Miasto hojnie nagradza pracowników, powiat mniej

Image

Jakie nagrody otrzymywali pracownicy miejscy, a jakie powiatowi? Stowarzyszenie Nasze Miasto, domaga się jawności listy płac. Chodzi o dodatkowe pieniądze wypłacane pracownikom magistratu i starostwa. Czy w dobie kryzysu finansowego, długów miasta, które wielu mieszkańców przerażają, kwoty nagród powinny być tak duże? Są tacy, którzy uważają, że lekką ręką daje się pieniądze publiczne za coś, co jest sumiennym wywiązywaniem się z obowiązków. U „prywaciarza” nie ma tak różowo.

Wielu osobom nie podoba się fakt, że pracownicy administracji, utrzymywani z portfela podatników, za swoją pracę otrzymują dodatkowo nagrody. Wszyscy ci, którzy nie są zatrudnieni w budżetówce, a płacą solidarnie podatki, nie mają szans na żadne nagrody, nawet na te jubileuszowe, które w budżetówce są obowiązkowe. Tymczasem pracujący czy to w magistracie, czy w starostwie takie dodatkowe pieniądze otrzymują. Stowarzyszenie Nasze Miasto uważa, że kwoty są mocno przesadzone.

- Z możliwości przyznawania pieniędzy ekstra swoim pracownikom skrzętnie korzystają władze lokalne, w szczególności prezydent. Te 3 mln w dwa 2 lata to bardzo duża kwota, jak na nasze lokalne realia. Informacje dotyczące kwot wynagrodzeń pracowników urzędów państwowych lub samorządowych, jako finansowanych ze środków publicznych za wykonywanie funkcji publicznych, stanowią informację publiczną, co potwierdziły już wyroki sądu. Dlatego będziemy wnioskować do prezydenta, aby ten ujawnił listę imienną urzędników, stanowisko, kwotę nagrody oraz uzasadnienie jej przyznania- mówi Łukasz Banasik, prezes Stowarzyszenia Nasze Miasto.

Oczywiście nikt nie kwestionuje, że urzędnicy pracują ciężko i z zaangażowaniem, zwłaszcza ci, którzy zajmują się finansami, rachunkami, projektami i pozyskaniem dla samorządu dofinansowań do różnych zadań. O tym fakcie często mówi prezydent Stalowej Woli dziękując na sesjach swoim współpracownikom. W zeszłym roku wiele kontrowersji wzbudzały ogromne nagrody przyznane niektórym osobom pracującym w magistracie.

- W uzyskanych informacji wynika, że Starostwo Powiatowe w sposób bardziej odpowiedzialny podchodzi do swojego budżetu i wypłaca nagrody zgodnie z jego realnymi możliwościami- dodaje Łukasz Banasik, prezes Stowarzyszenia Nasze Miasto.

Dane dotyczą roku 2018. W momencie kiedy stowarzyszenie zwracało się z prośbą o udostępnienie danych rok 2019 nie był jeszcze zamknięty.

W Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli wypłacono:

- nagrody jubileuszowe w wysokości łącznej 107 531, 75 zł,

- nagrody indywidualne w wysokości łącznie 14 900 zł,

Członkowie zarządu powiatu nie otrzymali nagród.

Pracownicy Urzędu Miasta otrzymali nagrody:

- z funduszu nagród- 1 051 596, 26 zł

- ze środków na wynagrodzenia (Nagroda Jubileuszowa)- 233 722, 11 zł (27 osób),

- łącznie nagrody + składnik wynagrodzenia Nagroda Jubileuszowa- 1 285 318, 37 zł.

Nagrody wypłacane w 2018 roku z funduszu nagród:

− nagrody przyznane z okazji Dnia samorządowca: 284 203,69 zł (210 osób),

− nagrody przyznawane indywidualnie (za zwiększenie obowiązków lub za szczególnie wyróżniającą się pracę): 183 562,38 zł (76 osób),

− nagrody roczne (świąteczne): 583 830,19 zł (227 osób).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@ jakaś taka

Czy ty aż taka nieświadoma jesteś?
Nie kompromituj pracowników UM.
Prawo do informacji i publikowania prawdy ma każdy.

