Nowe radiowozy dla stalowowolskiej Policji
- Opublikowano: 13 Lutego 2026
- Autor: kbm
8 nowych pojazdów, w tym 3 radiowozy oznakowane otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Zakup ten został dofinansowany ze środków przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Powiat Stalowowolski oraz gminy powiatu.
Nowe oznakowane radiowozy – Kia Sportage oraz Toyota Corolla – trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie będą wykorzystywane w codziennej służbie na drogach powiatu. Trzeci oznakowany pojazd, Kia Sportage, zasilił Posterunek Policji w Radomyślu nad Sanem.
Pozostałe samochody zostały rozdysponowane pomiędzy wydziały stalowowolskiej komendy: dwa pojazdy trafiły do Wydziału Prewencji, jeden do Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz dwa do Wydziału Kryminalnego. Nowoczesny tabor zwiększy mobilność funkcjonariuszy, skróci czas reakcji na zgłoszenia oraz poprawi komfort i bezpieczeństwo pełnionej służby.
Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Komendy Wojewódzkiej Policji w kwocie 1,3 mln zł, Powiatu Stalowowolskiego, który przekazał 70 tys. zł, gminy Stalowa Wola, która przekazała na ten cel 100 tys. zł, a także dofinansowaniu wszystkich gmin powiatu stalowowolskiego na łączną kwotę 150 tys. zł.
– Cieszę się, że Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli jest tak dobrze doposażona. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Wsparcie Policji poprzez dofinansowanie zakupu pojazdów i poprawę infrastruktury to realna inwestycja w bezpieczeństwo całego powiatu– podkreśla Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.



Wasze komentarze (25)
~aśka
19 Lutego 2026 22:01:07
Nie mam nic przeciwko zakupowi radiowozów dla policji. Nie jest dobrze, gdy dofinansowuje to samorząd. Dlaczego? Ano może wystąpić zjawisko zależności organu od organu.
~student1
19 Lutego 2026 20:41:18
Ludzie u nas glupie i slepe kolory Ukrainy maja te radiowozy.Tu juz jest Ukraina .
~student1
16 Lutego 2026 15:32:05
Glu pie polaczki mysla ze Polska jest,teraz jest u nas Ukropoli strefa Ukrainy.Zachodnie wozy w milicji ukropolin.Gdyby Polska jeszcze istniala to radiowozy bylyby niebieski z bialymi pasami i auta produkowane w Polsce Polonezy w nowszej wersji.
~Mirek
16 Lutego 2026 11:35:41
~student1, a toś się popisał, widzę, że prawdziwych studentów też nie ma, przynajmniej ty, jest tylko "id-io-t" jak papużka krzyczała w Dezerterach "id-iot, id-iot, id-iot".
~student1
15 Lutego 2026 20:06:51
Radiowozy w barwach ukrainy niebiesko zolte.Polski juz nie ma jest Ukropolin.
~Mieszkaniec
15 Lutego 2026 12:52:02
~emeryt -ruski trolu zamilcz jak nie masz nic do powiedzenia mądrego. Przestań oglądać republikę a mózg sie sam zregeneruje. Poczytaj więcej kto i kiedy wymyślił te barwy pierw. Widze, że czytanie nie jest twoją mocną stroną.
~Mieszkaniec
15 Lutego 2026 12:49:19
~student1 ty nie możesz być studentem bo takich idiotów by na studia nie przyjeli
~Krokodylowy
14 Lutego 2026 23:09:09
Więcej tajniaków, niż widocznych policjantów. Coś się dziwić, jak całym tym cyrkiem rządzi minister pogłos.
~Komisarz
14 Lutego 2026 12:39:11
Kolejne tajniackie pojazdy. To państwo staje się coraz bardziej represyjne.
~Lucjo
14 Lutego 2026 09:58:36
Pokażcie lepiej zdjęcia tych nie oklejonych. Te bardziej interesują obywateli.
~gvf
14 Lutego 2026 07:20:35
Czyli 4 radiowozy nie oznakowane. Pięknie po co obywatel ma widzieć auto policyjne. Już widzę jak będą te auta wyłapywały mieszkańców za byle co
~student1
13 Lutego 2026 22:43:37
Bardzo fajne samochody w barwach ukrainy niebiesko zolte.Glu pie polaczki mysla ze Polska jest.Tutaj jest Ukropoli strefa Ukrainy.Zachodnie wozy w milicji ukropolin.Gdyby Polska jeszcze istniala to radiowozy bylyby niebieski z bialymi pasami i auta produkowane w Polsce Polonezy w nowszej wersji.
~Komunadant
13 Lutego 2026 22:00:22
Posikałem się ze szczęścia!
~Mirek
13 Lutego 2026 19:52:15
Bardzo fajne samochody i gn-oje łamiący przepisy nie uciekną.
~STW
13 Lutego 2026 19:17:19
Pieniądze wyrzucone w błoto!
~emeryt
13 Lutego 2026 17:44:27
s kur ......zobaczcie na kolory tyych wozoow,to kolory Ukrainy..Ukraincy moga wstepowac do milicji u nas i beda nas lapac,palowac.Te kolory niebiesko zolte dowod ze jestesmy jednym panstwem z Ukraina-Ukropolin.
~Rysiek
13 Lutego 2026 16:22:13
Z tego co widać ostatnio,zaraz i porozbijają,jak widać nie ma elektryków
~:-)
13 Lutego 2026 15:08:04
to oni radia wożą, czy jednak coś innego?
~Miłycjant
13 Lutego 2026 15:06:08
Pochowają się znów wzdłuż torów lub oczyszczalni nad Sanem, aby móc pobawić się telefonem.
~Hmm
13 Lutego 2026 14:25:40
Będą jeździć na kebaby, a starosta płacze że pieniędzy nie ma
~Lolek
13 Lutego 2026 13:53:47
Im to vigry 3
~Tutejszy
13 Lutego 2026 13:46:47
A ja czułbym się bardziej bezpieczny widząc patrole piesze a nie więcej pojazdów policyjnych które przemierzają po mieście dziesiątki kilometrów i z foteli których albo trudno , albo nie chce się dostrzec rzeczy które są dla mieszkańców miasta uciążliwe i nie dają poczucia bezpieczeństwa !
~boby
13 Lutego 2026 12:59:00
Po co bablają tym zielonym i tak ich widać ???
~Marek
13 Lutego 2026 11:34:35
Zastanawiam sie po co nowiutki samochód do wydziału dochodzeniowego, przecież ten pojazd ma im służyć jedynie do przemieszczania sie z komendy na zdarzenie zamiast dać do patrolu to panowie wozic bedą swoje cztery litery na zdarzenia
~FCO
13 Lutego 2026 11:21:55
Mam wrażenie, ze dawniej policja byla sprawniejsza, lepszy wywiad, lepsze wyniki. Wg mnie przyczyniły sie do tego patrole piesze. Teraz to ze "świeczką szukać"... Nie wszędzie pojazd wjedzie.
Dodaj swój komentarz