Polityczna ofensywa w Stalowej Woli. KO naciska w sprawie programu SAFE

  • Opublikowano: 17  Lutego  2026
  • Autor: kbm
Polityczna ofensywa w Stalowej Woli. KO naciska w sprawie programu SAFE
  • Przejdź do komentarzy 117
  • Udostępnij

Politycy Koalicji Obywatelskiej przyjechali do Stalowej Woli, by mówić na temat programu SAFE i bezpieczeństwa Polski. Wyrazili swoje niezadowolenie wobec postawy posłów PiS w tej kwestii. Apelowali do prezydenta RP o jak najszybsze podpisanie ustawy przekonując, że od niej zależą inwestycje, miejsca pracy i bezpieczeństwo regionu oraz całego kraju.

Przed historyczną bramą Huty Stalowa Wola odbyła się konferencja prasowa poświęcona programowi SAFE, inwestycjom w przemysł zbrojeniowy oraz kwestii bezpieczeństwa państwa i regionu. W wydarzeniu udział wzięli:, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas- Hul, radna sejmiku Renata Butryn, przewodniczący Klubu Radych KO Sejmiku Województwa Podkarpackiego Krzysztof Kłak, poseł Paweł Kowal, radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli Dariusz Przytuła, przewodniczący Koła Stalowowolskiego Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Sałek.

Spotkanie zostało zorganizowane w miejscu symbolicznym dla historii polskiego przemysłu zbrojeniowego, przed historyczną bramą HSW. Jak podkreślali uczestnicy, wybór lokalizacji miał zwrócić uwagę na rolę Huty Stalowa Wola oraz całego regionu w systemie bezpieczeństwa państwa i rozwoju technologicznego.

Apel o podpisanie ustawy i wsparcie programu SAFE

Konferencję otworzył poseł Paweł Kowal, który zapowiedział organizację podobnych spotkań w miejscach związanych z historią polskiej produkcji zbrojeniowej. Jak zaznaczył, huta jest ważnym symbolem dla wielu Polaków, a planowane inwestycje mają znaczenie nie tylko gospodarcze, ale także strategiczne.

- Wybraliśmy to miejsce dlatego, że wobec tego napisu i w tym miejscu wielu Polakom, nie tylko mieszkańcom Podkarpacia, serce bije szybciej, dlatego, że wiemy jak wiele ważnych inicjatyw zbrojeniowych toczyło się tutaj, zaczynało się tutaj, w tym miejscu, w samej Stalowej Woli, ale nie tylko, też w poszczególnych miastach regionu- mówił poseł.

W trakcie wystąpienia Kowal odniósł się do planowanych inwestycji w hucie oraz programu SAFE.

- Premier Donald Tusk powiedział dzisiaj, że sama Huta Stalowa Wola to około 20 miliardów inwestycji, to miejsca pracy, to możliwości rozwoju. Przede wszystkim to szansa na bezpieczeństwo Polski. Wzywamy polityków PiS, żeby się opamiętali. Wzywamy wyborców, żeby poszli do ich biur poselskich i żądali tego, żeby zmienili decyzję. A przede wszystkim tu, w tym historycznym miejscu, w tym miejscu tak ważnym dla wielu Polaków, nie tylko mieszkańców tego regionu, wzywamy prezydenta, żeby nie blokował programu bezpieczeństwa Polski. Program SAFE to jest program bezpieczeństwa naszej ojczyzny- mówił poseł Paweł Kowal.

Stanowisko wojewody: inwestycje i kontrakty

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas- Hul zwróciła uwagę na skalę środków planowanych dla regionu i Huty Stalowa Wola. Przypomniała o zawartych już kontraktach i działaniach rządu dotyczących rozwoju przemysłu zbrojeniowego.

- Przypomnijmy sobie grudzień 2024 roku i podpisanie kontraktu, umowy z Hutą Stalowa Wola na budowę 96 armatohaubic, 17 miliardów złotych kontrakt. Wreszcie marzec 2025 roku, kolejny kontrakt, umowa wykonawcza na budowę bojowych wozów piechoty, 111 borsuków- mówiła Teresa Kubas- Hul.

W swoim wystąpieniu odniosła się także do finansowania ochrony ludności i obrony cywilnej.

- Ponad 4,5 miliarda złotych wydaliśmy w samym roku 2025 na realizację programu ochrony ludności i obrony cywilnej, a na Podkarpaciu prawie 280 milionów. Te około 300 milionów złotych to środki z programu ochrony ludności i obrony cywilnej na Podkarpacie na rok 2026- wyliczała wojewoda.

Na zakończenie zaapelowała do parlamentarzystów i prezydenta o poparcie ustawy:

- Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby wszyscy teraz jednym głosem zaapelowali do prezydenta naszego kraju, żeby tą ustawę podpisał.

Samorządowcy przeciwni planom PiS-u

Radna sejmiku województwa podkarpackiego Renata Butryn przypomniała wcześniejsze działania na rzecz rozwoju huty i przemysłu zbrojeniowego w regionie.

- Jako posłanka od 2007 roku walczyłam o to, aby Huta rozwijała się. I rzeczywiście wtedy dzięki pomocy i decyzjom rządu na czele z premierem Donaldem Tuskiem Huta dostała wsparcie, 100 milionów kredytu nieoprocentowanego. Następnie kupiliśmy już w 2012 roku zakłady Jelcz i zaczęliśmy się rozwijać. Nastały rządy PiS-u i co wtedy? Pan minister Błaszczak, którego nie zapraszam do Stalowej Woli, zdecydował się na tak zwane szybkie zakupy, bez przetargu, na o wiele mniej korzystnych warunkach niż teraz, gdzie możemy finansować produkcję właśnie z tego programu SAFE. Pamiętamy armatohaubice K9, które ponad 600 sztuk zostały zakontraktowane w tych zakupach przez ministra Błaszczaka, a do Huty poszły minimalne zamówienia na armatohaubice Krab, które technologicznie były lepsze i bardziej wartościowe niż K9- mówiła radna sejmiku Renata Butryn.

Wyraziła również opinię na temat znaczenia przemysłu zbrojeniowego dla bezpieczeństwa i gospodarki:

- Czym jest polski przemysł zbrojeniowy? Po pierwsze, jest gwarantem naszego bezpieczeństwa i niezależności. Po drugie, jest gwarantem rozwoju gospodarczego Stalowej Woli, Podkarpacia i Polski. I po trzecie, to miejsca pracy, które powinny być coraz bardziej atrakcyjne i coraz lepiej płatne i tego oczekują pracownicy- przekonywała radna.

Przewodniczący klubu radnych KO w sejmiku Krzysztof Kłak mówił o znaczeniu regionu przygranicznego i sytuacji bezpieczeństwa.

- Jesteśmy na Podkarpaciu. Za granicą toczy się brutalna wojna przeciwko zachodniemu światu. I jest tylu posłów PiS- u właśnie z Podkarpacia i oni zagłosowali przeciwko bezpieczeństwu mieszkańców tej ziemi, podkarpackiej ziemi- mówił Krzysztof Kłak.

