Wybuchowy Festiwal Nauki

Image

Były okrzyki przerażenia i zachwytu, pełne napięcia oczy wpatrzone w menzurki, w których w magiczny sposób zamieniony zostawał zwyczajny płyn w czarnoksięskie substancje…

20 września uczniowie stalowowolskich szkół i przedszkoli brali udział w pikniku naukowym zorganizowanym w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki KUL. Tak jak w ubiegłym roku można było podziwiać barwne eksperymenty chemiczne przygotowane przez StaloweMiasto.pl we współpracy z Molecool Szkoła Chemii. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem działo się, oj działo. Było kolorowo, dziwnie, czasem strasznie, a na pewno wybuchowo i bajkowo. Niejeden uczeń przyznał, że chemia może być fajna.

Festiwal Nauki KUL 2019 w Stalowej Woli to wydarzenie o charakterze naukowo-kulturalnym, a głównym jego celem było upowszechnianie i popularyzacja nauki. Tegorocznym hasłem festiwalu było: "Nauka - technika - innowacje".

W piątek, podczas pikniku naukowego, można było uczestniczyć w plenerowych pokazach oraz wziąć udział w zabawach. Pomimo deszczowej aury humory dopisywały. Na scenie prezentowali się wychowankowie Spółdzielczego Domu Kultury zarówno w układach tanecznych, jak i wokalnych. Uczestnicy pikniku m.in. tworzyli kolorowe plakaty, sklejali modele samolotów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „odlotowe” (w przenośni i… nie tylko) pokazy chemiczne, które przykuwały uwagę zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców miasta. Na stoisku Molecool Szkoła Chemii co chwilę coś wybuchało, dymiło czy zmieniało kolor.

Zajęcia odbywały się także w budynku KUL, gdzie m.in. można było się dowiedzieć jak być Eko czy zrobić dla siebie ekologiczną torbę.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.