~Kkk

W sferze publicznej każdy może pytać. I publikować informacje również ;)

~toż to szok

Baba - tak. baba urzędniczka mówi, że zaraz oddzwoni. Mija kilkanaście godzin, a starsza pani nadal czeka na telefon z UM. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby aż tak bardzo nie szanować mieszkańców miasta? Pracownikiem urzędu, któremu się należy wszystko za siedzenie na dup.e? Tym razem to my zadzwonimy do radia. bo przecież TOŻ TO SZOK.

~prawica

~Lewarek przedstawicielu sbeków i złodzieji z reżimu co cię tak zabolało?

~Lewarek

Totalni hejtuja I lulki palą.
Gratulujemy targowiczanom w Brukseli i Grodzkiej mendzie w Warszawie. Tak trzymajcie żeby doić.

~Pan

Pan Łukasz to ten od sztabu Jurka Owsiaka??

~jakaś taka

W mojej firmie tez gadają niesprawiedliwie ta dostała 2 zł więcej ale żeby dać coś z siebie to nie !!!

~jakaś taka

A Pan Łukasz skąd o tych premiach wie>?? Ma jakieś wtyki czy węszy za dużo??? Ciekawe czy gdyby pracował w UM od rana do nocy światek i piątek też by o tym mówił ...... Najłatwiej wytykać komuś i zazdrościć .
Wyścig szczurów trwa !!!!!!!!!! Zimy już nie ma a ludzie dalej się zmienić nie mogą !!!! Nie tylko sadzenie drzew pomaga !

~Prawda

A z czego utrzymują się ci ze stowarzyszenia?
Dzieci nie mają, na garnuszku rodziców co drugi.

~Mati

Jak informuje Nasze Miasto ze spółek miejskich na rozrywkę poszło 600 tyś. Brawo !

~doktor

Do ateista, hejterku ci z pseudoopozycji siedzieli przy korycie 8 lat i dlaczego tego nie zrobili o czym wypociłeś. Dopóki wyższe wykształcenie będzie można zdobyc łatwiej niż za komuny skończyc szkołe zawodową , dotąd będą przerosty w biurach bo gdzie mają iśc do pracy ci z wyższym wykształceniem. Dziwne , że brakuje lekarzy a jakoś na te studia nie ma chętnych , czyżby dlatego , że tam jest wymagana wiedza?

~Adam

@kruger.
Wiesz wezma od ruskich nakupia wegla, za grosze i jakos to bedzie. A w latach 70-80 uw. Cccp bralo z Polski, kazda ilosc wegla mozna powiedziec , ze za free i zasypywali nim doly i jeziora , a teraz ten wegiel nam sprzedaja. I za nasze pieniadze , sie nasz najwiekszy wrog w europie poprawia uzbrojenie. A putin jano smieje. Lepiej kupic 20mln ton wegla a nasz polski niech na pryzmach moknie i sie lasuje.

kruger

A tymczasem na śląsku:
Górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają 14. pensję. Pieniądze m.in. z funduszu stabilizacyjnego, który miał być w razie obniżenia cen węgla..
Dojną zmianę racz nam dać Panie

~Tolek

Myślę że Łeber wkrótce, zadzwoni do radia co ma ryja w tej sprawie ze skargą, na tak duże nagrody, w tak małym mieście. smiech2

~Ateista

Zamiast upraszczać przepisy i sukcesywnie zmniejszać liczbę urzędników, rząd robi zupełnie odwrotnie. Co najmniej jedną trzecia, stanowisk urzędniczych jest wykreowana sztucznie, po to tylko żeby, siedzieli na nich pociotki.

~oleg

@waleń

Tylko dyrektor? Zapomniałeś o córce byłego radnego, obecnie emeryta zbijającego bąki u Gunii w MZB. Ta niekompetentna kobieta kosi tam dobre miesięczne wynagrodzenie na sztucznym stanowisku kierowniczym. To tajemnica poliszynela. Awans tej pani jest tylko jednym z przykładów smrodu narobionego przez obecnego prezydenta. Innym przykładem jest pani która ze zlecenia przez śmierdzące awanse stała się specjalistą pomimo braku doświadczenia w administracji poza zbieraniem owoców z mężem za granicą. Mąż jest obecnie zastępcą kierownika biura powiatowego ARiMR. Zastępcą radnego Durka. Resztę sobie dośpiewajcie. Wieść niesie i niesie po całej stalowej o "geniuszach" Lucka. Motłoch zarabia psie pieniądze a ci blisko Lucka sporo więcej.

