsc parkingowych, bo w mieście brakuje ludzi, więc będą dojeżdżać. Plus ze 200 dla petentów, plus tak z 50 dla mieszkańców żeby nie protestowali. To jest około 500 miejsc parkingowych lekko licząc. Gdzie one będą??? Oraz jeszcze przebudowa Okulickiego i dodatkowy pas na Popiełuszki, żeby w ogóle dało się dojechać. Czy to wszystko wzięto pod uwagę dając "zielone światło"???

~Jacek

Świetna knajpka "kadź" na dole Mostostalu od strony straży. "kadź"

Saturn

Mostostal zburzyć

~TrollTotalny

Hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau hau

kabi

manukun, rusz dupę i odwiedź budynek Mostostalu i przestać pieprzyć głupoty, może jakieś biuro po promocji dostaniesz

~siwy

mi sie wydaje że urzednicy nie moga się pomieśćic i musi byc nowy budynek

~Komornik

Ja bym był bardzo szczęśliwy, gdyby miasto zbankrutowało. smiech2

Maurito

Mostostal przejęła jedna ze spółek miejskich, a chwilę później jest napisane że miasto kupiło. Więc jak to jest w końcu... Czyżby niechcący wychodziło ukrywanie kosztów miejskich w podległych spółkach??

~@manekin

Człowiecze ty nawet nie mieszkasz w Stalowej Woli, a tylko hejty wstawiasz.
Żałosny troll opozycyjny

umarly

Kto w tych czasach buduje biurowiec nie mając chętnych pod wynajem? To nie Warszawa... A może urzędnicy Urzędu Miasta nie mogą się już pomieścić w obecnym budynku?

manukun

Teraz poprosimy o konkrety, jakie to podmioty prywatne na potęgę wynajmują biura w Mostostalu. Czyżby się okazało, że przenieśli urzędy i udają sztuczny tłum celem uniknięcia odpowiedzialności za kolejny bubel i miliony wydawane na fanaberie prezydenta?

~ggg

paniska muszą siedzieć w centrum nie na zadupiu w starym mostostalu i oczywiście mieć widok na morze,miasto im to załatwi

~rrr

po tym "ogierze" a wcześniej "egonie" i jego wpisach widzicie jaki jest poziom umysłowy stalowowolskiej opozycji i jej zwolenników.

~rrr

po tym "ogierze" a wcześniej "egonie" i jego wpisach widzicie jaki jest poziom umysłowy stalowowolskiej opozycji i jej zwolenników.

~Piłsudski

"Im kury szczać prowadzić a nie politykę robić"

~@ ogier

Raz ogier, raz egon...
A łeb strzaskany nienawiścią u trolla opozycyjnego nadal jest