VI Turniej szachowy

29.02.2020 roku Katolicki Klub Sportowy "Victoria" w Stalowej Woli zorganizował VI turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 58 osób z różnych miejscowości i klubów szachowych. Partie rozgrywali szachiści ze Stalowej Woli, Jastkowic, Kępia Zaleszańskiego, Janowa Lubelskiego, Tarnobrzega, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Przeworska, Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Rzeszowa, Sandomierza, Ossali, Lubartowa, Kielc oraz jeden 7- letni chłopiec z Ukrainy.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 9:30, a zakończyły się o godz. 13:30. Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary za zajęcie miejsc 1 – 3 oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-4 oraz dyplomy.

Wręczono również dyplomy uczestnictwa dla pozostałych zawodników i zawodniczek.

Zwycięzcą zawodów w grupie "OPEN" została reprezentantka UKS ORLIK Rudnik nad Sanem – Barbara Trybowska uzyskując 6,0 pkt., 2 miejsce zajął Kacper Kłok (5,5 punktów) z Uranii Krosno, 3 Wojciech Graczykowski z Ossali, 4 Maciej Sura z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 1 miejsce zajęła Izabela Tokarz z Ksz Gambit Przeworsk (5,5 pkt.), 2 Adrian Słoniec (5,5 pkt.) z UKS ORLIK Rudnik nad Sanem, 3 Paweł Skrzypek (5,0 pkt.)- reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 4 Adrian Toniak z UKS ORLIK Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Michał Rzeszowiak (4,0 pkt.) z TKSzach Tarnobrzeg, 2 Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, (4,0 pkt.), 3 Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli- (również 4,0 pkt.), 4 był Wojciech Partyka (4,0) z LUKKS Kielce – sekcja Busko – Zdrój.

Autor zdjęć z zawodów szachowych: Łukasz Kułacz