Press tour obwodnicą Stalowej Woli i Niska

Image

W środę zaproszono dziennikarzy na pierwszy przejazd obwodnicą. Wprawdzie nie ma jeszcze asfaltu, a droga nie na całym odcinku jest utwardzona, ale roboty idą pełną parą i są mocno zaawansowane.

9 października 2019 roku dziennikarze sprawdzali postępy prac na obwodnicy. Wszędzie mnóstwo pracowników budowlanych, sprzętu ciężkiego, samochodów ciężarowych dowożących materiały. Na budowie aktualnie pracują 264 osoby. Roboty prowadzone są na całym odcinku i we wszystkich branżach (zaawansowanie robót drogowych: 28%, robót mostowych: 29%, robót branżowych: 76%.Przez zaledwie 5 miesięcy udało się zrobić bardzo wiele.

Jak przypomniał wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber po zmianach obwodnica zostanie połączona w Pysznicy z drogą powiatową co ułatwi i skróci czas podróży mieszkańcom okolicznych miejscowości.

- Stan zaawansowania prac na obwodnicy wynosi ponad 30%. Jak na 5 miesięcy robót ziemnych to wynik bardzo dobry. Mamy nadzieję, że te prace nadal będą tak szybko, sprawnie realizowane, zgodnie z harmonogramem robót, zgodnie z umową, która została podpisana 30 sierpnia 2017 roku. Obwodnica ma zostać oddana do użytku w marcu 2021 roku. Wykonawca od początku podkreśla, że będzie chciał tę inwestycję zakończyć i oddać ją do użytku jeszcze w roku 2020. Już teraz możemy powiedzieć, że jest na to bardzo duża szansa, że jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjały, że jeżeli nie wynikną jakieś problemy np. ziemne, to ten termin wykonawca będzie w stanie dotrzymać- mówi wiceminister Rafał Weber.

Jak zauważył stalowowolski poseł mieszkańcy żywo interesują się postępami prac nad obwodnicą. Na całej długości, od Stalowej Woli aż do Niska, widać jak przychodzą, obserwują pracę ludzi i maszyn, czasem nawet pytają o przebieg i sprawy techniczne. Przypomniał również, że droga powiatowa, ul. Czarnieckiego, nie będzie wyłączona z ruchu, już teraz przygotowywana jest droga objazdowa pod mostem na Pysznicę.

Dziennikarzom podczas oglądania budowy towarzyszyli dyrektor Oddziału GDDKiA w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, a także zastępca dyrektora ds. Inwestycji Wiesław Sowa i wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap.

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko. Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Zakładana ilość gruntów do budowy nasypów na obwodnicy wynosi 850 tys. m3. Do przewiezienia tego materiału potrzeba 42 500 wywrotek. Gdyby je ustawić zderzak w zderzak to pierwsza z kolumny znajdowała by się na przedmieściach Częstochowy, a ostatnia na obwodnicy Stalowej Woli.Do budowy obiektów mostowych przewidziano wykorzystanie 900 ton stali zbrojeniowej. Przeliczając na średnicę 16mm, pręt wykorzystany do zbrojenia miałby 562 km. Jest to odległość od Stalowej Woli do Gdańska. Zostanie też zamontowanych 440 metrów ekranów dźwiękoszczelnych przy zabudowaniach mieszkalnych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

No, oglądałem postępy z obwodnicą, i zaczynają się kłopoty, o szczegółach dowiecie się w najbliższym czasie. Nie wiadomo, czy projekt nie będzie musiał być zmieniony.

~Wyborca

Idioci idiotów wybierają.....

~Read

Bóg zapłać za ciszę wyborczą, hejtu nieco mniej

e2rds

Do umarły.
Porównaj to z długiem ile wzrósł, dopiero będziesz miał właściwe dane..

~RAZEM

Wszyscy - PO, PSL, Kukiz"15, Konfederacja, Wiosna, Razem, SLD i kto tam jeszcze - wszyscy byle nie ten PiS który z ludzi zrobił bezmyślną masę i ogłupia ich dalej, Przykład idealny dzisiejsze mamrotanie "babuszki" smiech2

~@Do umarły

Zbyt dużo oglądasz TVPiS kurwizję i powtarzasz nie mając pojęcia o faktach, żal mi cię ale takich PiS potrzebuje.

~mistrzjoda

JAKI TEN NARÓD GŁUPI. Zabierają Wam pieniądze, później część oddają a Wy się idioci jeszcze z tego cieszycie. Małpy mają więcej inteligencji od WAS. Nasi dziadowie i pradziadowie gdyby wiedzieli że przelewać będą swoją krew za taką patologię, to zamiast walczyć na wojnie woleliby uciec jak dalej stąd..... HAŃBA!!!!

~stalowiak

Jestem zażenowany wpisami tzw. totalnej opozycji. Nic tylko hejt, hejt i hejt!

~Grafiq

A prawda jest taka ze Tuskiewczom żal dupe ściska że nie są u korytka i tak sie tu onanizują bo tyle im zostało.

~Adam

~Do umarły - a porownaj to z latami 1939 - 1945 to dopiero osiagniecie ...... myslenie raczej nie jest Twoja specjalnoscia.

