PiS kończy kampanię wyborczą w Stalowej Woli, czyli Biało- Czerwona drużyna na stadionie

Image

Do naszego miasta przyjechał w piątek późnym wieczorem Jarosław Kaczyński i Beata Szydło. To właśnie w Stalowej Woli miało miejsce podsumowanie ogólnopolskiej kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnie, pożegnalne spotkanie przed wyborami miało miejsce na boisku bocznym, znajdującym się w ramach kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Symbolicznie drużyna, choć nie sportowa, zeszła dziś z boiska pełna optymizmu. Teraz czeka nas cisza wyborcza, a w niedzielę, 13 października Polacy pójdą do urn.

Mimo późnej pory wielu mieszkańców nie tylko powiatu stalowowolskiego przyszło na spotkanie z prezesem PiS i byłą premier, obecnie europoseł Beatą Szydło, a także kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu. Przyniesiono transparenty, biało- czerwone flagi. 500- osobowa grupa

- Prawo i Sprawiedliwość ma jedną, najważniejszą inwestycję: to człowiek, to ludzie, to Polacy, programy społeczne, przekazanie tej wiarygodności, przekazanie środków, które pozwoliły na to, że możemy czuć się również w Polsce gospodarzami, tutaj, również w Stalowej Woli. To jest najważniejsza inwestycja, którą chce prowadzić Prawo i Sprawiedliwość: człowiek, ludzie, Polacy. Dziękuję, że jesteście tutaj z nami, że macie w sobie stalową wolą, niech nie zabraknie tej stalowej woli do zwycięstwa już w tą niedzielę 13 października. Dziękuję, że jesteście z nami- mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Głos zabrała również Beata Szydło.

- Żeby zwyciężyć musimy pójść wszyscy razem, musimy stworzyć jeszcze raz tę Biało- Czerwoną drużynę, która wygra dla Polski. 4 lata temu tutaj, w Stalowej Woli w sierpniu, w czasie kampanii wyborczej, kiedy spotkałam się z wami, wtedy było gorąco, bardzo gorąco, ale było was bardzo wielu, wtedy powiedziałam, że ja i Prawo i Sprawiedliwość mamy tę stalową wolę żeby zwyciężyć i zmienić Polskę. I dzisiaj, po 4 latach, przychodzimy do państwa żeby zdać sprawozdanie z tego, co w tym czasie się wydarzyło i żeby uzyskać prolongatę zaufania, którym nas obdarzyliście państwo i również dzisiaj mamy stalową wolę by po raz kolejny zwyciężyć i by ten dobry czas dla Polski trwał nadal. Ale szanowni państwo nie zrobimy tego sami, nie zrobimy sami tych wielu programów, projektów, nie doprowadzimy do tego, że Polska będzie krajem rzeczywiście stawianym za przykład kraju rozwijającego się w tempie, które budzi respekt wśród innych krajów, że będzie krajem, w którym rodziny żyją godnie, że władza jest po to, żeby zajmować się sprawami swoich obywateli. Nie zrobimy tego, jeżeli wy nie będziecie z nami. Dzisiaj przychodzę tutaj i proszę: pójdźmy razem po raz kolejny, Biało- Czerwona drużyna niech zwycięży, Wygrajmy te wybory, wygrajmy je dla Polski – mówiła na stadionie w Stalowej Woli Beata Szydło.

Europoseł zapewniła, że w tej drużynie PiS jest miejsce dla każdego, bo wszyscy jesteśmy za Polskę odpowiedzialni. Polacy powinni zrobić wszystko żeby ich nie podzielono.

Po jej wystąpieniu, w otoczeniu drużyny Prawa i Sprawiedliwości na scenę wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Witany był gromkimi brawami. Na wstępie

- Wielka polityka społeczna, polityka rozwoju, ogromny spadek bezrobocia, bardzo dobry wzrost, pochwały agencji ratingowych na całym świecie za rozsądną, dobra politykę gospodarczą, naprawdę wielka, pozytywna zmiana i naprawa państwa, bo bez naprawy państwa, która dała te setki miliardów złotych na politykę społeczną nic by się nie mogło udać. Oczywiście, przed nami jeszcze daleka droga żeby osiągnąć wszystko, ale zrobiliśmy bardzo wiele- mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Co przed nami?- pytał polityk. Mały ZUS dla przedsiębiorców, większe dopłaty na poziomie niemieckim dla rolników, bezpłatny pakiet kontrolnych badań lekarskich dla każdego po 40-tki, 13-t ka i 14- tka dla emerytów, podniesienie płacy minimalnej stopniowo aż do 4 tys. zł pensji minimalnej, a co za tym idzie każdej pensji.

