Studniówka w LO KEN, czyli tradycji niech stanie się zadość

Image

Do tegorocznej matury pozostało jeszcze 16 tygodni, ale zanim młodzież ze „Staszica” podejdzie do egzaminu dojrzałości, w sobotni wieczór bawi się na studniówce.

Wzorem minionych lat, w ostatni weekend przed feriami, w murach LO KEN, odbyła się studniówka. To już ostatnia placówka edukacyjna w mieście, która urządza bal dla maturzystów we własnej szkole. Przygotowania do tej wyjątkowej nocy trwały długie tygodnie, ich zwieńczeniem była szalona zabawa.

- Tradycja balu studniówkowego sięga wieku XVIII. W naszej szkole tradycją jest, że odbywa się on właśnie tutaj, w murach szkolnych. (…) Życzę wam żebyście od dzisiaj wzrastali do zdobywania najważniejszych waszych celów. Niech pierwszym celem będzie wspaniały polonez i zabawa przez całą noc- mówił rozpoczynając studniówkę Mariusz Potasz, dyrektor LO KEN.

Ta wyjątkowa noc zapadnie na długie lata w sercach tych młodych ludzi, którzy polonezem rozpoczęli wspaniałą zabawę. Jak zwykle na widowni podziwiali ich rodzice, dziadkowie i bliscy. Przed nimi nauka i dorosłe życie…

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ciebie widać

Ups..
ale.ty czytasz jako ten
nienormalny.
.

~Widac

Znowu nikt normalny nie wypowiada się w komentarzach, wszędzie tylko szczucie na szkoły, nauczycieli itp.
Może to jednak dobrze ,że ci nienormalni istnieją wyłącznie dzięki takim komentarzom....których na szczęście nikt normalny nie czyta, bo po co.

~--Ania

321 miejsce to wynik JEDNOZNAXZNY.Na jaką ilość LO w Polsce?
Czasem warto spojrzeć z szerszej perspektywy..
Co nie znaczy,że nie może być lepiej.

~Ania

Wiecej nie będę się wypowiadac,pozostaje przy swoim zdaniu,321 miejsce to JEDNOZNACZNY wynik.

~--Ania

No widzisz.Nie ma w okolicy konkurencji,a to już ogromny sukces.No i tych paru dobrych nauczycieli.
Losy absolwentów są też całkiem niezłe.Wlasnie wychodzi twój brak wiedzy na temat rankingów.

~Ania

Bo rodzice w czasach swietności tam chodzili,więc tradycja,bo nie ma w okolicy wielkiej konkurencji,bo nie mają wiedzy na temat rankingów,bo, i to ważne, jest paru dobrych nauczycieli,jak choćby świetny prof. Rożek.

~--Ania

Jak.myslisz dlaczego Staszic cieszy się nadal tak ogromnym zainteresowaniem?

~Ania

O miejscu w rankingu decydują sukcesy w olimpiadach,wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wybranych,więc rzecz bardzo wymierna i mam wiedzę ,i mam prawo oceniać.Może od lat LO w Krośnie utrzymywać się na bardzo wysokiej pozycji,a Staszic spadł tak nisko. I jeszcze, a cóż w tym niewłaściwego ,że podziwiam urodę absolwentów.

~-Ania

Młodzież to nie mięso piękne czy niepiękne. W takiej kategorii nie ocenia się absolwentów.Szkola cieszy się nadal bardzo dużym zainteresowaniem.Zastaniwilaś się dlaczego?Jakie czynniki odegrały rolę w tym jak dzisiaj sytuacja wygląda w rankingach?Do tego potrzeba szerokiej wiedzy i nie tobie to oceniać.Inne szkoły z innego regionu wspięły się.Moze to jest ciekawe zagadnienie .Z innego regionu.

~Ania

Do Oj Ania,wyobraź sobie ,że jestem babcią i piszę tutaj.Pamiętam czasy pierwszej pięćdziesiątki i szkoda mi ,a nie zazdrość,że to już przeszłość.A młodzież piękna,to muszę przyznać.

~Nauczyciel

Dobry nauczyciel -wychowawca wpisuje się w pamięć na całe życie.
Dlatego tak ważne jest zatrudnianie zrównoważonych ludzi z powołaniem.Nasz wychowawca został po wielu latach zaproszony na prywatne urodziny razem z innymi uczniami.Niektórym jak widać nie mieści się to w głowie.To musiał napisać albo jakiś zupełnie niezrównoważony człowiek,albo zwykły cham.

~O proszę

Jak ktoś tęskni za swoimi nauczycielami.

~Prośba

Czy to ktoś tylko podobny? Czy na piątym.zdjęciu od dołu to Uczyciel?
Prosimy,niech wrócą czasy nauczycieli

~Do Uczyciela

Pan uczycieli ,który jak widać dalej ma kłopoty szaleje na forach internetowych
Uczyciel chemii i fizyki
Tak się reklamuje na swoim Facebooku i tak można go zobaczyć wpisując hasło w google.
Kara dyscyplinarna za ublizanie uczniowi jeszcze mu nie wygasła .
Uczycielu gzie jesteś zarejestrowany? Podobno udzielasz w bardzo wielu domach w Stalowej Woli korepetycji czy to prawda?

