Nowe radiowozy dla stalowowolskiej Policji

  • Opublikowano: 13  Lutego  2026
  • Autor: kbm
Nowe radiowozy dla stalowowolskiej Policji
  • Przejdź do komentarzy 25
  • Udostępnij

8 nowych pojazdów, w tym 3 radiowozy oznakowane otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Zakup ten został dofinansowany ze środków przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Powiat Stalowowolski oraz gminy powiatu.

Nowe oznakowane radiowozy – Kia Sportage oraz Toyota Corolla – trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie będą wykorzystywane w codziennej służbie na drogach powiatu. Trzeci oznakowany pojazd, Kia Sportage, zasilił Posterunek Policji w Radomyślu nad Sanem.

Pozostałe samochody zostały rozdysponowane pomiędzy wydziały stalowowolskiej komendy: dwa pojazdy trafiły do Wydziału Prewencji, jeden do Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz dwa do Wydziału Kryminalnego. Nowoczesny tabor zwiększy mobilność funkcjonariuszy, skróci czas reakcji na zgłoszenia oraz poprawi komfort i bezpieczeństwo pełnionej służby.

Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Komendy Wojewódzkiej Policji w kwocie 1,3 mln zł, Powiatu Stalowowolskiego, który przekazał 70 tys. zł, gminy Stalowa Wola, która przekazała na ten cel 100 tys. zł, a także dofinansowaniu wszystkich gmin powiatu stalowowolskiego na łączną kwotę 150 tys. zł.

– Cieszę się, że Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli jest tak dobrze doposażona. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Wsparcie Policji poprzez dofinansowanie zakupu pojazdów i poprawę infrastruktury to realna inwestycja w bezpieczeństwo całego powiatu– podkreśla Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (25)

Dodaj komentarz

19  Lutego  2026  22:01:07

Nie mam nic przeciwko zakupowi radiowozów dla policji. Nie jest dobrze, gdy dofinansowuje to samorząd. Dlaczego? Ano może wystąpić zjawisko zależności organu od organu.

19  Lutego  2026  20:41:18

Ludzie u nas glupie i slepe kolory Ukrainy maja te radiowozy.Tu juz jest Ukraina .

16  Lutego  2026  15:32:05

Glu pie polaczki mysla ze Polska jest,teraz jest u nas Ukropoli strefa Ukrainy.Zachodnie wozy w milicji ukropolin.Gdyby Polska jeszcze istniala to radiowozy bylyby niebieski z bialymi pasami i auta produkowane w Polsce Polonezy w nowszej wersji.

16  Lutego  2026  11:35:41

~student1, a toś się popisał, widzę, że prawdziwych studentów też nie ma, przynajmniej ty, jest tylko "id-io-t" jak papużka krzyczała w Dezerterach "id-iot, id-iot, id-iot".

15  Lutego  2026  20:06:51

Radiowozy w barwach ukrainy niebiesko zolte.Polski juz nie ma jest Ukropolin.

15  Lutego  2026  12:52:02

~emeryt -ruski trolu zamilcz jak nie masz nic do powiedzenia mądrego. Przestań oglądać republikę a mózg sie sam zregeneruje. Poczytaj więcej kto i kiedy wymyślił te barwy pierw. Widze, że czytanie nie jest twoją mocną stroną.

15  Lutego  2026  12:49:19

~student1 ty nie możesz być studentem bo takich idiotów by na studia nie przyjeli

14  Lutego  2026  23:09:09

Więcej tajniaków, niż widocznych policjantów. Coś się dziwić, jak całym tym cyrkiem rządzi minister pogłos.

14  Lutego  2026  12:39:11

Kolejne tajniackie pojazdy. To państwo staje się coraz bardziej represyjne.

14  Lutego  2026  09:58:36

Pokażcie lepiej zdjęcia tych nie oklejonych. Te bardziej interesują obywateli.

14  Lutego  2026  07:20:35

Czyli 4 radiowozy nie oznakowane. Pięknie po co obywatel ma widzieć auto policyjne. Już widzę jak będą te auta wyłapywały mieszkańców za byle co

13  Lutego  2026  22:43:37

Bardzo fajne samochody w barwach ukrainy niebiesko zolte.Glu pie polaczki mysla ze Polska jest.Tutaj jest Ukropoli strefa Ukrainy.Zachodnie wozy w milicji ukropolin.Gdyby Polska jeszcze istniala to radiowozy bylyby niebieski z bialymi pasami i auta produkowane w Polsce Polonezy w nowszej wersji.

13  Lutego  2026  22:00:22

Posikałem się ze szczęścia!

13  Lutego  2026  19:52:15

Bardzo fajne samochody i gn-oje łamiący przepisy nie uciekną.

13  Lutego  2026  19:17:19

Pieniądze wyrzucone w błoto!

13  Lutego  2026  17:44:27

s kur ......zobaczcie na kolory tyych wozoow,to kolory Ukrainy..Ukraincy moga wstepowac do milicji u nas i beda nas lapac,palowac.Te kolory niebiesko zolte dowod ze jestesmy jednym panstwem z Ukraina-Ukropolin.

13  Lutego  2026  16:22:13

Z tego co widać ostatnio,zaraz i porozbijają,jak widać nie ma elektryków

13  Lutego  2026  15:08:04

to oni radia wożą, czy jednak coś innego?

13  Lutego  2026  15:06:08

Pochowają się znów wzdłuż torów lub oczyszczalni nad Sanem, aby móc pobawić się telefonem.

13  Lutego  2026  14:25:40

Będą jeździć na kebaby, a starosta płacze że pieniędzy nie ma

13  Lutego  2026  13:53:47

Im to vigry 3

13  Lutego  2026  13:46:47

A ja czułbym się bardziej bezpieczny widząc patrole piesze a nie więcej pojazdów policyjnych które przemierzają po mieście dziesiątki kilometrów i z foteli których albo trudno , albo nie chce się dostrzec rzeczy które są dla mieszkańców miasta uciążliwe i nie dają poczucia bezpieczeństwa !

13  Lutego  2026  12:59:00

Po co bablają tym zielonym i tak ich widać ???

13  Lutego  2026  11:34:35

Zastanawiam sie po co nowiutki samochód do wydziału dochodzeniowego, przecież ten pojazd ma im służyć jedynie do przemieszczania sie z komendy na zdarzenie zamiast dać do patrolu to panowie wozic bedą swoje cztery litery na zdarzenia

13  Lutego  2026  11:21:55

Mam wrażenie, ze dawniej policja byla sprawniejsza, lepszy wywiad, lepsze wyniki. Wg mnie przyczyniły sie do tego patrole piesze. Teraz to ze "świeczką szukać"... Nie wszędzie pojazd wjedzie.

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki