Wielu mieszkańców czeka na budowę nowego osiedla

Image

Trwają prace koncepcyjne dotyczące budowy nowego osiedla w Stalowej Woli przy ulicy Leśnej.

Na przestrzeni kilku najbliższych lat w Stalowej Woli ma zostać wybudowane nowoczesne osiedle Leśna. Powstanie na nim kilkanaście bloków, a w nich 600 lokali o funkcji mieszkaniowej oraz mieszkaniowo- usługowej. Oprócz samych bloków mają znaleźć się tam parkingi, przystanki autobusowe, place zabaw, altany śmietnikowe.

- Są zaawansowane prace dotyczące planu miejscowego, który umożliwi nam rozpoczęcie tej inwestycji. Mamy również wybrane przestrzenie gdzie będą realizowane bloki na wynajem, bloki czynszowe z dojściem do własności i przestrzenie, które będą dedykowane dla deweloperów- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Na rozpoczęcie prac budowlanych trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Po załatwieniu wszystkich formalności będzie przygotowywany przetarg, w którym zostanie wybrany wykonawca.

- Jest tworzona bardzo precyzyjna koncepcja, na tej bazie powstaje plan miejscowy. W budżecie miasta na rok przyszły zostały przekazane środki, które pozwolą na zamówienie projektu przez Miejski Zakład Budynku, który będzie liderem realizacji tej inwestycji, tak aby w połowie roku posiadać pozwolenia. Synchronizujemy te działania. Jak będzie plan miejscowy, będą pozwolenia na budowę, będzie można przystępować do realizacji. Mam nadzieję, że w drugiej połowie przyszłego roku ruszą zaawansowane prace budowlane w całej przestrzeni tego osiedla- mówi prezydent miasta.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@e2rds

Ale po wypłatę do bankomatu w metalowcu to pójdziesz, nie?
smiech2 ;D

~ KOMUNIKAT

Wykwiczały sie już opozycyjne trolle?
Bankomacik w metalowcu zaprasza o 17 na wypłatę ciężko zarobionej gotówki!

~Dziwne

Poważnie ludzie czekają na bloki, które mają powstać pomiędzy najbardziej uczeszczana ulicą w mieście A torami kolejowymi?? Miłego "mieszkania"

~Doradca

Proponuję opozycji protest w tej sprawie pod sądem w 8 osób!

~stw

Dlatego ważne jest aby część bloków wybudowała spółdzielnia i sprzedała mieszkania w rozsądnej cenie z niewielkim zyskiem dla siebie w przeciwnym razie deweloperzy zawołają powyżej 5 tyś za metr.

~intel

manukun - 100% racji.
ceny będa conajmniej takie jak na os. magnolia a kupią mieszkania ci co nie wiedzą co z kasą robić i będa wynajmować klasie robotniczej.

manukun

Edziu dostał diarhorea comentatica. W jednym temacie użył ośmiu nazw użytkownika, żeby klepać peany na cześć nieistniejącego osiedla. Typowa wazelina partyjna.

Osiedle przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie powstało na ugorze, więc zieleni miejskiej tam nie było. U nas w ramach budowy osiedla w lesie chcą wyciąć wszystkie drzewa. Głupota w magistracie jak widać dalej króluje. Rozwiązań nie trzeba daleko szukać - przed wojną budowano stalowowolskie osiedla w lesie i DAŁO SIĘ zachować sosny. Wycinka była ograniczona do minimum. U Nadbereżnego NIE DA SIĘ. Nawet projekty TERENÓW ZIELONYCH powstają w oderwaniu od rzeczywistości - trzeba masakrować istniejącą zieleń, bo prezydent nie wymaga od projektantów jej zachowania. Topowy przykład to centralny plac zabaw, gdzie zmodernizowane atrakcje stoją puste w upały - dla wygody urzędasów zlikwidowano drzewa. Każda "rewitalizacja" terenów zielonych w naszym mieście kończy się tak samo - zlikwidowaniem rosnących, dorodnych drzew i nasadzeniem patyków, o które nikt później nie dba i usychają. Ale na papierze wszystko się zgadza. Tak samo będzie na osiedlu Leśna.