~Do umarły

Widzę tu w komentarzach straszne opluwanie się jednych z drugimi. To nie ma sensu. To na kogo zagłosujemy niech wynika z twardych danych a nie z naszych sentymentów. Ja sprawdziłem takie dane i już wiem na kogo głosować: Dochody budżetowe w latach: 2012 r. – 287,5 mld, 2013 r. - 280mld, 2014 r. - 283,5 mld, 2015 r. - 289 mld, 2016 r.- 314,6 mld, 2017 r. - 350,5 mld. w 2018 r. – 380 mld zł. Czyli za rządów PO wzrosły prze trzy lata o 1,5mld, a za PIS przez trzy lata o 91mld!!!!! 60 razy więcej!!!! Stąd pieniądze na wszystkie plusy (+) I jeszcze zostaje na inne rzeczy.

Tim

konfedrecja zaistniała po to żeby rozbić głosy PIS i połączyć się Platformą starą.Sądzę że większość to wie. Inaczej grożą nam tęczowe obrazki na ulicy.

Tim

A dlaczego tyle jest osób z zaburzeniami?Zwolennicy trójgłowego smoka milczą może nie wiedzą? No tak to drugie bardziej.Koalicja obywatelska + Konfederacja bo jak wam wiadomo lub może nie wszyscy interesują się chce po wygranych wyborach Koalicji ob połączyć się.Więc co jest ta konfederacja warta? Proste działanie: Ko+ Konfederacja = LGBT czyli czarna dżuma!Opłacani agenci Bardzo boleśnie bylibyśmy pokarani. Jest tylko PIS i peło reszta to peło. Pamiętajcie przy urnach wyborczych!

~Już czas

Rządzących trzeba wymieniać tak często jak niemowlakowi pieluchy. Z tych samych powodów. Już czas bo smród cholerny!

manukun

Na forum stalowowolskim mieszkaniec Stalowej Woli pisze najpewniej o swoim mieście. Jak nie ogarniacie tego w biurze propagandy, to nie mój problem ;)

~Ros

Tylko Konfederacja !!

~wyborca

Na co to wszystko , moim zdaniem będzie wojna .

~wyborca

Na co to wszystko , moim zdaniem będzie wojna .

~do Polak

Dzieki zakazowi abrocji bede zyl godnie w swoim kraju? Bede placil mniejsze podatki? Bede wiecej zarabial? Dzieki zakazowi aborcji wyjade na wakacje bo bedzie mnie stac?
Super argument dla malutkich rozumkow jak ty...
Kazdy mysli sam, kazdy ma swoje sumienie, kazdy sam odpowiada za swoje czyny..
Katole uwielbiaja poczac innych jak zyc, jednoczesnie grzeszac i osmieszjac swoja wiare wlasnym zachowaniem.

~zaścianek

Zła Unia Europejska dała kasę ale lanserzy sobie zasługi przypiszą, aż patrzeć na ich gęby sie odechciewa.. obłuda i fałsz

~@manekin

Manekin hejterze , ale władze jakiego miasta? Pisz precyzyjnie bo przecież nie i Stalową Wolę ci chodzi skoro tu nie mieszkasz!

~Polak

Prawica buduje , PO rujnuje . 13 października należy głosować zgodnie z sumieniem czyli na KONFEDERACJĘ. Jedyna partia która jest za całkowitym zakazem aborcji. Tyle w temacie.

e2rds

inteligent, inteligent, winieneś wykazać więcej inteligencji, a nie tłumaczyć, że mają tyle roboty, że nie nadążają taczek ładować i z pustymi jeżdżą. Na rynku jest parę firm które chcą złapać jak najwięcej roboty żeby inni im nie zabrali i robią t z premedytacją, tu zaczną, przeniosą się na inną i też zaczną itd. I ty przedstawiając się inteligent ich tłumaczysz, to jaki z ciebie inteligent. Firma przedłuża terminy wykonania, zwiększa koszty, a PiS lansuje się bo tyle inwestycji zaczęto, paranoja. Inteligent, to jest proste jak budowa cepa, to ty tego nie rozumiesz, zastanów się co piszesz, bo to nie świadczy o twojej inteligencji, to wazeliniarstwo, bezmyślne wazeliniarstwo.

manukun

Edziu, od tego są władze miasta, żeby nadzorować postęp prac. Ilu wykonawców zostało ukaranych za opóźnienia? No ale jeśli władza zajmuje się kampanią wyborczą i bankietami zamiast pilnować urzędników i interesów miasta, to mamy burdel. Ile opóźnienia ma stadion, droga przez hutę czy obwodnica? Gdzie jest władza? Dlaczego rozkopują kolejne ulice, skoro ich alternatywy są jeszcze nieprzejezdne?

~dojna zmiana+

Dobrze że za trzy dni wybory i wreszcie ta morda zniknie z tego portalu.

~student

Jak to jest że 38 milionowy ponoć dzielny i dumny naród pozwala jednemu niezrównoważonemu mentalnie człowiekowi ze swoimi wyznawcami i niedouczoną grupą fagasów niszczyć tak z trudem odzyskaną demokrację. Rodacy obudźcie się i ruszcie leniwe doopy 13-go dla dobra swojego i swoich dzieci!

~student

Jak to jest że 38 milionowy ponoć dzielny i dumny naród pozwala jednemu niezrównoważonemu mentalnie człowiekowi ze swoimi wyznawcami i niedouczoną grupą fagasów niszczyć tak z trudem odzyskaną demokrację. Rodacy obudźcie się i ruszcie leniwe doopy 13-go dla dobra swojego i swoich dzieci!

~to są fakty

Dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce 6 milionów. Na PiS w ostatnich wyborach głosowało 5.711.787 osób. Przypadek?

~to są fakty

Dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce 6 milionów. Na PiS w ostatnich wyborach głosowało 5.711.787 osób. Przypadek?

~to są fakty

Dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce 6 milionów. Na PiS w ostatnich wyborach głosowało 5.711.787 osób. Przypadek?