Wielu mieszkańców czeka na budowę nowego osiedla

Image

Trwają prace koncepcyjne dotyczące budowy nowego osiedla w Stalowej Woli przy ulicy Leśnej.

Na przestrzeni kilku najbliższych lat w Stalowej Woli ma zostać wybudowane nowoczesne osiedle Leśna. Powstanie na nim kilkanaście bloków, a w nich 600 lokali o funkcji mieszkaniowej oraz mieszkaniowo- usługowej. Oprócz samych bloków mają znaleźć się tam parkingi, przystanki autobusowe, place zabaw, altany śmietnikowe.

- Są zaawansowane prace dotyczące planu miejscowego, który umożliwi nam rozpoczęcie tej inwestycji. Mamy również wybrane przestrzenie gdzie będą realizowane bloki na wynajem, bloki czynszowe z dojściem do własności i przestrzenie, które będą dedykowane dla deweloperów- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Na rozpoczęcie prac budowlanych trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Po załatwieniu wszystkich formalności będzie przygotowywany przetarg, w którym zostanie wybrany wykonawca.

- Jest tworzona bardzo precyzyjna koncepcja, na tej bazie powstaje plan miejscowy. W budżecie miasta na rok przyszły zostały przekazane środki, które pozwolą na zamówienie projektu przez Miejski Zakład Budynku, który będzie liderem realizacji tej inwestycji, tak aby w połowie roku posiadać pozwolenia. Synchronizujemy te działania. Jak będzie plan miejscowy, będą pozwolenia na budowę, będzie można przystępować do realizacji. Mam nadzieję, że w drugiej połowie przyszłego roku ruszą zaawansowane prace budowlane w całej przestrzeni tego osiedla- mówi prezydent miasta.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wiktor70

Jeśli nie będzie można tam od spółdzielni kupić mieszkania na zasadach rynkowych odrazu za gotówkę to deweloperzy zwietrzą interes i zawołają tam po 5-6 tyś za metr.

wopin

Czekają... i jeszcze poczekają temat wróci przed 3 kadencja i znów będziemy czekać

~czekajacy

Bardzo fajna lokalizacja tego osiedla bo blisko strefy ekonomicznej i mieszkancy beda mogli nawet rowerem do pracy jezdzic. Ale juz tej zimy trzeba koniecznie caly ten las wyciac w pien.

~Klozet

osiedle spoko, lokalizacja do bani

kociarz

Piękna betonowa pustynia jezyk Jak sama nazwa wskazuje , beton zamiast lasu :-/

~Kineman

Strasznie niskie te domki, z drugiej strony, pewnie ciężko byłoby znaleźć popyt na tyle mieszkań, gdyby były wyższe.

Ewentualnie jakichś decydentów bloki wyższe niż 20 metrowe kolą w oczy.

Miasto to ma być miasto umiech nie miasteczko. A dla miasta charakterystyczne były, są i będą wieżowce.

Ale fajnie jest! Ważne że coś się buduje i powstaje umiech

~set

Poważnie juz nie ma lepszego miejsca.

~POlak

Ciekawe kto tam będzie mieszkał, chiba pracownicy z amelinium