Odnowią zabytkowy park

Image
Odnowią zabytkowy park

Już niebawem rozpoczną się prace związane z adaptacją zabytkowego Parku w Bojanowie.

Założycielami i pierwszymi właścicielami dworu w bojanowskim parku była rodzina Komorowskich. Najważniejsze wzmianki dotyczące parku pochodzą z XIX w. Na mapie katastralnej z 1853 roku widać dwór otoczony parkiem, użytkowym ogrodem. Obecnie to zabytkowe miejsce przeznaczone jest do renowacji.

8 października podpisana została umowa na roboty budowlane w ramach tego przedsięwzięcia. Zmiany dokonane mają być za kwotę prawie 415 tys. zł. Realizacja zadania nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie unijne w wysokości 357 492 zł, jakie gmina Bojanów pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Roboty budowlane obejmą wykonanie alejek parkowych z tłucznia kamiennego, pomosty drewniane, oświetlenie parkowe i monitoring. Ponadto przeprowadzone zostaną zabiegi pielęgnacyjne istniejącego drzewostanu oraz wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Termin realizacji zadania to 30 kwietnia 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do yurek

Taki to pasterz pop jak i ksiądz. No chyba źe dla moherowych beretów. Zdrowej kobiecie to potrzebny chłop z jajami a nie jakiś przebieraniec w sukience

~yurek

Bedac popem rozmnazasz sie i jestes pasterzem dla owiec.Kazdy ksiondz co chce sie rozmnazac to tylko zostac popem.

~do ksiudz6

A po co ma w ogóle gdziekolwiek iść? Bóg nakazał ludziom (wszystkim) mnożyć się i ziemię zasiedlać nowymi pokoleniami a nie siedzieć na plebanii i z nudów porno oglądać. Ksiunc weź se zrób baranka....we wrota kościoła. Poszedłeś na księdza z 2 powodów.....albo jesteś gej albo chcesz mieć duźo kasy bez pracy fizycznej. Nie ma innej opcji. Amen czy tam ament, jak wolisz?

~ksiudz6

To na popa niech idzie jak nie podoba sie celibat.Krotka piłka.

~do kruk

Niestety ale to prawda.

~Rysio

Myślałem że nasz. Co mnie jakis bojanów.

Madea

odnowią, znaczy się wykarczują pół parku!!!

~Wyborca

Nie!

~~123

cały internet rozpalony do czerwoności na temat synka Beatki jak nie wierzysz twoja sprawa taki święty jak BANAS z NIK kryształowy!!!!!

maszynista

Pół drzew do wycięcia.Tak u nas się odnawia parki.

~kruk

Uważaj kolego -pisior- co i na kogo piszesz. Takie newsy, ze syn Beaty, ksiądz ma dziecko z 16 letnią dziewczynką o ile są nieprawdziwe, mogą przysporzyć ci wiele kłopotów. Publiczne podawanie takich "informacji" jest zabronione, nawet jeżeli byłaby to prawda. A tak poważnie to nie wierzę aby młody ksiądz miał dziecko z 16 latką.