Efektowny powrót na Hutniczą

Stal Stalowa Wola, po serii czterech spotkań wyjazdowych, rozegrała w końcu spotkanie na własnym stadionie. W 5 kolejce podopieczni trenera Pietrzykowskiego podejmowali zespół Chojniczanki Chojnice.

Goście w zeszłym sezonie biegali jeszcze po pierwszoligowych boiskach, jednak po nieudanym sezonie spadli do II ligi. Początek rozgrywek zespół z Chojnic również nie może zaliczyć do udanych, ponieważ w pierwszych 4 spotkaniach zdołał wywalczyć zaledwie 4 punkty. Mimo falstartu w lidze, to przyjezdni byli faworytem tego spotkania. Nie należy też zapominać jak dużo znaczy atut własnego boiska i 12-ty „zawodnik”, którym są niezawodni stalowowolscy kibice.

Od pierwszych minut zielono- czarni, zgodnie z planem, przejęli inicjatywę. Za sprawą bardzo aktywnych w tym meczu: Kościelniaka, Pioterczaka oraz Chełmeckiego, Stal przeprowadzała kolejne akcje ofensywne. Efekty takiej gry dość szybko dały rezultaty. W 20 minucie na bezpośrednie, mocne uderzenie z rzutu wolnego (z ok. 25 metrów) zdecydował się Adam Imiela. Chwilę później Stal już prowadziła 1:0. Tuż przed przerwą Stalówka dorzuciła kolejną bramkę. Rzut karny podyktowany za faul na Chełmeckim na bramkę zamienił nie kto inny jak Jakub Kowalski. Do przerwy gospodarze mieli więc przewagę 2:0.

Drugie 45 minut znów lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Stalowej Woli. Zaledwie 120 sekund po wznowieniu gry do siatki gości trafił Piotr Rogala, który celnym strzałem głową pokonał golkipera gości. Po zdobyciu trzeciej bramki zielono- czarni cofnęli się na swoją połowę, oddając grę zawodnikom z Chojnic. „Długimi” momentami Stal broniła się całym zespołem na własnej połowie. Taką grę naszego zespołu niestety skutecznie wykorzystali goście, którzy zdobyli bramkę w 74 minucie, a jej autorem był Tomasz Mikołajczak. Strata obudziła na nowo podopiecznych trenera Pietrzykowskiego, którzy odpowiedzieli bardzo szybko. W 83 minucie najnowszy nabytek Stali, Lucjan Klisiewicz, mocnym strzałem z narożnika pola karnego podwyższył wynik spotkania na 4:1. To jednak nie koniec emocji sobotniego meczu. Tomasz Mikołajczak zdobył tego dnia jeszcze jedną bramkę. W 88 minucie napastnik Chojniczanki pewnie wykorzystał rzut karny, zmniejszając stratę swojej drużyny do 2 bramek. Na nieszczęście dla gości, dublet tego dnia ustrzelił również Jakub Kowalski, który w 90 minucie wykorzystał drugą 11-kę i ustalił wynik spotkania na 5:2 dla Stali Stalowa Wola.

Bardzo efektowne zwycięstwo, które było jednocześnie pierwszym kompletem punktów w tym sezonie, pozwoliło wskoczyć Stali na 12 pozycję w ligowej tabeli.

19.08.2023 r. Stalowa Wola godz. 19:00

Stal Stalowa Wola 5:2 Chojniczanka Chojnice (2:0)

Bramki: 20’ Imiela, 43’ (k), 90’ (k) Kowalski, 47’ Rogala, 83’ Klisiewicz – 74’, 88’ (k) Mikołajczak

Stal: Smyłek, Kowalski ©, Rogala, Banach, Seweryn, Soszyński, Pioterczak, Mydlarz, Kościelniak, Imiela, Chełmecki

Rez: Przybek, Wojtak, Kołbon, Ziarko, Wiktoruk, Iwao, Górski, Klisiewicz, Maluga

~Myślący

Do poniższego, ten Bolo to ten sk...iel :e..usik = ubek. Ja też jakbym go gdzieś spotkał to powiesiłbym go za j..a.

~Oglądacz

Bolo !!!!
Jeśli rzeczywiście nie żal ci kogoś kogo los , choroba lub wypadek przykuł do wózka inwalidzkiego i napisałeś to z pełną świadomością to dla mnie jesteś normalną gnidą i skur...ynem !

