III Wakacyjny Turniej Szachowy

19.08.2023 roku rozegrany został III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 44 uczestników ze: Stalowej Woli, Sandomierza, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Kolbuszowej, Wilczej Woli, Zabrnia, Rzeszowa, Przemyśla, Bystrowic, Sędziszowa Małopolskiego, Wrocanki oraz z klubu KSz. Czarny Koń Rogi. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:15 a zakończyły się o 13:45. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych w każdej grupy wiekowej dostało dodatkowo puchary.

Zwycięzcą zawodów w Grupie Open został Kacper Kłok z klubu TSz/ KSz Bystrovia Bystrowice, II miejsce zajął reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli– Filip Gemzik, III- Barbara Trybowska z KS Szachownica Rzeszów, IV- Eugeniusz Czarnik z Kolbuszowej.

W klasyfikacji wiekowej 2006- 2012 I miejsce zajął Filip Białek z klubu TKSzach Tarnobrzeg, II- Jakub Białek z TKSzach Tarnobrzeg, III- Kinga Kucia z klubu KSz. Czarny Koń Rogi, IV- Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej 2013 i młodsi premiowane miejsca zajęli: I – Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II- Mikołaj Bieniek z TKSzach Tarnobrzeg, III- Dawid Szeser z Katolickiego Klubu Sportowego STAL w Stalowej Woli, IV- Bartosz Niecałek z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Na zakończenie turnieju przybył przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i wręczył zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe.