Trzy rozwadowskie drogi zyskały nowy blask

Image

W poniedziałek 20 stycznia br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano 3 zmodernizowane drogi, które na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniły się nie do poznania. Chodzi konkretnie o ulice: Kopernika, Poprzeczną, Kochanowskiego.

- Do tej pory ulica Kopernika miała nawierzchnię częściowo asfaltową, częściowo była to trylinka. W tej chwili, w nowym wydaniu cała droga jest z nawierzchni z kostki brukowej. Jest ona wyposażona po obu stronach w chodniki. Powstała zatoka autobusowa, która jest tutaj bardzo potrzebna. W ten sposób wyeliminowaliśmy wjazd autobusów na teren parkingu muzeum i niebezpieczny manewr cofania. Dodatkowe elementy: to zjazdy na poszczególne posesje, a także nowe oświetlenie i okablowanie linii napowietrznej- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Ulica Poprzeczna także zyskała nową nawierzchnię. W tym przypadku zdecydowano się na kostkę brukową, która zastąpiła trylinkę. Po jednej stronie drogi powstał nowy chodnik dla pieszych.

Ulica Kochanowskiego dotychczas miała nawierzchnię ze starej i wysłużonej trylinki. W tej chwili droga jest już asfaltowa. Po obu jej stronach znajdują się ciągi piesze. W toku prac wykonawca zajął się m.in. odwodnieniem i uporządkowaniem sieci wodociągów. Okazuje się, że niektóre posesje nie miały do tej pory przyłączy wodociągowych. Zabudowania te zostały już podpięte do nich.

Całkowity koszt tego zadania to kwota niespełna 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie opiewa na 1,12 mln zł. Wkład własny gminy wyniósł około 2,3 mln zł.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Edziu, raz jeszcze ci powtórzę, bo żółć, nienawiść i partyjna wazelina przyćmiła twoje zmysły: w mieście wielkości Stalowej Woli remont kilkuset metrów bieżących ulicy osiedlowej nie jest niczym wyjątkowym. Za czasów twojego ulubionego Szlęzaka też budowane były ulice w Rozwadowie i nikt z tego powodu nie robił halo.

~rowerzysta

Do manekin , widac , że w ROZWADOWIE dawno nie byłeś bo wszyscy mieszkańcy tego osiedla STALOWEJ z ciebie się śmieją. Już ponad połowa ROZWADOWA została pięknie wyremontowana a ty gęgasz o kilkuset metrów ulicy.Jebnij się z całej siły pustym łbem o mur może ci coś się przejaśni.

~@rowerzysta

Następnym razem "edziu" jak weźmiesz rower to załóż siodełko bo jak ci rurka włazi w doopę to z rozkoszy tracisz rozumsmiech2

manukun

Edziu, nigdzie nie byłeś i niczego nie widziałeś. Rozwadów jest pusty. Na widokowych zdjęciach widać rzesze ludzi. Tutaj widać nową kostkę brukową. Wazelina aż kapie, chociaż władze wyremontowały raptem kilkaset metrów bieżących ulicy na tym osiedlu. Nie wiem, czy wiesz, ale w mieście wielkości Stalowej Woli to nic nadzwyczajnego.

~dla JULKI

Marcin Matczak Zgodnie z prawem UE żaden organ krajowy nie może utrudniać wykonania wyroku TSUE. Zawieszenie postępowania, o którym mówi Przyłębska, wynika z ustawy. A art. 91 Konstytucji mówi, że umowa międzynarodowa, w tym prawo UE, ma pierwszeństwo przed ustawą. SN może więc jutro orzekać.

Tę wiadomość należy szeroko rozpowszechnić. Prace SN nie mogą być wstrzymane przez TK, bo TK jest od badania zgodności ustaw z Konstytucją, a nie od ingerowania w przebieg procesu sądowego.

~normalny

W najbliższym czasie postawię "sławojkę" na budowie to też muszę zorganizować konferencję i zaprosić dostojnych gości?

~Olo

Muj ojciec emerytowany milicjant mi gadał ze pamięta jak ganiał po tej uliczce w stanie wojennym solidaruchuw co ulotki roznosili, pala i zimna woda, tylko takie metody są skóteczne w walce z prawicofcami

dezyderata

Wystarczy postawić znaki zakazu zatrzymywania się. Co to ma być chodnik czy miejsca.postojowe...

