Kapitan Gajda wrócił do domu.

Image

Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe śp. Tarzana, legendarnego żołnierza, bohatera, człowieka z tych stron, którego doczesne szczątki odnaleziono niedawno w Krakowie.

Kapitan Tadeusz Gajda „Tarzan”, legendarny żołnierz podziemia niepodległościowego, żołnierz wyklęty, żołnierz Armii Krajowej, dowódca oddziału Narodowego Zjednoczenia Wojskowego powrócił do domu. Po latach jego szczątki wreszcie spoczną w tej ziemi, którą ukochał i za która walczył.

Dwudniowe uroczystości rozpoczęły się w piątek 4 października w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, gdzie wystawiono szczątki śp. „Tarzana”. Mieszkańcy mieli okazję przyjść do kościoła i oddać mu cześć, a także pomodlić się i zadumać nad losem innych żołnierzy, którzy wciąż nie wiadomo gdzie spoczywają czekając na godny pochówek. W piątek odbył się też patriotyczny wieczorek słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów PSP nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli oraz SSP nr 1 im. Armii Krajowej.

Śp. kapitan Tadeusz Gajda zostanie pochowany na Cmentarzu Wojennym w Rozwadowie w sobotę 5 października. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Farze o godz. 12:00, a po niej doczesne szczątki „Tarzana” zostaną w kondukcie żałobnym odwiezione na cmentarz.

Zobacz również: Legendarny Tarzan wróci do Rozwadowa

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.