Prezes powiedział też o wsparciu dla przedsiębiorców, młodych ludziach, którzy do 26 roku życia nie muszą płacić podatku dochodowego, o dbałości o bezpieczeństwo zewnętrzne obywateli, prawdziwym członkostwie w NATO (obecność wojsk amerykańskich w Polsce), rozbudowie sił zbrojnych, komisariatach policji w małych miejscowościach, sieci połączeń autobusowych w kraju i nowych drogach, przywracaniu wielu zlikwidowanych instytucji. Przypomniał, że o 9 mld zł zwiększyły się wydatki na niepełnosprawnych, nakłady na służbę zdrowia wzrosły dwukrotnie.

- Czy państwie wiecie co będzie, jeżeliby oni wygrali, jeżeli powstałaby ta dziwna koalicja od Lewicy aż po Konfederację? Koalicja chaosu, ale przede wszystkim koalicja, która z całą pewnością zabierze świadczenia socjalne, przywróci dawny wiek emerytalny, która z całą pewnością zlikwiduje to wszystko, co myśmy w tej dziedzinie zrobili. A dlaczego? Bo takie są ich poglądy, ale nie to jest najważniejsze. Oni by po prostu, nawet gdyby chcieli, nie potrafiliby tego utrzymać, bo to trzeba umieć rządzić, ale oni nie potrafią rządzić- przekonywał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał, że w razie porażki jego partii dojdzie do rozbijania państwa i nikt nie będzie dbał o polską prowincję, o część kraju na wschód od Wisły, a polska wieś będzie traktowana po macoszemu.

- W Unii Europejskiej będą załatwiali swoje osobiste interesy, tak jak interesy Donalda Tuska, który dostał wysokie, prestiżowe, choć niewiele w istocie znaczące stanowisko, a myśmy dostali stanowisko bardzo znaczące- 1/3 unijnego budżetu- mówił Kaczyński.

Zapewnił, że PiS będzie bronić polskich wartości i tradycji. Przeciwnicy polityczni, jak powiedział, dbają jedynie o interesy własne, osobiste.

Przypomniał też walkę o prawdziwą i niezakłamaną historię, obarczanie Polski za winy niepopełnione, skandaliczne wręcz określenia dotyczące II wojny światowej, a mające na celu wybielenie winnych holocaustu. Światowa opinia już zwróciła na to uwagę.

Prawo i Sprawiedliwość chce wspierać rodziny, stąd szereg programów pomocowych. Chce dbać o wartości i je promować. Jak przekonywał prezes stabilizacja będzie tylko wówczas, gdy obecna władza będzie mogła kontynuować rządy. Również naruszona zostanie wolność obywatelska, a dziennikarze, pisarze będą rozliczani ze swojej pracy.

Prezes chwalił prezydenta Stalowej Woli jako modelowego, wymarzonego i kochanego przez wszystkich włodarza miasta, z którego biorą przykład również tam, na górze.

Na zakończenie wystąpienia prezes przypomniał, że każdy głos w wyborach się liczy: jeden może zdecydować czy w naszym okręgu będziemy mieć o jednego posła więcej, a tysiąc głosów w skali kraju może przesądzić o tym, czy Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie.

Materiał video

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligent, znasz to przysłowie, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć, to ja mimo wszystko z tobą wolę znaleźć, będzie to jakieś pocieszenie. Pozdrawiam i właśnie życzę ci pokory, początek końca już się zaczął, ale ty jeszcze tego nie kumasz.

~aaa

pieniądze na mamienie ciemnego luda Kaczyńskiemu skończą się za 2 lata, nie 20.
I tyle potrwają rządy Jarosława zawsze dziewicy.

~inteligent

Do e2rds, oj seniorze tyle masz lat a jesteś taki naiwniaczek że aż mi cię szkoda i troszke wiecej pokory bo PIS będzie rządził POLSKĄ i POLAKAMI przynajmniej przez najbliższe 20 lat masz to zagwarantowane jak pies bude. A te 4000 tysiące najniższej krajowej już dziś ja każdemu gwarantuje bo PIS to jedyna partia wiarygodna w POLSCE i chyba na świecie. Czy nie widziałes tych polityków ze wszystkich partii anty PIS jak się cieszyli że w ogóle weszli do sejmu bo było zgrożenie ze nikt z tych psedoopozycjonistów ani do sejmu ani do senatu się nie zalapie. A ty bredzisz coś o końcu PIS , dziadku trochę więcej pokory bo to nikomu nie zaszkodziło w życiu.