Zapowiedział również działania na forum sejmiku województwa.

Z kolei Krzysztof Sałek, przewodniczący koła KO w Stalowej Woli, odniósł się do planowanej w naszym mieście konwencji PiS.

- To skandaliczne, że PiS, który w sejmie tydzień temu zagłosował przeciwko programowi SAFE, przeciwko pieniądzom dla polskich firm zbrojeniowych, takich jak właśnie Huta Stalowa Wola, w najbliższą sobotę organizuje u nas konwencję. Ja nie wiem, co oni będą na tej konwencji mówili. Być może jak nie wspomagać polskich spółek, jak nie dodawać nowych miejsc pracy tutaj, u nas na Podkarpaciu, czy w całej Polsce. Ale jako mieszkaniec Stalowej Woli uważam, że jest to potwarz dla mieszkańców naszego miasta, dla mieszkańców naszego regionu i tak naprawdę całego Podkarpacia- mówił Sałek.

Kończąc konferencję prasową Paweł Kowal ponownie zaapelował o zmianę stanowiska przez polityków PiS i poparcie programu SAFE.

- Jeszcze raz apelujemy do PiS-owców, żeby się opamiętali, żeby nie robili tutaj zjazdu wstydu i hańby, żeby nie hańbili Stalowej Woli próbą odcięcia jej od możliwości rozwoju, ale także do miejscowych władz: marszałku Ortyl, prezydencie Nadbereżny, zostawicie tę sprawę tak po prostu, będziecie tutaj siedzieli i klaskali posłom Błaszczakowi i innym, którzy są przeciwko SAFE? Naprawdę chcecie to zrobić? Chcecie to zrobić przed całą Polską? Chcę zobaczyć jak pan Nadbereżny, jak pan Ortyl siedzą tutaj i biją brawo tym, którzy odebrali pieniądze Stalowej Woli- mówił Paweł Kowal.

Poseł KO podkreślił znaczenie finansowania i warunków pożyczki.

- Ta pożyczka dla Polski jest kluczowa, dlatego że Polska jest państwem frontowym. I to nas różni od innych państw, które leżą bardziej w oddali od miejsca konfliktu. Po drugie, ta pożyczka działa niemalże od razu, czyli produkcja może wchodzić od zaraz i uzupełnia to, co robimy z polskich środków. Dzisiaj byliśmy wspólnie w Dezamecie, gdzie przyszły pieniądze na budowę 155, czyli podstawowego rodzaju artylerii. To jest istotne uzupełnienie. Po trzecie, ważny fakt, spłaty będą dopiero za 10 lat- mówi Kowal.

Poseł odnosząc się do planów organizacji Konwentu Programowego Prawa i Sprawiedliwości, który ma odbyć się w Stalowej Woli stwierdził, że jeśli politycy PiS się nie opamiętają, to Politycy KO zorganizują w mieście pikietę.

Zobacz również: Kto jest murem za Polską i polskim mundurem? Wielka dyskusja o Stalowej Woli z udziałem Donalda Tuska.

Nie widzisz odtwarzacza?

Twoja przeglądarka może blokować osadzony film z Facebooka.

Otwórz film na Facebooku

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (117)

Dodaj komentarz

23  Lutego  2026  21:36:49

2rds, żeby mnie obrazić musiałbyś wykazać się odrobiną inteligencji, masz z tym jednak problem więc daruj sobie. Potwierdzasz tylko jak marnowane są pieniądze na edukację

23  Lutego  2026  19:08:36

Powinni codziennie przypominać -Był kiedys Misiewicz , ale jak widać przykład ten jak mucha do lepu, tak nasz Nadbereżny dalej brnie .

23  Lutego  2026  19:08:33

Powinni codziennie przypominać -Był kiedys Misiewicz , ale jak widać przykład ten jak mucha do lepu, tak nasz Nadbereżny dalej brnie .

23  Lutego  2026  19:08:29

Powinni codziennie przypominać -Był kiedys Misiewicz , ale jak widać przykład ten jak mucha do lepu, tak nasz Nadbereżny dalej brnie .

23  Lutego  2026  19:06:57

Był kiedys Misiewicz , ale jak widać przykład ten jak mucha do ldepu

23  Lutego  2026  16:02:25

Mirek zanim coś napiszesz, przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny, nie odwracaj kota ogonem.

23  Lutego  2026  08:24:36

~Znak. przecież z tobą nie ma dyskusji, ty już masz poukładane w głowie przez Brauna, żadne argumenty nie docierają, masz wizję kaznodziei, gadać, a nie słuchać i myśleć, więc ~Znak-u, cóż , rób swoje.

22  Lutego  2026  20:31:33

Mirek ile w tobie jadu dla innych co inaczej myślą nie masz odrobiny tolerancji dla bliźniego. Wybacz ale nie zniżę się do takiego poziomu dyskusji, życzę Ci dużo zdrowia i czytaj, czytaj książki niezależnych, tv na każdym programie robi spustoszenie mózgu.

22  Lutego  2026  14:17:40

~2rds, widzisz, takich de-ili jak ty nie sieją, sami się rodzą i wnerwia ich prawda wkładana do nas-ran-ego łba, a tym bardziej ich to wnerwia po pijaku, nie chlaj tyle to będziesz mądrzejszy i spokojniejszy

22  Lutego  2026  13:03:03

Dziadek ty sie weż za leczenie bo pod beretem w czerepie coś nie tak.

22  Lutego  2026  09:58:43

~Znak, jeszcze jedno, cyt: " Faktycznie wcześniej się pomyliłem, oczywiście pisałem do ciebie a nie do Znaka, którym jestem.", czyli jakim ~Znak-iem jesteś, od Boga, Szatana, Brauna, Nowym Zesłanym na Ziemię ~Znak-iem - Drogą Wiary, Nadziei, Prawdy, czy tylko chorym umysłem wierzącym że jesteś KIMŚ WAŻNYM kto może zmienić świat. Wiesz, niektórzy ludzie tu piszący by sobie dodać ważności, splendoru, mocy sprawczej chrzczą się nickami takimi "Górnolotnymi", "Pompatycznymi", takimi jak ~Znak, ~Ważny, ~Wizjoner, ~Inteligent, ~Wielki, ~Mądry, ~Wódz, tak że twój nick ~Znak też jest taki wywyższający się, z głową w chmurach, pouczający innych. To nie jest tak, jesteśmy trybikami, pyłkami w historii ludzkości i zachowujmy się racjonalnie, myślmy co robimy, jak postępujemy, czy to prowadzi do zła, czy dobra, pamiętaj, jesteśmy zwykłymi śmiertelnikami, z niewiedzą kiedy dostaniesz bilet. Amen.