~Kibic S

e..usik =bolo=gacie

~Obcy

Bolo . Czyli według Ciebie osoby na wózku to " lenie i roszczeniowcy" ? No gratuluję Ci intelektu. Dla spokoju Twojego serca i sumienia nie jeżdżę na wózku. A Tobie życzę abyś nigdy nie doświadczył wózka i ciężkiej niepełnosprawności. Bo jesli tak by sięstało to radykalnie zmienisz zdanie. Pozdrawiam.

~Kupię

Kupię bilet i przyjdę ponownie ale jak ten albinos przed mutacją jeszcze raz wejdzie na gniazdo i będzie darł japę to ja podziękuję. Bo nawet przegrany mecz mnie tak nie irytuje jak ten człowiek z kompleksem bycia kimś ważnym. Sorry ale niech się zajmie prowadzeniem firmy, rodziną a nie drze ryja bez ładu i składu. Pozdrawiam wszystkich kibiców.

~Bolo

Obcy - wobec tego spadaj na drzewo. Nadal licz, że każdy zrobi coś za ciebie, a ty k... książe bo na wózku. Umiesz liczyć, licz na siebie. I jeżeli faktycznie jeździsz na wózku, to nie szkoda mi ciebie. Jesteś zwykłym leniem i roszczeniowcem! Spadaj.

~Obcy

Bolo czy ty jesteś zwykłym gamoniem i egoistą czy tylko takiego udajesz? Brak słów ręce opadają ! Nie pisz więcej bo nie chce się tego czytać.

~Bolo

Obcy - myślę, że to jest kwestia chęci. Chcesz iść na mecz, ale masz taki problem, nie znasz rozwiązań, zadzwoń do klubu. Czego oczekujesz w komentarzach pod artykułem z meczu? Gdybym ja miał taki problem, to na pewno znalazłbym rozwiązanie. Kwestia chęci, a nie liczenia, że ktoś załatwi wszystko za Ciebie. Powtarzam: mam syna niepełnosprawnego. Jak było trzeba, to go nosiłem na rękach, na barana tu i tam. Wyobraź sobie, że zwiedził że mną Plitvickie Jezera w szczycie sezonu. I nie pytałem czy mi ktoś pomoże. Rozumiem Twoje wywody, bo na stadionach ekstraklasy są takie specjalne miejsca, ale jak jest u nas, to nie wiem i Ci nie odpowiem. Szukaj odpowiedzi w klubie.

~Obcy

Bolo widzę że przeczytałeś jedno zdanie z mojego wpisu . Pytałem o inne rzeczy moim zdaniem bardzo istotne. Myślę,że pora aby ktoś z władz miasta i władz Stali jasno się publicznie wypowiedział w tej sprawie. Czy Twoim zdaniem , to osoby niepełnosprawne , powinny same wypytywać władze o oferowaną im pomoc? Dziwny masz tok rozumowania. Oni tam siedzą za naszą kasę i o takich sprawach powinni informować sami. To osoba niepełnosprawna ma może jeszcze błagać żeby umożliwiono jej wejście na jakąś imprezę czy nawet na mecz? To jest żałosne.

~Bolo

Obcy - wyobraź sobie, że mam dziecko niepełnosprawne. Tak. Tylko, że nie jeździ na wózku i nie interesuje go sport. Napisałem co obserwuję. Dawno nie widziałem osoby na wózku inwalidzkim! Jak to wygląda? Najlepiej zapytać w klubie.

~Rebel

PIĄTA LIGA !
ÓSMA GRUPA !
STA - LO - WA ! ! !

~Obcy

~Kibic S 3. Jakim Zasłużonym? Napisz coś więcej.

~Kibic S 3

Kupujemy, już bilety na mecz w sobotę, godz. 19. Nie zwlekaj bo może braknąć. A tak swoją drogą, dlaczego klub rozdaje gratisowe bilety, sasłużonym a oni nie przychodzą na mecze. Widać było na ostatnim meczu, właśnie pustki na trybunie głównej. Jeżeli braknie biletów dla kibiców jednorazowych, a na trybunie głównej będą pustki , to będzie granda!