~Mis

Czy te jasełka piątkowe z babcią Beatą i dziadkiem kawalerem odbyły się na obiekcie, który nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie. Czyli tłumacząc na polski na placu budowy! Kto za to odpowiada? Ile komitet wyborczy PiS zapłacił za wynajęcie tego placu budowy? Co na to nadzór budowlany?

e2rds

Jan, te 4000 najniższej to jest czcza obietnica PiS dla matołów co mają lewe ręce i nigdy nie zostanie zrealizowana, nawet PiS taki głupi nie jest. Ale już w przyszłym roku będzie pierwsze tąpnięcie do rozumu dzisiejszych głosujących pisiaczków. W gruncie rzeczy, to na taki wynik liczyłem, było do przewidzenia, że PiS wygra za nieswoje pieniądze, bo micha liczy się dla mniej rozumnych, ważne, że nie mają większości konstytucyjnej i nie zabezpieczą się. A po czterech latach będą wspomnieniem. Naród zaczyna powoli mądrzeć i to się liczy, choć szkoda, bo najwięcej to dotknie emerytów, ale to ich wybór, ja się z tym liczę.

pisior

wstyd ze ten gamoń weber będzie posłem, Stalowa Wola nie zdała egzaminu, w końcu dostał medal od ministra edukacji narodowej, chyba za edukacje Stanisława Sobieraja , który powtarzał 7 klasę i Radosława Sagatowskiego, który w terminie nie ukończył edukacji w technikum budowlanym powtarzając klasę owej szkoły

pisior

Wstyd ze ten gamoń weber będzie posłem, Stalowa Wola nie zdała egzaminu, w końcu dostał medal od ministra edukacji narodowej, chyba za edukacje Stanisława Sobieraja , który powtarzał 7 klasę i Radosława Sagatowskiego, który w terminie nie ukończył edukacji w technikum budowlanym powtarzając klasę owej szkoły

~Jan

Widzę w tłumie drobnych przedsiębiorców - księgowe, sprzedawców sklepików na hali... itd - cieszcie się pracą póki ją macie... bo teraz po wygranej jak podwyższą najniższą do 4000 podwyższą również podatki - pozamykacie swoje budy bo was nie będzie stać to utrzymać.... a jak tego nie rozumiecie to radze cofnąć się do podstawówki na matematykę..... i nie dostaniecie po 500+.... bezrobocia też nie dostaniecie... chyba że zwolnią z pracy bo zatrudniającego nie będzie stać już dłużej utrzymywać kilka osób....
jeszcze ta wyborcza kiełbasa odbije się wam śmierdzącym i cuchnącym bąkiem...

~Edyta

Niech żyje PiS!!!! Hurrraaaaa w końcu będzie żyło się lepiej

~Grażyna

@ mieszkaniec i tu jest zasadnicza różnica tamci (po) paśli siebie i inne mafie za naszą kasę

~Wesoly

Debile. Tak wielu w jednym miejscu

pisior

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali poseł na Sejm RP Rafał Weber i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny tą nowiną koń Kaliguli by się usmiał, wchodzą pisowi w dupę bez wazeliny

~sebix4

Smiesze jest to że otworzyli stadion od dawna naprawiany na ten wiec wyborczy po czym jeszcze tego samego dnia go zamknęli.Rzecznik krzyczał na formu że bedzie wielkie otwarcie PCPN a to okazło się kłamstwem

~hope

Polonia w Great Manchester i Liverpool głosuje jak zachodnia mądra Polska nie jak ciemnogród podkarpacki

~do Eli

patrząc na nich to poważnie boję się o swoje dzieci. na szczęście mają mądrych rodziców i wyjada za granicę tego dziwnego kraju, gdzie 2 żuli więcej znaczy niż profesor.

e2rds

Do E2rds, zrób to za nas, myślę, że w imieniu wielu hejterów na tym forum wypowiem się, faktycznie my nie godni całować prezesa w 4 litery, dlatego proszę, zrób to za nas i całuj ile chcesz, bez zazdrości.

