Za nami zawody szachowe

21.10.2023 roku odbyły się XXXIV Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem: 12 minut + 2 sekundy na ruch na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 45 uczestników z następujących miejscowości: Stalowa Wola, Nisko, Zabrnie, Wilcza Wola, Tarnobrzeg, Mielec, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Sędziszów Małopolski, Rzeszów, Bystrowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce oraz Salve Regina. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicy, w szczególności ci rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej jednak partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły o 13:40. Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary i pamiątkowe medale, a od 1- 4, nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą zawodów w Grupie Open został Ryszard Czajkowski z TKSzach Tarnobrzeg, 2 miejsce zajął Bartłomiej Krystel z Salve Regina, 3 uzyskał Adam Giermaniuk z Zabrnia, 4 był Kacper Kłok z KSz Bystrovia Bystrowice.

W klasyfikacji wiekowej: 2007- 2013 1 miejsce zajął Wiktor Partyka- reprezentant LUKKS Kielce – sekcja Busko- Zdrój, 2 zdobył Tomasz Procnal z KKL STAL w Stalowej Woli, 3- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Antoni Gołąb z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.

W klasyfikacji wiekowej 2014 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3- Julian Kosno z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 4- reprezentant KKL Stal w Stalowej Woli Filip Wiśniewski.