22  Lutego  2026  09:09:24

~Znak, ty taki naiwny, czy taki "inaczej mądry", cyt: " ŻADNA PARTIA POLITYCZNA NIE ZDOBĘDZIE NOWYCH WYBORCÓW CHAMSTWEM.", oczywiście, ale ty chyba masz krótki rozum, jedna partia zdobyła ludzi, zdobyła-kupiła ludzi rozdawaną kasą kosztem innych, inna zniechęciła bardzo ludzi (głupców raczej) do wyższego progu emerytalnego, a to i tak jest nieuniknione w przyszłości, bliskiej przyszłości, jeszcze inni namieszali w młodych umysłach, że Polska tylko dla Polaków (typowy faszyzm), UE to Beeee, ale ma zatrudnienie w tejże UE, śmieje się z głupców, bierze pokaźną kasę z tejże UE, mieni się bardzo wierzący, niszczy w chamski sposów symbole żydowskiej wiary jednocześnie wierząc w Jezusa - Króla Polski- Żyda, modląc się do Maryii-Królowej Polski- Żydówki, słuchając co niedziela Psalmów - poezji Żydowskiej i co niedziela modląc się za Żydów, mając za świętych i święte księgi Ewangelii 12 Żydowskich rzemieślników jako Apostołów, to w co wierzy ten jednooki nienawistny facet i co głosi, bo powołując się na wiarę głosi nienawiść, podłość i nie ma w tym nawet garści miłości do bliźniego żadnej nacji, typowe faszystowskie podejście do ludzi i głupi młodzi ludzie ida za nim jak te przysłowiowe barany na rzeź.
To o czym ty ~Znak-u tu piszesz, nie można tego nazwać chamstwem bo to sięga dalej, to obłuda, zakłamanie, perfidia, zbrodnia na młodych umysłach i czysty faszyzm tylko w białych rękawiczkach za zasłoną chrześcijaństw i podparty Bogiem, Honorem i Ojczyzną.

21  Lutego  2026  17:56:32

Mirek, dam ci radę jeżeli nie znasz historii to zacznij czytać albo milcz w tym temacie. Poczytaj sobie np. książki Remarque . Za Hitlera od roku 1933 była dyktatura, podobnie jak i za Stalina. U nas nie ma dyktatury, jest ona najwyżej tylko dla członków partii a ty w niej jak widać już mocno siedzisz. Młodzi myślą rozsądnie i ekonomicznie są wkształceni obserwują życie też w innych postępowych krajach, wyciągają wnioski z kolejnej koalicji rządzącej więc chcą zmian. Faktycznie wcześniej się pomyliłem, oczywiście pisałem do ciebie a nie do Znaka, którym jestem. Druga rada to nie zabieraj się do polityki jak nie jesteś tolerancyjny i nie potrafisz przekonywać faktami tylko arogancją. ŻADNA PARTIA POLITYCZNA NIE ZDOBĘDZIE NOWYCH WYBORCÓW CHAMSTWEM.

21  Lutego  2026  16:21:20

~Znak do Znak, ty nie piszesz przypadkiem pod jakimś wpływem i to do samego siebie, a Braun to jest "inaczej mądry" jakich mało i dlatego tak ci zaimponował i narobił do pustego łba. Hitlerek też porywał za sobą młodych, ale bojowych i głupich i jak to się skończyło, a jacy bojowi młodzi u Stalina byli, nawet rodziców inaczej myślących wykańczali.

21  Lutego  2026  13:44:44

Znak, nie obrażaj tylko argumentuj swoje racje. Ja widzę, że w naszym kraju z każdym rokiem z każdą opcją polityczną rośnie ilość pracowników ze sfery budżetowej i dla nich już nie starcza kasy. Biurokracja kosztuje, ludzi tam zatrudnia się jej coraz więcej po znajomościach, dodatkowo związana jest też z tymi różnymi dotacjami z Uni. Te dotacje żeby dostać trzeba spełniać różne warunki między innym spełniać warunki zgłaszane przez tego kto daje, bo on też chce mieć korzyści. Stąd cała armia ludzi zatrudniana we wszystkich instytucjach państwowych. Ten POPIS praktycznie robi to samo, tylko trochę inaczej ale pod swoich zwolenników. Tylko nowa koalicja najlepiej właśnie Braun i Narodowcy, mogą coś tu naprawić a przede wszystkim ten proces zatrzymać.Braun twierdzi o państwie bez podatków ale jak zmniejszy tą biurokrację o połowę to i podatki zmniejszy. Młodzi widzą jaka jest struktura zatrudnieniowa w firmach prywatnych a jaka w budżetówce, jak łatwo można doprowadzić do upadłości firmę dającą bezpośrednio PKB a jak upadają ( czytaj nie upadają) instytucje budżetowe. Znak nie siej ciemnoty, mamy w kraju ludzi myślących i oni mają też swoje poglądy, szczególnie ekonomiczne a nie partyjne.

21  Lutego  2026  12:11:53

~Znak, ooo, widzę, że następnemu nas-rano do głowy filozofią Brauna i natychmiast stał się id-il-tą, widocznie Braun bardzo łatwo rozdaje ~Znak id-iotów.

21  Lutego  2026  12:04:26

Dość już POPISU, wystarczyło nam ponad 25 lat, potrzebne jest nowe trzeźwe spojrzenie, nadzieja tylko w Braunie.

21  Lutego  2026  12:03:57

na prawde trza byc lemingiem by uwierzyc w te 20 miliardów?!Na co?!skoro zablokowano juz wszelakie inwestycjie a HSW ma kres swoich mozliwosci zwłaszcza ze zakontraktowano juz produkcjie na lata .A jesli juz to kasa bedzie ale na ratela ktorego produkcja idzie do Poznania To jest jawne kupowanie głosów i to przez kowala z butryn .No załosne .

21  Lutego  2026  09:06:59

~Braun, i znów w hołdzie dla Brauna jakiś de-il ochrzcił się nickiem ~Braun, a głupi jak przysłowiowa stołowa noga i nie widzi, że obietnice zniesienia podatków to de-ili-zm, wyjście z UE to id-il-tyzn i nie widzi że jednoki pluje na UE, śmieje się s takiego de-ila co na niego głosował i jednocześnie wyciąga łapę do tejże UE to niezłą kasę. Jak trzeba nieć nas-rane w pustym łbie by tak dać się wykorzystać i głosować na takie indywiduum jak Braun, dlaczego w większości młodzi ludzie są takimi głupcami, nie, nie głupcami, to wręcz id-io-ci.

21  Lutego  2026  08:54:19

Głosujemy teraz na Brauna, tylko w Nim nadzieja na lepszą Polskę. Nie dopuszczają Go do mediów bo się Go boją, tak jak kiedyś Lepera.
.

21  Lutego  2026  08:54:16

Głosujemy teraz na Brauna, tylko w Nim nadzieja na lepszą Polskę. Nie dopuszczają Go do mediów bo się Go boją, tak jak kiedyś Lepera.
.

21  Lutego  2026  07:25:52

Czytając mądrości PIS-uarów zastanawiam się czy to same trole czy też największym problemem w Polsce jest edukacja. Bezmyślne przyjmowanie i powtarzanie ,,mądrości" Jarosława, Prezydenta czy Republiki świadczy tylko że służba zdrowia nie jest największym problemem. Szkoła nie uczy myślenia i analizowania docierających informacji. Przykre że marnowane są pieniądze na szkolnictwo z podatków które płacę już ponad 40 lat. Chyba że to tylko trole

21  Lutego  2026  07:25:48

Czytając mądrości PIS-uarów zastanawiam się czy to same trole czy też największym problemem w Polsce jest edukacja. Bezmyślne przyjmowanie i powtarzanie ,,mądrości" Jarosława, Prezydenta czy Republiki świadczy tylko że służba zdrowia nie jest największym problemem. Szkoła nie uczy myślenia i analizowania docierających informacji. Przykre że marnowane są pieniądze na szkolnictwo z podatków które płacę już ponad 40 lat. Chyba że to tylko trole

19  Lutego  2026  14:18:34

~jan vel zas-rań-cu ~taka prawda co ty mi tu bajerujesz że martwisz się o wszystkich Polaków, to dlatego systematycznie ich głąbie okradasz z podatków pisząc te brednie w pracy zamiast pracować, diabeł ubrał ornat i ogonem na mszę dzwoni, czemuś ty taki kre-tyn. Id-iot, PiS-uary mają rozliczać kase, natychmiast co najmniej by połowa przepadła na różne szemrane fundacje, konfetti, a później czmych do Orbana, czemuś taki gupi.

19  Lutego  2026  12:35:40

Jaki SAFE? Nazwijmy to prostu KPO II. Wówczas wszystko będzie proste i jasne.

19  Lutego  2026  11:59:47

do mirek , tym się różnimy , że ty tylko o siebie się martwisz a ja o wszystkich Polaków i nie tylko Polaków bo każdy zasługuje na godne życie. Nigdy wcześniej jak obecnie nie były pieniądze z pożyczek tak rozkradane jak na przykład z KPO gdzie polityczyny z koalicji 13 grudnia kupują sobie jachty, inwestują w seks kluby i inne głu poty. Ja ostatecznie zgodził bym się na tą pożyczkę z SAFE ale pod warunkiem , że te pieniądze PiS będzie co do grosza rozliczał. Bo to jedyna szansa , że nawet złotówka nie zginie czytaj nie zostanie ukradziona.

19  Lutego  2026  10:10:39

Nie przypisuj nikomu złodziejstwa dokąd nie zostaną rozliczeni poprzednicy z trwonienia publicznej kasy. Gdyby było inaczej to nie mielibyśmy uciekinierów ze zorganizowanej grupy przestępczej w... Budapeszcie! Trzeba ci jeszcze oczy otworzyć byś to zobaczył? Wiedz jedno, każdy sądzi według siebie. Zgadzasz się z tym powiedzeniem? A teraz pytanie czy pamiętasz jak dwa lata wstecz twój wuc ogłosił, że PiS to ul? WIESZ O TYM, ŻE W KAZDYM ULU JEST KRÓLOWA I JEST TAKŻE TRUTEŃ. W najbliższą sobotę miasto będzie gościć ów ul a roli trutnia wystąpi facet z Nowogrodzkiej. Jesteś tym usatysfakcjonowany? Powinieneś!

19  Lutego  2026  09:05:50

~ola, ~ada, ~jan vel zas-rań-cu ~taka prawda, ty nie masz co martwic się o chleb, na urzędniczym stanowisku dokradniesz sobie kasy podatnika pisząc te komentarze oszołoma w godzinach pracy trollu PiS-owski, więc tylko w imię szemranych PiS-owskich zasad ubolewasz na losem innych sam okradając podatnika.

19  Lutego  2026  08:44:11

A może starym sposobem zawierzyć armię i czekać co będzie.

18  Lutego  2026  20:48:42

Ukraińcu Kowal, dokładnie wiesz ze to ostatnia szansa dla KO na przywłaszczenia przez was paruset miliardów złotych.

18  Lutego  2026  19:34:03

Dzięki PO niektóre Pisiory mają pełne pory i nie tylko ci co uciekli na Węgry.To jest zasługą PO czekamy na wiecej

18  Lutego  2026  17:56:17

Zapamiętajcie dokładnie te twarze i nazwiska, aby przy jakichkolwiek wyborach w przyszłości, nie popełnić karygodnych błędów!

18  Lutego  2026  16:45:48

Ci rządzący nieudacznicy już się popisali z wydawaniem środków z KPO. A tak miało być pięknie i miało to pomóc m.in. rozwojowi infrastruktury i służbie zdrowia. Skończyło się wielkim wałem, a teraz musimy to spłacać. Teraz chcą podpisać kolejnego gniota!

18  Lutego  2026  16:41:06

Jeśli zwolennikom Koalicji 13 i ich oponentom z PiS wydaje się że gra się toczy o wpływy polityczne w Polsce to jesteście w grubym błędzie, SAFE to wsparcie dla banderowców za które wszyscy będziemy płacić.

18  Lutego  2026  16:37:41

~Nsnsjja
Cóż Leszek Miller jedynie potwierdza to o czym rozsądny człowiek sam wie. SAFE to w gruncie rzeczy program, który ma wspierać UA, a Polacy mają za ten program zapłacić. Tusk, Premier znaczy się będzie usiłował wszelkimi sposobami tego dokonać. Klamka niejako zapadła już w Kijowie podczas jego knowań z Zełeńskim.

18  Lutego  2026  14:58:00

Leszek Miller: Nie uważam, że to dobry pomysł przekazywać pieniądze z SAFE Ukrainie

- dlaczego ⁉️????

- bo to program dla polskiej armii i dla Polski????????

- ale jak Ukraińcy???????? walczą z Rosjanami???????? to nie jest dobrze dla Polski????????⁉️????

- niech sobie walczą, ale my się musimy troszczyć o polską armię.

- Znowu Paweł Kowal powie, że sieje pan rosyjską propagandę.

- Niech sobie mówi, co chce.

18  Lutego  2026  13:53:46

Wszyscy głosujemy na Brauna

18  Lutego  2026  13:40:54

Po co ta maskarada i lans przegranych w naszym mieście co oni chcą nam pokazać. My się martwimy skąd na chleb pieniądze znaleźć a oni nas straszą ,że nas na biliony zadłużą a co będzie po 2030 roku jak zacznie się czas oddawania tych bilionów wyobrażacie sobie jaka bida będzie w Polsce wówczas, przez następne 50 lat.

18  Lutego  2026  13:36:40

do marek, a niby co się udało przez ponad 2 lata koalicji 13 grudnia może to ,że zapożyczyli nas Polaków na bilion złotych i nic więcej. To ty w przyszłości oddasz tą kasę tym złodziejom co dziś pożyczają i kupują sobie jachty.