~mieszkaniec

ludzie, czy wyście już rozumy potracili? popieracie ludzi, którzy pasą was waszymi pieniędzmi, wielokrotnie więcej biorąc dla siebie. przejrzyjcie na oczy, bo niedługo może być już za późno.....

pisior

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali poseł na Sejm RP Rafał Weber i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny tą nowiną koń Kaliguli by się usmiał, wchodzą pisowi w dupę bez wazeliny

gswiatek

Na Żoliborzu, w małym domeczku 
pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, 
sam, bez teściowej, dzieci i żony, 
mieszkał staruszek pewien zmarszczony. 
Jako, że kotów hodował parkę 
pokrytą sierścią miał marynarkę. 
Do tego jeszcze w skarpetkach dziury 
co dopełniały obraz ponury. 
Cicho się jakoś po świecie plątał, 
ni prawa jazdy, ni w banku konta... 
Z rodziny został sam, z bratanicą 
- co wielokrotną była dziewicą. 
Miał ten staruszek do władzy parcie 
i o tę władzę walczył zażarcie. 
Wreszcie na przekór całemu światu 
zbudował sobie partię frustratów, 
która na skutek losu przekory 
w końcu wygrała w Polsce wybory 
i bez wątpienia za ich przyczyną 
okropnie nam się dziadek "rozwinął". 
Realizując swój pomysł śmiały 
podporządkował sobie Kraj cały. 
Rozdawał "stołki" i kasę dzielił 
tłumacząc reszcie obywateli, 
że choć jest kiepsko i gorzej będzie 
to on ich dobro wciąż ma na względzie, 
nie czerpiąc z tego korzyści żadnych 
- sam skromny, biedny i nieporadny. 
Aż nagle szarym styczniowym świtem 
w świat poszły wieści niesamowite, 
że to nie tylko dom i dwa koty 
lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... 
tak pomalutku do grosza grosik... 
biedny dziadunio Polsce "zakosił". 
WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM 
NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE 
I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY 
- POZORY MYLĄ!!

sanitariusz102

chciałbym się dowiedzieć czy spółka która zarządza stadionem zarobiła coś na tej imprezie? Bo rozumiem że była to impreza komercyjna? Radni opozycji proszę o informację na jakich zasadach był wynajety stadion

~XYS

szopka i tyle

~JANDURA

Nie widziałem flag stalówka the firm. Gdzie najwierniejsi kibice PiSu Stalówka?

~mark

Do Sprawiedliwy- młodzi będą kiedyś starzy i mądrzejsi zagłosują .

~E2rds

Wszyscy hejterzy ,nie jestescie godni pocałowania nawet w 4 litery prezesa.

~Nocny Marek

Ktoś powinien odpowiedzieć i to karnie za wpuszczenie na teren stadionu mieszkańców o "słońcu wschodu" nie wspomnę. Teren stadionu to jeszcze płac budowy i istnieje ryzyko utraty zdrowia lub życia. Teren budowy nie został jeszcze oddany do użytku przez nadzór budowlany. Ale jak zwykle winnego nie ma i nie będzie tak jak w przypadku masztu u zbiegu ulic KEN i JP II.

~Herr flick

@Alfred ten elektorat nie ogarnia takich rzeczy, dla nich wszystkim jest ten mały czlowieczek przed mikrofonem

~Alfred

A jak Stalowa Wola uczci tegorocznego Nobla dla Polki?

~Witja

...a ta fajna kobitka w bordowym płaszczyku koło naszej Jaśki to ktoo?

~pawełstal

Nie popieram Lucka ,ale byłem na tym spotkaniu PIS .Lucek chodził z telefonem przy uchu wte i wewte jak szalony przed przybyciem dostojnych gości.Miało być otwarcie PCPN i nie było jedynie był ładny widok na stadion.Lucek mówił że PCPN ukonczyli za dofinansowanie i tyle.Nic nie mowił że będzie jaki kolwiek mecz w tym roku .Na końcu po przemówieniu szefa i po oklaskach była kiełbaska z grila. Więc co do otwarcia to kibice będą zawiedzeni ,prace przy stadionie zostały ukończone,ale przy odbiorze ujawniono dużo usterek i będą do wiosny naprawiane.

e2rds

5 Października 2019 21:14:29
~rzecznik
Do e2rds,po co takie pier..doły piszesz , na 1000 procent już w te piątej nie oficjalne otwarcie tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO. A na 100 procent mecze z WIDZEWEM i KATOWICAM [puchar POLSKI] gramy pod koniec października na naszym cudownym CENTRUM SPORTOWYM.
I co panie rzeczniku z tym 1000 % dotyczącym otwarcia stadionu, kłamstwa, wciskanie ciemnoty, kłamstwa i do przodu. Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.