Wygrana Stali Stalowa Wola na swoim boisku

To była 29 kolejka II ligi. Zielono- Czarni pokonali na własnym terenie przy ulicy Hutniczej Lecha II Poznań 2:1.

Szymon Szydełko miał w środę powody do zadowolenia. Jego podopieczni opuścili właśnie strefę spadkową. Po raz kolejny. Powody do zadowolenia są.

Wynik ustalił się już w pierwszej połowie spotkania. Rozpoczęło się groźnie. Już w 7 minucie goście mieli szansę na bramkę, ale po niecelnym strzale Jakuba Białczyka piłka trafiła w słupek. Chwilę później Paweł Tomczyk znów miał okazję zdobyć punkt, ale jej nie wykorzystał. To samo Hubert Sobol. Daje to obraz gry jaki przedstawiali na Hutniczej na początku nasi rywale.

Potem Zielono- Czarni jakby się obudzili. Obserwowaliśmy kilka ciekawych akcji. W połowie I części piłka nie raz miała okazję sięgnąć bramki, ale pierwsze, celne uderzenie zaliczyli Zielono- Czarni dopiero w 26 minucie za sprawą Michała Fidziukiewicza. Potem wynik wyrównał zawodnik Lecha Kacper Andrzejewski. Było 1:1. W 31 minucie przejęliśmy prowadzenie. Po rzucie rożnym bramkę dla Stali zdobył Piotr Mroziński.

Zarówno pod koniec I, jak i II połowy wynik był jeszcze do zmiany na naszą korzyść. Nie udało się. Za to udało się wygrać całe spotkanie, a to najważniejsze. 2:1 pozwala nam opuścić strefę spadkową. Na konto wpadły cenne 3 punkty.

Stal Stalowa Wola – KKS Lech II Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: 26’ Fidziukiewicz, 31’ Mroziński – 29’ Tomczyk [p]Żółte kartki: Witasik, Stelmach – Białczyk, Wojtkowiak, Tupaj

Stal: Pietrzkiewicz – Sobotka, Mroziński, Witasik, Zmorzyński – Jopek, Stelmach, Jarosz, Chromiński (73’ Ciepiela) – Fidziukiewicz (90’ Kiercz), Śpiewak (90’ Waszkiewicz).

Lech II: Mleczko – Kaczmarek (46’ Pawlicki), Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor (76’ Ławrynowicz) – Skrzypczak, Białczyk – Tupaj, Sobol, Yatsenko (63’ Kołtański) – Tomczyk.

Rezerwowi: Radliński, Pawlicki, Wachowiak, Marciniak, Szramowski, Ławrynowicz, Kołtański.

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)