~Tolek

Fajne szony na Staszica ;)

~do Ani

"Notowania Staszica w tym roku, w rankingu Perspektyw 321 miejsce, a kiedyś w pierwszej pięćdziesiątce"
To spadek z pieca na łeb. Inne szkoły naszego regionu w tym samym czasie wspięły się, a KEN, który był wysoko, przyciągał najzdolniejszą młodzież, staczał się po równi pochyłej.
Teoretycy i praktyce zarządzania twierdzą, że porażki, niepowodzenia, upadki organizacji to w 85 % "zasługa" zarządzających nimi (podobnie jak sukcesy i rozwój organizacji). Szkoda Staszka.

Ale co prawda to prawda - bal i jego uczestnicy PIĘKNI.

~do Junosza

cześć Piotrusiu, może się od razu LO nie zawali pomimo różnych rankingów.

~do ~-junosza

iwonka zgłoś się w końcu do lekarza czas najwyższy

~Oj Ania

Strasznie cię zazdrość rozpiera.Myslę ,że sama.powodow do wstydu w swoim prywatnym życiu mususz mieć bardzo wiele Jesteś taka nastoletnią starą babcią .Babcie tu raczej nie piszą.
Ania.zeby te czasy wróciły może trzeba coś zmienić.Nie pomyślałaś co? Bo widzisz myśleć warto.Tylo,że to jakby nie wasza główną zaletą.
Skoncentruj się.raczej na Tytanicu i orkiestrze Lucjusza w Stalowej Woli.
U nas tak pięknie ,wspaniałe i z uśmiechami.

~lopola

Jak się okazuje ceny prądu to nie wina Tuska!!! Pakiet energetyczno-klimatyczny był negocjowany w 2007 r. kiedy premierem był Jarosław Kaczyński, a decyzję w imieniu Polski zatwierdził rok później Lech Kaczyński. Czemu milczą na ten temat i ogłupiają ciemnego suwerena?

~Ania

Bawią się,humorów nikomu nie zakłócaja coraz gorsze notowania Staszica,w tym roku w rankingu Perspektyw 321 miejsce,a kiedyś w pierwszej pięćdziesiątce.Wielki wstyd!!!

~tola

Ja gratuluję młodym tych wspaniałych warunków do zabawy, tu na miejscu . Nauczycielom podziękowania za trud nauczania. Nie obyłoby się bez uszczypliwości w takim dniu jak bal maturalny. To że dziewczęta są urodziwe to wielka zaleta i ich bilet wizytowy, że są gustownie ubrane to co w tym dziwnego czy nagannego? Niech korzystają ze swoich 5 minut danych im na tą chwilę. Dlaczego od razu wtrącany jest ranking czy akcja protestacyjna nauczycieli? Za całokształt oświaty odpowiada władza państwowa a pośrednio samorząd. Chcesz to oceniaj tych co lekceważą nauczycieli nie płacąc im tak jak w innych krajach Unii, samorząd, że słabo wywiązuje się z logistyki oświatowej. Jest co komentować. Młodych zostawcie w spokoju bo to jest ich święto i zabawa jednocześnie.

~-Junosza

Strajkowanie jest jak najbardziej potrzebne.Wlaśnie dlatego ,żeby nikt nie był zmuszony zatrudniać w szkołach nauczycieli z karami dyscyplinarnym za ubliżanie uczniom,bez ich dalszej resocjalizacji .
Żeby to byli to nauczyciele nie uczyciele.
Ale do tego daleka droga.
Dzisiaj podobno ma być rozprawa w sprawie wypadku na nielegalnej strzelnicy. Oby mniej takich dyrektorów
uczycieli i takich ,którzy mieli i mają trzymać nad tym kontrole.
Oświata w Stalowej Woli zamieniła się w jedną wielką komedię.
Nie martw się o LO na Staszica.Spójrz na zarządzanie w innych szkołach.Jest naprawdę na co.Akurat ta szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem.Jesli chodzi o losy absolwentów to zapoznaj się z nimi dokładnie zanim coś napiszesz.

Junosza

To już łabędzi śpiew tego LO, tylko korepetycje i strajkowanie. Z lubelskiego najlepszego LO 17 osób dostało się z jednej klasy na medycynę, a ile z naszego całego LO? W rankingu Perspektyw z roku na rok coraz dalej.

~Yyy

A te dziewczynki to są z klasy maturalnej?Wyglądają jak z balu dla ..chodzi o modę.Zapracowały ?.

~Ty to Ty

Piękny wystrój sali.A jaka to firma wykonała ten wystrój. Gratulacje dla pracowników tej Firmy.

~bum

Pieknie pieknie az za gardlo lapie

~murem za

jak to jest ze inne szkoły nie robia studniowek bo przepisy zabraniaja picia alkoholu na terenie szkoly, a w KEN jakos rokrocznie odbywaja sie bale.
a, zapomnialem, tam sie nie pije alkoholu...nieprawdaz ?

~Eoelo

Ale te dziewczyny, dzisiejszych czasow wypasione sa, dobrze ze ja mialem studniowke 12 lat temu ;)

~xyz

Czy to jeszcze jest bal szkolny