18  Lutego  2026  13:32:45

do mirek, ty odrzuć na zawsze telewizje tvn24 bo zrobili z ciebie niewolnika i idio-tę użytecznego działającego przeciwko Polsce i Polakom.Telewizja REPUBLIKA to jedyne w Polsce media w których jest wolność słowa media całkowicie niezależne od nikogo idi-oto użyteczny. Od kiedy to SOLIDARNOŚĆ w Polsce czy gdziekolwiek rządziła po roku 1989. Przecież wszyscy wiedzą ,że hutę wyprzedał tfussk, on by nawet nas mieszkańców by wyprzedał jeśli ktokolwiek by mu za nas kasę dał. Pamiętasz lata 2007 do 2015 jak łysy zawsze mówił piniedzy ni ma i nie bedzie.

18  Lutego  2026  13:24:59

do wkurzony , a zapomniałem coś zrobili dla Polaków zadłużyli nas w ciągu ponad 2 lat na bilion złotych.

18  Lutego  2026  13:23:08

do wkurzony, po co robisz ze siebie największego deb- bila w Polsce, KO [kało od kał] siedzi przy korycie już ponad 2 lata a jedynie na razie skazano polityków KO za kratki [Gawełoski]. Gdyby coś dla Polski zrobili a oni tylko gadają i nic nie robią najwięksi nieroby w dziejach Polski. Wymień choć jedną rzecz co oni zrobili przez te 2 lata dla Polaków. Ty i tacy jak ty to mogą ulice w naszym mieście zamiatać albo odśnieżać chodniki obecnie. Takich jak ty to nikt w Polsce nie szanuje lemingu, ofiaro telewizji tvn24 zmanipulowany do mniej niż zera.

18  Lutego  2026  13:06:03

Przytuła, idź sobie sam do banku, weź sobie kredyt na 40 lat, w obcej walucie, przy nieznanym oprocentowaniu, nieznanych warunkach i licznych haczykach. Nie wciągaj nas w ten szwindel!

18  Lutego  2026  12:21:14

PiS nienawidzi jak coś się udaje bo dla nich to porażka Ma być źle to wtedy PiS przyjedzie na białym koniu i wszystko naprawi

18  Lutego  2026  12:21:09

PiS nienawidzi jak coś się udaje bo dla nich to porażka Ma być źle to wtedy PiS przyjedzie na białym koniu i wszystko naprawi

18  Lutego  2026  12:21:03

PiS nienawidzi jak coś się udaje bo dla nich to porażka Ma być źle to wtedy PiS przyjedzie na białym koniu i wszystko naprawi

18  Lutego  2026  12:21:01

PiS nienawidzi jak coś się udaje bo dla nich to porażka Ma być źle to wtedy PiS przyjedzie na białym koniu i wszystko naprawi

18  Lutego  2026  12:10:12

Żałosne.

18  Lutego  2026  11:04:40

~jkl, ty mniej oglądaj Republiki bo do reszty zgłupiejesz, akurat w Stalowej to największy podział, wyprzedaż majątku i sprzedaż Huty była za rządów Solidarnościowych.

18  Lutego  2026  09:54:50

Kogo to obchodzi? smiech2 Następne aparaty co do gołębi przenawiają. Pisowcy czasem pół magistratu pod Wrzos zwiozą żeby wyglądało że marsz miliona jest smiech2

18  Lutego  2026  09:45:05

Za rządów 1. Tuska podjęto decyzję o sprzedaży biznesu maszyn budowlanych Chińczykom, skutkiem czego zniknęła z naszego miasta i kraju produkcja tych maszyn. Jest wymówka, że za pieniądze uzyskane z tej sprzedaży wsparto w ten sposób produkcję wojskową, ale co wspierano sprzedając setki firm skarbu państwa za 57 mld zł za rządów pierwszego Tuska? Deficyt budżetowy był i tak dość duży, bo sprzedawanie firm to jest polityka gospodarza, co popadł w alkoholizm i powoli sprzedaje swój majątek za parę groszy. Za pierwszego Tuska zlikwidowano stocznie na rozkaz z Brukseli, więc nie mówcie, że KO zależy tu na jakimś rozwoju. Tak, że polityka jest taka, że my nie mamy produkować finalnych wyrobów tylko co najwyżej być podwykonawcą Niemiec. A przecież jak byśmy produkowali jakieś statki albo maszyny budowlane, to skorzystalibyśmy z umowy Merkosur sprzedając do Ameryki Płd, a tak to zniszczone zostanie nasze rolnictwo i przemysł przetwórczy wokół tego za frajer. Niemcy więcej sprzedadzą, a nam z tego spadną co najwyżej okruchy jako podwykonawcom.

18  Lutego  2026  09:30:51

Wystapienie Kowala jest troszkę obraźliwe, nie twierdzę, że powiedział On coś obelżywego, nic z tych rzeczy. Chodzi o to, że traktuje mieszkańców Stalowej Woli jak głupców. Oczywiście stalowowolanie dali nie jeden raz wyraz swojej naiwności, ale nie są głupi Panie Kowal, wiedzą, a raczej czują, kiedy jakiś cwaniak usiłuje zrobić ich w bambuko.

18  Lutego  2026  08:55:41

Ukraina, szczególnie Ta Ukraina z Kijowa, do perfekcji wręcz opanowała sztukę wojenną. To nic, że ciągle dostaje dotkliwie baty, ale ciągle heroiczne i bezcelowo walczy, tylko za cudze pieniądze... Za cudze pieniądze nawet utrzymuje administrację swojego walecznego państwa. Nawet Napoleon Bonaparte, mózg strategi wojennej nie miałby szans w porównaniu z Zełeńskim. Z drugiej strony, jak się ma tak chojnych i przychylnych sąsiadów...

18  Lutego  2026  08:47:55

Mechanizm zdaje się być prosty, Polska zaciągnie kredyt, będzie produkować uzbrojenie(?), tudzież kupować, np. od Niemca, który notabene nie bierze tego kredytu bo według ustalonej rachuby Polacy będą, u niego kupować. Poza tym, cóż Polakom po takim uzbrojeniu, kiedy jest ono o specjalnym przeznaczeniu? Tak się sprytnie składa, że nawet logistycznie Polska sąsiaduje z krajem docelowym dla tego uzbrojenia. Wszyscy będą kontent, znaczy się usatysfakcjonowani, Premier spełni solenne deklaracje o wsparciu i pomocy UA, Niemiec będzie happy bo sprzeda, premier zyska dodatkowe laury z Brukseli i w końcu Polacy, sponsorzy tego „pięknego pomysłu", którzy będą płakać (ze szczęścia) i płacić. Aby zrozumieć tego rodzaju intencje nie trzeba fatygować do stalowej woli Kowala, wystarczyło posłuchać przemówień Premiera Tuska z Kijowa i Monachium.

18  Lutego  2026  08:25:40

Der Weber daj głos.