Kto zapłaci kilkanaście milionów za mur? Mieszkańcy z tych "tanich" mieszkań? Tam wejdzie deweloperka i zaśpiewa 5k zł/m2 na starcie. Poniżej nie opłaca się budować. Z mieszkania plus podpisanego hucznie w 2016 przez Nadbereżnego żaden lokal nie powstał, bo wkrótce po konferencji prasowej prezydent stwierdził brak opłacalności tego przedsięwzięcia. Tyle są warte obietnice.

Od kilku lat czekamy na realizację zadań obiecanych jeszcze w 2014, nic nie wskazuje na ich spełnienie. Odgrzewane są jedynie na potrzeby kampanii wyborczych.

Tak samo twoje obiecanki. W wakacje zeszłego roku piałeś z zachwytu nad otwarciem stadionu - Nadbereżny został prezydentem, temat ucichł. W tym roku w wakacje również krzyczałeś, że stadion uruchomią - Weber został posłem, temat stadionu ucichł. Teraz idą wybory prezydenckie a ty dalej piszesz z niebywałą emfazą o otwarciu stadionu "JUŻ" na wiosnę.

Taka hipokryzja i ślepa wierność partii.

Przyczyny opóźnienia są prozaiczne - w budżecie bida piszczy. Co prawda komornik jeszcze nie puka, bo "spełniamy wskaźniki", ale ratuje nas tylko fakt liczenia dochodów miasta 2 lata wstecz. Od 2020 będzie krucho, bo raz że rząd zabiera pieniądze samorządu, a dwa, że miasto traci coraz więcej mieszkańców.

~STOP TVN

OTO JAK LEWACKIE MEDIA NARZUCAJĄ NAM CO JEST WAŻNE I JAK MAMY MYŚLEĆ:
W głosowaniu magazynu Time na Człowieka Roku 2019 oddano ponad 27 milionów głosów. Wygrali protestujący z Hongkongu z miażdżąca przewagą:
1 - 30% protestujący z Hongkongu;
2 - 4,5% strajki klimatyczne;
3 - 4,5% Keanu Reeves;
4 - 4% koreański zespół BTS;
5 - Greta Thunberg.
Redakcja zadecydowała, że na okładkę pójdzie Greta (nie podano jej wyniku procentowego).

Dodam jeszcze że w latach 30-stych "człowiekiem roku" wg TIME'a zosłał Adolf Hitler.
KURTYNA!

~byłemtam

Do manekina, po co się po raz kolejny kompromitujesz nie masz pojęcia co w mieście się dzieje a się próbujesz przemądrzac. Na 100 procent już w przyszłym roku rusza budowa tego osiedla albo latem albo jesienią. Jak chcesz wybudowac te osiedle bez wycinki drzew a ten mur o którym komentowałem to powinien powstac z paneli energetycznych całe to osiedle by miało darmową ciepłą wode i ogrzewanie. Byłem w tym tygodniu w RZESZOWIE na nowym osiedlu przy ulicy LUBLSKIEJ i wszędzie tam pełno nowych nasadzeń drzew. A w naszym mieście według ciebie zapomną o nasadzeniach koło nowych bloków, pęknych drzew. A to ciekawe , że w RZESZOWIE nie zapomnieli a u nas zapomną.

~ZONK

zanim się napalicie na lokale, które i tak będą was kosztować jak normalny kredyt w banku, to sprawdźcie czy kuchnie to nie będą takie klity jak w tych pluszowych blokach. Ta władza nic nikomu za darmo nie dała i nie da, to ona szuka takich inwestycji żeby się lepiej żyło...

~czekam

Do andrzej, tak wiadomo , że te osiedle LEŚNE będzie budowane z pieniędzy rządu PIS [PROGRAM MIESZKANIE PLUS]. Jak patrze na te zdjęcia to będzie najpiękniejsze osiedle w naszym mieście. Na pewno wielu mieszkańców naszego miasta będzie chciało tam się przeprowadzic z bloków z płyty betonowej.