~waleń

A mnie się obiło. że w ZABie. który jest jednostką urzędu miasta z pensji to zadowolony jest tylko dyrektor, a za nagrodę to nawet czynszu za mieszkanie nie da się opłacić. Ponoć pracownicy zaczęli odchodzić z powodu niskich wynagrodzeń.

~ CCCP

To lewackie Nasze miasto Stalowa Wola, broni ludziom pensji? Nagród za dobrą pracę?
Wasz Marks się w grobie przewraca jak słyszy co wygadują stalowowolscy neomarksiści!

cdn..

To teraz za przykładem nasi przedsiębiorcy docenia swoich pracowników, no nie? uwłaszczone Totalne zachęciły

~Mario

Już dyżurne trolle na usługach władzy się odzywają. Poszczekajcie sobie, a później do nogi swojego Pana

~rerw

Łeber, dzwoniłeś już do radia Zet w tej sprawie? smiech2

~mieszkaniec

Kolejny artykuł sponsorowany przez poje..bów hejterów.

~glosprawdy

W urzedzie miasta zdecydowana wiekszosc pracownikow ma glodowe place na poziomie stawki minimalnej plus dwie, trzy stowki ponad. 'Lucki' pan na koniec roku rzuci troche grosza zeby pokazac swoja milosiernosc. Kierownicy, naczelnicy i cala rzesza mlodych, niedoswiadczonych i niekompetentnych znajomych to juz inna klasa i oni maja za co zyc za miesieczna pensje. Dezorganizacja, chaos i brak spojnego planu to codziennosc w tym miejscu.

~czytelnik

po uważnym przeczytaniu danych:
- dlaczego Starostwo nie podało ilości osób?
- miasto wypłaciło dla dużej ilości osób, więc nawet jeśli są równi i równiejsi to każdy coś dostał - co najwyżej równiejsi dostali więcej
- starostwo wypłaciło tylko 14tys. nagród - pewnie najwyżej kilku osobom. Dlaczego właśnie tym i czy przypadkiem byli to znajomi wicestarosty?
Brak danych jest też ważną daną - coś starostwo pewnie chce ukryć

kruger

Ale przecież właśnie to jest w 100% narracja godnościowa - PiS wreszcie daje ludzią, którym się należy. PiS mówi: łoni, lyberały i lewica was olały, a my wiemy żeście godni i macie tu pincet złoty i trzynastkę. I to jest o tyle świetne, że oznacza iż PiS narrację godnościową materializuje w formie żywej (choć coraz mniej żywotnej) gotówki. Kasa należy się z powodu przyrodzonej godności Polaka, godnego przez sam fakt bycia Polakiem. Te 500 zł to nie jałmużna lecz obowiązek państwa. A że to są ochłapy to nikogo nie interesuje, że np. syn ministra Kamińskiego na synekurze w banku światowym zarabia 3x tyle. Dziennie

~TAK

DWÓCH STALOWOWOLSKICH RADNYCH Z SZANSĄ NA FILMOWEGO OSCARA?
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "złe pióro blogspot' kliknąć i wszystko będzie jasne!

~jasio

@to ja święte słowa tego rządu a człowiek z mopem na głowie bierze przykład z góry

~jasio

@Matka Lucka dobry pomysł i łeber powinien go jak najszybciej zrealizować.
@Miro a kudłatemu to najlepiej wychodzi.
@pais co pisowski trollu prawda w oczka kole? Dobrze, że takie tematy ujrzą światło dzienne, może ciemnej masie naszego miasta otworzą się oczy.

~tyuyt

Drogie dzieci, pamiętajcie, żeby nie gnębić swoich rówieśników w szkole, bo mogą z nich wyrosnąć mściwi politycy, jak Kaczyński. ;)

~Matka Lucka

Myślę że Weber powinien, zadzwonić do jakiegoś radia ze skargą w tej sprawie.