Stal Stalowa Wola- Garbarnia Kraków. Porażka u siebie

0:2 przegrali Zielona – Czarni na własnej murawie. Spotkanie miało miejsce 27 czerwca 2020 roku na stadionie przy Hutniczej.

Dziś na stadionie było bardzo głośno. Kibicie mocno wspierali Stalówkę. Niestety, tym razem schodziliśmy z murawy pokonani przez zespół niezbyt mocny. Oczekiwania były dużo większe, zwłaszcza, że po chwili radości, ponownie wpadliśmy w strefę spadkową. I znów to 16 miejsce…

Mecz, jeśli chodzi o wynik, rozstrzygnął się już w I połowie, kiedy to padły dwa cenne gole dla rywali. Bohaterami spotkania zostali Karol Kostrubała i Kamil Kuczak, niestety, z Garbarni, nie ze Stali. Szansa dla Stalówki pojawiła się już w 8 minucie, gdy bramkę Kozioła zaatakował napastnik Zielono- Czarnych, ale piłka jedynie minęła słupek. 11 minut później już przegrywaliśmy. Później okazji nie było za wiele. Na dziesięć minut przed zakończeniem I połowy, o mały włos stracilibyśmy kolejną bramkę, ale napastnik rywali chybił. Za to w 45 minucie padł kolejny strzał, tym razem celny za sprawą Kuczaka. Do szatni szliśmy pokonani. I tak już było do końca. Wprawdzie zaliczyliśmy kilka szybkich kontrataków, ale nie zdołaliśmy zmienić wyniku meczu. W 85 minucie Fudukiewicz strzelił niecelnie i to by było na tyle prób zmiany wyniku.

STAL STALOWA WOLA – GARBARNIA KRAKÓW (0:2)

Bramki: 19’ Kostrubała, 45’ Kuczak

Żółte kartki: Stelmach, Śpiewak, Ciepiela – Feliks

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (56′ Zmorzyński), Jopek, Stelmach (46′ Chromiński), Waszkiewicz (56′ Szifer), Płonka, Śpiewak (56′ Ciepiela), Fidziukiewicz

Garbarnia Kraków: Kozioł – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Mruk, Marszalik (80′ Górecki), Kostrubała, Kołbon, Kuczak, Szewczyk (90′ Radwanek), Feliks (86′ Wyjadłowski)

Sędzia: Marcin Bielawski