18  Lutego  2026  08:10:53

~Ela onuco ruska możesz mnie cmoknąć tylko wyszoruj "GAMBĘ"

18  Lutego  2026  07:35:32

No zwolennicy KO, dalej, dalej!!!!
"CÓŻ SZKODZI OBIECAĆ?!"

18  Lutego  2026  07:27:56

To jak Batyr zawetuje to Stalowa dostanie "gówno". PiSdupki jak tam?

18  Lutego  2026  07:15:45

"Jeśli firmy chcą sprzedawać Polsce broń, muszą zainwestować w kraju i dokonać transferu technologii - powiedział Konrad Gołota, wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych, w wywiadzie dla agencji Bloomberga. Jak zaznaczył, Polska była dotąd "naiwnym" nabywcą zwłaszcza amerykańskiego uzbrojenia." I to jest doskonały komentarz do działań Koalicji Obywatelskiej. A ruskie trole niech idą w PiSddduuuuu!

18  Lutego  2026  05:48:59

~Wkurzony "..a my z każdym miesiącem będziemy modernizowac (okradać) kraj i wsadzać was (opozycjoniści) złodzieje do paki"....
Na chwilę obecną, to wsadzacie PAKI z kasą do własnych kieszeni lub INWESTUJECIE je m.in. w jachty które cumują u wybrzeży Chorwacji. Co do reszty WAŁÓW z KPO dowiemy się jak SUWERENNY NARÓW w końcu Was odetnie od koryta i nie dopuści aby poprzednie poMagdalenkowe wieprze nie przejęły władzy.
Kovalenko przyjechał cisnąć bo Tusk obiecał Ukraińcom kasę z SAFE. Dalej sypcie ......
P.S. Ładujcie w trolli ze stajni.

18  Lutego  2026  05:15:37

PO TERAZ KO tylko szczuja zapomnieli jak zwalniani z huty 6000 tysiecy ludzi i sprzedali amnezja tylko kasa i stolki jak pan przewodniczacy TLUSTE KOTY Pierw KPO na jachciki i remonty malo teraz sefe wiecej mysla ze POLACY beda splacali

18  Lutego  2026  00:57:52

Edziu ty pisowski złodzieju akurat akcje spadły. No ale co możesz wiedzieć oglądając R tuday. Tępe pisowskie sciery wyjcie wyjcie a my z każdym miesiącem będziemy modernizowac kraj i wsadzać was złodzieje do paki

18  Lutego  2026  00:38:06

Mirek komunisto won na ukraine

17  Lutego  2026  23:31:25

Targowiczanie znów w natarciu!

17  Lutego  2026  23:25:00

kowal i reszta banda kłamców od tuska chciała by aby Polacy spłacali kredyt a towar na upadline.
Agregaty i starlinki opłacane przez Polskę wiszą na olx.ua

17  Lutego  2026  22:19:57

Widzę, że PiS-iorów, Batyra i jednookiego szlag trafia, że pomimo ich sprzeciwu kasa jednak będzie

17  Lutego  2026  21:39:26

Jelonki peowsko-koalicyjne, zrozumcie jedno. Akcje niemieckiego giganta zbrojeniowego stale rosną!

17  Lutego  2026  21:33:37

Stare babki z załączonych zdjęć zadłużą na lata moje dzieci i wnuki.

17  Lutego  2026  21:09:07

Towarzystwo 3 ligowe bym powiedział. Jeszcze ten kowal żenada ludzie

17  Lutego  2026  21:08:25

Dają to bierz, biją to uciekaj.Proste?

17  Lutego  2026  20:09:13

Prosił bym pana Tuska o wymienienie w ramach czego huta te pieniądze dostanie, dokapitalizowanie, moc, jakie i na co umowy. 20 miliardów to ogromna kasa. Te umowy co obecnie huta realizuje chyba w sumie tyle nie dają. Konkrety panie Tusk , ROBIMY NIE GADAMY - takie macie hasło. Karty na stół!!!

17  Lutego  2026  20:09:10

A czym zasłużyła się dla naszego regionu pani Butryn? Bo nie wiem

17  Lutego  2026  20:09:05

Prosił bym pana Tuska o wymienienie w ramach czego huta te pieniądze dostanie, dokapitalizowanie, moc, jakie i na co umowy. 20 miliardów to ogromna kasa. Te umowy co obecnie huta realizuje chyba w sumie tyle nie dają. Konkrety panie Tusk , ROBIMY NIE GADAMY - takie macie hasło. Karty na stół!!!

17  Lutego  2026  20:06:53

Dziwne. Jeszcze kilka dni temu mieli przenosić produkcję z huty StW do Poznania, a teraz łaskawie niby chcą dać pieniądze na produkcję w StW. Czy to nie zagrywka PO? Żeby zagrać na złość i postawić PiS w dwuznacznej sytuacji? Dziwne bo do tej pory PO mscilo się, a teraz odwraca to niby , że chce nobilitować StW. Wymyślili to przed spotkaniem PiS w StW. Cwane rude lisy

17  Lutego  2026  20:06:51

Dziwne. Jeszcze kilka dni temu mieli przenosić produkcję z huty StW do Poznania, a teraz łaskawie niby chcą dać pieniądze na produkcję w StW. Czy to nie zagrywka PO? Żeby zagrać na złość i postawić PiS w dwuznacznej sytuacji? Dziwne bo do tej pory PO mscilo się, a teraz odwraca to niby , że chce nobilitować StW. Wymyślili to przed spotkaniem PiS w StW. Cwane rude lisy

17  Lutego  2026  20:06:48

Dziwne. Jeszcze kilka dni temu mieli przenosić produkcję z huty StW do Poznania, a teraz łaskawie niby chcą dać pieniądze na produkcję w StW. Czy to nie zagrywka PO? Żeby zagrać na złość i postawić PiS w dwuznacznej sytuacji? Dziwne bo do tej pory PO mscilo się, a teraz odwraca to niby , że chce nobilitować StW. Wymyślili to przed spotkaniem PiS w StW. Cwane rude lisy

17  Lutego  2026  20:06:46

Dziwne. Jeszcze kilka dni temu mieli przenosić produkcję z huty StW do Poznania, a teraz łaskawie niby chcą dać pieniądze na produkcję w StW. Czy to nie zagrywka PO? Żeby zagrać na złość i postawić PiS w dwuznacznej sytuacji? Dziwne bo do tej pory PO mscilo się, a teraz odwraca to niby , że chce nobilitować StW. Wymyślili to przed spotkaniem PiS w StW. Cwane rude lisy

17  Lutego  2026  20:06:43

Dziwne. Jeszcze kilka dni temu mieli przenosić produkcję z huty StW do Poznania, a teraz łaskawie niby chcą dać pieniądze na produkcję w StW. Czy to nie zagrywka PO? Żeby zagrać na złość i postawić PiS w dwuznacznej sytuacji? Dziwne bo do tej pory PO mscilo się, a teraz odwraca to niby , że chce nobilitować StW. Wymyślili to przed spotkaniem PiS w StW. Cwane rude lisy

17  Lutego  2026  20:01:51

Z netu - "Niech ubiegają się o wielomiliardowe reparacje wojenne od Niemiec i pokryjemy koszty obronne kraju bez zadłużania się na kolejne miliardy .A oni spłacą dług za zniszczenie naszego kraju i to jest dobry kierunek . Nie dla SAFE!!"