~Obcy

Bolo mówisz , że dawno nie widziałeś na meczu osoby na wózku. A czy chciałbyś zobaczyć? Jeśli tak , to bardzo sensowne wydaje się moje wcześniejsze pytanie ,o warunki dla takich osób na stadionie. Nie wiem czy są np. wyznaczone miejsca dla takich osób. Czy wygląda to tak ,że taka osoba wchodzi przez bramkę i dalej radź sobie sam człowieku ? Widzisz , wszedłem na stronę sprzedaży biletów i nie ma tam ani słowa o takich osobach. To dla nich nie ma przewidzianych karnetów z odpowiednią odpłatnością? Co z opiekunami? Bilet 100% ? To nawet w pociągach mają 95% zniżki , a na takim meczu w rodzinnym mieście już nie? Sugerujesz mi telefon do klubu? Wiesz ja piszę tu po to, żeby ewentualną odpowiedz na te pytania poznały też inne zainteresowane osoby. Liczę że ktoś z władz miasta bądź klubu wypowie się publicznie w tym temacie. Pozdrawiam.

~Grocz

Sędzia początkowo chciał przytulić od Wieśka SsangYonga, ale prezes jest bardzo związany z tą furą.

~Bolo

anonim w sprawie kosztów podejdź przed meczem do sędziego. Tylko on wie. Obcy w tej sprawie zadzwoń do klubu. Dawno nie widziałem osoby na wózku na meczu.

~anonim

Ciekawe ile kosztują 2 karne w 3 lidze?

~Piwofil

Ja stałem za browarem z pół godziny. Prezes powinien za to zapłacić stanowiskiem!

b.l.u.e.

Żeby po piwo stać 20 min ?? W upał przy meczyku smakuje najlepiej.

~Obcy

A czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak wygląda ewentualne pojawienie się na meczu osoby niepełnosprawnej i ewentualnego jej opiekuna ? Czy są wyznaczone miejsca dla takich osób? Czy są miejsca dla osób poruszających się na wózku ? Jak wygląda odpłatność za wstęp dla takiej osoby i ewentualnego opiekuna ?

~Fan B.

Co się dzieje z Bartkiem P., tym bardzo dobrze zapowiadającym się młodym wychowankiem Stali?

~Kibic S

Precz od Prezesa, zrobił dobrą robotę, gratulacje, niech tak dalej robi, doceniamy to my prawdziwi kibice ze wszystkich opcji politycznych. Piłka nożna łączy wszystkich dobrych ludzi!

~Hej Stal!

Informacja dnia. Prezes został zdymisjonowany. Teraz powinno być tylko lepiej!

~Bolo

Marcin - na dobre ci to wyszło bo kranówka w Stalowej jest lepsza niż wiele butelkowanych. I pare złotych zostało w kieszonce.

~Klik

Dobrze że pojawił się ktoś taki w klubie jak W. Siembida. Od tego momentu coś zaczęło się zmieniać w klubie. Za politykę transferową powinien odpowiadać trener. Wierzę , po tym meczu Stalówka się odblokuje i zaczniemy iść w górę tabeli. Pozdrowienia dla prawdziwych fanów.

~marcin

porażka z kupieniem wody podczas przerwy. musiałem pic wodę z kranu,,,,,

~Wacuś

Poszedłeś pić piwo ochlaptusie, czy oglądać spoconych chłopców biegających za piłką w 3 lidze?

~Kasa 2

Jakim, szakalem, trzeba być, żeby po tak ładnym meczu, nadawać jeszcze na piłkarzy, działaczy, kibiców. Podajcie, ich nazwiska, to są ci, co ostatnio ich odstawili od dojnego koryta w klubie. Robili zapewne interesy na przekrętach transferowych.

~Rafał

Zróbcie porządek z punktami gastronomicznymi długie kolejki po zwykła wodę zapiekankę o piwie to już można zapomnieć żeby w normalnym czasie kupić... totalny chaos i dramat... Dwa punkty, trzy punkty gastronomiczne to zdecydowanie za mało...

~Rebel

Całkowicie zgadzam się z
~ Adam
Jest zorganizowana grupa " kibiców " która reaguje na przebieg meczu w swój sposób i całkowicie się z tym zgadzam . Takie ich prawo . Ale nie ma zgody żeby swój sposób " kibicowania" narzucali pozostałym widzom ! Dlaczego to inni na ich komendę mają wstawać , śpiewać lub wyrażać inny sposób poparcia swojej drużyny ? I co gorsza to zmuszanie innych odbywa się często w sposób chamski i wulgarny ! Prawdziwy " kibicu " Stalówki - chcesz to kibicuj po swojemu i pozwól innym kibicować i reagować na wydarzenia boiskowe po swojemu , tylko na litość boską oszczędź dzieciom tych wulgaryzmów !