Za nami Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli

20.01.2024 roku odbył się XI Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli (sekcja szachowa).

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem: 12 minut + 2 sekundy na ruch na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowała rekordowa ilość uczestników- 67, z następujących miejscowości: Stalowa Wola, Pysznica, Jastkowice, Nisko, Górno, Zabrnie, Tarnobrzeg, Mielec, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Biłgoraj, Sędziszów Małopolski, Przeworsk, Brzozów, Sandomierz, Kielce, Ossala oraz z klubów szachowych: Czarny Koń Rogi i Szarotka Wadowice Górne. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicach, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Rozgrywki szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończyły o 14:00. Za zajęcie trzech najwyższych miejsc w grupie OPEN zawodnicy otrzymali puchary, za miejsca od 1-4, nagrody rzeczowe. W pozostałych grupach wiekowych (od 1-4) zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą zawodów w Grupie Open został Marcin Graczykowski z Ossali, 2 miejsce zajęła Izabela Tokarz z Ksz Gambit Przeworsk, 3- Filip Gemzik z KKL STAL w Stalowej Woli, 4- Robert Brak – również reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2004-2013 1 miejsce zajął: Wiktor Partyka - reprezentant LUKKS Kielce – sekcja Busko-Zdrój, 2- Gabriela Tokarz z Ksz gambit Przeworsk, 3- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Michał Szypuła – reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2014 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Kacper Folta z UKS SP 1 Brzozów, 2- Miłosz Makowiec z KGL Szarotka Wadowice Górne, 3- Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Szymon Okoń również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.