17  Lutego  2026  19:41:25

Niemcy to czysty i mądry naród powinniśmy brać przykład...

17  Lutego  2026  19:19:15

Na ten kredyt powinny złożyć się też inne państwa, bo jesteśmy dla nich strefą buforową w razie wojny, a tak mamy się zbroić dla siebie i dla nich, a nasz będzie wieczny dług

17  Lutego  2026  18:54:15

~lucek
Człowieku bez rozumu. kto odkupił za kilkukrotną przebitkę od LiuGonga to co Tusk sprzedał? Po to aby to w STALOWEJ WOLI był m.in. Koreański OFFset????? TUSK? Za tą paletę EURO co poszła na SWINGERSÓW? Ja wiem że GŁUPEK mówi głupie rzeczy ale jest jeszcze część społeczeństwa co samodzielnie myśli!!!

17  Lutego  2026  18:54:13

~lucek
Człowieku bez rozumu. kto odkupił za kilkukrotną przebitkę od LiuGonga to co Tusk sprzedał? Po to aby to w STALOWEJ WOLI był m.in. Koreański OFFset????? TUSK? Za tą paletę EURO co poszła na SWINGERSÓW? Ja wiem że GŁUPEK mówi głupie rzeczy ale jest jeszcze część społeczeństwa co samodzielnie myśli!!!

17  Lutego  2026  18:47:00

Jeśli PIS i ich zwolennicy nie chcą tych pieniędzy na rozwój HSW to należy zamknąć hutę i zwolnić pracowników.Aby produkować trzeba stale się rozwijać i te pieniądze są potrzebne Stalowej Woli aby się nie wyludniała tylko przyciągała młodych inżynierów.Apis woli rządzić ciemnotą .

17  Lutego  2026  18:45:11

Zabawna historia czuć „miną" na odległość, Niemcy, którzy sami nie wchodzą na tę minę strasznie ochoczo zachęcają poprzez Tuska Polskę.

17  Lutego  2026  18:42:39

Nie tak dawno ktoś pozbawił stalową wolę jakiejś produkcja wojskowej. Kto za tym stał?

17  Lutego  2026  18:41:00

Po deklaracjach Tuska w Kijowie i Monachium to ten program SAFE będzie ukierunkowany w stronę UA.

17  Lutego  2026  18:37:03

Panie Kowal uchadi ty w ukrainu, uchadi

17  Lutego  2026  18:35:54

Kowal, to ten co szczuł ciągle do wojny, aby wyciągnąć Polaków w konflikt z Rosją. Drugi szczuj po Dudzie Andrzeju.

17  Lutego  2026  18:28:05

Kowal to niech się lepiej weźmie za podkuwanie koni, a nie wypowiada się w tematach światowych.

17  Lutego  2026  18:27:00

No i jeszcze KOVALENKO....... Zdrajca działający w interesie obcego państwa

17  Lutego  2026  18:25:57

~Radek
Stalowa Wola - 20 mld HAHAHAHAHAHA , Może w Poznaniu przy BORSUKU????? Idioci........
P.S. Dzieci, przypomnijcie sobie jak Tusk sprzedał Chińczykom HSW (łącznie z technologią, kserokopiarki chodziły na okrągło) i kto ją odkupił!

17  Lutego  2026  18:25:21

O, nawet rzeszowski komputerowiec wyszedł z zimowej nory!

17  Lutego  2026  18:22:53

~Ewka c.d.
Jeszcze na Akademię Sztuki Wojennej przyjęli studentów z .....CHIN. .....

17  Lutego  2026  18:21:27

~Ewka c.d Ani PiS (Morawiecki - "student""jakob", podobnie jak Tusk - nic nie podpisałem, zrobił za mnie to kto inny) ani KO. A Stalowa Wola zobaczy z tego pieniądze jak świnia niebo!!!!! Nie widzicie "SCENARIUSZA GRECKIEGO"?

17  Lutego  2026  18:19:47

~Ewka, c.d.
Ty naprawdę musisz mieć nieźle w DEKLU namieszane!!!!Kredyt w EURO i to jeszcze na warunkowym WIDZI MI SIĘ w kwocie którą sami moglibyśmy przez lata zapewnić. POSŁUCHAJ EKONOMISTÓW !!!!
Ambasador RFN pilnujący głosowania. Tak jak na obrazie "Rejtan – Upadek Polski" Jana Matejki z 1866 roku. Przez takich TŁUKÓW podbijają Nas bez jednego wystrzału!!!!
Energetyka, rolnictwo, obronność..... Za niedługo będzie selekcja kobiet tak jak podczas Powstania Warszawskiego....
Ani PiS (Morawiecki - "student""jakob", podobnie jak Tusk - nic nie podpisałem, zrobił za mnie to kto inny) ani KO.
A Stalowa WOla zobaczy z tego pieniądze jak świnia niebo!!!!! Ty naprawdę musisz mieć nieźle w DEKLU namieszane!!!!
Kredyt w EURO i to jeszcze na warunkowym WIDZI MI SIĘ w kwocie którą sami moglibyśmy przez lata zapewnić. POSŁUCHAJ EKONOMISTÓW !!!! Nie widzicie "SCENARIUSZA GRECKIEGO"? Ambasador RFN pilnujący głosowania. Tak jak na obrazie "Rejtan – Upadek Polski" Jana Matejki z 1866 roku. Przez takich TŁUKÓW podbijają Nas bez jednego wystrzału!!!!
Energetyka, rolnictwo, obronność..... Za niedługo będzie selekcja kobiet tak jak podczas Powstania Warszawskiego....
Poczytaj sobie co wymyślili

17  Lutego  2026  18:14:40

~Ewka, masz coś "oleju w głowie"? Kto sprzedał część cywilną? Kto blokował rozwój HSW?Zapomniałaś? Zapomniałaś jak ostatnio prezes PGZ mówił o przeniesieniu produkcji do Poznania?A MOŻE NIE SŁYSZAŁAŚ O PODPISANYM LIŚCIE INTENCYJNYM POMIĘDZY NIEMIECKIM RHEINMETALL A POLSKIM PGZ???????!!!!!!!

17  Lutego  2026  18:10:26

20 miliardów dla HSW, tyle ma dostać nasz zakład. Co te dupki z PiS chcą? Może szwab Weber nie chce tych pieniędzy dla HSW? PiSlamscy idioci.

17  Lutego  2026  17:58:39

Ewka idź tam sobie wciskaj ludziom super mieszkania w STW!! Nie masz bladego pojęcia o co tak naprawdę chodzi w tym całym ;kredycie:!!! Oprócz mieszkań sprzedaż Polskę wiem dla ciebie to obojętne bo ty jesteś Europejką nieprawdaż !!?? To teraz powiedz ile miliardów tfusk za poprzednich nierządów ukradł z HSW !! Ile miliardów wyprowadził z ofe wmawiając Polakom że to nie były ich pieniądze !! I nie wmawiaj ludziom że te pieniądze są w ZUS bo ich tak nie ma!!!

17  Lutego  2026  17:57:15

Co się stało że nagle partia Koalicja obywatelska wspomaga województwo Podkarpackie i Stalową Wolę .
Jak dobrze pamiętam to za ich rządu była tu bieda .
Gadają że pieniądze dla HSW Stalowa Wola a przenoszą produkcję do woj. Wielkopolskiego.
Najpierw to rozliczcie pieniądze z KPO. Zadłużyli państwo Polskie a kasa poszła na jachty i inne marnotractwa.
I tak samo będzie z tymi pieniędzmi.

17  Lutego  2026  17:55:29

W szeregach rywalizującej w II lidze Stali Stalowa Wola nie dzieje się dobrze. Piłkarze nie wykluczają strajku wynikającego z opóźnień w wypłatach wynagrodzeń - przekazał Szymon Janczyk z Weszlo.com.

17  Lutego  2026  17:34:10

Niech ktoś tu oświeci nas ile razy to w historii Polski pomogli nam "bracia" zza Odry????? mirek śmiało.!!!!I jak na tej pomocy wyszliśmy jako My Polacy.

17  Lutego  2026  17:33:51

HSW to nie jest niemiecka firma

HSW ma otrzymać z SAFE ponad 20 mld zł
25 mld zł straciła HSW na kontraktach z Koreą na K-9
Jak ma być dobrze w tej Upadłej Woli dawniej Stalowa Wola jeżeli PiS najpierw okrada HSW na kontraktach do Korei na 25 mld zł a teraz blokuje i chce weta dla 20 mld zł z SAFE.
Czyli PiS okrada HSW na 45 mld zł.
A co powie Weber, Sagatowska, Sobieraj, Nadbereźny?
Wina Tuska
Banda zdrajców Polski.

17  Lutego  2026  17:29:30

Pomysł może być dobry, ale trwa rywalizacja partii o wpływy, czyli kto jest pomysłodawcą jest dla nich najistotniejsze, czy tzw. nasi czy nie. Jak nie nasi to trzeba pomysł obalić i przedstawić swój lepszy. Tzn. w tym sensie lepszy że nasz, naszych. Z punktu widzenia interesu kraju oba pomysły mogą być nawet niezłe, ale jeden musi upaść ze względów partyjnych. To się nazywa właśnie upolitycznianie albo wręcz upartyjnianie ważniejszych decyzji publicznych..

17  Lutego  2026  17:14:47

Banderowski pampers.

17  Lutego  2026  17:04:55

Panie Kowal prawda jest taka że gdyby Pan mógł to oddał by Pan wszystko Ukrainie, uzbrojenie, wszystko co można, rozebrał by nas z Pan z ubrań i oddał wszystko Ukraincom. Dla Pana nie było Wołynia po prostu go nie było. Pan sie wypowiadał żeby karać ludzi za negartywne wypowiedzi o Ukraincach nawet jak robią złe rzeczy i o tym że wykupuja Polskę i jest tam gigantyczna korupcja. Dla Pana nie jest ważny interes Polski tylko UA. Jak byś mógł to byś HSW oddał w ręce UA. Wiele osób mówi i jego zadanie jest takie aby pilnować interesów UA W pOLSCE I że Paweł Kowal JEST ich człowiekiem w Polsce Reszta to ludzie PO tj. ludzie Tuska którzy jak by mogli to by wszystko oddali Niemcom za bezcen.

17  Lutego  2026  16:58:12

Kowala na tej konferencji pięknie pogrzało. Powiedział że "program SAFE to kontynuacja Centralnego Okręgu Przemysłowego"smiech2 smiech2 smiech2
Dla Niemiec czy Ukrainy?

17  Lutego  2026  16:57:10

Nie kłam nic i HSW nie ma w tych zapisach.
NIC.

17  Lutego  2026  16:55:29

Dobrze ze mamy Nawrockiego,bo trzaskowski by im wszystko podpisywal a tak to tuska az skreca ha ha

17  Lutego  2026  16:55:26

Dobrze ze mamy Nawrockiego,bo trzaskowski by im wszystko podpisywal a tak to tuska az skreca ha ha

17  Lutego  2026  16:55:24

Dobrze ze mamy Nawrockiego,bo trzaskowski by im wszystko podpisywal a tak to tuska az skreca ha ha

17  Lutego  2026  16:55:16

Dobrze ze mamy Nawrockiego,bo trzaskowski by im wszystko podpisywal a tak to tuska az skreca ha ha

17  Lutego  2026  16:46:51

Proszę Państwa,
PDT właśnie poinformował, że z programu SAFE zamówienia tylko w HSW miałyby wynieść około 20 mld zł. To jest 11% całego programu SAFE.
Nie wiem, czy ktokolwiek kto ma w sercu dobre intencje dla naszego miasta mógłby stwierdzić, że ten program mógłby być dla naszego miasta niekorzystny. Jestem szalenie ciekawy jak będą to argumentować liderzy opozycji w weekend w naszym mieście.
Chciałbym tylko obalić kilka argumentów:
- warunkowość - raczej nie ma się o co martwić - pieniądze muszą zostać przesłane do Polski jeszcze przed kolejnymi wyborami parlamentarymi
- Niemcy nie biorą - ich oprocentowanie obligacji (z racji wysokiego ratingu AAA, kiedy Polska to tylko A) jest dużo niższe. Taniej jest im wyemitować obligacje.
- wydawanie za granicą - lista projektów jest już znana i skoro mowa jest o 80% w Polsce, raczej nie odważą się kłamać, bo byłby to główny temat do grzania przed kolejnymi wyborami

Po prostu dajcie spokój i wyłączcie na chwilę (albo na dłużej) Republikę, nie dajcie się manipulować kłamcom i manipulatorom takim jak pan poseł Dariu szMatecki. Posłuchajcie doświadczonych ekspertów, np. generała Andrzejczaka w kanale Zero.
Miłego dnia!

17  Lutego  2026  16:41:43

- Program SAFE to jest program bezpieczeństwa naszej ojczyzny- mówił poseł Paweł Kowal.
Wszystko prawda. Tyle że chodzi o krainę U.

17  Lutego  2026  16:39:47

Ja jestem za PIS , tusk i jego partia won do niemiec !!!!

17  Lutego  2026  16:38:04

Nie mówili nic, że pół tej pożyczki to finansowanie UPAdliny? O tym że firma Poncyliusza z PO ma dostać 2,3 miliarda też nie mówili? Po co? Lepiej mydlić oczy.

17  Lutego  2026  16:33:12

Piowce zacznijcie ujadać 3 ,2 1 start

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki