W kwietniu ma zostać ogłoszony przetarg na rewitalizację rynku w Rozwadowie

Image

W grudniu 2019 r. prezydent miasta unieważnił przetarg na modernizację Rynku w Rozwadowie. Obecnie prowadzone są prace związane z poprawkami dokumentacji. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony za około 2 miesiące.

- Uzgodniliśmy, że ogłosimy przetarg na Rynek na początku kwietnia. Do końca marca firma, która zgłosiła się do weryfikacji dokumentacji ma opracować projekt wykonawczy. Ma ona przeanalizować projekt, którym dysponujemy pod względem konstrukcyjnym i materiałowym. Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby wyłoniony wykonawca rzeczowej realizacji płyty mógł bezproblemowo przystąpić do robót, żebyśmy nie spotykali się po drodze z jakimiś niespodziankami, albo żebyśmy nie musieli wstrzymywać robót na czas dokonywania korekty- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Przypomnijmy, że w ramach przetargu, który został unieważniony do magistratu wpłynęły 3 oferty. Ceny oscylowały między 20,5 mln zł a nawet 25,2 mln zł. Tymczasem w budżecie miasta na ten cel zabezpieczono nieco ponad 15 mln zł.

Jak zaznacza Renata Knap miasto będzie dobrze przygotowane do tego, aby na czas trwania robót na płycie Rynku, komunikacja miejska odbywała się innymi drogami.

- Finalizujemy również tematy związane z pozyskiwaniem pozwolenia na realizację ulicy Targowej, Strażackiej i Przedwiośnie. Całość ma tworzyć spójny ciąg komunikacyjny tak, aby odciążyć Rynek w Rozwadowie ponieważ te drogi, które już teraz wykonaliśmy, będą nam niezmiernie pomocne przy realizacji płyty Rynku. Tam gdzie będziemy musieli wyłączyć częściowo ruch, będziemy go kierować na te odremontowane ulice. Ulice Kopernika i Kochanowskiego będą musiały częściowo odciążyć ruch na czas rzeczowej realizacji płyty Rynku- mówi Renata Knap.

Zakres robót obejmie m.in. przebudowę i budowę miejsc parkingowych, przebudowę nawierzchni, wykonanie odwodnienia, budowę elementów sieci: wodno - kanalizacyjnych wraz z przebudową przyłączy energetycznych, budowę oświetlenia terenu, montaż toalety, montaż elementów małej architektury.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Mariusz77, bo ja to robię na wesoło, no nie uśmiałeś się jak czytałeś tą wymianę postów w tym artykule, kabaretu też potrzeba, dlaczego wszystko ma być na poważnie.

Mariusz77

Yntelygent...Jak narazie to megadurniem jestes i aż wstyd ze takie indywiduum tu mieszka .

Nie wiem po co Wy ludzie prowadzicie wymianę zdań z tym pajacem ( on i tak nie ma swojego zdania a tylko partyjne ) . To taki ma sens jak pisanie z innym pseudoynteligenten nachcikiem .

~inteligent

Do e2rds, gdybym ja wiedział gdzie znajduje się każda wioska w POLSCE to bym nie był inteligentem a megainteligentem.

~Straszne

Dziękuję za opinie od opozycji.

Wiem, że wy NIC byście dla Rozwadowa nie zrobili.

e2rds

inteligentpseudo, aleś niemota, Niebo i Piekło to dwie miejscowości w województwie świętokrzyskim, ale skąd taki pseudointeligent może to wiedzieć, gdybyś był inteligentniejszy, to mogłeś się połapać i użyć mózgu dlaczego obie nazwy napisałem z dużej litery.

~inteligent

Do e2rds, a to ciekawe , że ty w niebo i piekło wierzysz lewaku, dlaczego tak nienawidzisz mądrych ludzi . Gdzie kto trafi po śmierci to nie ty lewak będziesz decydował ale wiesz kto. Ostatnio politykierka z lewicy za reforme sądów chciała wysłac wszystkich polityków partii PIS do piekła. Co się z wami dzieje ateisci , że nagle wszyscy uwierzyliście w piekło i niebo?

e2rds

inteligenciepseudo, to taka wyimaginowane miejsce do którego wysyła się, a które pamiętam jeszcze z młodości, takich jak dawniej mówili różnych "mąrdyjołów co wszystko wiedzą i chwalą się tym" i dlatego pisze się z małej litery. Nie wyślę cie ani do Nieba, ani do Piekła, bo możesz zamieszania narobić.

~inteligent

Do e2rds, emercie a te DUPLOWICE ŚLĄSKIE to jakaś mieścina bo nigdy o takiej miejscowości nie słyszałem ,choc POLSKE bardzo dobrze znam geograficznie.

e2rds

inteligenciepseudo, pisze tak bo możesz nie odczytać, że to do ciebie jak napisze prawidłowo pseudointeligencie, to zrozumiałe, że jak na przodzie wyrazu nie będzie "inteligencie" to nie załapiesz, że do ciebie.

~inteligent

Do e2rds, emerycie czepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona będę musiał cię olac tak jak inni zrobili. A wyraz inteligentpseudo po polsku pisze się inaczej najpierw pseudo a potem inteligent ale to świadczy , że do szkoły miałeś pod górkę.

e2rds

inteligenciepseudo, po pierwsze nie krzycz, po drugie bezkarnie pisze się razem, a ta zapłatę to wolał bym tymi procentami ze SKOK, albo GetBack bo są wielokrotnie wyższe. Ten twój wyjazd to do duplowic śląskich i to ta granica. Pisałem o VIVO i Gdańsku bo tam byli ludzie psychiczni, wariaci, dlatego do nich masz porównanie, natomiast tego polityka zamordował facet starszy sfrustrowany polityką i to ta różnica, nie moja wina, że nie potrafisz myśleć.

~inteligent

Do e2rds, znowu się ośmieszyłeś bo napisałeś o tym idiocie z VIVO czy GDAŃSKA a przemilczałeś tego zamordowanego polityka partii PIS z województwa ŁÓDZKIEGO.

~inteligent

Do emeryta e2rds, moja MISJA jest zagraniczna a pisalem o tym tylko dlatego aby taki BETON NIEREFORMOWALNY jak ty się nie cieszył , że możesz bez karnie pisac swoje głupoty. Pamiętaj jak wrócę to za twoje wypociny zapłace ci z procentami lepszymi niż te z AMBER GOLD.[ dodam że zaplace ci moimi kometarzami bo zaraz coś głupiego odpiszesz]. A ten z VIVO czy z GDAŃSKA to jednego zdania napisac nie potrafią.

e2rds

inteligentpseudo, tak się zastanawiam, trąbisz o tej tajemniczej MISJI wokoło, tak jak byś chciał by wszyscy o tym wiedzieli i zastanawiam się, czy czasem nie wymyśliłeś tej MISJI by zasłynąć i czy to nie aby coś głupiego typy ten z VIVO, lub typu Adamowicz. Tacy ludzie by zwrócić na siebie uwagę innych są niebezpieczni i różne głupoty potrafią wymyślić.

~inteligent

Do e2rds, ile raz będę ci powtarzał nie interesuj się takimi sprawami bo to nie na twoją głowe.

e2rds

inteligenciepseudo, ośmieszasz się na każdym kroku, sam trąbisz jak idiota o swojej misji by jak najwięcej ludziom pochwalić się i przywołujesz tu LIBAN, nie idiota tak tylko robi, zachowujesz się jak taka stara plotkara, która mówi wszystko i wszystkim w sekrecie, a ta twoja Stalówka to tyle mnie interesuje co zeszłoroczny śnieg, mnie interesuje kasa wydawana na to pod publiczkę, bo to są nasze pieniądze. Ja podejrzewam, że ta twoja okrzyczana MISJA, to będzie wariatkowo, albo odwykówka. Życzę miłego pobytu.

~inteligent

Do e2 rds, emerycie powiem ci tak krótko jeszcze raz nie interesuj się rzeczami o których nie masz zielonego pojęcia czy polscy żołnierze wyjeżdżający na MISJE np. do LIBANU to jest to sekret czy wszystkie telewizje o tym trąbią. Tak samo próbujesz zabierac głos w sprawach naszej STALÓWKI klubu sportowego a sporcie nie masz zielonego pojęcia. Daj sobie na wstrzymanie bo nie nadajesz się na forumowicza z twoją mentalnością chłopa.

e2rds

inteligenciepseudo, z tymi kłopotami to nie groźba, ale faktycznie tak się boję i tak portki mi się trzęsą te co wiszą na suszarce i wiatr dmucha. Ta twoja MISJA, wykrzyczana dużymi literami jest tak ważna jak ty cały, gdybyś miał faktycznie jakąś ważną misję, to utrzymywał byś to w tajemnicy, a ty znowu wychwalasz się pod niebiosa jaki to pseudointeligent ważny, tak tylko postępuje: narcyz, pyszałek, chwalipięta i idiota.

~inteligent

Do e2rds, emerycie próbujesz byc śmieszny ale ci się to nie udaje, kiedy wyjadę nie usłyszysz słówka ode mnie. Jak ci wcześniej pisałem nie interesuj się moją MISJĄ bo będziesz miał kłopoty. Ale za kilka miesięcy dalej będziesz miał okazje do mnie pisac na tym portalu bo inni cię olewają.

~huciak,marek

Te rewitalizacje-betonozy były juz w Polsce i konczyły sie wycinkami drzew w centrach małych miasteczek,ludzie składali skargi przewaznie po rewitalizacji.Jedynie urzednicy sie cieszyłi bo z tego moga pobrać sobie ogromne premie w ramach rewitalizacji.Kopnąć w dupę urzedników i niech pracuja przy budowie dróg fizycznie.

~Raf

Inwestycja w nic. Najpierw wydatki na dekoracje a później korek w du..e na przyszłość. Tak się Stalowa rozwija a w zasadzie nie rozwija bo żaden inwestor większy tu nie zagościł od lat.

e2rds

inteligentpseudo, mam nadzieje, że jak już wyjedziesz z MISJĄ za granice, to tam nie będziesz używał tych starych nicków, tego ekolog tez, choć na podstawie twoich pomysłów dotychczasowych i dopasowywania nicków do okoliczności to może zobaczymy nicka np. podróżnik z MISJĄ, albo MISJONARZ. Czas pokaże, no chyba, że wyjazd to paranoja.

~Hejt stop!

Opozycja może już przestać się kompromitować?
Nic nie robicie dla ludzi tylko hejt w necie, a w realu czekanie na jakiekolwiek potknięcie Nadbereżnego, jątrzenie i preparowanie fejków. (vide filmik o CUW)

manukun

Edziu, ciągle słyszymy twoje ujadanie o wycięciu milionów drzew pod budowę ul. Grabskiego za Szlęzaka. Za to jak pojawi się pytanie, kiedy Nadbereżny wywiąże się z obietnic wyborczych, nagle zmieniasz nazwę użytkownika na "ekologa" i zaczynasz się martwić o wycinkę drzew. Jesteś zwykłym hipokrytą, który w obliczu obnażenia swoich kłamstw rzuca się i gryzie.

Kiedy Nadbereżny spełni w końcu swoje obietnice?

~inteligent

A cenzurowanie komentarzy ludzi o poglądach prawicowych trwa bez przerwy ale nie zagłuszycie prawdy pracownicy tego portalu. Czy ten portal należy do hejterów?

~@ UBEK

idź pod sad do kumpli

~ekolog

Do ubek, czy ty hejterze naprawde chcesz abyśmy wycięli miliony drzew w naszym mieście obsrańcu. Na 140 hektarach lasu rośnie pare milionów drzew ale jak ja mam to wytłumaczyc idiocie.

~ubek

CZEKAMY NA WIRTUALNE 140 HEKTARÓW TERENÓW INWESTYCYJNYCH PANIE PREZYDENCIE KŁAMCO

~rstsr

Stalowa Wola woli ogródek Jordanowski, co nam po rynku Rozwadowskim.
Kazdy unika tej Żulerskiej Dziury.
A tak z drugiej strony, kto kiedy kolwiek przyjdzie na ten rynek.
Niby że ktoś ze Stalowej przyjedzie na rynek? niesądzę

e2rds

Stalowiak, oczywiście, że będzie pięknieć i bardzo dobrze, tak winno być, zwróć uwagę na piękne elewacje bloków, odnowione, pomalowane, posadzone nowe krzewy, ławki. Tylko to nie zasługa prezydenta, to wszystko jest robione z pieniędzy mieszkańców, po to mieszkańcy płacą fundusz remontowy w czynszu. A z kolei to co jest robione na placach zabaw, ulicach, nawet te piękne kolorowe ozdoby to też zasługa mieszkańców tu mieszkających, pracujących i płacących podatki, to nic nowego, tak jest w każdym mieście i w każdej miejscowości w Polsce, do tego są zobowiązane każde władze wybierane przez mieszkańców. Ale jest jedno ale, jedne to robią mądrze w interesie mieszkańców, a inne to robią by się pokazać i zadłużają mieszkańców, kiedyś ktoś to musi spłacić, obligacje też, trzeba spłacić z podatków mieszkańców.