~wielki

Do e2rds, emerycie gwarantuje ci na 100 procent , że już tej jesieni ruszy budowa osiedla LEŚNEGO. Ale ty masz gdzie mieszkac więc co cię ten temat obchodzi. Czy kiedykolwiek słyszałeś o programie Mieszkanie plus?

~wielki

Do e2rds, emerycie gwarantuje ci na 100 procent , że już tej jesieni ruszy budowa osiedla LEŚNEGO. Ale ty masz gdzie mieszkac więc co cię ten temat obchodzi. Czy kiedykolwiek słyszałeś o programie Mieszkanie plus?

~wiadomo

Do mieszkaniec, teraz za rządów PIS kto ma rodzine to ma lepiej niż jak ktoś jest samotny. A dlaczego bo dostaje od rządu PIS co miesiąc grube pieniądze a za peło dostawałem środkowy palec do góry. Może dlatego za rządów PIS mi zostają grube pieniądze co miesiąc.

~Tom

Bardzo bym chciał aby powstało to osiedle ale jak narazie ciągłe opuźnienia.

~jan

..... ,,Trwają prace koncepcyjne ... " ..... a to ciekawe, bo nie dawno ( może miesiąc temu ) czytaliśmy że zakończyły się ,,prace projektowe".... grunt to rzetelność dziennikarska, zero refleksji, jak papugi, urzędnik coś głupio powiedział i już się publikuje ....

~Twarog

Po zdjęciach wyglada ze będzie grubo

~Mieszkaniec

~wiadomo .... to chyba misiewicz pokroju Durka skoro mu zostaje? ( bo nie ma na utrzymaniu rodziny )

~egon

Stawiam milion dolarów że gówno z tego będzie, a smród zostanie na całe miasto i na następne pokolenia

e2rds

Przestańcie się podniecać osiedlem Leśna, tam nie będzie żadnego osiedla, przynajmniej za kadencji L.N. To tylko odgrzana kiełbaska.

Andrzej_2.0

Idę o zaklad, że cena wykonawców będzie dużo wyższa niż zakładana przez miasto. I z tego powodu inwestycja przesunie się na lata przyszłe. Ewentualnie będziemy czekali na zewnętrzne finansowanie.

~Jaga

Ile lasu bedzue znowu wyciete?
Jestem przerażona betonowaniem mojego miasta.

manukun

@obserwator
Śmieszny jesteś Edzio. Nadbereżny nie zbudował jeszcze obiecanego przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego czy ul. KEN, a ty klepiesz bajki o kolejnym. Nie będzie żadnego muru, a jak wytną wszystkie drzewa - zapomną zadbać nasadzenia. Powstanie betonowa pustynia z widokiem na fabryki.

~obserwator

Już od początku stycznia trzeba zacząc wycinke wszystkich drzew od stacji kolejowej do MLECZARNI bo tam będzie usytułowane to wielkie osiedle. A wzdłuż torów zacząc budowe wysokiego muru oddzielającego strefe ekonomiczną od tego osiedla. Dla bezpieceństwa małych dzieci aby w przyszłości żadne dziecko nie weszło pod pociąg i stało się nieszczęście. Prz ulicy MICKIEWICZA na tym osiedlu przy szkole nr. 2 musimy wybudowac przedszkole i żłobek.

~jochann

Ha ha - fajna metoda na dokapitalizowanie pod stołem nierentownego MZB. Powinno się wymienić kierownictwo a nie dawać kasę do studni bez dna.

kabi

Gar ile ty masz nicków???

~Aaaaa

A gdzie jest 3 blok na orzeszkowej?? Kiedy się pojawi się propozycja?

~Jacek

A co z tą inwestycją dewelopera na ulicy Granicznej coś wiadomo w tej sprawie.

~Czarek

Fajnie jakby wkomponowali bloki w istniejącą zieleń i tam gdzie jest to możliwe zostawili drzewa.

manukun

@e2rds
Dziwisz się? Totalni piszą jakieś pierdoły niezwiązane w żaden sposób ze sprawami miasta.

@wiktor
Prestiżowe lokalizacje blisko centrum, z dobrą komunikacją - to musi kosztować.