~PRAWDA

POKO wyje, a sami co robią? hejt i fejk-filmiki!

jusek

Samochody już parkowane są tak,że trudno przejść.Ukłon do Policji.Po drugie-można byłoby posprzątać ulice,bo wyglądają jakby traktory z pola tam wjechały.I ostatnie-fajne zdjęcia latarni...

~cxz

~cxz

A asfaltu przy przejeździe kolejowym nie można skończyć ze względu na warunki klimatyczne.
To dopiero kabaret.

~mieszkaniec

robotniki się natyrały, a władza śmietankę spija....

~rowerzysta

Byłem tam zobaczyc te nowe drogi rowerem i powiem tak pomału w ciągu ostatnich 4 lat ROZWADÓW wygląda jak miasteczko z najładniejszych widokówek. A za poprzedniego prezydenta SZ. to ROZWADÓW był grajdołkiem a nie dzielnicą naszego miasta. Teraz mieszkańcy ROZWADOWA wiedzą na kogo w przyszłości głosowac.

~lol

Brawo !! Komunistom z POKO jak zwykle wszystko przeszkadza. Oj biedni z Was ludzie.

~Piwniczanka 2

Drogi piękne , dziękujemy .

~TAK

DWÓCH STALOWOWOLSKICH RADNYCH Z SZANSĄ NA FILMOWEGO OSCARA?
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "złe pióro blogspot' kliknąć i wszystko będzie jasne!

~Taka prawda

Te piękne ulice wcale nie pasują do tych RUDER straszących wyglądem .

~pais

Kopernika, Poprzeczna, Kochanowskiego.
Ludzie z tych ulic przeczytajcie jak opozycja ujada bo nie chce żebyście mieli porządne drogi i chodniki.
Przy urnach trzeba się im odwdzięczyć!

~Baltzetovitz

Ja bym prywatyzował Rozwadów!

~Piwniczanka 2

Drogi piękne , dziękujemy .

~Merc

W słocie i smogu zimową porą dokąd podążają ci utrudzeni pielgrzymi ze zdjęć? W razie czego trzeba skorzystać z hotelu na godziny jak.na pielgrzyma przystało. Tak jak w Krakowie u banasia, mogą spocząć strudzeni na godzinę lub kilka. ;)))

~baenaba

Weber,Weber i raz jeszcze Weber. On wszędzie się wepcha :/

maszynista

Na przedostatnim zdjeciu brak dużych drzew, do tej pory nie nasadzili po wycince.Tak to dbaja o zieleń że obiecuja nasadzić i brakło na to kasy.Widać też brak mniejszych drzewek ,ktoś ukradł słupki trzymajace siatkę.Pewnie poszły na złom bo alkohol trzeba było kupić.

~merk

Należałoby się zabrać za piece do ogrzewania domów. Widać, to na zdjęciach.

~Trz

Jak rozumiem czytając komentarze, opozycja wolałby żeby nie było tych remontów.
Co za głupota...

Mariusz77

No i wrócił główny nozycowy z deleqacji aby ciachnać taśmę sekatorem i wydukać pochwalne pienia na cześć Lucka Drwala i swoją przy okazji tej wiekopomnej inwestycji .

Tylko patrzeć jak takie szopki będą odstawiane przy malowaniu pasów na drodze albo stawianiu znaków drogowych

~korys

Jak się wjeżdża z głównej to od razu jest łomot bo nawierzchnia jest wyżej położona, po prawej parking dla klientów samochody zaparkowane po samą bramę źle to jest z projektu do poprawy nie widać czy wyjeżdża samochód z bramy muzeum, tylko czekać słuczki

~Marian

Spada ranga urzędników-wiceminister RP otwiera drogi osiedlowe. Filmy Barei się przypominają.

~Hej Weber

Zrób sobie Weber foty na dziurawej drodze dojazdowej od ul. 1-go Sierpnia do szkoły budowlanki. Dziura na dziurze w dziurze!!! Fajne foty wyjdą!

~cxz

A asfaltu przy przejeździe kolejowym nie można skończyć ze względu na warunki klimatyczne.
To dopiero kabaret.